FPÖ, Orbanas ir Co sudaro naują aljansą prieš ES centralizmą

2021, 9 liepos, 9:12 | kategorija Kelias | atsiliepimų (2) | peržiūrų 441 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

 

Europos Sąjunga

16 Europos dešiniųjų partijų iš 15-os šalių pasirašė deklaraciją dėl Europos ateities ir glaudesnio bendradarbiavimo ES Parlamento lygmeniu. Tarp pasirašiusiųjų yra Viktoras Orbanas, Jaroslawas Kaczynskis, Marine Le Pen ir Matteo Salvini.

Viena / Strasbūras. – Penktadienį (2021-07-02), sudarytas Europos aljansas prieš ES centralizmą. Apie tai FPÖ paskelbė vidurdienį išplatintame pranešime spaudai. Bendroje deklaracijoje 16 partijų atkreipė dėmesį į „didžiulę nepageidaujamą dabartinės ES politikos raidą“ ir paragino imtis „plataus masto reformų“. Ypač pabrėžiama didelė nacionalinės valstybės kompetencijos svarba. „Žengdami šį svarbų žingsnį, mes dedame pagrindą bendradarbiavimui ir ES Parlamento lygmeniu, taip įgydami precendento neturinčią įtaką“, – pabrėžė FPÖ lyderis Herbertas Kicklas.

Tarp žinomų signatarų yra Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, Lenkijos valdančiosios partijos PIS lyderis Jaroslawas Kaczynskis, Italijos „Lega“ lyderis Matteo Salvini, Prancūzijos RN pirmininkė Marine Le Pen, Ispanijos „Vox“ lyderis Santiago Abascal Conde ir „Fratelli d’Italia“ lyderė Giorgia Meloni. Tarp kitų pasirašiusiųjų yra JA21 (Nyderlandai), EL (Graikija), PNT-CD (Rumunija), LLRA (Lietuva), VMRO (Bulgarija), Vlaams Belang (Belgija), DPP (Danija), EKRE (Estija) ir PS (Suomija) vadovai. FPÖ partijos lyderis Herbertas Kicklas pasirašys bendrą deklaraciją, skelbiama partijos pranešime.

Planuojama nauja parlamentinė grupė

Deklaraciją pasirašė aštuonios ECR (Europos konservatorių ir reformuotojų) frakcijos partijos ir septynios ID (Tapatybė ir demokratija) frakcijos, kuriai priklauso ir FPÖ, partijos. V. Orbano „Fidesz“ visai neseniai paliko EPP frakciją. Bendra deklaracija dabar turi tapti parlamentinio bendradarbiavimo, kurį globoja jungtinė parlamentinė grupė, pagrindu. „Žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, tokia frakcija būtų antra pagal dydį jėga ES Parlamente, kurios tikslas – tapti pirmąja per artėjančius ES rinkimus. Tai suteiktų Europai galimybę išsaugoti savo įvairovę, kultūros paveldą, tapatybę ir ekonominį klestėjimą bei vesti valstybes nares į gerą ateitį“, – džiaugėsi A. Kicklas.

Deklaraciją pasirašė šių 16 partijų vadovai:

Fidesz – Vengrija
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – Lenkija
Nacionalinis frontas (RN) – Prancūzija
Lega – Italija
Fratelli d’Italia – Italija
„Vox“ – Ispanija
Austrijos laisvės partija (FPÖ) – Austrija
Vlaams Belang (VB) – Belgija/Flandrija
Bălgarsko nacionalno dviženie (VMRO) – Bulgarija
Dansk Folkeparti (DF) – Danesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) – Estija
Perussuomalaiset (PS) – Suomija
Ellinikí Lýsi (EL) – Graikija
Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) – Lietuva
JA21 – Nyderlandai
Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat (PNT-CD) – Rumunija

Pati deklaracija dėl Europos ateities skamba taip:

Deklaraciją dėl Europos ateities

Penktadienį (2021-07-02) įkurtas didysis Europos aljansas už laisvas tėvynes ir prieš ES centralizmą.

Šešiolika partijų iš 15 šalių pasirašė deklaraciją dėl Europos ateities ir taip padėjo pagrindus naujai parlamentinei grupei ES Parlamente.
Tarp partijų yra FPÖ, Fidesz, PiS, Rassemblement National ir Lega.

DEKLARACIJA

Neseniai prasidėjusiuose debatuose dėl Europos ateities neturi pritrūkti balsų tų partijų, kurios yra už Europos tautų laisvę bei tradicijas ir kurios atstovauja piliečiams, vertinantiems Europos tradicijas.

Audringa Europos istorija, ypač praėjusio šimtmečio, atnešė daug nelaimių. Tautos, kurios gynė nuo agresorių savo suverenitetą ir teritorinį vientisumą, patyrė žmogaus vaizduotės ribas peržengiančius sukrėtimus. Po Antrojo pasaulinio karo kai kurioms Europos šalims teko dešimtmečius kovoti su sovietiniu totalitarizmu, kol pavyko atgauti nepriklausomybę.

Ši nepriklausomybė, ES, NATO transatlantinis ryšys bei taika tarp bendradarbiaujančių tautų yra daugeliui europiečių didelis pasiekimas, suteikiantis jiems ilgalaikio saugumo jausmą ir sukuriantis optimalias sąlygas vystymuisi.

Integracijos procesas ženkliai prisidėjo kuriant ilgalaikes bendradarbiavimo struktūras palaikant taiką, tarpusavio supratimą ir gerus santykius tarp valstybių. Šis darbas turi būti išsaugotas kaip epochos vertybė.

Tačiau per pastaruosius dešimt metų eilė Europą sukrėtusių krizių parodė, kad Europos bendradarbiavimas stringa. Tai vyksta visų pirma dėl to, kad tautos pajuto, jog iš jų pamažu atimama teisė naudotis jų teisėtomis suvereniomis galiomis.

Europos Sąjungai reikia esminės reformos, nes užuot saugojusi Europą ir jos paveldą, užuot leidusi laisvai vystytis Europos tautoms, ji pati tampa problemų, baimių ir nesaugumo šaltiniu.

ES vis dažniau tampa radikalių jėgų įrankiu, siekiančių atlikti kultūrinę bei religinę transformaciją ir galiausiai sukurti betautę Europą. Jų siekiai – sukurti Europos supervalstybę, sunaikinti ar atmesti Europos tradicijas, pakeisti pagrindines socialines institucijas ir moralinius principus.

Politinių struktūrų ir įstatymų naudojimas siekiant sukurti Europos supervalstybę ir naujas socialinės struktūros formas yra iš praeities žinoma pavojinga ir invazinė socialinės inžinerijos apraiška, kuri turi sukelti pagrįstą pasipriešinimą. Moralistinis hiperaktyvumas, kurį pastaraisiais metais stebime ES institucijose, sukėlė pavojingą tendenciją įvesti ideologinę monopoliją.

Esame įsitikinę, kad Europos tautų bendradarbiavimas turėtų būti grindžiamas tradicijomis, pagarba Europos valstybių kultūrai ir istorijai, pagarba Europos krikščioniškam paveldui ir mūsų tautas vienijančioms bendroms vertybėms, o ne jų naikinimu. Dar kartą patvirtiname savo įsitikinimą, kad šeima yra pagrindinė mūsų tautų ląstelė. Šiuo metu, kai Europa susiduria su rimta demografine krize, nes gimstamumas yra mažas, o gyventojai sensta, išeitis turėtų būti šeimai palanki politika, o ne masinė imigracija.

Esame įsitikinę, kad Europos suverenai, kuriais yra Europos tautos, jais ir liks. Europos Sąjungą šios tautos įkūrė siekdamos tikslų, kuriuos Sąjunga gali pasiekti veiksmingiau nei atskiros valstybės narės. Tačiau Sąjungos kompetencijos ribos nustatomos pagal kompetencijos suteikimo principą – kompetencija, kuri nėra suteikta Sąjungai, pagal subsidiarumo principą priklauso valstybėms narėms.

Pastaraisiais dešimtmečiais Europos Sąjungos institucijoms nuosekliai naujai interpretuojant sutartis, šios ribos gerokai pasikeitė valstybių narių nenaudai. Tai neatitinka pagrindinių Europos Sąjungos vertybių, ko pasekoje mažėja Europos tautų bei jų piliečių pasitikėjimas šiomis institucijomis.

Norint sustabdyti ir pakeisti šią tendenciją, šalia jau egzistuojančio kompetencijos suteikimo principo būtina sukurti neliečiamą Europos Sąjungos valstybių narių kompetencijų rinkinį ir atitinkamą jų apsaugos mechanizmą, apimantį nacionalinius konstitucinius teismus ar lygiavertes institucijas.

Visi mėginimai paversti Europos institucijas institucijomis, turinčiomis viršenybę prieš nacionalines konstitucines institucijas, sukelia chaosą, kenkia sutarčių prasmei, verčia abejoti esminiu valstybių narių konstitucijų vaidmeniu, o dėl to kylantys ginčai dėl kompetencijos faktiškai sprendžiami brutaliai primetant politiškai stipresnių subjektų valią silpnesniems. Tai griauna Europos bendruomenės, kaip laisvų tautų bendrijos, veikimo pagrindą.

Manome, kad susitarimas turėtų išlikti pagrindine priemone siekiant bendros pozicijos Sąjungoje. Pastaruoju metu bandymai apeiti šią procedūrą arba idėjos ją panaikinti kelia grėsmę, kad kai kurioms šalims bus atimta galimybė daryti įtaką priimant sprendimus, o Sąjunga taps ypatingos formos oligarchija. Tai gali lemti faktinį nacionalinių konstitucinių organų, įskaitant vyriausybes ir parlamentus, neveiksnumą, t.y. jų funkcija būtų tik priimtų sprendimų patvirtinimas.

Šalyse narėse vis dar pastebimas didžiulis noras bendradarbiauti, o mūsų žemyno tautos ir visuomenės gyvena bendruomeniškumo ir draugystės dvasia. Tai yra mūsų didžiulis turtas. Reformuota Sąjunga pasinaudotų šiuo kapitalu, o reformų atsisakanti Sąjunga jį iššvaistys.

Todėl šiandien kreipiamės į visas partijas ir grupes, kurios pritaria mūsų pažiūroms, pateikdami šį dokumentą kaip pagrindą bendram kultūriniam ir politiniam darbui, kartu gerbdami dabartinių politinių grupių vaidmenį.

Kartu reformuokime Europos Sąjungą dėl Europos ateities!

Deklaraciją pasirašė šių 16 partijų vadovai:
Fidesz – Vengrija
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) – Lenkija
Nacionalinis frontas (RN) – Prancūzija
Lega – Italija
Fratelli d’Italia – Italija
„Vox“ – Ispanija
Austrijos laisvės partija (FPÖ) – Austrija
Vlaams Belang (VB) – Belgija/Flandrija
Bălgarsko nacionalno dviženie (VMRO) – Bulgarija
Dansk Folkeparti (DF) – Danija
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) – Estija
Perussuomalaiset (PS) – Suomija
Ellinikí Lýsi (EL) – Graikija
Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) – Lietuva
JA21 – Nyderlandai
Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat (PNT-CD) – Rumunija

Medžiagą surinko ir parengė: Kęstutis Krikštaponis

šaltinis: infa.lt

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Manau, kad didžioji lietuvių dalis nedvejodami pasirašytų po šia deklaracija. Ar Lietuvoje atsiras partija, nors viena, pasirengusi paremti šią deklaraciją? Pagyvensim, pamatysim.

  2. nnn says:

    Taigi yra sąraše viena Lietuvos partija, parėmusi šią deklaraciją.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top