Donaldas Tuskas Tsiprui: „Jūs neišeisite iš šio kambario, kol mes visi nesusitarsime“

2015, 14 liepos, 19:11 | kategorija Metodologija | 11 komentarų | peržiūrų 478 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

The Times

paveikslėlis„Gerai pusei ES lyderių neliko nieko kito, epinio 17-os valandų aukščiausiojo lygio susitikimo metu, kaip tik stebėti Vokietijos vykdomą metaforinį Graikijos premjero ir finansų ministro nukryžiavimą pirmosiomis pirmadienio ryto valandomis“, – rašo The Times.

„Pasityčiojimas“, kaip apibūdina tai ką matė korespondentas Bruno Waterfield, didžiąja dalimi vyko Donaldo Tusko, Europos Tarybos pirmininko biure. Vieną momentą, po trijų valandų posėdžio Tuskas, prisipažinęs, jog jaunystėje buvo futbolo chuliganu, pasilenkė virš stalo ir pasakė Tsiprui: „Jūs neišeisite iš šio kambario, kol mes nesusitarsime“. Kažkoks prancūzų valdininkas pasidalino: „Tai buvo labai sunku, net žiauru“.

„Kai tik virš Briuselio 6:00 prašvito pilka aušra, atėjo juodžiausias aukščiausio lygio susitikimo momentas: Graikija pavojingu atstumu priartėjo prie pasitraukimo iš €uro-zonos, po to, kai Tsipras atmetė Vokietijos reikalavimą perduoti valstybės (Graikijos) aktyvus lygius 50 mlrd €urų – daugiau, nei 25% Graikijos BVP – į fondą, valdomą ES“, – praneša Waterfield.

Viskas, ko jis pasiekė, buvo maža nuolaida: šis fondas bus Atėnuose, o ne Liuksemburge.

Šis reikalavimas, parodantis visą, kažkurios šalies stambiausią ekonominės nepriklausomybės praradimą taikos metu, tapo paskutiniuoju lašu, ir po jo sekė nuolaidos eile klausimų – nuo PVM padidinimo iki pensijų sumažinimo bei prekybos sekmadieniais, rašo straipsnio autorius.

„Graikų kairiųjų radikalų lyderis ne tik pasirašė „po priemonėmis“ jo tautos atmestomis referendume liepos 5 dieną, tačiau nuėjo kur kas toliau, sutikęs pastatyti Graikiją paklusnia poza komisijos ir TVF valdininkų valdžion iki 2018-ųjų metų“, – sakoma straipsnyje.

„Tai buvo pačios kiečiausios, jei nepasakyt žiauriausios derybos, kurias aš kada nors esu matęs, – pasakė vienas europiečių diplomatas. – Ten buvo pažeminimo momentas, ypač iš Vokietijos pusės. €uro-zona niekada nebebus tokia, kaip buvo anksčiau“.

„Italijos premjeras Matteo Renzi, pravardžiuojamas „matadoru“ už šokiruojantį ir agresyvų elgesio stilių ES aukščiausio lygio susitikimuose, pertraukos metu koridoriuje čiupo už pakarpos olandų premjerą Marką Rutte, – rašo Waterfield. – Renzi supyko, nes Rutte plenarinėje sesijoje kreipėsi į visus ES lyderius su reikalavimu, kad graikų vyriausybė atleistų biudžetininkus, vėl priimtus į darbą po to, kai SYRIZA sausio mėnesį atėjo į valdžią“.

Liudininkas pasakoja: „Renzi pasakė Rutte, kad tas nelįstų ne į savo reikalus. Sekė aktyvus ginčas (be fizinių veiksmų), kuris liovėsi tik tada, kai tarp jų atsistojo Belgijos premjeras Charles Michel“.

„Mes prarastume šalį, kuri randasi mūsų civilizacijos širdyje, yra mūsų kultūros dalimi, mūsų gyvenimo būdo dalimi“, – pareiškė Prancūzijos prezidentas Fransua Holandas – lyg ir užsiminęs, kad Vokietija ir kiti šiauriniai europiečių „vanagai“ nepakankamai civilizuoti, pastebi straipsnio autorius. „Vokietija ir kitos šalys reikalavo Grexit. Aš atmečiau šį variantą“, – pasakė Holandas.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 11

 1. Gojus says:

  Viskas priklauso nuo pindosų. Jei jie pamatys, kad BRIKS bankas ima viršų ir laikas skandint dolerį, tai Graikijos krizė atbus, vėl prasidės parkės ir tada bus skandinamas euras ir kartu doleris, kad griaut fin. sistemą kol laikas. Bet kol kas doleris grėsmės iš BRIKS didelės nejaučia, Makakas Jobana strateginio mąstymo kaip Putino chebra neturi ir kaip veikt kuriantis alternatyviam TVF nesusigaudo. Tad lauks, tikėdamasis, kad „pranisiot“. Tai galime atsipalaiduoti. O jei pavyks nuleisti garą kitame taške – tarkim Ukrainoje, tada po poros metų galime išgirsti ir apie didelį progresą Graikijos reformoso ir ekonomikos atstatyme.

 2. Mindaugas says:

  Nenuostabu. Juk fricai stiprina savo Ketvirtą Reichą. Ko nepadrė Hitleris karinėmis priemonėmis, tą padarė Vokietijos kapitalistai pinigų pagalba….

 3. saul says:

  Pasitare du stipriausi strategai-politikieriai ( ant Lietuvos ) ir nusprende……..,kad fricai ir Makakas Jobana blogi……laaaaaaabai blogi…….DDD Na ir klaunai .

  Gerb saul, jūsų būdas komentuoti ne parašytą temą, o kitų pasisakymus, verčia mus priminti jums, kad atsiliepimų erdvė, nėra priekabių ieškojimo vieta, todėl siūlome pereiti prie konstruktyvaus temų vertinimo, jei tas suprantama jums aktualu.
  Dėkoju už supratimą

  moderatorius

 4. Mindaugas says:

  Šiuo metu (2015-07-15), prie Graikijos parlamento rūmų protestuotojai degina valdančiosios partijos vėliavą: kairieji kaltina valdančiąją partiją „Syriza“ išdavyste.
  Akyvistai mano, kad premjeras Aleksis Cipras atsisakė rinkiminių pažadų nutraukti „diržų veržimąsi“. Anksčiau premjeras netgi surengė referendumą, kuriame užsitikrino tautos palaikymą, tačiau vis tiek galų gale sutiko su kreditorių reikalavimais. Tarp graikų vyriausybės narių taip pat ne pirmą kartą girdima nuomonė apie piktavalį Briuselį. Kaip teigia gynybos ministras Panosas Kamenosas.
  „„Mūsų premjeras pateko į Vokietijos vadovaujamo sąmokslo pinkles. Šiame sąmoksle taip pat dalyvauja Nyderlandai, Suomija ir Baltijos valstybės. Buvo naudojamas ir tiesioginis šantažas: graikų premjerui grasino bankų griūtimi ir indėlių praradimu“, – teigia gynybos ministras Panosas Kamenosas.

 5. Mindaugui says:

  Taip, maciau ir as ta P.Kamenos interviu, jis atrode gana ituzes ir pasibjaurejes. Na ka gi, uzsirekomendavome jau ir Graikijoje, net pigus kelialapiai nebepades – reikes apsimesti, kad esame rusai, kad padavejai i sriuba neprispjautu benesdami…

 6. Mindaugas says:

  Dėl tokios Baltijos valstybių pozicijos stebėtis nėra ko. Šios šalys savo politikos neveda, o yra Vašingtono marionetės. Ką liepė, tą ir daro. Kas liečia „SYRIZOS“ vyriausybę, „Syriza“ tėra tik dar viena buržuazinė partijėle, suinteresuota reformizmu, bet ne revoliuciniais pokyčiais. Pats faktas, kad graikų tauta dar liepos 5-ą griežtai pasisakė prieš „reformas“ paties A. Tsipro inicijuotame referendume, leidžia tvirtai teigti, kad antikapitalistine frazeologija žongliravusi „Syrizos“ vyriausybė išdavė graikų tautą. Be to, A. Tsipro nenuoseklumą ir apgaulę prieš tautą puikiai parodo dar ir tai, kad „Syriza“ pagaliau ir gavo daugumą Graikijos parlamente, rinkimuose agituodama prieš ES primetinėjamas taupymo programas, kurias garsiai žadėjo atmesti. Ilgą laiką vadinamosios derybos su „Troikos“ atstovais buvo tempiamos ir tempiamos, tačiau šį faktą sieju, visų pirma, su A. Tsipro politiniais žaidimais (siekiant pelnyti didesnį populiarumą graikų tarpe), o visų antra, su tuo, kad tuo metu Graikijos finansų ministro pareigas ėjo tikriausiai principingesnis žmogus, dabar jau atsistatydinęs Janis Varufakis. Atsistatydino jis, kaip tikriausiai žinome, iš karto po liepos 5-osios referendumo; į jo vietą iš karto atsistojo Euklidas Tseukalotosas, kurio tapimą Graikijos finansų ministru labai džiugiai sutiko ES ir TVF atstovai – o tai jau leidžia numanyti, kieno pusėje iš tiesų yra šis veikėjas. „Kairioji“ Graikijos vyriausybė jau atvirai planuoja vykdyti milžinišką privazitacijos programą, išparceliuodama Graikijos turtą, infrastruktūrą ir strateginius objektus, užsienio stambiajam kapitalui, vadinamiesiems „investitoriams“, o taip pat ir tai, kad Graikijoje bus tik mažinamos dirbančiųjų ir jiems atstovaujančių profsąjungų teisės, galime sakyti, kad šalis jau tiesiai eina šiuo keliu link tapimo pigios darbo jėgos ir išteklių kolonija Vakarų kapitalistų dispozicijoje. Štai prie ko Graikiją privedė „Syrizos“ vyriausybė: prie visiško kapituliavimo ES ir TVF diktatui, o tai, jeigu atsižvelgsime į tikruosius TVF ir ES šeimininkus, yra tolygu kapituliavimui prieš JAV kapitalistinį imperializmą, prie graikų tautos išdavimo ir jos suverenumo atidavimo į ES politinių nusikaltėlių rankas, paminant liepos 5-osios referendume pareikštą graikų tautos valią. Nors graikų tauta buvo išduota „kairiųjų“ kauke prisidengusių demagogų, graikai neabejotinai ir toliau stovės Europos tautų kovos prieš ES, NATO ir Vakarų imperializmo diktatą priešakyje ir anksčiau ar vėliau, vieną dieną nusimes ją slegiančias internacionalinio finansinio kapitalo grandines.

 7. Gojus says:

  Mindaugai -> Nu manau neina taip staiga imt ir nurašyt Siryzą. Juk Pusę metų tampė nervus trojkai ir vokiečiams ir atstovėjo savo iki galo. Kas į vyko po referndumo tai kažkokia mistika, pradedant nuo Varofakio atsistatydinimo. Čia kažkas ne taip. Juk negalėjo Tspiras pusę metų tyčiotis ir erzinti vokiečius ir trojką, vien tam, kad vėliau sutiktų. Tas yra neplanuota ir kokias priemones panaudojo Tspirui prispausti, mes nežinome. Tad taip greitai nenurašyčiau. Ilgesnėj perspektyvoj tik pamatysim kas čia atsitiko taip staiga.

 8. Ec says:

  Tspirui, tikriausiai pasakė, kad ir lėktuvai kartais krenta ir automobilių stabdžiai kartais būna nepatikimi ir atsitiktinės kulkos net prezidentams į galvas pataiko. Tada jau jam ir referendumas pasimiršo

 9. Panzer says:

  Žinot, juk Varufakis norėjo spausdinti savo pinigus ir palikti eurozona, lyginant su Tsipru buvo radikalesnis, todėl pirmas pralaimėjimas buvo Varufakio atsistatydinimas, matyt to norėjo JAV imperialistai. Tsipras protingas žmogus, bet trūksta drąsos, matyt Graikijos išėjimo kaina yra labai didelė, vienas jis negali to panešti juk ant kortos visa finansinė sistema. Lengviau nupjauti koja ir gyventi toliau, nei mirti nuo gydimo.
  Graikija buvo palikta viena, kažkas turėjo užstoti ją, viena ji nepakelia tokios atsakomybės. Žmonės palaiko Tsipra reikėjo paaiškinti, kad lengva nebus ir eiti keliu, už kurį balsavo gyventojai,nes jei viskas taip toliau lieka tik masės jėga, paprastų graikų jėga, kuri neleistų statyti marionetes nuvertus Tsipra. Galvos skausmas Europos marionetėms toks didelis, kad Tsiprui buvo duota suprasti, kad pašalinti kaip marionetės suras.
  Turim suprasti, kad vyksta Graikijos pardavimas. Kaip Tsipras galėjo pasirašyti tą,ko jis pats netiki, nes patikėti sunku juk skolą grąžinti praktiškai neįmanoma, todėl gumos tempimas kvailas, bet kažkam jis būtinas. Žmonės pasakė ne,bet viskas ne taip paprasta, Graikija nepasiruošusi, todėl tai lyg vienpusis eismas.Senai reikėjo tikėtis to ir ruoštis tokiam variantui, bet tai pirmas žingsnis Eu subirejimui…
  Laukiame, kas bus toliau, nes įdomus įvykiai ateina…

 10. Gojus says:

  Panzer -> nu taip, vieša info taip ir pasakoja. Bet ar galima tikėti tuo ką mums rodo per TV? Manau tikrai yra stiprūs užkulisiniai susitarimai – galime tik spėlioti kokie. Deklaracijos, kad nebus lengva, kad liaudis palaiko ir t.t. ir yra tik deklaracijos viešai opinijai…

 11. Nu jo says:

  Vokietija neleis, kad kažkokie graikai žlugdytų jos ekonomiką, tai ir prispaudė Tsiprui kiaušus tarp durų… Bus geras – atleis. Visa kita nesvarbu; dzint ta jūsų tauta ir jos norai, dzin tie molotovai ir rėkavimai….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top