GenderLoops sugrįžo. Kitu vardu ir paslapčia…

2012, 13 liepos, 13:33 | kategorija Realybė | atsiliepimų (5) | peržiūrų 1 439 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

…iš tiesų gali būti detalių, kurios Lietuvos visuomenei gali būti nepriimtinosJuratė Šeduikienė, Moterų informacijos centro direktorė.

„Lyties tapatumo sutrikimas yra laikomas liga ir šiuolaikiniame ligų klasifikacijos kontekste (TLK-10 F64) priskiriamas psichikos sutrikimų kategorijai, todėl nuo tokio sutrikimo kenčiančių pacientų gebėjimas priimti sąmoningus ir apgalvotus sprendimus kelia abejonių.

Šiuo metu lyties tapatumo sutrikimas yra įtrauktas ir į Tarptautinę ligų klasifikaciją (TLK-10, kodas F64.0) bei Psichikos sutrikimų diagnostikos ir statistikos vadovą (DSM-IV), todėl siekiant užtikrinti visiems piliečiams teisę į prieinamą ir kokybišką sveikatos priežiūrą, tokie asmenys turėtų būti gydomi nuo psichikos sutrikimo.“

paveikslėlis
Ką gi, pasirodo Seimo narė A.Baukutė, sukėlusį paniką dėl Lietuvoje vykdomo „genderlopinio“ daniško projekto, kuris vaikų darželiuose gali būti pradėtas įgyvendinti jau šį rudenį, rėmėsi faktais.
Tai jau pripažino patys šio projekto finansuotojai – Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Haraldas Tillbergas ir vykdytojai – abejotinos reputacijos privačios viešosios įstaigėlės Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė.

Anot jų, projektą sudaro danų autorės vadovėliai apie lyčių lygybę „Tą dieną, kai Rikė buvo Rasmusas“ ir „Tą dieną, kai Frederikas buvo Frida“ ikimokyklinio amžiaus vaikams ir susieta metodinė medžiaga, skirta darželių personalui.

Štai ką apie šį projektą mano su juo susipažinę specialistai:

„…gydytojas psichoterapeutas Gintautas Vaitoška įsitikinęs, kad programa yra ypač žalinga. Tokio ugdymo iniciatoriai yra Norvegijos ir Švedijos vyriausybių įsteigtas Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, kuris ir finansavimą tam skyrė, o pinigus labai nori „įsisavinti“ kontora, besivadinanti Moterų informacijos centru.

„Vaikams bus bandoma įdiegti, kad nėra blogai dėvėti priešingos lyties drabužėlius, kad lytis yra ne įgimtas dalykas, kad ją galima pasirinkti. Yra parengtos dvi knygelės darželių auklėtojoms, kaip reikia ugdyti vaikus. Berniukai ten skatinami nesidrovėti rožinių drabužėlių, žaisdami namus vaidinti ne tėtį, o mamą, mergaitės turėtų žaisti futbolą ir plėšikes. Šį kartą einama švelniau nei projektu „Gender Loops“, tačiau ir to pakanka. Pasakos pabaigoje tiek berniukai, tiek mergaitės nusprendžia pasirinkti neutralios giminės vardus. O tai yra ne kas kita, kaip transseksualumo propagavimas. Lyties tapatybės sutrikimas yra diagnozė, liga. O toks ugdymas prie to ir privestų. Einama į tą pusę. Juk jeigu skrandžio opa atsiranda išgėrus 2 litrus acto, nebūtina tiek išgerti per kartą, galima po truputėlį ir vis tiek opa atsiras. Taip būtų ir su minėta programa“, – sulygino psichoterapeutas.“

O štai ką sukandusi dantis visgi išstenėjo projekto vadovė: paveikslėlis

„Anot projektą vykdančio Moterų informacijos centro direktorės Jūratės Šeduikienės, tekste iš tiesų gali būti detalių, kurios Lietuvos visuomenei gali būti nepriimtinos.“

Nesunku suprasti, kad tai poniai ši „smulkmena“, o iš tiesų – Lietuvos Konstitucijos požiūriu labai rimta aplinkybė (26 straipsnis: „…Tėvai ir globėjai nevaržomi rūpinasi vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus), neatrodo verta net menkiausio dėmesio. Nusispjauti į tėvus ir visuomenę, jai svarbu, kad šį Lietuvai ne itin priimtiną ideologiją diegiantį projektą stumia ir dosniai finansuoja kitos valstybės sukurtos ir jos interesus atstovaujančios organizacijos.

Beje, krito į akis jos neatsargus prisipažinimas apie tai, kad šis Lietuvos darželinukų mąstymą turintis pakeisti projektas buvo vykdomas slapčia nuo Lietuvos visuomenės, kad neduok Die, vaikų tėvai apie jį nesužinotų, kaip tai nutiko su gėdingai žlugusių GenderLoops analogu:

„…A. Baukutė pačio teksto nematė ir neskaitė, o jeigu tai darė, informacija ją pasiekė neteisėtai. Mat specialiai šiam projektui sudaryta darbo grupė yra nusprendusi teksto kol kas neplatinti, kadangi jis dar nėra tinkamai parengtas.

Šiuo metu juodraštinis vertimas iš danų kalbos redaguojamas ir su ikimokyklinio ugdymo specialisto pagalba adaptuojamas Lietuvos kontekstui. Taigi jau visais įmanomais mitais apipinto teksto dar net nėra.“

Kitaip sakant, užsieniečių brukamas ir finansuojamas projektas vykdomas SLAPČIA. Ir mūsų valdžiai tai atrodo normalu?

Tai gal ir mūsų krikščioniškai-konservatoriškieji ministrai galėtų paslapčiomis pafinansuoti kokį eksperimentinį katalikiškos moralės diegimo projektuką viename-kitame norvegiškame ar švediškame vaikų darželyje? Tik bijau, kad tokio projekto vykdytojai greit atsidurtų kažkur dabartinėje Breiviko kaimynystėje.

Kas įdomiausia, tarp valdiškų kontorų neįmanoma surasti – tai kas gi Lietuvoje yra atsakingas, kad užsienio valstybių finansuojamos organizacijos negalėtų darželinukams brukti abejotinos vertės ideologijos, kuriai nepritaria jų tėvai?

„Švietimo ir mokslo viceministras, kuruojantis ir ikimokyklinį ugdymą] V.Bacys „Respublikai“ pareiškė, kad jis yra ne tas adresatas, kuris galėtų ką nors atsakyti. Esą programą prastūminėja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Ji už programą atsakinga, ji ir koordinuoja. O finansuoja Šiaurės ministrų taryba, kurią įsteigė Švedijos ir Norvegijos vyriausybės. Ši taryba Lietuvoje įgyvendina įvairias programas, kurias taip pat finansuoja ir Suomijos bei Danijos vyriausybės“, – sakė V.Bacys.“

Vienžo – nuo keimošiaus pas keipošių, kaltų ar bent prisiimančių atsakomybę, kaip visada tokiais atvejais, nėra.

Mūsų valstybėje savo nuožiūra tvarkosi ir darželinukų auklėjimo standartus nustatinėja ne ministerijos, bet užsienio interesus atstovaujančios organizacijos ir privačių lobistų kontorėlės. Nei verkti, nei juoktis iš tokios tvarkos.

Kaip tai išvis gali būti įmanoma, kad Lietuvos vaikų auklėjimo nuostatų pakeitimui skirtas projektas būtų vykdomas be oficialaus suderinimo su atsakinga už šią sritį ministerija, t.y. ŠMM?

Juk SADMas ir ministras D.Jankauskas, kiek suprantu, yra atsakingas už lyčių lygybę tarp suaugusiųjų, o už vaikų ugdymą ir auklėjimą visgi atsako ponas G.Steponavičius?

————————————
Taigi, projekto esmę sudaro daniškų knygelių „Tą dieną, kai Rikė buvo Rasmusas“ ir „Tą dieną, kai Frederikas buvo Frida“ ir su jomis susietos metodinės medžiagos slaptas vertimas iš danų kalbos ir pritaikymas naudojimui Lietuvos darželiuose.

Nepaisant ponios J.Šeduikienės paslaptingumo ir pabrėžtino nenoro leisti visuomenei susipažinti – ką ten tokio šlykštaus mūsų vaikams ruošią jos įstaigėlė, jų danišką versiją internetuose aptikti galima. Su šių knygelių turiniu susipažinti ir jas pdf formatu parsisiųsdinti galima iš čia:

Den dag da Rikke var Rasmus / Tą dieną, kai Rikė buvo Rasmusas

Den dag da Frederik var Frida / Tą dieną, kai Frederikas buvo Frida

O su minėta metodine medžiaga štai čia:

Danijos lygių galimybių ministerijos puslapis

Deja, tik danų kalba. Bet gal kas ją žino ir gali užmesti akį bei išversti ir pacituoti internetuose kokias ypač akį draskančias vietas?

Beje, dėl tiesioginių daniško projekto sąsajų su liūdnai pagarsėjusių analogiškų tikslų siekusiu projektu Gender Loops įtarieji kritikai visiškai teisūs.

Pakanka pasižiūrėti, kur ir kokiame sukabinime šie projektai buvo pristatyti dar 2008 m. europiniame renginyje Conference on Gender Equality: Elimination of Gender Stereotypes – Mission (Im)Possible?, kurio pilną PDFinį raportą galimą parsisiųsdinti iš čia: Conference on Gender Equality report.pdf

Štai nuotrauka, kuri duoda supratimą apie tai tiems, kas tingi skaitinėti tą dušimtlapį dokumentą.

paveikslėlis

Kaip matote, ir danų projektas su vadovėliais „Tą dieną, kai Rikė buvo Rasmusas“ ir „Tą dieną, kai Frederikas buvo Frida“ (41 psl.) ir vokiečių pristatomas europinis GenderLoops (61 psl.) yra pristatomi, kaip vienos ir tos pačios priemonės, skirtos darželinukų sąmonei pakeisti, dalis. Nepavykus prastumti vieną, iškart griebtasi kito, tik jau paslapčiomis.

Teisūs ir tie, kas teigė, kad ši politika yra ne kažkokia neaiškių kontorėlių saviveikla, bet prieš atskirų šalių ir jų tautų valią vykdoma ES biurokratų politika: COUNCIL OF THE EUROPEAN UNION ‘Council Conclusions on Eliminating Gender Stereotypes in Society’

Tiesa, ar pastebėjote – kad liūdnai pagarsėjusios Delfio autorės Ingos Saukienės tekste „netikėtai“ išdygo vaikučių teisės kaitalioti lytį entuziasto-eksperto vaidmenyje? Tik nesijuokite balsiai – ogi tas pats tragizmo kupinomis intonacijomis mėgstantis postringauti pedoskeptikų ideologas ir vaikų psichiatras Dainius Pūras.

Kas nors nustebo? Aš – tikrai ne.

Kaip ir dėl to, kad prie pono Pūro užvesto choro partijos netruks prisijungti didžioji pedoskeptikų ekspertinio palaikymo komandos dalis – visi tie slušniai ir Co.

Visgi neatmestina prielaida, kad jie, skirtingai nuo daugelio pedagogų, „…iš tiesų myli vaikus“ (c).

Zeppelinus

šaltinis: zeppelinus.livejournal.com/39948.html

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Rimantas says:

  Gyvename laikotarpiu, kai moterys tampa labai pavojingos visuomenei, nes tokioms šedukienėms rūpi tik pinigai. Kai nebelieka tikėjimo, veši įžūlių „bobų“ kultas – jos yra naujoviško šeimos be vaikų židinio saugotojos.

 2. aviukas šonas says:

  Tai štai kodėl, vaikai grįžta iš darželio ne tokie, prisirankioję „keistenybių“…

 3. Omega says:

  Vakar net Sipsonai propaganda apie gejus pavare, tai jei vaikai ziuri tokius filmukus, kokie seimos modeliai jiems susiforuomja galvose???

 4. rolandas says:

  Tai daroma nuo laaaabai seniai – tik ILIUMINATAI IR MASONAI isigalejo butent dabar – ju esme arba ibrukti,arba issaukti nesutarimus ir kuo didesnius,gal net auginamus iki revoliuciju ar jei reik dirbtinai sukeliamus neva terrrrrroristu ispuoliais.Sioje kovoje turi mastyti kiekvienas atskirai,bet isvada galybes zmogu turi buti aiski ir vienareiksme – tik teip galima iveikti tuos PABAISAS.
  Sakykim paklausykit siuolaikines LT kalbos……Tai juk kratinys ANGLONU zodiu pavadintu – tarptautiniais.Paklausykit bet kurio politiko ….,beveik nera sakinio su lietuviska tarme – juk tai dar vienas slaptas sumislijimas.,o veliau ziu bus priimta antra valstybine – anglu,ir dar veliau liks pagrindine – kaip vos netapo rusu per SSRS.

  Beje neseniai kitom akim pazvelgiau i PAKSISTU partijos veliava – ir NETEKAU ZADO – tai juk NACIU ERELIS,tik vainike ne SS,o TT(zvilgtelkit…)…
  Jei ka domina samokslo ar Zeitgeist (LAIKO DVASIA) temos RASYKIT nuostabusis.5555@gmail.com

 5. Adolfas_H says:

  Bjauru, kad atsikratę sovietinio soclagerio, dainuodami patekom į naują: demokratinį- liberastinį lagerį. Nors metodai ir skiriasi- rusai buka jėga formavo visuomenės mentalitetą, o vakarietiški strategai prakišinėja naujas metodikas per vaikus, papirkinėdami švietimo sistemos pėstininkus, tačiau rezultatas tas pats- okupuotų šalių visuomenei agresyviai primetama jai visiškai svetima ideologija, nepatenkintuosius gesinant visokių „teisių lygintojų“ represijomis ar apšaukiant mulkiais ir tamsiais mužikais. Mano asmeniniu įsitikinimu, vaikams iki pilnametystės, apskritai turi būti įstatymu draudžiama kišti bet kokią ideologinę propagandą, tiek religinę, tiek politinę, o ypač straipsnyje minimų socialinių inžinierių parengtas programas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top