Demografinis lūžis JAV: Kalifornijoje lotynų-amerikiečių tapo daugiau nei baltųjų

2015, 15 liepos, 1:01 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 339 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

zerohedge.com

Jau anksčiau buvo skelbiama statistika, atspindinti greitus demografinius pokyčius, vykstančius Amerikoje. Kaip praneša Bloomberg su nuoroda į gyventojų surašymo Biurą, ne ispaniškai kalbantys baltieji gyventojai jau nėra dauguma tarp amerikiečių iki 5 metų amžiaus.

paveikslėlis

Kodėl šis klausimas svarbus arba, tiksliau, kodėl jis vertas dėmesio? Todėl, kad demografiniai pokyčiai dažnai sudaro toli sekančias pasekmes ekonomikai. Kaip buvo pažymėta praėjusį mėnesį:

„Besikeičianti demografinė situacija įtakoja viską – pradedant darbo rinka iki namų valdų ir rasinių santykių Amerikoje.

Pavyzdžiui, buvo užfiksuotas sukrečiantis faktas, jog JAV, nuo 2007 metų gruodžio prisidėjo 2,3 milijono užsieniečių darbuotojų, kaip atsvara viso tik 727 tūkstančiams vietinių darbuotojų. Kadangi „užsienio kilmės“ darbuotojų kategorija įskaito kaip legalius taip ir nelegalius imigrantus, pilnai gali būti, jog netikėtu atsakymu į klausimą – kodėl darbo našumas Amerikoje pastaraisiais metais staiga sumažėjo – tapo tas faktas, jog didžiąją dalį visų tų darbo vietų nuo 2007-ųjų gruodžio arba kalbant konkrečiai 75 procentus užėmė užsienio kilmės darbuotojai.

Kalbant apie būsto rinką, neseniai buvo pateikti duomenys, kurie rodo, jog didžioji dauguma naujų namų ūkių ateinančio dešimtmečio eigoje bus suformuoti mažumų, o kadangi mažumos, kaip taisyklė, turi gerokai žemesnius rodiklius namų ūkiuose, tai bendras namų ūkių lygmuo Amerikoje, greičiausiai, artimiausiais metais kris ir toliau“.

Tai tik du pavyzdžiai to, kokią reikšmę turi demografija. Žemiau yra pateikta demografinių pakitimų Kalifornijoje diagrama ir leidinio LA Times komentarai šiuo klausimu.

grafikas - paveikslėlis

Tokie pakitimai netapo netikėtumu. Mokslininkai-demografai jau anksčiau buvo įspėję apie galimus demografinės situacijos pakitimus 2013 metais, tačiau lėtas gyventojų skaičiaus augimas nukėlė jų prognozes toliau.

Bet kuriuo atveju, šis momentas atėjo.

Oficialiais duomenimis, Kalifornija tapo pirma didele valstija ir trečia po Havajų bei Naujojo Mechiko – be baltųjų daugumos.

„Tai savotiškas oficialus statistinis prisipažinimas to, kas brendo beveik visos gyventojų kartos gyvenimo eigoje“, – pasakė Tomaso Riveros politikos Instituto direktorius Roberto Suro.

„Kur eina Los-Andželas – ten ir likusios valstijos ir likusios šalies dalies kelias, – pasakė jis. – Mes apsprendžiame, demografiškai šnekant, šalies ateitį“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top