ES kuria centrą, kad sustabdytų ginklų kontrabandą iš Ukrainos

2022, 13 liepos, 6:30 | kategorija Realybė | atsiliepimų (3) | peržiūrų 258 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

 

Ginklai

asociatyvi nuotr.

Pirmadienį (liepos 11 d.) Prahoje vykusiame ES vidaus reikalų ministrų susitikime ES vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson paskelbė apie Moldovoje sukurtą centrą, skirtą kovai su organizuotu nusikalstamumu, ypač ginklų kontrabanda iš karo draskomos Ukrainos, praneša euobserver.com portalas.

ES paramos vidaus saugumui ir sienų valdymui centras daugiausia dėmesio skirs tam, kad ginklai, kurių didžiąją dalį tiekia NATO narės, nebūtų neteisėtai išgabenami iš Ukrainos ir nepatektų į nusikalstamų grupuočių rankas.

Tokia kontrabanda „paskatins smurtą Europos Sąjungos nusikalstamuose tinkluose”, – pareiškė Johanssonas.

„Sunku išvengti ginklų kontrabandos. Stengiamės juos sekti, bet meluočiau, jei sakyčiau, kad mums pavyks. Mums nepavyko po karo Jugoslavijoje, negalime užkirsti tam kelio ir dabar”, – „EUobserver” sakė anonimiškai kalbėjęs ES pareigūnas.

Centras bus „vieno langelio” principu veikiantis centras, kuriame ES sienų apsaugos agentūra FRONTEX galės padėti vietos pasienio tarnyboms, o Europolas galės dalytis informacija, pridūrė Johanssonas.

Kiekviena valstybė narė taip pat siųs teisėsaugos pareigūnus į centro centrinę būstinę, kuri veiks iš Moldovos sostinės Kišiniovo, taip padidindama vietos pajėgumus ir siekdama kovoti su prekyba žmonėmis.

Aija Kalnaja, laikinoji Frontex vadovė, sakė, kad Moldova buvo pasirinkta kaip operacijų bazė, „nes čia daugiausia gali būti prekiaujama ginklais”.

Švedijos migracijos ministras Andersas Ygemanas teigė, kad dauguma Ukrainai tiekiamų ginklų yra Ukrainos kariuomenės rankose.

Tačiau birželio mėn. kalbėdamas Paryžiuje vykusioje Angloamerikiečių spaudos asociacijos konferencijoje Interpolo vadovas Jürgenas Stockas įspėjo, kad „kai tik nutils ginklai, ateis nelegalūs ginklai”. „Kol mes kalbamės, nusikaltėliai sutelkia į juos dėmesį”, – teigė J. Stockas. „Turėtume sunerimti ir tikėtis, kad šie ginklai bus gabenami į kaimynines šalis ir kitus žemynus.” Jis paragino šalis „sekti ir atsekti” ginklus.

Ukraina jau seniai prekiauja ginklais, o garsiausias atvejis – Ukrainos krovininis laivas „MV Faina”, kuris 2009 m. buvo pagautas gabenantis tankus, artileriją ir AKM automatus į Sudaną – šis atvejis išaiškėjo, kai laivą užgrobė Somalio piratai.

Naujasis centras įkurtas Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui skubiai prašant padidinti ginklų ir šaudmenų tiekimą, kad būtų galima atremti Rusijos karinę pažangą šalies rytuose ir pietuose.

Iš anoniminiais panorusių išlikti EP šaltinių – Lietuvai buvo skirti 93 mln eurų Ukrainos pabėgėlių problemų sprendimui. Panaudoti 3 mln. eurų. Briuselyje aiškinamasi kur dingo likę pinigai.

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. Vytas says:

    Nežiūrint į tai, kad Ukraina senai žinoma kaip ginklų kontrabandos centras ES, jai ir dabar tiekiama daugybė ginklų neva karui su Rusija. O kas gali paneigti, kad karas – labai gera priedanga ginklų kontrabandai bei korupcijai? Bet juk kontrabandą ginklais bet kas nevykdys, tai vykdo valstybė, valstybinės Ukrainos institucijos. Juk ne veltui Zelenskis kiekvieną pasisakymą pradeda ir pabaigis „malda”: ginklų, ginklų ir dar kartą ginklų…

  2. Vidmantas says:

    vytukui , ruso batlaizio shmotui , geriau pasigirk kuom garseja kruvinoju sadistine rasieja , UKRAINOS kudikiu bei vaiku zudike

  3. Austėja says:

    Tiesiog norėjau sužinoti Jūsų nuomonę apie ką tik įvykusį devilfest…

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top