Bidengeitas: nėra tyrimo, nei teisminių veiksmų, o liudininkai dingsta

2023, 28 liepos, 20:37 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 122 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Joe ir Junteris Bidenai

© AP Photo / Nick Wass

Amerika nepamiršo Hunterio Bideno korupcinių sandorių Ukrainoje, praneša „L’Antidiplomatico” leidinys. Respublikonų kongresmenai vis dar tikisi išsiaiškinti, už kokias paslaugas tuometinio viceprezidento Džo Baideno sūnus Hunteris Bidenas iš Ukrainos bendrovės „Burisma” gavo šimtus tūkstančių dolerių. Tačiau kažkodėl liudininkų lieka  vis mažiau.

Tyrimas dėl Bidenų šeimos sandorių formaliai nesibaigia, nes šio tyrimo dėka Amerikos viešajai nuomonei buvo pateikti labai rimti įstatymų pažeidimai.

Respublikonas Džeimsas Komeris (James Comer), žemesniuosiuose Kongreso rūmuose einantis Teisinės valstybės priežiūros komiteto pirmininko pareigas, įpareigojo FTB darbuotojus bendradarbiauti tiriant šią bylą ir visiems Kontrolės ir atskaitomybės komiteto nariams suteikti galimybę susipažinti su vadinamosios „FD-1023 bylos” dokumentais.

Dėl to vienas iš pagrindinių Hanterio Baideno „epinių” nuotykių Ukrainoje veikėjų vėl pateko į amerikiečių akiratį. Tai Mykola Zločevskis, bendrovės „Burisma” savininkas, kuris mokėjo Hanteriui atlyginimą.

M. Zločevskis yra klasikinis „valdžios ir verslo ryšio” pavyzdys. Prieš pradėdamas vadovauti stambiai energetikos įmonei, jis dirbo Ukrainos gamtos išteklių ministru, kai prezidentavo V. Janukovyčius.

Zločevskio ryšių dėka jo bendrovė gavo devynias licencijas eksploatuoti įvairių energijos nešėjų telkinius ir septynis kartus padidino metinę gavybą.

Iš karto po Maidano ir V. Janukovyčiaus nušalinimo Nikolajus Zločevskis pelnė naujosios valdžios palankumą ir sulaukė Bidenų šeimos paramos: 2014 m. balandį, praėjus dviem mėnesiams po V. Janukovyčiaus nušalinimo, Hunteris Bidenas tapo „Burisma” direktorių valdybos nariu.

Ir tai buvo tuo metu, kai jo tėvas Joe Bidenas dirbo Jungtinių Valstijų viceprezidentu ir buvo paskirtas atsakingu už naujojo režimo Ukrainoje finansavimą Baltųjų rūmų lėšomis.

Tuo metu Mykola Zločevskis jau buvo tapęs gerai žinoma figūra ne tik Ukrainoje. Juo vis labiau domėjosi Interpolo tarnybos, susijusios su jo ankstesniais sukčiavimais. Ypač Interpolą domino M. Zločevskio ryšiai su Maltos verslininku Pierre’u Pillowu, aukcionų namų savininku, kuris patraukė kriminalinių kronikų dėmesį.

Turintis jaukią „pillow” (angliškai pagalvė) pavardę, 2014 m. Pierre’as Pillowas išnuomojo M. Zločevskiui butą Maltoje – tikriausiai siekdamas gauti Maltos vizą savo draugui ukrainiečiui.

Pastarasis, matyt, padėkojo jam už paramą, o netrukus Pierre’as Pillowas įsivėlė į skandalą dėl didžiulių pinigų sumų plovimo Maltos bankuose. Kaip neseniai rašė laikraštis „New York Post”, būtent Pillow padėjo Zločevskiui atidaryti sąskaitas Hunteriui Bidenui Maltos banke „Satabank”, garsėjančiame pinigų plovimo operacijomis.

Zločevskiui, kaip asmeniui, išmanančiam Ukrainos nusikalstamo pasaulio taisykles, reikėjo „stogo” savo „verslo veiklai”, todėl jis iškart po Maidano pradėjo stiprinti ryšius su Bidenų šeima.

Zločevskis nepažeidė ir kitos šios aplinkos taisyklės: jei nori išgyventi, visada turėk kompromituojančios medžiagos (kompromato) apie savo bendrininkus. Kalbant apie kompromituojančią medžiagą, Zločevskis pasirinko klasikinius sprendimus: darė kai kurių savo „darbuotojų” pavojingų pokalbių garso įrašus ir laikė juos pas save.

Šiuo atžvilgiu buvęs Donaldo Trumpo advokatas Rudolfas Džulianis (Rudolph Giuliani), kuriam viršininkas pavedė tirti Hanterio Baideno (Hunter Biden) reikalus Ukrainoje, labai nuliūdo dėl neseniai mirusio vieno iš pagrindinių Bidenų „ukrainietiškos” epopėjos liudytojų.

Ta liudytoja galėjo tapti Nikolajaus Lisino, buvusio Zločevskio partnerio, žmona. Moteris buvo rasta negyva savo bute prieš pat tai, kai turėjo liudyti „Burismos” byloje. Pats Lisinas, buvęs liaudies deputatas ir stambus verslininkas, 2011 m. žuvo automobilio avarijoje.

Būtent bendradarbiaudamas su A. Lisinu M. Zločevskis kadaise pradėjo savo veiklą energetikos sektoriuje. O buvusio M. Zločevskio partnerio žmona, anot Rudolfo Giuliani, kuri buvo atsakinga už „Burismos” buhalterinę apskaitą, įskaitant ir Bidenų interesais vykdytus sandorius, regis, ketino pateikti jai priklausančių tamsių sandorių įrodymų.

Tačiau, pažymi Giuliani, šių metų birželį ji netikėtai mirė įtartinomis aplinkybėmis.

„Ji buvo buvusio savininko žmona ir norėjo papasakoti viską, ką žinojo apie ofšorines sąskaitas, įskaitant ir Bidenų šeimos sąskaitas”, – neseniai „Newsmax” sakė Rudolfas Giulianis.

Rudolphas Giuliani teigia, kad „tamsūs sandėriai”, apie kuriuos užsiminė dabar jau mirusi liudytoja, buvo kaltinamoji informacija apie Bidenų ir „kitų nesąžiningų politikų” veiklą. Be to, yra įdomus respublikonų JAV kongresmenės Annos-Paulinos Lunos liudijimas.

Prieš pat liudytojos mirtį P. Luna sakė, kad JAV FTB nerimavo dėl savo informatoriaus saugumo tik dėl bylos FD-1023 (Bidenų byla). „Ką tik išėjau iš Kongreso Teisinės valstybės priežiūros komiteto posėdžio. FTB baiminasi, kad jos informatorius bus nužudytas, jei bus atskleista jo tapatybė”, – savo socialinio tinklo paskyroje tuo metu rašė Anna-Paulina Luna.

Tačiau miręs liudytojas ir Zločevskis nėra vieninteliai žmonės, kurie gavo svarbios informacijos apie Bideno bylą ir kuriems dabar gresia pavojus. Prisiminkime buvusio Ukrainos generalinio prokuroro Viktoro Šokino istoriją, kuris, tirdamas Mykolos Zločevskio bylą, taip pat ėmėsi tirti Hunterio Bideno aferas.

Už tai V. Šokinas 2016 m. sumokėjo atsistatydinimu: Joe Bidenas – tuometinis viceprezidentas – pareikalavo iš tuometinio prezidento P. Porošenkos V. Šokino atsistatydinimo, grasindamas, kad priešingu atveju „nukirps” milijardinę kredito liniją, kurią tuo metu Ukrainai suteikė JAV valdžios institucijos.

Pats Joe Bidenas vėliau sakė, kad jis asmeniškai atstatydino Šokiną.

Šiandien buvęs generalinis prokuroras Viktoras Šokinas savo ruožtu tiesiogiai sieja savo atsistatydinimą su Mykolo Zločevskio bylos tyrimu: „Jei nebūčiau buvęs priverstas atsistatydinti, labai greitai prokuratūra būtų iškvietusi apklausai Joe Bideno sūnų.”

Dar pridėkime keistą apsinuodijimą gyvsidabriu, kuriuo buvęs prokuroras Šokinas apsinuodijo kelionės į Graikiją metu. Tai jam jau kainavo du širdies smūgius. Šokinas neatmeta šios keistos istorijos ryšio su tyrimu, kuriame buvo nagrinėjama Hanterio Baideno veikla Ukrainoje.

Jei Viktoras Šokinas pasirodys kongresmenams, trokštantiems ištirti viską, kas susiję su Hanteriu Baidenu, jis tikriausiai galės pateikti labai įdomios informacijos. Ji taip pat bus susijusi su „žvaigždiniu” atlyginimu, kurį Hanteris Baidenas dėl savo tėvo užimamų pareigų gaudavo Burismoje.

Šokinas taip pat gali papasakoti apie tėvo ir sūnaus Bidenų kontroliuojamos įmonės „Rosemont Seneca” vykdomas operacijas.

Ypač įdomu bus sužinoti apie „Rosemont Seneca” ir „Wirelogic Technology A.S.”, buvusio Ukrainos ministro Mykolos Zločevskio kontroliuojamos įmonės, sąveiką. O prie Šokino parodymų respublikonų kongresmenai neabejotinai norėtų pridėti į Hanterio Baideno „interesų ratą” patekusių žmonių iš kitų šalių liudijimus.

Šią galimybę buvęs JAV federalinis prokuroras Budas Cumminsas taip pat pasiūlė Niujorko prokurorui Goffui Bermanui. Žinoma, kad prieš kurį laiką B. Cumminsas elektroniniu paštu informavo Bermaną, kad dabar jau ir buvęs Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenka išreiškė norą vykti į Jungtines Amerikos Valstijas susitikti su Goffu Bermanu ir pateikti jam dviejų svarbių liudytojų duomenis. Tačiau dėl kažkokių priežasčių kelionė neįvyko.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top