Graikija – vienas didžiausių melų, kurį jums sako žiniasklaida

2015, 16 liepos, 1:03 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (26) | peržiūrų 1 552 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

truthandsatire.wordpress.com

paveikslėisVisos iki vienos žiniasklaidos priemonės Graikijos ekonominės krizės atveju seka vieną naratyvą: valdžia išleido per daug pinigų ir bankrutavo; dosnūs bankai jiems davė pinigų, bet Graikija vis tiek negali apmokėti sąskaitų, nes duotus pinigus iššvaistė. Skamba pakankamai pagrįstai, tiesa?

Išskyrus tai, kad tai – didelis, storas melas… ne tik apie Graikiją, bet ir apie kitas Europos šalis, tokias kaip Ispanija, Portugalija, Italija ir Airija, kurios visos patiria įvairaus lygio diržų veržimosi politiką. Visur tas pats storas melas, kuris buvo naudojamas bankų ir korporacijų, išnaudojant daugybę Lotynų Amerikos, Azijos ir Afrikos šalių jau daug dešimtmečių.

Graikija sužlugo ne viena pati. Jai buvo padėta sužlugti.

Vasarą bankai sugriovė Graikijos ekonomiką ir tada sąmoningai įstūmė ją į nestabilią skolą… kol pelną generuojantis viešas turtas buvo parduotas oligarchams ir tarptautinėms korporacijoms, Likusi straipsnio dalis bus apie kaip ir kodėl.

Jei jūs esate filmų apie mafiją fanas, jūs žinote kaip mafija užvaldytų populiarų restoraną. Pirmiausia, jie padarytų ką nors, kad pakenktų verslui – inscenizuotų žmogžudystę šalia restorano ar ką nors padegtų. Kai verslas pradėtų kentėti, Krikštatėvis, kaip draugystės ženklą, dosniai pasiūlytų kažkiek pinigų. Mainais „Greasy Thumb“ perima restorano apskaitą. Didysis Džo paskiriamas prekybos vadovu ir t.t. Turbūt jums nereikia aiškinti, kad savininkui tai kelionė kančios spirale žemyn, kurioje jis greitai bus bankrutavęs ir, jei tik pasiseks, liks gyvas.

Dabar išdėstykime mafijos istoriją tarptautiniams finansams į keturis etapus.

I etapas: Pirma ir pagrindinė priežastis, dėl kurios Graikija pateko į bėdą – „Didžioji Finansinė Krizė“, vykusi 2008 metais, sukurta Volstryto ir tarptautinių bankininkų. Jei jūs pamenate, bankai pasirodė su nuostabia idėja duoti rizikingas paskolas bet kam, kas tik jų užsinori. Tada jie supakavo visas tas tiksinčias bombas ir pardavė jas kaip „hipoteka užtikrintus vertybinius popierius“ už didžiulį pelną įvairiems finansiniams subjektams visame pasaulyje.

Didžioji šios kriminalinės veiklos įgalintoja buvo kita šios bankinės sistemos atšaka – reitingavimo agentūrų grupės S&P, Fitch ir Moody‘s – kurios davė puikius reitingus šiems pasmerktiems žlugti produktams. Nesąžiningi politikai, kaip Tonis Bleiras (Tony Blair), prisijungė prie Goldman Sachs ir išplatino šiuos pavojingus popierius pensijų fondams ir miestams, ir valstybėms visoje Europoje. Banko ir Volstryto guru šioje schemoje uždirbo šimtus milijardų dolerių.

Bet tai buvo tik pirmas šios milžiniškos apgaulės etapas. Kituose trijuose etapuose buvo galima pasidaryti dar daugiau pelno!

II etapas: Kai sprogo finansinės laiko bombos. Visame pasaulyje kelių savaičių bėgyje pradėjo griūti komerciniai ir investiciniai bankai. Vyriausybės vietiniuose ir regionų lygiuose matė išgaruojant jų investicijas ir aktyvus. Visur chaosas!

Maitvanagiai, kaip Goldman Sachs ir kiti didieji bankai, uždirbo milžiniškus pinigus trimis būdais. Pirmas, jie galėjo supirkti kitus bankus, tokius kaip Lehman brothers ir Washington Mutual, už skatikus iš dolerio. Antras, dar blogesnis, Goldman Sachs ir insaideriai, tokie kaip Džonas Paulsonas (John Paulson) (kuris neseniai Harvardui paaukojo 400 milijonų dolerių), padarė statymus, kad šie vertybiniai popieriai sprogs. Paulsonas uždirbo milijardus ir žiniasklaida džiaugėsi jo įžvalgumu. (Analogijai, įsivaizduokite teroristus statant ant 9/11 ir iš to uždirbančius.) Trečia, kad pabarstytų druskos ant žaizdos, didieji bankai pareikalavo finansinės pagalbos iš tų pačių gyventojų, kurių gyvenimus tie patys bankininkai ir sugriovė! Bankininkai padarė chucpa (plačiau apie chucpą – vert. past.). Jungtinėse Valstijose jie gavo šimtus milijardų dolerių iš mokesčių mokėtojų ir trilijonus iš Federalinio Rezervo Banko, kuris yra nieko daugiau nei bankininkų fronto grupė.

III etapas: Kai bankai verčia vyriausybę priimti masyvias skolas. Metafora iš biologijos – turėkite omenyje virusą ar bakteriją. Visi jie turi unikalias strategijas tam, kad susilpnintų šeimininko imuninę sistemą. Viena iš pasiteisinusių technikų, naudojamų parazitinių tarptautinių bankininkų – sumažinti valstybės obligacijas. Ir tai yra būtent tai, ką padarė bankininkai, pradedant nuo 2009 metų pabaigos. Tai iškart lemia palūkanų normų („pajamingumo“) kilimą iš obligacijų, darant vis labiau brangėjančią galimybę šaliai pasiskolinti pinigų ar net tiesiog persiversti per egzistuojančias obligacijas.

Nuo 2009 iki 2010 metų vidurio, 10-mečių Graikijos obligacijų pelningumas vos ne patrigubėjo! Šis žiaurus finansinis išpuolis parklupdė Graikijos valdžią ir banksteriai laimėjo jų pirmą skolos sandėrį – didžiulę 110 milijardų eurų sumą.

Bankai taip pat kontroliuoja valstybių politiką. 2011 metais, kai Graikijos premjeras ministras atsisakė priimti antrą masyvią finansinę pagalbą, bankai jį privertė atsistatydinti ir tuoj pat jį pakeitė ECB (Europos Centrinio Banko) viceprezidentu! Nereikėjo jokių rinkimų.

Velniop demokratiją. Ir ką gi darė naujasis žmogus? Pasirašė viską, visą popierizmą, kurį atnešė bankininkai.

(Beje, jau kitą dieną toks pats dalykas atsitiko ir Italijai, kai atsistatydino Premjeras Ministras, tik tam, kad būtų pakeistas bankininkų/ekonomistų marionete. Praėjus dešimčiai dienų, Ispanijoje įvyko priešlaikiniai rinkimai, kur bankininkų marionetė „technokratas“ laimėjo rinkimus.)

2011 metų lapkritis lėlininkams buvo kaip niekad geriausias mėnuo.

Po kelių mėnesių, 2012 metais, buvo panaudota ta pati obligacijų biržos manipuliacija, kai banksteriai pakėlė Graikijos obligacijų pajamingumą iki 50%!!! Šis finansinis terorizmas iškart pasiekė trokštamą efektą. Graikijos parlamentas sutiko su antrąja masyvia finansine pagalba, net didesne nei pirmoji.

Štai dar vienas faktas kurio nesupranta dauguma žmonių. Paskolos nėra šiaip paskolos, kurias jūs gautumėte iš kreditinės kortelės ar banko. Šios paskolos gaunamos su labai specialiomis prikabintomis eilutėmis, kurios reikalauja valstybės turto privatizavimo. Jei jūs matėte Krikštatėvį III, jūs atsiminsite Hyman Roth – investitorių, kuris tarp savo draugų braižė Kubą. Pakeiskite Hyman Roth su Goldman Sachs arba TVF (Tarptautiniu Valiutos Fondu), arba ECB ir jūs gausite paveikslą.

IV etapas: Dabar prasideda valstybės prievarta ir pažeminimas. Dėl skolos, kuri buvo jiems įpiršta, Graikija turėjo parduoti daugybę jos pelningo turto oligarchams ir tarptautinėms korporacijoms. Ir privatizacija yra negailestinga, įtraukianti viską ir bet ką, kas yra pelninga. Graikijoje į privatizaciją įėjo vandens, elektros, pašto, oro uosto paslaugos, nacionaliniai bankai, telekomunikacijos, uostų direkcijos (kurios, šalyje, kuri yra pasaulinė lyderė krovinių pergabenime, yra didžiulės) ir t.t.

Taip pat bankininkų tironai gavo galimybę diktuoti kiekvieną eilutę vyriausybės biudžete. Norite sumažinti išlaidas kariuomenei? NE! Norite pakelti mokesčius oligarchams ar didelėms korporacijoms? NE! Toks mikro valdymas neegzistuoja jokiuose kituose kreditorius–skolininkas santykiuose.

Taigi, kas nutinka po bankininkų despotizmo ir privatizacijos? Žinoma, sumažėja valdžios įplaukos ir skola vis labiau auga. Kaip tai yra „taisoma“? Žinoma, mažinant išlaidas! Atleiskite valstybės tarnautojus, sumažinkite minimalią algą, sumažinkite pensijas (taip pat kaip ir mūsų socialinę apsaugą), sumažinkite viešas paslaugas ir pakelkite mokesčius dalykams, kurie paveiktų 99%, bet ne 1%. Pavyzdžiui, pensijos buvo sumažintos dvigubai, o pardavimų mokestis padidintas daugiau nei 20%. Visos šios priemonės lėmė Graikijos ėjimą į finansinę katastrofą, kuri blogesnė nei 1930-tųjų JAV Didžioji Depresija.

Žinoma, vis manipuliuojantys bankininkai iškart reikalauja privatizuoti visą žiniasklaidą, kas reiškia, kad šalis dabar gauna fotogeniškus TV inkarus kurie kiek vieną dieną pila propagandą ir aiškina žmonėms, kad nedori ir godūs bankininkai yra gelbėtojai; ir vergovė susiveržus diržams yra žymiai geriau nei alternatyva.

Jei kiekvienas graikas žinotų tiesą apie diržų veržimosi politiką, jie tam nebūtų pasidavę. Tas pats galioja Ispanijai, Italijai, Portugalijai, Airijai ir kitoms šalims einančioms per diržų veržimąsi. Liūdnasis viso to aspektas, kad tai nėra unikalios strategijos. Nuo Antrojo Pasaulinio karo šios grobuoniškos praktikos daugybę kartų buvo naudojamos TVF ir Pasaulio Banko Lotynų Amerikoje, Azijoje ir Afrikoje.

Tai yra Naujosios Pasaulio Tvarkos esmė – pasaulis, priklausantis kelioms korporacijoms ir bankams.

Taigi, metas puikiems Graikijos žmonėms pakilti kaip Dzeusui ir pasakyti „NE“ („OXI“ Graikijoje) godiems lėlininkams, nepatriotiškiems oligarchams, parazitiškiems bankininkams ir korumpuotiems politikams.

Brangioji Graikija, žinokite, kad pasaulis dėl jūsų meldžiasi. Balsuokite „NE“ diržų veržimuisi. Sakykite „TAIP“ laisvei, nepriklausomybei, savivaldai ir demokratijai. Taip, demokratijai – žodžiui, kurį išradote JŪS!

P.S. Jūs taip pat galite pažiūrėti video, kur Džonas Perkinsas – „Ekonominio smogiko išpažintis“ autorius – kalba apie Lotynų Amerikos ir Azijos šalių išnaudojimą, pasitelkiant tuos pačius skolų, diržų veržimo, privatizavimo įrankius. Jis iš to gyveno!

vertė: Alenas Kostiugovas

kulgrinda.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 26

 1. Dainius says:

  Taigi sena tiesa, taciau isnaudoti tuoj neliks ka ir klausimas kas toliau? Ar iseis Europa i gatves, cia ju laukia vandens patrankos , taciau eiti nebus kur. Bankininkai ta jau pradeda suprasti, taciau ju galvos apart pelno siekimo nieko daugiau nesukurpia. Visuomenes samoningumas pakils? Gal but, bet ar kiekvienas is musu labai norime keistis? Graikija Europai daug dave senais laikais duos ir dabar, taciau ir mes turime jos zmones palaikyti.

 2. FB nerijus sk says:

  Deje,taip ir ivyko.manau ir graikam tai buvo paaiskinta per ju stiprias darbo profsajungas,kas ir kaip cia vyksta visa schema.Savo metu Rodsildas yra pasakes; pasaulis priklauso zmonems o istekliai -ne.Musu LT pilieciai neturi laiko gilintis i tokius dalykus,paprasciau yra rekti graikai tinginiai,beje,butu pas mus kazko vertingo butu lygiai tas pats atsitike, be to manau musu valstybei buvo pritaikyta kita ekonominio soko schema.:)

 3. FB nerijus sk says:

  Italijoje greiciau i gatves zmones iseis del imigrantu is afrikos,ispanai vieningi,reikia tik pradzia padaryti ir Madridas bus nusluotas.(visgi Ispanija iseina i krizes fazes,sparciai atsigauna NT sektorius ,i kuri investuojama milijardai Euru,zmones is Kitu ES saliu perka antrus bustus,namus,butus,daugiausia palei vidurzemio jura,jau siais metais NT ispanijoje pabrango 8-10proc.Musu Rytu blokas ramus,pas mus visada viskas gerai ,ir tik ekonomika auga,gyvenimas gereja raso LT.SPAUDA:)

 4. Dovydas says:

  …..nėra to „blogo“,kas neišeitų į gerą….

 5. Vaikams says:

  Straipsniai vaiku darzelio lygio ir kaip matosi is komentaru daug vaikuciu cia susirinke.

 6. Panzer says:

  Vaikui, tamsta galite pagrįsti savo nuomonę ir išsakyti savo poziciją, o jei ne, tai geriau į delfi’nariuma eikit pilti pamazgas!

 7. FB nerijus sk says:

  To panzer…nepyk ant zmoniu kurie nesupranta ka perskaito.:)kad tai suprasti,protas turi sugebeti priimti tam tikra informacija.:)o iki to reikia uzaugti.

 8. Brunas says:

  O tai kas vertė Graikiją prisiimti paskolų iki kaklo? Ogi noras gerai gyventi su minimaliomis pastangomis. Gerai gyventi nori ir tie, kurie tas paskolas dalina :). Kai susitvarkys Graikija savo netvarką ir korupciją, kai pradės dirbti našiau ir efektyviau, kai įpras išleisti tiek, kiek uždirba, tada nereikės bijoti godžių banksterių :). Esmė paprasta: graikai yra komunistuojantys veltėdžiai. Ir tai yra pagrindinė jų problemų priežastis, todėl nereikia statyti arklio prieš vežimą. Vadinamieji banksteriai šiais trūkumais tik pasinaudoja. Kodėl, pvz., Singapūras tokių problemų neturi? Nes turi protingą valdžią ir darbščius žmones.

 9. Panzer says:

  Brunai, tai paaiškink ar lietuviai irgi blogai dirba, kad kiekvienas gyventojas skolingas po 7000 eurų, kad valstybė praskolinta, o po 2020 metų skolos dar išaugs,nes išleidžiam daugiau nei uždirbame. Pagal tavo logika visi,kurie turi skolų yra veltėdziai,tada didžiausi pasaulio veltėdziai JAV, pas kuriuos iš 320 mln gyventojų 50 gauna maisto talonus ir skaičiai auga. Mūsų „demokratiškas“ vedlys veda mus prarajos link, o mes lyg avys sekam iš paskos. Panašu viskas į pasaką apie raganą, kuri pasiversdavo gražuole. Iš graikų bankai atims viską, bet baisiausia, kad iš mūsų nėra ką atimti, todėl atpirkimo ožiu pastatys mus, nes turbūt nemanote kad kažkas mums nubrauks tuos 18 mlrd eurų. Linkiu, Brunui dirbti daugiau, kad Lietuvos skola sumažėtų…

 10. Brunas says:

  Lietuvos skola yra smulkmena (palyginti su Graikijos), aišku, galėtų jos ir nebūti. JAV su Lietuva ar Graikija lyginti nereikėtų: vienas dalykas yra turėti savo valiutą, kuri dar ir rezervinė, kitas dalykas – neturėti jokios.

  Ar greitųjų kreditų bendrovės kaltos, jei koks menkai uždirbantis be saiko prisiskolina? Ne, jos tik pasinaudoja silpniausiai besitvarkančiais ir skaičiuojančiais. Tas pats ir su valstybėmis: didžiausių problemų turi tos, kurios silpnai tvarkosi ir skęsta korupcijoje. Graikams pirmiausia reikėtų pasidaryti kai kurias išvadas bei reformas ir tik tada skųstis, kad juos skriaudžia. Su savo išpūstom pensijom, lengvatom ir betvarke jie jau pamiršę, ką tai reiškia gyventi pagal pajamas. Panašu, kad bus priversti tai prisiminti ne pačiu maloniausiu būdu.

 11. Brunas says:

  Ir kai graikai išeina protestuoti prieš TVF, Vokietiją ir kitas institucijas tai daro klaidą, nes turėtų protestuoti prieš savo valdžią, kuri nuvaldė iki tokios situacijos. Bet valdžia jiems turbūt atrodo gera: gavo lengvų pinigų, numetė jų ir liaudžiai, liaudis džiaugiasi, išrenka rinkimuose. Viskas gražu, kol neateina skolos terminas. Norint teigiamų pokyčių, reikia pirmiau suvokti tikrąsias problemų priežastis. Latvija juk irgi skolinosi iš baisiojo TVF. Bet kažkaip gražiai susitvarkė ir TVF nenumovė Latvijai pakutinių kelnių, nes Latvija tiesiog protingiau elgėsi su pinigais.

 12. Gojus says:

  Brunai -> o kodėl į Panzer klausimą vengi tiesaus atsakymo? Ką lietuviai irgi veltėdžiai, kad kiekvienas skolingas po 7000? O amerikonas vienas skolingas po 57.000 dolerio. Irgi veltėdžiai? Gali paaiškint?
  Baisiausia, kai žmogus žiūri į įvykius ir nesugeba sukramtyti. Graikai dabar nori skolintis? Tspiras tas kuris pusę metų norėjo skolintis? O gal Varofakis norėjo skolintis? O gal graikų tauta per referendumą pasakė kad nori skolintis? Nugi ne. Tai iš kur padarei išvadas, kad nori skolintis ir yra tinginiai. Skolint gi nori Vokiečiai. Vokiečių bankai linksta nuo atspausdintų pinigų ir blogų paskolų. Štai supumpuoja orinius pinigus į Graikiją ir iš karto pasiima savo bankams. Graikams palieka pora trupinių ir baisias palūkanas ateičiai, kurias po 2 metų bado kaip baisų graikų tingumą ir švaistymą. Graikų biudžetas pliusinis su tomis pensijomis ir mokesčiais kaip yra dabar. Pliusinis jau 2 metus. Bet jei pradėti mokėti vokiečiui už spausdintų pinigų palūkanas šimtus milijardų, tai dirbk dieną naktį, bet į pliusą niekaip neišeisi… Kaip taip žmogus žiūri ir nesuvokia – rodos aklas ir kurčias….

 13. Brunas says:

  Lietuviai turi eiti prie Seimo/prezidentūros/centrinio banko bei klausti, kodėl tiek skolingi. Amerikiečiai – analogiškai. Tai yra kaltinti savo išrinktą valdžią ir iš jos reikalauti. Estijos skola ir tik 6 proc. nuo BVP. Kodėl? Nes kitaip tvarkosi. Pirmiau reikia išsispręsti problemas šalies viduje, o tada jau ieškoti kaltų užsienyje.
  Ir nereikia neigti Graikijos korupcijos, betvarkės ir polinkio į komunizmą bei nerūpestingą gyvenimą. Nuo to viskas ir prasidėjo. Tsipras su Varoufakiu yra pigūs populistai, žadėję ir žadantys liaudžiai tai, ko negali įvykdyti. Apie kažkokias reformas pas juos net minties nebuvo. Tai per tokį „intelektualų“ valdantįjį elitą šalys ir pasodinamos ant palūkanų. O po to kalta būna aplinka :).

 14. anon says:

  Ponas Brunai. Esate naivus. Sakote reikia eiti  prie Seimo/prezidentūros/centrinio banko bei klausti, kodėl tiek skolingi? Atsibuskite pagaliau. Pilnas socialinis teisingumas nesuderinamas su žmogaus išnaudojimu, taigi, su kito asmens ar grupuočių pasipelnymu bet kokio svetimo (t. y. ne savo) darbo sąskaita, esamai Lietuvos buržuazinei visuomenei būdingomis antisocialinėmis gyvenimo sąlygomis ir valstybine politika, per kurią šimtams tūkstančių lietuvių tampa nebeįmanoma materialiai pragyventi savo pačių šalyje (taigi, emigracija) ir su parazitavimu apskritai. O juk visi mūsų politikieriai, visos „tradicinės“ bei populistinės partijos apie „socialinį teisingumą“ kalba esamos santvarkos ir ideologijos, taigi, kapitalizmo rėmuose… Bet juk jie kalba apie tai, kas iš tiesų yra ir praktiškai, ir logiškai neįmanoma: gi socialinio teisingumo įgyvendinimas reikštų galą kapitalizmui ir liberalizmui, taigi, ir esamai sistemai (bendruomenės iškėlimas virš savanaudiško individo paneigia liberalizmą, o išnaudojimo pašalinimas ir darbo išvadavimas – kapitalizmą). Kodėl jie rinkimuose siūlo neįmanomus dalykus? Kodėl jie daugelį ragina arba „balsuoti ir dalyvauti politiniame gyvenime“ (po gražiais žodžiais suprask esmę: būk naivus kvailys ir toliau remk sistemines jėgas), o kitus – „gyventi ramiai ir žiūrėti savo reikalų“ (kitaip pasakius, būti patenkintu ir abejingu nuolankiu vergu)? Todėl, kad jiems reikalingi vergai, kurie nesuprastų savo padėties, kurie per esamos vartotojiškos visuomenės siūlomas „pramogas“ ir tuščią švaistymą netgi džiaugtųsi savo vergove ir įsivaizduotų esantys „laisvi“… Todėl, kad jiems reikia sveikas lietuvių tautos masių aspiracijas (kad ir socialinio teisingumo siekį) nukreipti fiktyvia linkme – taip sumažinant bet kokią grėsmę esamai engėjiškai ir išnaudotojiškai tvarkai iki absoliutaus minimumo. Brunai, įsikalkite į savo galvą vieną akivaizdžią tiesą-Socialinis teisingumas kapitalizme neįmanomas, jame jo nėra, jame jo nebuvo ir jame jo nebus. Kapitalizme matome, kad viskas atvirkščiai: tauta vergauja ekonomikai, ekonomika vergauja finansiniam kapitalui, o viską valdo tie, kurių rankose kapitalas.Šioje santvarkoje žmogus tėra „individas“, neturintis jokios prasmės, jokios kolektyvinės tapatybės, jokių vertybių – tiesiog beprasmiškai besimėtantis atomas. Ir daugiau niekas. Šioje santvarkoje kitaip ir negali būti, nes pats požiūris į žmogų joje grindžiamas ekonominiu pragmatizmu – todėl ir „žmogiškumo“ lozungas iš šių sisteminių jėgų lūpų tegali būti ir tėra grynų gryniausia demagogija.
  P.S. Ir baikite „varyti“ ant Graikijos Komunistų. Jie pirmieji pasakė, kad „Syrizos“ vyriausybė „Syriza“ tėra tik dar viena buržuazinė partijėlė, suinteresuota reformizmu, bet ne revoliuciniais pokyčiais. Kas liečia J. Varufakį, tai jis būtų užkirtęs kelią taip vadinamam „susitarimui“ su internacionalinio kapitalo šulais, t. y. būtų neleidęs Graikijai nusilenkti prieš jų diktatą, todėl jis ir tapo neparankus pseudo-kairiesiems „Syrizos“ vadovams. Tad, tikriausiai ne be ES ir TVF viršūnių spaudimo, J. Varufakis ir paliko finansų ministro postą, užleisdamas jį „sukalbamesniam“ asmeniui.

 15. Brunas says:

  Jei socialinis teisingumas yra gauti mirusių giminaičių pensijas (kaip Graikijoje), tai jis niekur nenuves. Jei švediškasis, tai viskas gerai, kol mokesčiais neužgniaužiama iniciatyva, siekis tobulėti bei neprasideda kraštutinės visuotinės lygybės ir meilės somaliečiams deklaravimas. O grįžtant prie skolų, tai kodėl Estijos skola tik 6 proc., o Graikijos 160? Juk ta pati ir santvarka, ir sąjunga. Tai prieš ieškant kaltų visada reikia pasižiūrėti į veidrodį. Netgi sakyčiau, kad graikams daug metų sekėsi – gyveno geriau nei yra verti ir net įtikėjo, kad tai gali tęstis be galo. O dabar, aišku, sunku susitaikyti su realybe ir suvokti, kiek kas iš tikrųjų kainuoja.

 16. anon says:

  Brunui. Žvelkite plačiau,  neužsiciklinkite su Graikija ir Švedija.  Jūs galvojate, kad 6 proc. skola Estijai, turinčiai, 2006 metų duomenimis (dabar dar mažiau) 1 324 333 mln. gyventojų, yra mažai? Ir iš viso, ar žinote, kas čia per cirkas su tomis skolomis ir kam to reikia? Skola reikalinga tam, kad būtų sulaužytas vyriausybės stuburas. Sulaužomas tada kai vyriausybei trūksta pinigų palūkanoms už skolą mokėti. Tada vyriausybė nori nenori yra priversta skolintis, nes palūkanas reikia mokėti reguliariai. O vyriausybė iš nieko daugiau pasiskolinti negali – ji turi skolintis iš banko. Va tada bankas ir sako: „padaryk tą, gausi tiek, padaryk aną, gausi tiek“. Ir taip kiekvieną kartą. Faktiškai nuo tada vyriausybė neturi jokios valios, o vykdo tik tą ką įsako bankas. Pažiūrėkite į Graikiją. Ten kaip tik taip ir vyksta – kiekvieną kartą bankai skolindami Graikijai reikalauja, kad ji prieš tai kažką padarytų. Aiškiausiai matosi, kad valdymas vyksta per skolą ir valdo ne vyriausybė, ne parlamentas ar prezidentas, o vien tik bankas. Kad žmonės nesusigaudytų, bankas keičia sąvokas – dabar jau nesakoma, kad mokami palūkanų procentai už skolą, o sakoma „skolos aptarnavimas“. Tai va – kai sulaužomas vyriausybės stuburas tuomet vyriausybė yra banko vergas ir visą valstybės valdymą perima bankas. Banko niekas nerenka ir jis niekam neatsiskaito. Faktiškai bankas įveda savo diktatūrą. Kai vyriausybės stuburas jau sulaužytas, tada neturi reikšmės kokia partija laimi parlamento rinkimus, kas vadovauja vyriausybei – ar koks Jonas, ar Petras, ar dar kas nors – vis tiek jie visi privalo vykdyti banko įsakymus. Iš tikrųjų tai reiškia demokratijos mirtį – iš jos lieka tik butaforija, nes partijos, rinkimai, parlamentas, prezidentas yra tik žaidimas, tik įrankis banko rankose ir banko valios vykdytojai. Visa tai vadinama vienu pavadinimu Pasaulinė Kapitalistinė Sistema…..ir graikai čia ne prie ko.

 17. Ec says:

  Liaudies ėjimas prie vyriausybės, seimo ar prezidentūros su reikalavimais būtų panašus į sąžiningo žmogaus nuėjimo į vagių šaiką ir bandymas juos atvesti į doros kelią, t.y. utopija. Juo labiau, kad valdžia tam jau pasiruošusi, yra suformuotas dalinys kovai su žaliaisiais žmogeliukais, kuriais bus pavadinti visi, kas išeis į gatves su Bruno reikalavimais, ir ne tik pavadinti, bet ir prieš juos bus panaudoti ginklai. Prielaidų tam pilna, pvz. žmonės kurie nenori, kad būtų teršiamas jų geriamasis vanduo buvo apšaukti kremliaus agentais, kremliaus agentais bendrai apšaukiami visi, kas bent užduoda klausimus į kuriuos valdantieji tiesiog nenori atsakyti. Ir pasakymas – kokią valdžią išrinkote, tokią turite čia netinka, sąrašų mes nerenkame, atšaukti niekadėjų iš valdžios taip pat negalim, europos referendumas neįvyko, bet mes europoje, Lisabonos sutarties referendumo iš viso nebuvo ir dabar referendumams iš liaudies iš viso sąlygos blokuotos.

 18. interpretatorius says:

  kaip kiekv revoliucija ‘suvalgo’ savo vaikus,taip ir bankyrai pasprings savo palukanomis…jau nebesuveiksl:“mes per dideli,kad numirti“…todel isitaisykim ramiai(ant upes kranto)ir palaukim-greit prades plaukti ‘banku lavonai’…

 19. Brunas says:

  Tai žinoma, kad reguliariai gauti palūkanas yra smagu. Tai verslas. O jo sėkmė dažnai ir priklauso nuo vyriausybių stuburo tvirtumo. Juk ne visos šalys vienodai įsiskolinusios. Pati skola savaime nėra blogis, jei su paskolintais pinigais elgiamasi protingai ir jie investuojami į perspektyvius dalykus. Problemos prasideda, kai pinigai ištaškomi ir skolinamasi vėl. O kad valdantys pinigus yra protingesni už jų neturinčius, tai faktas. Ir tai natūralu. Kad tuo siekiama pasinaudoti, irgi suprantama. Vien šnekos apie „blogus bankus“ nieko nepakeis. Bankai būna blogi tiek, kiek jiems leidžiama tokiais būti. Reikia pradėti nuo švietimo. Jei žmogui atrodo, kad pasiskolinti visam gyvenimui ir iki pensijos mokėti palūkanas yra normalu, tai negi bankas dėl to kaltas? Analogiškai yra ir su valstybėmis, tik ten didesnės sumos, ilgesni laikotarpiai ir daugiau nešvarių susitarimų. Daug problemų savaime išsispręstų turint kvalifikuotą ir skaidriai dirbančią valdžią. To pirmiausia ir reikia siekti.

 20. anon says:

  To Brunui: Citata „Daug problemų savaime išsispręstų turint kvalifikuotą ir skaidriai dirbančią valdžią. To pirmiausia ir reikia siekti“. Graudu, kad nesigaudote  nei politikoje, nei ekonomikoje, nei politinėse sistemose….švieskitės daugiau….

 21. Ec says:

  Dalinai Brunai su tavimi sutinku, dalinai ne. Parašysiu dėl ko nesutinku :). Bankai nėra blogi tik tiek kiek jiems leidžiama būti, pabandytų jiems kas nors neleisti tokiais būti… atsitiktų kaip A.Linkolniui ar J.F.Kenedžiui, o galių jie turėjo labai daug. Jei kvailiui prasiskolinti visam gyvenimui normalu, o bankui iš to nauda, tai galima laikyti tik banko amoralumu, bet kai prasiskolina vieni (valdžia), o skolas turi atiduoti kiti, tai vadinčiau sukčiavimu geriausiu atveju, kur sukčiavimą vykdo dvi pusės (skolinantysis ir skolintojas) prieš skolos mokėtoją. Palyginimui – sukčius, greito kredito firmelės ir kaimo durnelis, kuris sukčiui savo vardu ir sukčiaus padedamas prisirinko greitųjų kreditų, už tai gaudamas butelį alaus. Kaimo durnelio mokumą žino ir skolinantysis ir, aišku, sukčius. O to durnelio parašą ant skolinimosi sutarties prilyginu Lietuvos rinkėjo balsui per seimo rinkimus

 22. Giedrius says:

  Tiem, kam idomu – siūlau pažiūrėti:
  The Most IMPORTANT Video You’ll Ever See FULL LECTURE AlBartlett
  h ttp s://www.youtube.com/watch?v=DZCm2QQZVYk

 23. Panzer says:

  Kapitalizmo „pergalė“ tai 50 mln amerikiečių gyvenančių už maisto talonus. Laukinis kapitalizmas neturi ribų yra tik pelnas, o socialinis teisingumas reikalingas tik, kad įrankis nesulūžtu.Metalines grandines pakeitė savo gyvenimo pardavimas, kodėl pasodinti ant adatos metamos tokios pajėgos, tokie finansai, o gal pagalvokim pirmiau kas ponam pinigus neša. Lietuvoje paprastas žmogus neturi jokių teisių, visiems į jį nusispjauti, žmogus nesijaučia žmogumi, o kažkas pasakoja apie teisingumą. Visas teisingumas yra piniginėje, jei ji tuščia tai esi niekas, ne tik kad tu jausies tokiu, bet visi tau primins. Laimingi tie, kurie turtingi, Lietuvos šūkis, bet per turtuolių reklamavima pamiršome kaip gyvena mūsų žmonės, ar jie laimingi ar neša vaikus į gyvybės langelius ir kariasi ant obelų. Kažkas čia tikrai nemato tai kas prieš akis, o mato tik tai ką nori matyti jo „ištreniruotos“ smegenys…

 24. Ec says:

  Dėl neturtingų ir turtingų taip pat negali būti vienareikšmio požiūrio, jei neturtingas mokytųsi savo laiku, gal nedarytų neteisingų sprendimų ir nebūtų biednas, o jei dar būtų drąsus ir darytų teisingus sprendimus, būtų ir turtingas. Jei tas šiandien biednas anksčiau iš pamokų lakstė ir rūkė, gėrė pakampėse, čia grynai jo pasirinkimas. O tas turtingesnsis ar kaltas, kad vaikystėje nelaužė nerašyto įstatymo (klausyk vyresnių), įdėjo žymiai daugiau darbo ir laiko prie mokslų, išmoko ne slėptis nuo sunkumų o juos įveikti. Kitas dalykas yra tie labai turtingi, jie šiuolaikinėje visuomenėje turi būti ne tik drąsūs, bet ir nesąžiningi, akiplėšos, melagiai, egoistai. Jie savo lygį dažniausiai būna pasiekę ne savo darbu ir labai blogai, kad šiuolaikinėje visuomenėje tokie tipai yra ikonizuojami, statomi pavyzdžiais, o turtų gavimas pristatomas kaip siekiamybė

 25. Graikijos ėjimą į finansinę katastrofą, kuri blogesnė nei 1930-tųjų JAV Didžioji Depresija says:

  – geras straipsnis, tik noriu patikslinti JAV didžiosios depresijos metus 1929-1933m, pagarbiai, Vitalis S.

 26. hm... says:

  – geras straipsnis, tik noriu patikslinti JAV didžiosios depresijos metus 1929-1933m, pagarbiai, Vitalis S.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top