Fake News – tai ne sąmokslo teorija, o liūdna XXI a. pradžios realybė Lietuvoje ir JAV

2017, 7 liepos, 22:21 | kategorija LPT | 11 komentarų | peržiūrų 954 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Fake News

straipsnio autoriaus paveikslėlis

Mūsų spauda pamėgo šaipytis iš JAV Prezidento Trump’o kovų su tos šalies liberalios-kairuoliškos žiniasklaidos bosais. Ypač juos erzina tai, kad Prezidentas ir jo komanda su visais įrodymais įvardina tas žiniasklaidas FAKE NEWS kūrėjais. Girdi, tai tėra legenda ir konspirologinis mitas.

Tačiau pažvelgus, kaip mūsų pačių spauda nušviečia Prezidento Trumpo vizitą ir jo istorinę kalbą Lenkijoje bei smurtines riaušes G20 lyderių susitikimo Hamburge metu, vienintelis tinkamas epitetas tai kreivai šleivai informacijai apibūdinti tėra tas pats FAKE NEWS!

Savo ausimis klausiausi Prezidento Trumpo kalbos Lenkijoje – ir po to girdėjau jai skirtą reportažą grupės draugų de facto privatizuotos valdiškos LTV „Panoramoje“.

Tiesiog negalėjau patikėti savo ausimis tais keistais antitrampiškais bei prieš Lenkijos Vyriausybę nukreiptais akcentais bei išryškinimais, kurie buvo pateikti Lietuvos žiūrovams, kaip pagrindiniai, visiškai nutylint tai, kas išties buvo esmingo ir svarbaus toje istorinėje kalboje. Kokią minutę pranešėja postringavo apie tai, kad D.Trumpas paminėjo „teisės viršenybę“, tuo neva prikišdamas Lenkijos Vyriausybei jos politiką, dėl ko pastaroji tariamai liko labai nepatenkinta.

Kitaip sakant, tie, kas Trumpo kalbos patys negirdėjo, iš [formaliai vis dar] valdiškos televizijos jokio adekvataus supratimo apie jos turinį neįgijo. Pasiklausė leftistinių blėnių ir tiek žinių.

Bet juokingiausia istorija nutiko su kairuolių leftistų surengtomis riaušėmis Hamburge, kur vyksta G20 šalių lyderių susitikimas.

Pranešdama naujienas apie organizuotų smurtautojų masinį siautėjimą ir ginkluotus susirėmimus su vokiečių policijos pajėgomis mūsų tolerantiška spauda visais įmanomais ir neįmanomais būdais stengiasi nukreipti skaitytojų dėmesį nuo to FAKTO, kad tenykščiai smurtautojai yra ideologiškai artimi mūsų spaudos šeimininkams ir veikėjams kraštutiniai KAIRIEJI, t.y. pabėgėlių draugai, kovotojai prieš homofobiją, už gyvūnų ir žmogaus teises, neapkenčiantys nacionalizmo, rasizmo bei fašizmo.

Smurtautojų kairuoliškumas niekada nefigūruoja antraštėse, o tekste jis maskuojamas visais įmanomais būdais, vadinant ultrakairuolius smurtautojus „radikalais“, „kovotojais“, „antiglobalistais“, „demonstrantais“ ir pan. neutraliais terminais.

Tačiau kad bus prieita iki tiesioginio faktų klastojimo, bandant įdiegti kvailesnių skaitytojų/klausytojų galvose mintį, kad Hamburge siautėja NE ultrakairuoliai, bet jų ideologiniai priešininkai, t.y. DEŠINIEJI, net aš nesitikėjau.

Pasirodo, be reikalo buvau toks naivus.

Šiandien važiuojant automobiliu pribloškė per Radiocentro naujienas nugirsta žinia, kad Hamburge po mūšių su smurtautojais policija sulaikė virš tūkstančio kraštutinių DEŠINIŲJŲ pažiūrų kovotojų!

Negalėjau patikėti savo ausimis. Net pamaniau, kad diktorius tiesiog suklydo skaitydamas tekstą ir iš tolerantiško įpratimo visas blogas naujienas sieti tik su dešiniaisiais ne taip perskaitė, kas buvo parašyta.

Tačiau vėliau internete pamačiau komentarus, kad mūsų spauda išties skleidžia tokią keistą žinią. Kurios kitaip, nei FAKE NEWS pavadinti negalima.

Tuomet pasidomėjau – ir likau priblokštas!

Taip, tai iš tiesų yra FAKE NEWS – į tikrą informaciją įkomponuotas akivaizdžiai melagingas teiginys, skirtas tam, kad žioplesnio klausytojo/skaitytojo galvoje/atmintyje smurtas ir riaušės Hamburge asociatyvia sąsaja susikabintu su kraštutiniais dešiniaisiais, kuriuos mūsų spauda nuolat pateikia, kaip neva pagrindinę grėsmę Europos gyventojų saugumui ir ramybei.

Ir tos FAKE NEWS šaltinis yra naujienų agentūra BNS. O platina ją DELFI, Kauno Diena bei Radiocentras – čia tik tie, kuriuos girdėjau savo ausimis ar skaičiau savo akimis.

Gal yra ir kitų FAKE NEWS platintojų, netikrinau.

Žinoma, gali atsirasti koks naivuolis, kuris pradės aiškinti, kad visos tos žiniasklaidos tiesiog sąžiningai suklydo, visai netyčiomis pakeisdamos informacijoje apie smurtautojų ideologinius įsitikinimus „kairę“ į „dešinę“, bet teks tik nusišypsoti į tokius postringavimus.

Vienas žmogus gali suklysti – ypač jeigu tai kokia jauna magistrė, lietuviško aukštojo išsilavinimo auka. Tačiau kad tokios akivaizdžios nesąmonės nepastebėtų jos kolegos kitose redakcijose – patikėti neįmanoma. Nes tai skamba, kaip sąmokslo teorija apie tai, kad beraščių dundukų gauja užgrobė valdžią ir formuoja darbotvarkę Lietuvos žiniasklaidoje.

Deja, yra ir paprastesnių paaiškinimų tam, ką mes visi regime savo akimis: FAKE NEWS aktyviai taikomas jau ne tik JAV, bet ir Lietuvos žiniasklaidoje.

#fake_news
#bns
#delfi
#radiocentras
#kauno_diena
#LRT_panorama

Šaltiniai ir nuorodos:
—————————
A) BNS

Prieš G-20 viršūnių susitikimą Hamburge įsiplieskė audringi protestai

Hamburgas, liepos 6 d. (AFP-BNS). Taikūs protestai ketvirtadienį vakare, JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trumpo) sudėtingo pirmojo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo išvakarėse, virto smurtiniais, vokiečių policijai susirėmus su kaukėtais demonstrantais, protestavusiais prieš kapitalizmą ir mėčiusius akmenis bei butelius.|

Hamburge buvo tikimasi taikios demonstracijos, kurioje turėjo dalyvauti apie 12 tūkstančių žmonių, protestuojančių prieš globalizaciją, bet policija apie tūkstantį kraštutinių DEŠINIŲJŲ pažiūrų kovotojų išvaikė panaudojusi vandens patrankas ir ašarines dujas.

http://www.bns.lt/topic/1912/news/53208015/

B) Delfi.lt

G-20 susitikimo Hamburge išvakarėse – protestai (papildyta 08.20)

Taikūs protestai ketvirtadienį vakare, JAV prezidento Donaldo Trumpo sudėtingo pirmojo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo išvakarėse, virto smurtiniais, vokiečių policijai susirėmus su kaukėtais demonstrantais, protestavusiais prieš kapitalizmą ir mėčiusius akmenis bei butelius.

Hamburge buvo tikimasi taikios demonstracijos, kurioje turėjo dalyvauti apie 12 tūkstančių žmonių, protestuojančių prieš globalizaciją, bet policija apie tūkstantį kraštutinių DEŠINIŲJŲ pažiūrų kovotojų išvaikė panaudojusi vandens patrankas ir ašarines dujas. Per šiuos susirėmimus buvo sužeisti 76 policijos pareigūnai, naujienų agentūrai AFP sakė Hamburgo policijos atstovas. „Policija tebepuolama“, – teigė jis.

http://www.delfi.lt/…/g-20-susitikimo-hamburge-isvakarese-p…

C) Kaunodiena.lt

Vokietijos Hamburgo mieste protestai Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo išvakarėse virto smurtiniais.

Po kruvinų susirėmimų ketvirtadienį, šiandien Hamburge per naują smurto proveržį prieš G-20 viršūnių susitikimo pradžią policija susirėmė su protestuotojais, kurie padegė kelis patrulinius automobilius ir blokavo kelius.

Ketvirtadienį Hamburge buvo tikimasi taikios demonstracijos, kurioje turėjo dalyvauti apie 12 tūkstančių žmonių, protestuojančių prieš globalizaciją, bet policija apie tūkstantį kraštutinių DEŠINIŲJŲ pažiūrų kovotojų išvaikė panaudojusi vandens patrankas ir ašarines dujas. Per šiuos susirėmimus buvo sužeisti 76 policijos pareigūnai.

Pareigūnai per garsiakalbius demonstrantams liepė nusiimti kaukes, tačiau į prašymą nereaguota ir buvo toliau svaidomi įvairūs daiktai. Taigi, policijai teko atskirti smurtaujančius protestuotojus nuo kitų, rašoma policijos „Twitter“ paskyroje.

http://kauno.diena.lt/…/pries-g-20-virsuniu-susitikima-hamb…

D) tas pats tekstas buvo skaitomas per radiją „Radiocentras“ naujienų rubrikoje.

E) Kas iš tiesų niokojo Hamburgą ir ginkluotu smurtu sužalojo dešimtis vokiečių policininku? Ogi KAIRUOLIAI iš Juodojo bloko:

http://www.dw.com/en/g20-what-is-the-black-bloc/a-39598505

 

Blogeris Zeppelinus

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 11

 1. Siaip says:

  As tai jau seniai ta musu sostemine ziniasklaida vizizkai netikiu. Pvz kad ir del karo Gruzijoje 2008. Tada musu radijas (galima jog rast to meto irasus) su dziiugesiu perdavinejo kaip gerai gruzinams sekasi pult Chinvali. O pas dabar ne kiek neabejojant sakoma jog kara praedejo Rusija. Mes tai zinom geriau uz pacius gruzinus kurie po to savo prezidenta Saakasvili nuverte nuo valdzios uz karo sukelima. Va tau ir naujienos. As uz objektyvuma…nesamoniu skaityt nesinori.

 2. To Siaip says:

  Tai geriausia skaityti rusu ziniasklaida- jie tai niekada nemeluoja.

 3. Siaip says:

  Kiekvieno teise rinktis

 4. Jei idomu says:

  Tai po Nepriklausomybes atkurimo ir veliau iki kokiu 2005 gal iki 2008 m tai tikrai tikejau musu ziniasklaida kai ji nebuvo cenzuruojama ir tikrai kalbejo tiesa. Su nwkantrumu laukdavau panoramos. O siuo metu tai pagrinde paziuriu tai lituvos ryto tv. Paziuriu ir rusus…jog idomu ir ka jie galvoja. Vertinu ir Euronews kanala del nesaliskai nusvieciamu ivykiu. Toks asmeniskai mano pasirinkumas jei ka

 5. Gena says:

  Dabartiniame informacijos sraute labai svarbu atsirinkti… ir patiems tikrinti skirtingus šaltinius..

 6. Gena says:

  Is BBC:
  So who are the anarchists?
  Far-left extremism has become a feature of protests in recent years, and Hamburg – known for its squatter scene, which developed in the 1980s – is not stranger to violent protests.
  …..
  But the city was not just on alert for extremists within its bounds. Police were expecting them to be joined by left-wing extremists from other German cities, including Berlin and Rostock, with others coming from further afield.

 7. simas simaitis says:

  O mane aplamai stebina pačio Hamburgo pasirinkimas. Kiekvienais metais gegužės 1 dieną, švenčiant „darbynykų dieną“, ten pastoviai nusiaubiamas miestas. Tad šio miesto pasirinkimas globalinio pobūdžio susitikimui, man kelia, mažų mažiausiai, nuostabą, kitaip pasakius kyšo ir sąmokslo teorijos „ausys“. Taip reikėjo, atsirado dar viena galimybė sudelioti akcentus reikiama seka.

 8. Dainius V. says:

  Įkeliu nuorodą „:naujienos.eu/geriausia-tyleti-kaip-europa-sprendzia-politkorekcijos-problema/“ Čia ta tema apie smurtautojus.Aišku tai,kad Dievo ir mūsų valdžiukų sukurtu ekonomikos gerovės indeksu „dėka“ tokių „achmedų“ pas dar nėra,tačiau kol gyvas aš ir mano bendraminčiai,kol mes savo tėvų ir prosenelių dvasia auginsime savo atžalas,kad ir Vilniuje „ant safalto“ patys gyvendami,tol tokie smurtautojai čia neturės galimybės pasireikšti.

 9. pamąstymui says:

  Ištrauka iš A.Lebionkos straipsnio „Valdžia be tautinės savimonės – mėšlas, ant kurio auga globalizmo piktžolės “

  O kaip vertinti šiandieninę Lietuvos valdžią, kuri draudžia Lietuvos visuomenei statyti Vilniaus Lukiškių aikštėje Vytį-mūsų valstybės ir tautos pagrindinį simbolį?

  Atmetu bet kokius išvedžiojimus, neva „mes tokią valdžią išsirinkome“. Nieko mes nerinkome nuo pat nepriklausomybės paskelbimo, nuo pat rinkimų į Sąjūdžio Tarybą. Nieku gyvu neatsirastų valdžioje nei „kupriukas-muzikantas“ – TSKP istorijos dėstytojas, ar raudonanosis bufetininkių mylėtojas, nei JAV pensininkas, ar marksizmo specialistė – „gaisrininko“ duktė, jeigu tauta turėtų teisę rinkti savo atstovus, o ne juos rinktų užsienio ambasados ir globalizmo agentai, kurie vėliau, patogumo dėlei, iki gyvos galvos „rinkimų“ organizatoriumi paskyrė ekskomunistą-nomenklatūrininką. Štai šitas mums primestas globalistinis „mėšlas“ ir organizavo mūsų tėvynės įverginimą užsienio bankams, pramonės ir žemės ūkio sunaikinimą, lietuvių pavertimą vergais, milijono lietuvių išvarymą iš tėvynės.

 10. Dalia says:

  Ką tik į vieną portalą komentatorių srityje bandžiau įdėti nuorodą iš tinklapio Versijos lt. “Pasaulio bambos sindromas“. Nepavyko. Išmetė atsakymą, kad mano komentare “yra draudžiamų žodžių“. Nieko nekomentavau, tik bandžiau įkelti šią nuorodą. Va, tau ir nėra sąmokslo teorijų ir liūdnos realybės Lietuvoje.

 11. Pro says:

  Daliai –

  Nuorodos niekur netoleruojamos, net Sarmatuose. Galite pabandyt. Įtariu net žinutės negausite. Ir čia nėra jokių sąmokslo teorijų, nes reklaminiai spam-botai būtent tuo ir pasižymi, jog jų tekste didžiausią turinio dalį sudaro būtent nuorodos..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top