€uro valstybėje dvelkia puvėsiu

2015, 30 liepos, 1:01 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (17) | peržiūrų 728 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Financial Times

paveikslėlis

Buvęs Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis savo straipsnyje Financial Times paaiškino savo slapto plano, skirto sukurti šalyje paralelinę mokėjimų sistemą, esmę, tuo pačiu sukritikuodamas masinės informacijos priemones ir €uro-zoną.

„Graikijoje, kur Centrinis bankas nesugebėjo palaikyti valstybės iniciatyvos, valstybės skola privatiems asmenims (kaip kompanijoms, tai ir fiziniams asmenims) stabdo ekonomiką, stiprindama defliacinių jėgų spaudimą, juntamą nuo 2008-ų metų. Toks įsiskolinimas penkerių metų bėgyje stabiliai laikosi virš 3% BVP žymos. Šis reiškinys – tuo pačiu ir priežastis, ir pasekmė to, kad stabdomi mokesčių mokėjimai valstybei“, – rašo eks-ministras.

„Tam, kad išspręstume šią problemą, mes pasiūlėme paprastą idėją – leisti savitarpio daugiapusį įsiskolinimų atsiskaitymą tarp valstybės ir privataus sektoriaus, tam panaudojus jau egzistuojančią mokesčių tarnybos mokėjimų platformą, – tęsia jis.

Mokesčių mokėtojai, ar privatūs asmenys, ar organizacijos, būtų gavę galimybę sukurti rezervines sąskaitas, į kurias būtų įskaitomai valstybės įsiskolinimai jiems. Šiuos kreditinius vienetus jie galėtų nuskaityti nuo savo rezervinių sąskaitų arba valstybei (kaip mokesčius), arba į bet kokią kitą rezervinę sąskaitą“.

Varoufakio nuomone, jei šios priemonės būtų buvusios įgyvendintos, „graikiškoji ekonomika akimirksniu būtų įgavusi svarbią manevro laisvę, egzistuojančios europinės monetarinės sąjungos rėmuose. Antrajame etape (jo apsvarstyti kaip reikia mes nespėjome) būtų atverta prieiga prie sistemos per papildinius sumaniuosiuose telefonuose ir asmens duomenų patvirtinimą – tuo pačiu tas garantuotų platų jos paplitimą… Ko pasekoje mes gautume patikimą iš finansinio požiūrio taško valstybės [vertybinių popierių] likvidumo padidėjimą ir galėtume greičiau grįžti į kapitalo rinkas“.

Liepos 6, kai ministras savo pareigas ir reikalus perdavinėjo savo „įpėdiniui“, jis pranešė jam ir apie aukščiau aprašytą planą, „tačiau niekas iš žurnalistų to nepastebėjo“, rašoma straipsnyje. Tačiau, kai ta pati informacija buvo aptikta nutekėjusioje į MIP medžiagoje, kalbant apie Varoufakio telefoninę konferenciją su tarptautiniais investuotojais, spaudoje „prasidėjo linksmybės“, pastebi jis.

„Aš, žinoma, suprantu kilusį tarp žurnalistų ažiotažą dėl atskirų ano pokalbio elementų, iš dalies dėl to, jog teko svarstyti nestandartinius, prieigos prie mano paties ministerijos kompiuterinės sistemos metodus, tačiau iš visuomenės intereso požiūrio taško yra svarbus tik vienas aspektas.

Kreditorių „Trojka užkrovė atstumiančius apribojimus nacionaliniam suverenitetui, kurie palietė ir graikų ministrus – jiems užvėrė prieigą prie kai kurių, jų ministerijų skyrių, kurie turi sprendžiamąją reikšmę inovacinės politikos realizacijai.

Kai suvereniteto praradimas, išeinantis iš nepakeliamos valstybės skolos, veda prie to, kad ir be šito sunkią naštą tempiančios valstybės turi vykdyti neoptimalią politiką, tampa aišku: €uro valstybėje kažkas pūva“, – deda tašką autorius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 17

 1. e says:

  „Tam, kad išspręstume šią problemą, mes pasiūlėme paprastą idėją – leisti savitarpio daugiapusį įsiskolinimų atsiskaitymą tarp valstybės ir privataus sektoriaus, tam panaudojus jau egzistuojančią mokesčių tarnybos mokėjimų platformą, – tęsia jis.“-Mintis ir paprasta, ir gera, ir sena, netgi Lietuvoje.Kai buvo panašios kalbos Lietuvoje per sukmetį(atsiprašau, Lietuvoje sukmetis tęsisi virš 20metų)kas tokie taškėsi pykčiais tas kalbas išgirdę?Turbūt tie,kurie nebūtų gavę „pelnų“?Geras straipsnis Sarmatuose apie korupciją paaiškina kodėl tai nepageidaujama viešoji tema .

 2. saul says:

  Tik Varoufakiui ir kalbeti….,kas supuve,o kas kvepia…….Gerai,kad dar neprimine savo 5000metu garbios istorijos.Nes…,Graikijoje tik isedus i pirma taxi,kiekvienas taxistas, tau pradeda „kudakuoti“ apie savo „garsiaja“ praeiti,liepdami nekreipti demesio i uzgrotuotus, pirmoju aukstu, langus Atenu centre ir siukslynus 200metru nuo jo (centro) DDDDD

 3. Dovydas says:

  Graikijoje tik isedus i pirma taxi,kiekvienas taxistas, tau pradeda „kudakuoti“ apie savo „garsiaja“ praeiti,…. o lietuviai nenustoja savęs žeminti kiekvienam sutiktąjam…. pavydu, kad graikai taip… O mintis išties puiki….

 4. saul says:

  As ir sakau,kad graikai patys sauniausi…Europos Sajungoje.Ir kuo didesne priespriesa ( Graikijos ) su Europos Sajunga,tuo…..geriau,ane ?????

 5. Ec says:

  Mano nuomone Varoufakis ne parsidavėlis, geriau atsistatydino pats nei išdavė. Manau bus nauja politinė figūra sekančiuose rinkimuose. Tik jei ir išrinks, bus kaip Paksui, kuris taip pat panašiai iškilo

 6. Dalia says:

  saul (išpuikėli, troli, iškreiptu vardu), VON IŠ ŠITO TINKLAPIO, VATYK Į VISOKIUS DELFIUS, TEN IR SĖDĖK, NIEKAM ČIA TU NEĮDOMUS.

 7. saul says:

  Na ka tu cia sneki Dalyte ? Nevyk manes,ka ? Leisk dar cia pabuti.Cia taip silta ir smagu.Nusibodo man Delfyje.Nebenoriu jau as bendrauti su tais neismaneliais,berasciais ir chamais.Ir…,tik cia,as sutikau ( o ieskojau labai ilgai…) tiek daug …,labai isprususiu,talentingu , gabiu,ir svarbiausiai,politiskai pasikausciusiu ir laaaabai taktisku Draugu. Visi cia tokie…. tolerentiski ir patriotiskai nusiteike..As galeciau ….,cia, rasyti ir rasyti…..apie siu ….iskiliu asmenybiu gerasias savybes,nebojant,kad rasalas pasibaigs ar mano plunksnakotis uzdzius.Lai nezeidzia jusu….iskilieji ZMOGAI mano….nepakankama ir neiskalbinga panegirika ,jusu atzvilgiu,Paprasysiu as Jusu,mielieji ZMOGAI,kad nesmektumete manes uz tai ,kad nepakankamai ivertinau ir ,neiskalbingai nusvieciau Jusu dorybes.Bet as,tikrai, labai stengiausi….,tik mano menkas issilavinimas ir neislavintas protas,visada pakisa man kojaTik….,supraskite mane teisingai,o iskilieji ZMOGAI, negaliu gi as piknaudziauti …sio, garbaus tinklapio ,komentatoriu kantrybe ir niekais svaistyti,ju brangu laika.Jus..o .kilniasirdziai ZMOGAI…nepykite ant manes,niekingo ir mazarascio……nepraustaburnio ir menko….sios amzinos asaru pakalnes ( Lietuvos )….. zemes kirmino.

 8. Zmogas says:

  mielas,zemes kirmine(saul),turiu meskere-ar galeciau pasinaudoti tavimi(Jughmis),kad pagauti didele ZUVI?:)

 9. ( Junghmis ) says:

  Tai aisku….,o Didysai.Su didziausiu nuolankumu pasitarnausiu Jughms.Bet ar Juhms reikia tos zuvies ? Nebukite toks….vartotojiskas,Kam Juhms keisti savo iprastini raciona ?Valgykite,ka valgote iprastai (sliekus,kirmeles ir kitokius „robakus“) Tik….pirmiau pagauk,po to ragauk

 10. sauliui (t.y. ooo) says:

  tai va, ZMOGAS taves, kvaileli, ir klausia- ar galima butu tavimi pasinaudoti? Jei negalima tokio kirmino, kaip tu, panaudoti net zuvies pagavimui, gal galima butu tave pacirskinti ir suvalgyti, kai kuriose salyse taip daro . Zinoma, geriau butu suniui pirmiausia duoti taves paragauti, jei net ir tas nees- na, tada tu tikrai niekam tikes, darbuokis ir toliau silkiu fabrikelyje norgeje. Varda jau pakeitei, kad darbdaviui butu lengviau prisiminti ir kaip suniuka pasaukti (zinai, su tais labusinias sauliais uzsienieciams sunku), tad pirmyn i darbus, tik nepamirsk didziuotis budamas lietuviu (kai nera daugiau kuo didziuotis, tai ir lietuvybe sueis). Tarp kitko, jei zinai, kad esi niekingas ir mazarastis, kodel nebandai pataisyti padeties? Bandei ir nieko neisejo, klynas ir protelis nedalaiko?

 11. Zmogas says:

  tik Beprotis(kuriam protas netrukdo),tikintis galys pakeisti pasauli-Jy(pasauli)ir pakeicia…Zuvis reikalinga ne paciam pavalgyti,o kitus pamaitinti…kiek Juhgmis supratau-Jughs pasiruoses pasitarnauti kitiems(asaru pakalneje)?Kirmine,pavirsk Drugeliu,kurio sparnu plazdejimas sukeltu Cunami,kitame pasaulio gale…uzteks ropoti,tikintis buti pagautam…Sekhgmes:)

 12. saul ( Junghms robakai) says:

  As gi Juhms ir sakau,kad galima manimi pasinaudoti.Kaip kad .pirmasis nebesuprantantis,ka perskaite ir jau…,visai nesuprato,ka as siulau,paaiskinsiu dar karta.Tokiem lervaedziams ….VISISKAI NEBUTINA ZUVIS.ESKITE IVAIRIUS KIRMINUS IR TARAKONUS.Aisku,dar galite ir pasicirskinti ( tik kam tiek vargti )Aisku….patarciau atsargiau…,idant Juhsu dantys neatsiptu…. DDDDDD Ir ka Juhs ten veblenate…apie „kokius tai “ Norges.As gi ,aiskiausiai pasakiau….kokios as…zemes kirminas . P.s. metamorfozes siekianciam….“pastarajam“sudvabaliui patarciau nenusiminti.Gal Juhms priimtinesne indusu pasauleziura…-.kitame gyvenime pakilsite kokia pakopa aukstyn,Aisku ,nereikia nagleti ,bet mastyti realiai .Kas bebutu….Juhms kitame gyvenime .maziu…maziausiai, kokio tai…. „bestuburio“ padaro ,amplua,aiku,kad bus garantuotas.Su kuom noreciau Juhs ir pasveikinti,o mano Pone( cia aliuzija i fima „Drakula,kuris mires ir tuom patenkintas ) DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 13. sudvabalis says:

  kaip pagauti-negaudant ir pasinaudoti?:)

 14. Ec says:

  Prašymas – siūlymas Administratoriui. Gal galėtumėte atidaryti dar vieną temą, tarkim „trolių ola“, ar pan., ir ten perkelti komentarus, kurie ne į temą (panašius kaip aukščiau) su nuorodomis į temas, kurias tie troliai „komentuoja“. Daug kartų pasižymėjusius trolius būtų galima ten nukreipti automatiškai. Tai siūlau todėl, kad straipsniai nebūtų teršiami, o komentarų trynimas yra negražus delfinis veiksmas. Turi juk atsirasti šiuose namuose šiukšlių dėžė, kas norės galės ten pasirausti :)

 15. moderatorius says:

  Mes suprantame, kad kai kuriems žmonėms norisi atsipalaiduoti ir tiesiog nebesielgti kaip žmonėms. Prašymas (kol kas prašymas), tiesiog pabandyti išsikrauti savo neigiamas emocijas kitose vietose, nes jau buvo minėta, kad ši atsiliepimų erdvė skirta atsiliepimams į rašomas temas, bet ne tarpusavio barniams ir neigiamoms emocijoms išlieti. Mums labai patiko Ec idėja apie „trolių urvą“ ar „trolių olą„, kur galėtų būti perkeliami visi trolių lygmens komentarai, ir mes ją rimtai apsvarstysime. Tuo atveju, jei priimtume šią idėją – troliais būtų laikomi ne tik pradėję tuščią ar įžeidžiamą „trolinimą“, bet ir tie, kas savo atsakymais suteikė troliams peno tolesniam savo temos plėtojimui. Pagalvokite apie tai. Besiginčijantis su kvailiu pats nusileidžia iki jo lygmens ir beskaitantys žiūrovai jau nebegali atskirti kas yra kas. Nesuteikite troliams galimybės nuleisti jus iki jų lygmens. Būkite aukščiau jų mentaliteto.

 16. Ec says:

  Puiku, sutinku, kad ir mano komentarai (jei kada nesusilaikyčiau) būtų permetami į tą trolių urvą :)

 17. ne zombiams says:

  Yanis Varoufakis ne iš kelmo spirtas. Gaila, kad didesnės jėgos sugriovė jo planus. Manau ir Lietuvai reikia turėti tokį atsarginį planą, atvejui, kai šis kolchozas bankrutuos. Griūdamas molinis milžinas gali ir miręs pridaryti žalos.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top