- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Graikų MIP: Tsipras prašė Rusijos 10 milijardų dolerių drachmos spausdinimui

greece.greekreporter.com

paveikslėlis

Laikraščio „То Vima“ liudijimu, Graikijos premjeras Aleksis Tsipras paprašė Rusijos prezidento Putino 10 milijardų dolerių tam, kad galėtų atspausdinti naujas drachmas.

Laikraštis cituoja Tsipro žodžius iš jo paskutinio didelio interviu nacionalinei TV kompanijai ERT: „Tam, kad šalis galėtų atspausdinti savo nacionalinę valiutą yra būtinas stiprios valiutos rezervas“.

Maskva atsakydama neapibrėžtai užsiminė apie 5 milijardų dolerių avansą dujotiekio „Pietų srautas“, kuris turės eiti per Graikiją, statybai. Tsipras analogiškus prašymus dėl kredito nukreipė Kinijai ir Iranui, tačiau be rezultato, sakoma pranešime.

Tsipras planavo sugrįžimą prie drachmos nuo 2015-ųjų pradžios ir tikėjosi tame Rusijos pagalbos.

Savo pirmojo vizito į Maskvą metu jis pasmerkė ES politiką Ukrainos klausimu ir palaikė referendumą Rytų Ukrainoje atsijungimo klausimu. Tada Vokietija suprato, jog Graikija pasiruošusi pakeisti orientyrus rinkdamasi sąjungininkus, ir tai gali kelti grėsmę Euro-zonos vienybei. Tsipras tikėjosi, jog Vokietija atsitrauks prieš tokią grėsmę ir padės Graikijai išspręsti problemą su skolomis. Tuo metu jis, būdamas naujoku politikoje, naiviai tikėjosi, jog galės pakeisti Europą.

Liepos 5-osios referendumas parodė Tsiprui, ką graikų tauta galvoja apie Europą ir €uro-zoną. Tačiau, naktį prieš referendumą savo žodį pasakė Putinas, kuris nenorėjo palaikyti Graikijos sugrįžimo prie drachmos. Tai įgavo patvirtinimą sekančiomis dienomis. Po to Tsiprui nebeliko nieko kito, kaip tik „pasiduoti“ Vokietijos kanclerės Angelos Merkel malonei ir pasirašyti trečią finansinės pagalbos paketo dokumentą.