Europoje bręsta maištas

2016, 16 liepos, 1:01 | kategorija Ideologija | 16 komentarų | peržiūrų 1 373 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

politrussia.com

Europa vs JAV

Rusijos autorių rašinys, kuriame jie nesislėpdami teigia, jog be Rusijos ir Kinijos Europa neatsilaikys prieš JAV spaudimą, tapdama de-facto pastarosios kolonija. Dėl šio teiginio galima ginčytis ir diskutuoti, vadinti tai rusų propaganda, tačiau sekantis autorių pristatomas klausimas apie TTIP (Transatlantinę partnerystės sutartį tarp JAV ir Europos), kala į taikinį visai šalia dešimtuko.  Bet, pasiskaitykite patys.
sarmatas.lt

Mums reikia Berlyno. Reakcija į šią frazę – puikus markeris, todėl ją kartosiu ne kartą. Kremliaus taktika yra paprasta ir suprantama tiems, kurie žino XX amžiaus istoriją. Šiuo metu mes matome trečią (!) bandymą kontinentinę Europą panaudoti kaip taraną prieš Rusiją, ir Vašingtonas tikisi eilinį kartą atlikti tą paprastą triuką, kurio esmė ta, kad mirti turi rusai, o didžiausią kiekį prizų iš (neva) Europos vidaus konflikto turi gauti amerikiečiai, kurie iš šįkart sėkmingai išlauks už vandenyno, o vėliau suks filmus apie tai, kaip jie visus nugalėjo.

Tuos, kuriuos ši schema tenkina galime drąsiai įrašyti į idiotų arba JAV valstybės departamento samdinių sąrašą. Laimei, ji netenkina nė vieno, esančio Kremliuje. Nuosekli Rusijos vadovybės vykdoma politika, kelianti „šizopatriotų“ nepasitenkinimą, duoda savų aiškiai regimų rezultatų, kurių didžiulė auditorijos dalis stengiasi nematyti, nes jie neįtelpa į jų pasaulėžiūros rėmus arba priskiriami prie ezoterikos srities.

Darbo su savarankiška Europos elito dalimi, kuriai nepatinka Europos kaip kolonijos statusas ir tai, kad amerikiečiai naudojasi jais kaip taranu prieš Rusiją, rezultatai matomi pirmiausia pačioje svarbiausioje – ekonomikos plotmėje. Priminsiu, jog svarbiausias šiandienos konfliktas – ne Sirija, ir netgi ne Ukraina, – tai konfliktas dėl Transatlantinės partnerystės sutarties (TTIP), kurią JAV perša Europai. Ši partnerystė įtraukia tūkstančius elementų, aprašančių ekonominius, techninius ir netgi teisinius santykius tarp JAV ir Europos Sąjungos, o auditorijai ji pristatoma tartum kažkoks sustiprintas laisvos prekybos zonos variantas, nors iš tikro pagrindinis šios sutarties elementas yra visiška Europos suvereniteto likvidacija. Transatlantinė partnerystės sutartis

Motyvuojant tuo, kad yra ginami Amerikos korporacijų interesai, teisę blokuoti įstatymus, kuriuos priėmė Europos parlamentas, siūloma perduoti privatiems teismams – tuo atveju, jei jie kels grėsmę Amerikos kompanijų interesams, o jų interesai visuomet traktuojami gana plačiai. Faktiškai, pasirašius TTIP, kokia ji yra šiuo metu, ES virsta JAV kolonija su mažiau teisių, nei Kosta Rika. Akivaizdu, jog amerikiečiai naudoja visas poveikio priemones tam, kad sutartis būtų pasirašyta kaip įmanoma greičiau.

Ir štai čia teorijos, teigiančios kad Europa yra beteisė JAV kolonija, šalininkų mentalinis šablonas suyra, todėl kad Europos Sąjunga, atstovaujama Vokietijos ir Prancūzijos jau du metus sėkmingai vengia pasirašyti šią sutartį, visi bandymai prastumti ją per Europos parlamentą žlunga, taip pat kaip ir tiesioginės JAV-ES derybos. Jau du metus iš eilės JAV visagališkumo ekspertai ir „visuomenės nuomonės lyderiai“ socialiniuose tinkluose pavydėtinai reguliariai pranešinėja, jog TTIP išvengti nepavyks, ir jei Obama reikalauja ją pasirašyti, tai ji ir bus pasirašyta, niekur Europa nesidės, o tie, kurie tiki europietiško elito įtaka – naivuoliai. Tačiau TTIP ne tik kad nepasirašyta – ji merdėja, ypač, kai Vašingtonas jau aiškiai prakalbo apie galutinius terminus: sutartis turi būtų pasirašyta iki Obamos kadencijos pabaigos, kitaip jos pasirašymas dėl objektyvių politinių priežasčių bus atidėtas neribotam laikui.

Amerikiečių šansai ėmė mažėti po to, kai Europos parlamentas patvirtino reikalavimų TTIP sutarčiai rinkinį, kuriame kaip tik ir figūruoja viršnacionalinių teismų likvidacija ir Amerikos kompanijų nuolankumas Europos teisei bei teismų sistemai, bet dabar nepriklausoma Europos elito dalis nusprendė JAV ambicijoms suduoti dar vieną smūgį. Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Valsas (Manuel Valls) pareiškė, jog Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties pasirašyti nepavyks, jei joje nebus paisomi ES interesai.

Manuel VallsNuo šiol jokia sutartis dėl laisvos prekybos negali būti pasirašyta, jei joje nėra paisomi ES interesai. Europa turi būti tvirta. Prancūzija tuo pasirūpins. Ir aš pareiškiu jums atvirai – transatlantinės sutarties nebus. Ji veda neteisinga kryptimi.
Manuelis Valsas

Amerikos MIP su liūdesiu praneša, jog Didžiosios Britanijos išėjimas iš ES dar labiau sumenkins sutarties pasirašymo galimybę, kadangi būtent Londonas buvo vienas iš TTIP šalininkų Europos Sąjungos viduje.

Reikia pridurti, jog šiame fone Angela Merkel nusprendė į informacinį lauką grąžinti ekonominės erdvės nuo Vladivostoko iki Lisabonos idėją, ir nežiūrint į skeptiškai nusiteikusius rusų komentatorius, šį gestą reikia vertinti visu rimtumu – bent jau kaip žingsnį link pagarsėjusios politinės technologijos, kurios esmė – pamažu pratinti visuomenę (ir netgi elitą) prie pačių neįtikinamiausių ateities scenarijų.

Prie to paties galime priskirti ir Italijos regioninių parlamentų sprendimą pripažinti Krymą (įdomu tai, kad sprendimai priimti regionuose, kur sukoncentruoti senosios Europos aristokratijos ir Venecijos bei Lombardijos bankininkų aktyvai ir politinė įtaka), Vokietijos užsienio reikalų ministro Štainmajerio (Frank-Walter Steinmeier) pasisakymus prieš NATO mokymus Pabaltijyje ir, protestuojant JAV valstybės departamentui – Europos komisijos pirmininko Žano Klodo Junkerio (Jean-Claude Junker) vizitą į Tarptautinį Peterburgo ekonomikos forumą.

Į šį kontekstą idealiai įsikomponuoja bendras Rusijos ir KLR prezidentų darbas, kurie europiečiams (ir ne tik jiems) bando siūlyti alternatyvią ateities viziją, be nuolankumo JAV. Bandymas „atplėšti“ Europą nuo JAV, tiksliau bandymas padėti savarankiškai Europos ekonominio elito daliai atsiplėšti nuo JAV yra bendras Rusijos-Kinijos projektas, vienodai reikalingas ir Maskvai ir Pekinui. Nereikia pamiršti, jog svarbiausias Kinijos geopolitinis projektas – „Ekonominė Šilko kelio juosta“ – lieka visiškai bevertis, jei jame nedalyvauja Europa, o žaidimo taisykles Europos kontinente diktuoja JAV.

Lengva suprasti, kam šioje schemoje reikalinga Rusija. Iš vienos pusės Kremlius gali būti Europos saugumo garantas, o iš kitos – kaip „logistikos tilto“ tarp Europos ir Kinijos, kurio nepridengsi jokia aviacijos grupe, vadybininkas. Sprendžiant iš pastarųjų įvykių, galimybių Europai atsiplėšti nuo JAV daugėja ir, jei viskas eis sėkmingai, tai artėjančios epochos metu amerikiečių „hegemonui“ teks sėdėti izoliuotam savajame kontinente. Verta stengtis, kad taip ir atsitiktų.

parengė: Darius Dimbelis

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 16

 1. dovydas says:

  …tai atsitiks. Ir ne dėl stengimosi. O todėl , kad taip turi būti.

 2. pestininkas says:

  Pasakėlės gasdint rusams,sukurtos pinigu valdovu!Zombinimas vyksta abiėjose pusėse!Nagi kuri pusė kiėčiau pavarys!Ir kuo baisiau busimiėms priėšams reikia nupiėšt viėnus kitiėms…

 3. Dalia says:

  Netikras ravo dievas , Dovydai… “Taip turi būti“…. Taip, tai jei ir turi būti, tai tik dėlto, kad turi būti kaip Teismas- pasekmės bedieviams ir stabmeldžiams. IR TAI TIK PRADŽIA. IR TIKRAI NEIŠVENGIAMA, ar būsim su Amerika, ar su atgimstančia Rusija. Skaityk Apreiškimo knygą.Bet kol kas jiems tai nerūpi, ane Dovydai :) Tau demokratija nerūpi. Teisingumas irgi. Bet netikri dievai su jų garbintojais bus nušluoti nuo žemės. IŠSTOVĖS TIK DIEVO ŽODIS, nes jis vienintelis yra nesudrebinamas, kai visa kas yra- yra purtoma ir bus sudrebinama.

 4. Dalia says:

  O straipnyje rašoma tiesa. Kas gali paneigti, kad ne taip?

 5. Tangas says:

  aš galiu, na ir ką

 6. Simas Simaitis says:

  http://infa.lt/7463/arvydas-daunys-sistema-ir-vartojimas-kaip-valdymo-priemone/
  Visiems siųlau labai gerai įsiskaityti į šitą straipsnį. GAL tada nekils didelio noro paneigimams už ir prieš. 

 7. konkurencijos nėra says:

  Dėl ttip, derybos vyko visškai slapta jau 5 metai. Suinteresuoti veikėjai nutekino infa kai jav pradėjo spaust es. Dabar prisijungė rf ir Kinija, kuo baigsis jau beveik aišku…

 8. to Dalia says:

  Su savo sektantiskais isvedziojimais prasytume komentuoti jehovos liudytoju tinklapyje

 9. gojus says:

  mielam to Dalia sako:
  2016 liepos 17 15:35 -> o kaip tu nusprendei, kad išvedžiojimai sektantiški? Kokie kriterijai? Gali paviešint prieš kitus puldamas?

 10. Adis says:

  Negrazu juoktis is zmoniu kvailumo, tai nesijuoksiu. As pvz netikintis, bet nei meluoju, nei vagiu, nei dar kokio brudo darau, auginu dukryte, viskas sekasi puikiai. Na bet jezais kristais, nei alachais, nei dar kokiom mitologijom netikiu, nors nusauk. Tai dabar man vamzdec anot tamstos?

 11. gojus says:

  Adis ->
  nu padarom testą, kad sužinotum: po viso to ką pasakei ir save apiūdinai sakytum, kad:
  – niekad nieko gyvenime nepadaręs blogo?
  – jei sakai kad niekad nieko blogo nepadaręs, tai jau meluoji ir darai blogai. Jei visgi esi padaręs, tai atsakyk kiek blogo leistina padaryt, kad įeitum į dangų? Ar tas, kuris padarė daugiau už tave irgi galės įeiti? – o gal dangaus nėra? – tada kodėl tu „As pvz netikintis, bet nei meluoju, nei vagiu, nei dar kokio brudo darau, auginu dukryte“, koks tikslas taip elgtis, jei gyvenimas tavo greitai pasibaigs, o tu be jokios priežasties save riboji, kažko aukojiesi vardan to ko nėra?! – o jei tad blogo daryti negalima, kd įeitum į dangų, tai pasakyk kaip tu į ten pateksi?

  Keletas klausimų tau testui, o tada jau junkis su Dalia diskutuoti…

 12. saul says:

  Gojui :) :) Nusipezejai galutinai.Kazkoks sovietinis mastymas.TIK VIENA TIESA,Danijoj,Belgijoj,Vengrijoj,Olandijoj maziausiai tikinciuju is visu Europos valstybiu,bet tas jiems netrukdo būti saziningais zmonemis.Nors…as pats esu tikintis,bet nemanau,kad tikejimas apsprendzia zmogaus elgesi,paziuras ar dora.Kas ir butu,jei kiekvienas…jauciantis nebaudziamuma,….pasiduotu visom zmonijos ydoms.Nebent…tas zmogus priklauso „isskirtiniu genu nesiotoju“ nacijai. :)

 13. pestininkas says:

  Sakoma pagal darbus juos pažinsi!Paskaites jusu komentarus nutariau ir aš prisidėt priė gerbiamuju,musu valdžiagyviai irgi per šventes katedroj filmuojasi,ir pagal kiėkviėno tikinčio supratima turėtu gerus darbus aplink save daryt,bet deje jau puse tautiėčiu tremtije vergauja,ir prošvaiščiu kad bus šviėsu nuo ju darbu nesimato,ar ne?…

 14. gojus says:

  saul -. kokioms žmonijos ydoms? Kas yra ydos? Kas nusprendė, kad jos ydos ir kokiu matu pamatavo? Populiarioji motina Terese, kurią net tu manau pažįsti, toli gražu savo gyvenimu nepanaši į tavo išsvjotuosius „Danijoj,Belgijoj,Vengrijoj,Olandijoj“ (su Vengrija – beje – čia prašovei, ten Orbanas ES į šuns dienas deda!) Ir tu nori pasakyt, kad Teresė per daug netikėlė, kad patektų į dangų su viežlybaisiais, minėtaisiais, nes sunkiai „europietė“?… Kaip tu matuoji, kad taip pro šoną šauni? Ir kuo beje pats tiki, jei abejoji, kad tikėjimas apsprendžia žmogaus elgesį?…
  Mano galva esi visiškai pasiklydęs. Vien paskaičius tavo paistalus, kad mano tikėjimas yra sovietinis mąstymas abejonės dėl tavo galimybės naudotis smegenimis nelieka. Nuo kada tavo minimoje blogio imperijoje sovietų sąjungoje buvo galima tikėjimo tema? Ten juk visi buvo tokių kap tu kultas – ateistų!
  saul, tikrai, patarimas. Sergi lenzberkandoniu, tai ką – linkim išgijimo. Nu bet nebūtina taip postinti nesąmones ištisai – bandyk susilaikyti. O tai atrodai kaip eilinis *, kuris būtinai nori į gatvę išlėkt ir visiems pasipasakot kad po **** kopinėjo ir kaip čia buvo malonu….

  Gerb gojau, norėčiau jums priminti, kad 6i komentarų erdvė yra skirta atsiliepimams straipsnių atžvilgiu, o ne tarpusavio rietenoms ar net įžeidimams. Jūsų komentaras konkrečiai siekiantis įžeisti, todėl norėčiau paprašyti valdyti savo emocijas. Kitu atveju, sekantis prašymas gali būti jau visai kitoks. Dėkoju už supratimą.
  moderatorius

 15. Mindaugas says:

  Gojui: Palaikau jus. Viską teisingai parašėte. Bet neverta ginčytis su troliu saul. Tam jis čia ir sėdi, kad kitaip mąstančius pykdytų. Kaip sakant, vykdo duotą jam užduotį, apsimesdamas „patriotu“, o iš tikro jis tik valdančio režimo, jau ketvirtį amžiaus engiančio Lietuvą, dalelė…

 16. saul says:

  Kodel taip pyksti ,mindaugeli.Pyktis -prastas patarejas.Daug geriau faktai.Jei as esu…“jau ketvirti amziaus engiancio Lietuva,valdanciojo rezimo dalis“,tai tu-Lietuvos okupantu ,valdziusiu musu sali net 50metu …-ruporas.Gojui siulyciau nesimaisyti.As niekur neprasoviau su „ta Vengrija“.As isvardinau salis,kuriose maziusiai tikinciuju.I dezinformacija-INFORMACIJA.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top