Graikų MIP: Tsipras prašė Rusijos 10 milijardų dolerių drachmos spausdinimui

2015, 23 liepos, 1:03 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 539 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

greece.greekreporter.com

paveikslėlis

Laikraščio „То Vima“ liudijimu, Graikijos premjeras Aleksis Tsipras paprašė Rusijos prezidento Putino 10 milijardų dolerių tam, kad galėtų atspausdinti naujas drachmas.

Laikraštis cituoja Tsipro žodžius iš jo paskutinio didelio interviu nacionalinei TV kompanijai ERT: „Tam, kad šalis galėtų atspausdinti savo nacionalinę valiutą yra būtinas stiprios valiutos rezervas“.

Maskva atsakydama neapibrėžtai užsiminė apie 5 milijardų dolerių avansą dujotiekio „Pietų srautas“, kuris turės eiti per Graikiją, statybai. Tsipras analogiškus prašymus dėl kredito nukreipė Kinijai ir Iranui, tačiau be rezultato, sakoma pranešime.

Tsipras planavo sugrįžimą prie drachmos nuo 2015-ųjų pradžios ir tikėjosi tame Rusijos pagalbos.

Savo pirmojo vizito į Maskvą metu jis pasmerkė ES politiką Ukrainos klausimu ir palaikė referendumą Rytų Ukrainoje atsijungimo klausimu. Tada Vokietija suprato, jog Graikija pasiruošusi pakeisti orientyrus rinkdamasi sąjungininkus, ir tai gali kelti grėsmę Euro-zonos vienybei. Tsipras tikėjosi, jog Vokietija atsitrauks prieš tokią grėsmę ir padės Graikijai išspręsti problemą su skolomis. Tuo metu jis, būdamas naujoku politikoje, naiviai tikėjosi, jog galės pakeisti Europą.

Liepos 5-osios referendumas parodė Tsiprui, ką graikų tauta galvoja apie Europą ir €uro-zoną. Tačiau, naktį prieš referendumą savo žodį pasakė Putinas, kuris nenorėjo palaikyti Graikijos sugrįžimo prie drachmos. Tai įgavo patvirtinimą sekančiomis dienomis. Po to Tsiprui nebeliko nieko kito, kaip tik „pasiduoti“ Vokietijos kanclerės Angelos Merkel malonei ir pasirašyti trečią finansinės pagalbos paketo dokumentą.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Audrius says:

    Kas gali paneigti, kad Putinui paskambino Merkel ir pareikalavo Putino, kad tas nefinansuotu Graikijos ir taip nesugriautu ES.

  2. saul says:

    Kas gali paneigti,kad ir kas beivyktu…….viskas tik ruSSijos ir putino deka.Ir aplamai,reiketu padekoti puckinui,kad pasaulis atsirado ( ar jau bent uz tai,kad jis vis dar sukasi  )  DDDDDDD

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top