Graikija: Donaldas Tuskas įspėja apie užsikrėtimą politiniu ekstremizmu

2015, 18 liepos, 12:01 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 295 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Financial Times

paveikslėlis

„Karti priešprieša Graikijos klausimu davė naujos energijos radikalioms, kairės ir dešinės pakraipos politinėms grupuotėms, sukurdama priešrevoliucinę atmosferą Europoje, kurios nebuvo nuo 1968 metų. Apie tai įspėją ES lyderis, aktyviai dalyvavęs pirmadienį sudarant sandėrį dėl finansinės pagalbos Graikijai“, – praneša Financial Times.

Aš iš tikrųjų bijau ne finansinio, bet to ideologinio ar politinio užkrato iš šios graikų krizės, – pareiškė Tuskas. – Visada vyko vienas ir tas pats žaidimas prieš stambiausias tragedijas Europos istorijoje – tai taktinė sąjunga tarp visų pusių radikalų. Dabar mes stebime tiksliai tą patį politinį fenomeną“.

Užginčydamas suteiktos Graikijai pagalbos sąlygų kritiką, Tuskas pareiškė: „Aš negaliu sutikti su tuo argumentu, jog kažkas buvo nubaustas, ypač kalbant apie Tsiprą ar Graikiją. Visas procesas buvo vykdomas tam, kad paremti Graikiją“.

Tusko nuomone, Graikija gavo pagalbą „pilnai švelniomis sąlygomis“, ne tik iš finansinio, bet ir iš politinio požiūrio taško, – „faktiškai be užstato“.

Tuskas pareiškė, kad jo politiniai įsitikinimai nedarė įtakos deryboms su Tsipru ir jog jis „vadovavosi pragmatišku, neideologizuotu požiūriu į graikų lyderį“.

„Ir visgi, anot jo žodžių, karštligiška kairiųjų lyderių retorika, kartu su aukštu nedarbo lygiu kelių šalių jaunimo tarpe, gali pasirodyti esanti pavojų kelianti sprogstama kombinacija“, – praneša Financial Times.

„Aš jaučiu, galbūt, ne revoliucines nuotaikas, bet kažkokią plačiai pasklidusį nepakantumą. Kai nepakantumas iš asmeninės jausmų patirties pereina į visuomeninę, – tai įžanga revoliucijai“, – cituoja leidinys Europos Tarybos pirmininko žodžius.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Mynde says:

  Vargšas Tuskas – jaučia perspektyvą imhoclub.lv/ru/material/pochemu_raspadetsja_evrosojuz , o pakeisti nieko negali. Tik Graikija čia ne_prie_ko.

 2. hm... says:

  Graikija gavo pagalbą „pilnai švelniomis sąlygomis“, ne tik iš finansinio, bet ir iš politinio požiūrio taško, – „faktiškai be užstato“.
  – ką tai gali reikšti, – ar tik ne tai, kad kuo daugiau Graikai prasiskolins, tuo į didesnį privatizuojamą foną nuguls pinigėlių, tuo daugiau kreditoriai gaus…

 3. Mindaugas says:

  Jaučia vargšas Aleksis Tsipras neišvengiamą savo koalicijos griūtį. Bet ar galėjo būti kitaip, kai antikapitalistine frazeologija žongliravusi „Syrizos“ vyriausybė išdavė graikų tautą? A. Tsipro nenuoseklumą ir apgaulę prieš tautą puikiai parodo dar ir tai, kad „Syriza“ pagaliau ir gavo daugumą Graikijos parlamente, rinkimuose agituodama prieš ES primetinėjamas taupymo programas, kurias garsiai žadėjo atmesti. Graikijai nuo pat pradžių ES buvo numatyta visiškai kitokia rolė, nei save gerbiančios ir tikrai nepriklausomos valstybės: ją buvo ir yra ketinama padaryti tipišku pigios darbo jėgos ir pigių, bet labai daug grįžtamo pelno duodančių investicuijų šaltiniu vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos kapitalistams. Turėdamas omenyje, kad „kairioji“ Graikijos vyriausybė jau atvirai planuoja vykdyti milžinišką privazitacijos programą, išparceliuodama Graikijos turtą, infrastruktūrą ir strateginius objektus, užsienio stambiajam kapitalui, vadinamiesiems „investitoriams“, o taip pat ir tai, kad Graikijoje bus tik mažinamos dirbančiųjų ir jiems atstovaujančių profsąjungų teisės, galiu prognozuoti, kad Graikijoje bresta revoliucija, kuri anksčiau ar vėliau, vieną dieną nusimes ją slegiančias internacionalinio finansinio kapitalo grandines ir pasuks šalį visai kitu kursu-socializmu.

 4. Ec says:

  Įvykiai Graikijoje tik rezonanso pradžia, Europa pradeda siūbuoti. Kokia šalis bus antroji banga nežinau, tik žinau, kad ji bus didesnė

 5. Kaip "šeimininkas" lieps taip ir bus says:

  Nei viena revoliucija neįvyko be „išrinktųjų“ organizavimo, finansavimo ir tiesioginio dalyvavimo. Taigi, ir dabar joks kraujo praliejimas nebus įmanomas jei „anie“ nepanorės. O gal ponas Tuskas jau žino ką „anie“ ruošia ir skleidžia dūmų uždangą nukreipdamas dėmesį į kitus.

 6. Ec says:

  Visos naujesnės revoliucijos ar perversmai buvo organizuojami ir paremti pinigais, tas aišku, o mes, manau, sulauksim pinigų (kuriais remiamos revoliucijos) sistemos žlugimo. Tada tai bus įdomu. Tam yra ruošiamasi, nes patys pinigai vertės neturi (bent tie, kurie niekuo nedengti), todėl tie milijardieriai pinigų maišai nenorėdami pavirsti makulatūros maišais visokiais būdais bando užgrobti kuo daugiau materialaus turto. Ir labai bus spaudžiami tie, kas nenorės jiems pasiduoti, gal tiksliau – parsiduoti. Nes jei jie to dabar nepadarys, jiems skolos bus grąžintos makulatūra, kurią jie patys atsispausdino ir paskolino kaip pinigus. O Tuskas paprasčiausias susireikšminęs pigus parsidavėlis, man jis šlykštus

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top