- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Daily Signal: JAV nepaliks bėdoje „pavergtų“ Rusijos ir Kinijos tautų

dailysignal.com

Ronaldas Reiganas

Ronaldas Reiganas

Komunizmas – tai vėžinis auglys, kurį būtina pašalinti, kol jis neišaugo ir neišplito“, rašo The Daily Signal. Leidinys pastebi, jog buvęs JAV prezidentas Ronaldas Reiganas tą įrodė, pereidamas nuo atgrasymo ir kompromisų link politikos, kuri padėjo tašką šaltajam karui: „Mes laimime, jie pralaimi“.

Jis sugebėjo to pasiekti, pasinaudojęs strategija, turėjusią kaip karinę, taip ir ekonominę bei politinę puses. To pasekoje Tarybų Sąjunga labai atsiliko ginklavimosi varžybose ir galutiniame rezultate patyrė pralaimėjimą. „Rytų ir Centrinėje Europoje komunizmas žlugo 1989 metais. O po to, dviem metais vėliau, subyrėjo Tarybų Sąjunga, „blogio imperija“, – rašo autorius.

Tačiau, komunizmas žlugo ne visur. Praėjus ketvirčiui amžiaus jis vis dar egzistuoja Kinijoje, Vietname, Šiaurės Korėjoje, Laose ir Kuboje. „O jo pėdsakai labai jau akivaizdžiai pastebimi imperialistiniuose dabartinės Rusijos, kuriai vadovauja buvęs KGB agentas Vladimiras Putinas, veiksmuose, – teigia The Daily Signal.

Straipsnio autorius mano, jog būtent todėl yra taip svarbu pažymėti „Pavergtų tautų savaitę“ kurią 1959 metais įtraukė prezidentas Dvaitas Eizenhaueris. Jungtinių Valstijų prezidentas kasmet skelbia šią „Savaitę“ iki to meto, kol visos tautos atgaus laisvę. Ir kol kas to neįvyko, pastebi autorius.

Leidinys pabrėžia, jog būtinybę surengti renginius, skirtus „Pavergtų tautų savaitei“ ypač pabrėžia įvykiai, vykstantys Rusijoje ir Kinijoje. Rusijos valdžia paskyrė piniginę baudą Rusijos piliečiui už tai, kad tas paskelbė socialiniame tinkle istorinius faktus. Tuo pat metu Putinas gina Molotovo-Ribentropo paktą, kuris, pasak straipsnio autoriaus, „įtakojo milžiniškas žmonių aukas Rusijoje, Vokietijoje, Britanijoje Prancūzijoje ir kitose šalyse“.

Kinijoje vyriausybė slopina žodžio laisvę ir kitas laisves, visaip bausdama MIP, kurios bando apie tai papasakoti. Ir Rusija, ir Kinija […] prisilaiko pavojingo požiūrio taško, jog informacija turi būti valstybės priežiūroje“, – rašoma The Daily Signal leidinyje.

1988 metais Ronaldas Reiganas pažadėjo visoms „pavergtoms tautoms“, jog vieną gražią dieną jos taps laisvos. „Turint omenyje matomą Kinijos ir kitų komunistinių režimų stabilumą, tai atrodo pakankamai tolima perspektyva. Tačiau mes turime atminti, jog tironai visada atrodė nenugalimi iki pat paskutinio momento prieš savo žlugimą – Berlyno sienos griūtis ir Tarybų Sąjungos krachas įvyko netikėtai ir be jokio šūvio“, – reziumuoja leidinys.