Eckhard Cordes: Sankcijos kaip rėtis

2015, 31 liepos, 1:01 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 602 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

handelsblatt.com

paveikslėlis

Handelsblatt: Pone Kordesai, birželio mėnesį buvo priimtas sprendimas pratęsti sankcijas Rusijai dar pusmečiui. Ko jūs tikitės iš sekančių metų?

Eckhard Cordes: Deja, mes turime turėti omenyje, kad kurį laiką teks dirbti sankcijų sąlygomis, tačiau jau dabar aišku, jog, nei ES, nei rusai nėra suinteresuoti konflikto eskalacija, ir visos pusės, tame tarpe ir Ukraina, kenčia susiklosčius tokiai situacijai. Todėl mes tikimės, jog greitai bus surasta išeitis iš šios aklavietės.

Kiek dar išlaikys vokiečių kompanijos?

— Stambios kompanijos gali išlaikyti sankcijas, tačiau ir jos jaučia sunkumus. Atskiroms įmonėms eksporto apimčių sumažėjimas siekė 60% ir jos bando rasti išėjimus į kitas rinkas. Tačiau smulkios kompanijos atsidūrė situacijoje, kurį kelia grėsmę jų egzistavimui.

Jūs tvirtinate, kad reikia atsisakyti sankcijų. O kokia alternatyva?

— Sankcijos efektyvios tik tada, kai jas palaiko visi. Kinija, Indija, Korėja, Lotynų Amerika ir net šveicarai to nedaro, todėl šiomis sąlygomis sankcijos yra kaip rėtis. Rimta Rusijos orientacija į Kiniją negali atitikti geostrateginių ir ekonominių Vokietijos interesų.

Minsko susitarimų realizacija negali būti tik vienos Rusijos reikalas: būtinas ir Kijevo dalyvavimas. Savo ruožtu, Ukrainos ekonominiam stabilizavimui turi padėti ir Rusija, ir ES – kartu. Būtent todėl, būtina sustiprinti diplomatinius bandymus subalansuoti interesus.

Eckhard Cordes pastaruosius penkerius metus vadovauja vokiečių ekonomikos Rytų komitetui. Susivienijimas buvo sukurtas 1952 metais, pačioje šaltojo karo pradžioje.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Audrius says:

  Tai ar Minsko susitarimas yra tarp Rusijos ir Ukrainos? Ar tarp Rytų Ukrainos ir Vakarų Ukrainos? Tai gal Baltarusija nesilaiko Minsko susitarimo? O gal tai turėtų būti susitarimas tarp JAV ir Rusijos, kuriame JAV pasiuntė savo delagaciją Vakarų Ukrainos vardu?

  Bijoma pasakyti tiesą, todėl dar priimkite sankcijas ir neprekiaukite su Rusija. Kitos valstybes tegu prekiauja, o Vokietijos korporacijos bankrutuoja. Taip tiems vokiečiams taip ir reikia. Šaunuoliai vokiečiai, dirbkite taip ir toliau, kad neatitiktų Vokietijos geostrateginių ir ekonominių interesų. Nieko tokio, Lietuva seniai nebeturi savų interesų. Kaip pasakys ponulis taip ir vykdysime.

 2. FB nerijus sk says:

  Vokietija sunkumus jaucia maziausiai is visos ES ,nes didziaja dali savo exporto nukreipe i Azijos rinkas.O kuomet bus sukurtas prekybos kelias berlynas -maska -Bejingas(kinija)Vokieciu nacija nutols nuo Rytu Europos sviesmeciais.

 3. Gojus says:

  Oho kaip drąsu – Ukrainos ekonominiam stabilizavimui turi padėti ir Rusija… LOL Ir kaip čia staiga suprato, kad Rusija turi duot pinigų „vieningai Ukrainai“? Ir ko gero daug turėtų duot. Sukraut lauknešėlį ir palydėt į Vašingtoną. Tiesa, dar naftotiekių ir dujotiekių pastatyt storesnių per Ukrainą ir kainas už tranzitą pakelt dvigubai. Oho supratimas.

  Rusai šiaip patys kenčia, bet Ukrainą atkerta nuo savo pinigų ir rinkos. Net karo pramonėje. Nu galės Ukraina pati daryt malūnsparnius, lėktuvus, raketų variklius ir juos sėkmingai naudot užkariaudama tiek geopolitinę įtaką tiek ir kosmosą… Rusai ieško būdų kaip atsikirst. Labai liūdna dėl Donbaso žmonių, bet Putinas juos palieka badmiriavimui, kaip ir visą Ukrainą. Nu o ES, Vašingtono paliepta spręs nuolat Ukrainos šelpimo problemas. Jos nusimato ilgiems ilgiems metams….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top