Erdoganas pažadėjo Putinui užtikrinti rusų turistų saugumą

2016, 17 liepos, 18:26 | kategorija Realybė | 3 komentarai | peržiūrų 344 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

hurriyetdailynews.com

Erdoganas ir Putinas

REUTERS nuotrauka

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas telefonu pasikalbėjo su savo kolega Turkijos vadovu Recepu Tayyipu Erdoganu. Pokalbio metu Putinas išreiškė savo užuojautą dėl pasikėsinimo surengti pučą Turkijoje liepos 15 dieną ir dėl žuvusiųjų bei sužeistųjų jo metu, pristato Hürriyet.

Kaip praneša leidinys, Putinas pabrėžė „negalimais antikonstitucinius prievartos aktus“ ir paragino atstatyti Turkijos „stabilumą“. Taip pat jis išreiškė viltį, jog neseniai vykęs pučas nesutrukdys Turkijai pasirūpins rusų turistų saugumu. Savo ruožtu Erdoganas užtikrino, jog bus imtasi visų reikalingų priemonių.

Abu politikai susitarė dėl susitikimo artimiausioje ateityje. Šis susitikimas taps pirmuoju per pastaruosius aštuonis mėnesius po to, kai Turkija numušė rusų karinį lėktuvą netoli Sirijos pasienio, pažymi leidinys.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. gojus says:

  Kažkas pasikeitė radikaliai, tik neaišku kas. Teks palaukti, kad sužinot. Bet tai, kad Erdoganas staiga atsisuko į Rusiją, o Putinas neatmetė jo atsiprašymo tai posūkis tikrai radikalus. Visai nenuostabu, kad vos po kelių dienų po tokių įvykių Turkijoje staiga maištas prieš valdžią – jis kyla kiekvienoje šalyje, kuri išduoda Vašingtono liniją. Turkai matyt su Vašingtonu nuėjo ant peilių. Bet dėl ko? Bus ko gero su Anglijos referendumu susiję. Laukiam ir gal suprasim.

 2. karmenas says:

  Jaučiu, kad Turkijos įvykiai, tai gerai parengtas spektaklis, lošimas padarius labai didelius statymus. Šio spektaklio rezultatas – esamos valdžios pozicijų sustiprinimas, galutinis diktartūros įvedimas ir tolimesnė Turkijos radikali islamizacija. Manau šie įvykiai buvo išanksto žinomi ir kai kurioms ES elito grupėms bei JAV vadovybei (nenustebčiau jei tikrai jų buvo prisidėta).

  Įvykiai, kuriuos pastebėjau ir kurie dalinai patvirtina tokią versiją: 1) Liepos 13-ą dieną Prancūzija paskelbė, kad uždaro Ankaroje ir Stambule savo užsienio atstovybes, dėl galimų neramumų. Ir štai, po dviejų dienų op… ir įvyko. 2) Abejoju ar perversmą vykdę kariškiai būtų ėmesį tokių veiksmų, jei nebūtų užsitikrinę reikiamą, platų palaikymą. Įtariu, kad dalis kertinių kariškių ar kitų įtakingų figūrų reikiamu momentu išdavė (išdūrė) perversmininkus, kurie jau po keletos valandų buvo pasimetę, įvykių eiga buvo perlaužta. Jaučiu, kad perversmininkai buvo iš šalies paįtakoti/kurstyti sukilti. Buvo įsitikinę, kad perversmas pavyks, tačiau kažkas nesuveikė. Jau po poros parų liko tik keletą sukilusių grupelių įspraustų į kampą. 3) Obama, praėjus kelioms perversmo valandoms, išreiškė palaikymą esamai Turkijos valdžiai. Tuo metu dar buvo neišku, kokia bus tolimesnė įvykių eiga. 4) Sukilėlių sraigtasparnis (gal ir daugiau lėktuvų) buvo numušti, palieidžiant raketas iš naikintuvų. Kas gali paneigti, kad tuos naikintuvus pilotavo ne Turkijos pilotai, o kokios nors kitos NATO šalies. 5) Erdogano valdžia, jau antrąją parą po nesėkmingo perversmo, suima daugiau kaip 6000 žmonių, pagrinde kariškių ir teisėjų. Prie ko čia teisėjų likvidavimas, manau aišku. Turkijos teisė neužilgo turi radikaliai pasikeisti. 6) Rusija, kol nebuvo aiškus perversmo rezultatas, oficialiai nieko daug nekomentavo. Tik vėliau pasakė, kad palaiko demokratiškus veiksmus, kurie neprieštarauja konstitucijai. Pakvietė susitikti su Turkijos prezidentu, stengiasi „šildyti“ santykius su Erdoganu. Iš kitos pusės, siunčia tuščius lėktuvus parsigabenti saviškius turistus iš Turkijos. Toks jausmas, kad stengiamsi kaip galima arčiau laikyti Erdoganą prie savęs, bet taip pat tikimasi ir dar vieno „dūrio“. 7) Tolimesnė galima eiga – specialistai už atlanto įgija papildomų pajėgumų radikalių (arba greit radikliais tapsiančių) islamistų; tolimesnė chaoso zonos plėtra; potencialas panaudoti Turkijos islamistus panaudoti įvykiams Sirijoje koreguoti; ES pseudo elitui – naujos masės pabėgelių baltąjąi rasei praskiesti…

 3. pestininkas says:

  Pagarba karmenui!Teisingai pagal faktus nušviėtei padėti!Eilinis šou,po kurio seks tam tikri veiksmai,tuoj pamatysim šou tesini!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top