Gydytojas komentuoja įtakingo medicinos leidinio BMJ paskelbtą tyrimą (Video)

2022, 27 liepos, 6:30 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 201 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vytautas Abraitis

Šiame vaizdo įraše gydytojas akušeris-ginekologas Vytautas Abraitis kalba apie labiausiai cituojamo pasaulyje Britanijos medicinos žurnalo (BMJ) paskelbtą straipsnį, kuriame remiantis daugiau kaip 22 mln. užsikrėtimo atvejų tyrimu aiškiai teigiama, jog dabartinės vakcinos visiškai neapsaugo nuo Omikron viruso atmainos.

Tyrimo bendrojoje dalyje pripažįstama, kad hospitalizacijų, užsikrėtimų ir mirčių skaičius nuo Omicron viruso varianto ženkliai išaugo tarp skiepytų žmonių.

mesRxiv svetainėje pranešama, jog Šis straipsnis yra išankstinis prieš spausdinant ir nebuvo recenzuojamas [ką tai reiškia?]. Jame pranešama apie naujus medicininius tyrimus, kurie dar neįvertinti (pasaulio mokslininkų bendruomenės), todėl jais neturėtų būti vadovaujamasi klinikinėje praktikoje.

Pagrindinė informacija: Per Omicron (B.1.1.529) atmainos bangą Jungtinėje Karalystėje, nepaisant sumažėjusio susirgimų skaičiaus, pastebėta daugiau hospitalizacijų ir mirčių nuo SARS-CoV2, o priežastys neaiškios.

REZULTATAI Iš visų atvejų (n=22 072 550), hospitalizacijų ir mirčių dėl COVID-19 Jungtinėje Karalystėje; 51,3 % atvejų (n=11 315 793), 28,8 % hospitalizacijų (n=244 708) ir 16,4 % mirčių (n=28 659) įvyko Omicron varianto bangos metu. Lyginant 2022 m. vasario 28 d. – gegužės 1 d. laikotarpį su prieš tai buvusiomis 12 savaičių, pastebėtas reikšmingas mirtinų atvejų skaičiaus ir hospitalizacijos tikimybės padidėjimas.

Per tą patį laikotarpį pastebėtas reikšmingas [užsikrėtimo] atvejų tarp ≥50 metų amžiaus asmenų ir hospitalizacijų bei mirčių tarp ≥75 metų amžiaus asmenų, padidėjimas.

Trečiosios dozės vakcinos efektyvumas (VE) nuo 2021 m. gruodžio 20 d. buvo neigiamas, reikšmingai padidėjo SARS-CoV2 atvejų, hospitalizacijų ir mirčių dalis tarp paskiepytųjų; ir sumažėjo užsikrėtimo atvejų, hospitalizacijų ir mirčių dalis tarp neskiepytųjų.

Išankstinės būklės buvo 95,6 proc. visų COVID-19 mirčių, pastebėti įvairūs etniniai, deprivacijos balų ir vakcinacijos lygio skirtumai, kurie gali turėti neigiamos įtakos hospitalizacijai ir mirtims tarp lyginamų grupių.

Tyrimą vykdė 10 mokslininkų (tiek paskelbta pavardžių). Patį straipsnį pilnai galima perskaityti čia:
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2022.06.28.22276926v1

Tai kas skelbiama autoritetinga BMJ leidinyje komentuoja gydytojas, tuo pačiu kreipdamasis ir į Lietuvos mokslininkų ir gydytojų bendruomenę::

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top