JAV machinacijos: Brexit tik širma pridengianti artėjančią audrą

2016, 2 liepos, 1:01 | kategorija Genocidas | 21 komentaras | peržiūrų 6 801 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

brexit tik uždanga

Whislacom direktorius Ivan Kolichalov parašė apžvalgą apie Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos: kas įvyko, kas bus toliau su pasauline ekonomika ir kas taps permainų priežastimi. Negalime teigti, kad viskas vyks būtent taip, kaip teigia straipsnio autorius, tačiau kai kuriuos dalykus žinoti naudinga.
sarmatas.lt redakcija

Devintą valandą ryto РБК („РосБизнесКонсалтинг“) tinklalapyje jau buvo pateiktas išsamus, paties referendumo tema, straipsnis: kas ir kaip balsavo ir kas to pasekoje atsitiko rinkoms. Manau nėra prasmės vėl aiškintis dar kartą, tuo labiau, kad informacijos dėl paties referendumo, visose MIP jau buvo ir dar bus pakankamai. Anglija išeina iš ES – tai viskas, ką mums reikia žinoti.

Ši tema dar ne kartą bus gvildenama MIP, viskas bus išsamiai išaiškinta, tačiau Brexit – tai tik dingstis, tik dėmesio atitraukimas nuo artėjančios audros, kuri artinasi jau nuo to momento, kai buvo išspausdintas mano paskutinis straipsnis. Nuo to laiko niekas nepasikeitė, žlugimas tik dar labiau priartėjo.

Ši data bus pažymėta kaip dar viena „juoda diena“, ją pavadins įvykiu, kuris apvertė pasaulį, sugriovė visas rinkas ir pavertė niekais daugumą valiutų. Po metų Brexit bus vadinamas ne kitaip, kaip Brexit crash. Bet Brexit – viso labo tik kur kas gilesnių ir didesnių problemų, apie kurias dabar pakalbėsime, širma.

Iš kandidatų į JAV prezidentus pirmas apie burbulo žlugimą pradėjo kalbėti visiems žinomas Donaldas Trampas dar prieš gerą pusmetį. Štai ką jis pasakė atsistojęs prieš rinkėjus Ajovos valstijoje: Burbulas, žodį „burbulas“, prisiminkite jį, apie jį jūs girdite pirmą kartą dabar iš manęs. Ir nenoriu pasirodyti grubus, bet jeigu jis pasiruošęs sprogti, tai aš norėčiau, kad tai atsitiktų dabar, o ne už poros mėnesių, kai šalyje jau bus nauja valdžia“.

Tai bent Vanga, pasakysite jūs, tokių „vangų“ jau buvo begalė. Kiek jau knygų parašyta šia tema, net šito straipsnio autorius neseniai „vangino“ ir buvo negailestingai išjuoktas ir išvadintas verkšlentoju.

Tačiau Trampas, skirtingai nuo kitų stebinčių ir analizuojančių iš šalies, žino, apie ką kalba. Jis pažįsta JAV ekonomiką iš vidaus ir priklauso tam 1% turtingiausių šalies žmonių, valdančiajai klasei. Apie tai žino ne tik Trampas. Apie JAV rinkimus Twitteryje iškalbingai parašė Edvardas Snoudenas:

Edvardas Snoudenas

Prie ko čia aplamai JAV, jų rinkimai, Trampas, Goldman Sachs, kodėl tai suversta į krūvą?
Kalba juk ėjo apie Brexit. Tuojau jums papasakosiu kas sieja šiuos vardus ir JK pasitraukimą iš ES ir kodėl ši informacinė priežastis tokia patogi pridengiant pasaulinės machinacijos mastą.Tam mums reikia grįžti į 2000 metus.

Kuo buvo įdomūs 2000-ųjų vasara ir ruduo? Dviem įvykiais: Džordžo Bušo jaunesniojo stebuklinga rinkimų kampanija ir jo išrinkimu (dar niekuomet JAV istorijoje, rinkimų nebuvo laimėjęs kandidatas, surinkęs mažesnį skaičių balsų) ir dotcomų žlugimu (taip vadinamos firmos, kurios savo paslaugas teikia internetu). Jeigu būti visai tiksliems, tai dėl derivatyvų (išvestinių finansinių priemonių) tiems dotcomams. Pažiūrėkime, kokios buvo to žlugimo priežastys.

Kuo grindžiami 1992 ųjų rinkiminė kampanija ir Klintono prezidentiniai pažadai? Atseit JAV atstatymas, nukentėjusios nuo respublikonų ekonomikos, biurokratijos sumažinimas, masinis investavimas į privatų sektorių, didelis dėmesys jaunimui ir tyrimų centrams.

Kas įvyko proceso metu:

Federalinis rezervas sumažina valiutos kursą, nustatytą dar buvusios respublikonų administracijos nuo 10% iki 4,5%. Masinis technologinio sektoriaus finansavimas iš valstybinių fondų, dotcomų rinką „išpūtė“: visi žinojo, kad technologinė revoliucija dotcomų kainą temps į viršų.

Rezultatas iš karto prieš žlugimą:

-Federalinis rezervas pakelia kursą.
-Pastoviai leidžiama statistika, rodanti, kad JAV ekonomika silpna.
-Pasiutusiais tempais auga dolerio indeksas, palyginus su kitomis valiutomis.
-Pasiutusiais tempais auga 30 metės valstybinės obligacijos.
-Visi „neteisingi“ ekspertai marginalai šaukia apie dotcomų burbulą, bet jų niekas neklauso ir jiems neskiriamas eteris.
-Visi „teisingi“ ekspertai šaukia, kad ekonomika stabili, pas mus techninė revoliucija, internetas viską pakeitė, o rinkos dar augs keletą metų.
-To pasekoje rinkos subliūkšta tiksliai per prezidento inauguraciją ir nauja administracija įeina į Baltuosius namus, kaip santechnikas, atėjęs remontuoti svetimą nutekėjimą.

Dabar keliaujame į 2008-uosius. Kuo buvo įdomūs 2008-ųjų vasara ir ruduo? Dviem įvykiais: Barako Obamos stebuklinga rinkimų kampanija ir jo išrinkimu, ir nekilnojamo turto rinkos žlugimu. Jeigu būti visai tiksliems, tai tų kontraktų derivatyvais, o būtent subprime neužtikrintomis hipotekomis, be pirminės įmokos ir ypatingai žemų reikalavimų kredito ėmėjams. (apie tai yra labai geras, pamokantis filmas, remiantis tikrais įvykiais https://www.kinopoisk.ru/film/501333/ – vertėjo pastaba).

Pažiūrėkime, kokios žlugimo priežastys. Džordžo Bušo jaunesniojo rinkimų kampanija ir rinkiminiai pažadai grindžiami „apčiulpiant“ Klintono – Levinski skandalą, šeimyninėmis vertybėmis, medicininiu draudimu ir „amerikietiška svajone“ turėti savo nuosavą namą.

Kas įvyko proceso metu? Federalinis rezervas sumažina valiutos kursą, nustatytą Klintono demokratų prieš tai buvusių administracijoje nuo 5,5% iki 2,5%, o masinis valstybinių fondų nekilnojamo turto rinkos finansavimas lengvai išpūtė dar vieną burbulą ir būtent subprime – derivatyvus. Juk visi žinojo, kad nekilnojamas turtas tik brangs, laisvos žemės daugiau nebus, gyventojų skaičius didės, o ekonomika auga pasiutusiais tempais.

Rezultatas iš karto prieš žlugimą:

-Federalinis rezervas pakelia kursą.
-Pastoviai teikiama statistika, rodanti, kad JAV ekonomika silpna.
-Pasiutusiais tempais auga dolerio indeksas, palyginus su kitomis valiutomis.
-Pasiutusiais tempais auga 30 metės valstybinės obligacijos.
-Visi „neteisingi“ ekspertai marginalai šaukia apie nekilnojamo turto burbulą, bet jų niekas neklauso ir jiems neskiriamas eteris.
-Visi „teisingi“ ekspertai šaukia, kad ekonomika stabili, pas mus šeimyninės vertybės, o nekilnojamo turto rinka dar augs keletą metų.

To pasekoje rinka subliūkšta tiksliai per Barako Obamos inauguraciją ir nauja administracija įeina į Baltuosius namus, kaip santechnikas, atėjęs remontuoti svetimą nutekėjimą.

O dabar grįžkime į 2016ųjų vasarą. Kuo įdomi ši vasara ir ateinantis ruduo? Dviem įvykiais: stebuklinga rinkimų kampanija ir naujo JAV prezidento rinkimai bei visų derivatyvatyvinių rinkų žlugimu. Gal būt tai kada nors bus pavadinta Brexit – crash.

Kokios žlugimo paskatos:

Barako Obamos 2008ųjų rinkiminė kampanija ir jo pažadai buvo grindžiami nagrinėjant 2008 ųjų infliacijos skandalą: dėl to, kad stambiausieji JAV bankai įklimpo į subprime – derivatyvus, prireikė dar nebūto precendento bail-out (bankų gelbėjimo programa) su federalinės valdžios pagalba.

Kas įvyko proceso metu? Federalinis rezervas sumažina valiutos kursą, nustatytą Bušo respublikonų prieš tai buvusių administracijoje nuo 2,5% iki 0,25%, o taip pat apskritai visko iš eilės masinis valstybinių fondų finansavimas, išpūtė dar vieną burbulą, kurio žmonija dar nėra mačiusi – ir ypatingai visus aktyvus, nepriklausomas skolas ir visus derivatyvus. Ir JAV valstybinės skolos dydis, kuris per B.Obamos prezidentavimo laikotarpį išaugo nuo 76% BVP 2008 metais iki 104% BVP 2016 metais.

Rezultatas prieš pat Brexit:

-Federalinis rezervas pakelia kursą.
-Pastoviai leidžiama statistika, rodanti, kad JAV ekonomika silpna.
-Pasiutusiais tempais auga dolerio indeksas, palyginus su kitomis valiutomis.
-Pasiutusiais tempais auga 30 metės valstybinės obligacijos.
-Visi „neteisingi“ ekspertai marginalai šaukia apie nepriklausomos skolos burbulą, bet jų niekas neklauso ir jiems neskiriamas eteris.
-Visi „teisingi“ ekspertai šaukia, kad ekonomika stabili, pas mus ant tiek viskas gerai, kad jokio žlugimo nebus dar keletą metų.
-Federalinis rezervas laiko visą rinką komos būsenoje, jau nieko nekalbant apie kurso pakėlimo ciklą, lyg koketuodamas su visais ir nekalbėdamas iš esmės.

To pasekoje visos rinkos pradės byrėti tiksliai per naujo prezidento inauguraciją, o nauja administracija įeis į Baltuosius namus, kaip santechnikas, atėjęs remontuoti svetimą nutekėjimą.

Tai prie ko vis tik tas Brexitas? Patį įdomumą aš palikau desertui. Galbūt aš jus jau nuvarginau, tad tiesiog pereisime per svarbiausių skaičių:

-Rusijos BVP po neseniai įvykusio naftos kainos smukimo yra nuo $1,3 trilijonų (CIA duomenimis) iki $1,8 trilijonų (UN duomenimis)

-Visos Europos Sąjungos BVP – $13,4 trilijonų
-JAV BVP – $18,3 trilijonų
-Visas likęs pasaulis, skirtingais vertinimais „vertas“ apie $75 trilijonų.

Susimąstykite: 2014 metais viso pasaulio skola buvo daugiau kaip $320 trilijonai. O dabar vyšnia ant torto: visa pasaulinė derivatyvų rinka 2016 metais sudarė neįsivaizduojamus $565 trilijonus arba aštuonis pasaulinius BVP.

Faktiškai derivatyvai – tai statymai finansiniame kazino. Tai kontraktai, kurie padengiami kitais kontraktais, kurie vėl gi gali būti kieno nors padengti ar kredituojami. Prisimenate nekilnojamo turto derivatyvus, sugriovusius rinkas 2008 metais? Prisimenate dotcomų derivatyvus, sugriovusias rinkas 2000 metais?

Tai va – nekilnojamas turtas ir dotcomai – tai tik maža visų derivatyvų portfelio dalis. Praeitais metais bankai pradėjo pardavinėti derivatyvus studentų ir automobilių kreditams. Rinka išprotėjo. 2000-ais ir 2008-ais buvo pakankamai lokalių pramonės šakų finansinių žlugimų. O kas bus dabar?

Penki stambiausi JAV bankai kiekvienas kartu turi atvirų derivatyvų pozicijų nuo $45 iki $ 56 trilijonų. Nuo 2008 metų po bail-out tie stambiausieji penki bankai, kuriuos palaikė vyriausybė, vietoj to, kad sumažintų savo veiklą, drauge išaugo dar 50% ir kelis kartus padidino atviras pozicijas derivatyvams.

Kuo įdomus Brexit? Fundamentaliai niekuo ypatingu. Išėjimas iš ES Anglijai – tai didelis gėris, „neteisingų“ ekspertų – marginalų nuomone. Po įstojimo į ES 1973 metais Anglija visiškai prarado savo suvereniteto kontrolę, parlamento veikla buvo paralyžiuota, prarandanti bet kokį poveikį. Brexit grąžins buvusį suverenitetą, bet mes ne apie tai. Tokių nagrinėjimų bus dar daug, tikrai užims mažiausiai metus laiko, tad palikime šią temą.

Brexit – ilgalaikė procedūra, kuri realiai ES negriauna. Atkreipkite dėmesį į Šveicariją: ji padavė prašymą įstojimui į ES, o po to skubos tvarka ją atšaukė ir pati defiliuoja pačioje Europos širdyje, ramiai sau dirbdama pagal tuos pačius prekybinius susitarimus.

Pasižiūrėkite į rinkas: Brexit referendumas nebuvo ruošiamas iš anksto keletą metų, apie jį nerašė laikraščiai, jis nebuvo rengiamas ilgai ir atkakliai. Brexit buvo sukurptas ant greitųjų, paleistas ir įvykdytas žaibiškai. Prieš patį referendumą rinkos paskutines savaites augo po 1,5 – 2,0% kiekvieną dieną, neva laukdamos, kad Brexit neįvyks. O kodėl rinkos turėtų augti, laukdamos, kad de facto niekas Europoje nepasikeis? Sutikite, atrodo įtartinai.

O štai kuo Brexit nuostabus – tuo, kad jis taps puikia priežastimi suversti kaltę dėl rinkų kolapso, dėl bankų, įmonių ir net atskirų valstybių defolto ir siaubingos JAV finansinės politikos, ne „riebiems katinams“ (Bank of America, Goldman Sachs, CitiGroup ir kitiems), o Europos „griūties“ kaltininkams ir visų pirma Brexit.

Tegul jūsų neglumina konspirologija. Vietoje diskusijos apie derivatyvų rinkas artimiausiu metu bus girdima marios analitikos – apie ryšius tarp sugriuvusių rinkų ir Anglijos išstojimo, o taip pat apie JAV prezidentinę kampaniją. Šios dvi informacinės dingstys nurašys visas skolas. Tabula rasa (perkeltine prasme vėl viskas prasidės nuo tuščio lapo – vert.pastaba).

Kas mūsų laukia artimoje ateityje

Apie Rusiją aš jau rašiau praeituose straipsniuose: mūsų laukia antra Venesuela. Pasaulinės rinkos neatsigaus apie metus ar pusantrų. Meškos rinka garsiai apie save pasiskelbė su Brexit pagalba. Saugaus prieglobsčio pasaulyje jau nebeliks. Bail-out palaikymui JAV vyriausybė lėšų jau nebeturi: $565 trilijonų gabalo jau tiesiog nėra iš kur gauti. Todėl pirmoje vietoje nukentės indėliai bankuose.

Mums Rusijoje tas jau pažįstama, kai buvo atšauktos licenzijos, mūsų milijonieriams puikiai žinomas bail-in atliktas Kipre – dabar JAV eilė. Masiniai smulkių ir vidutinių bankų bankrutavimai, maksimalus grynųjų išėmimas bankomatuose – $100 per dieną. Nekilnojamo turto baisingas kainų kritimas, masiniai atleidimai iš darbo. Apie kitus siaubus nepasakosiu: manau daugeliui ir taip aišku, kad artėja nauja antroji depresija.

Asmeniškai aš pasirūpinau SPXU derivatyvais dar nuo to laiko, kai parašiau straipsnį „pesimisto pastraipos apie krizę“, kai S&P 500 indeksas buvo 2050. Atsiėmiau visas santaupas iš banko, kepu spragėsius. Tiems, kas pasiruošė, spaudžiu ranką, susitiksime po rinkimų JAV. Visiems likusiems linkiu sėkmės, sveikatos ir geros nuotaikos.

šaltinis: vremya4e.com

medžiagą išvertė: Remigijus Sinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentaras 21

 1. Panzer says:

  Sveiki, kur būtų galima rasti Ivano Kolichalovo straipsnių? Gal kas rusiškai jo varda pavarde parašytų, nes nerandu. Kur rasti jo straipsnį „pesimisto pastraipos apie krizę“?
  Dėkoju iš anksto.

 2. Simas Simaitis says:

  Иван Колыхалов. Yra rusiška paieškos mašina: Rambler.ru. Turėtų padėti.

 3. Mindaugas says:

  Panzer: Štai nuoroda https://vc.ru/p/real-estate

 4. arthur says:

  Paskaičiau aš šitą ekonomikos „žinovą“ ir didelio nerimo nepajaučiau,tas kuris pinigus gamina pats (nereikia uždirbti) bankrutuoti negali iš principo…
  Kad Rusija neturės ką valgyti,tai čia visiškas idiotizmas (nebent išjungtu saulę ir nustotu lyti)

 5. algimantas says:

  >> arhur’ui – na taip, tik, kad bankrotas gresia ne pačioms JAV, o eilinėms firmoms, kurios paskui save sukelia griūtį ir tada gali kiek nori pinigų gamint, tačiau neturi kam jų duot, nes bankrotai pilasi kaip iš gausybės rago, patraukdami paskui save kitų šalių įmones ir ekonomikas. Ir, kad tą suprast nėra būtina būti kažkokiu dideliu ekonomistu :) Grandininė reakcija tiesiog tampa nevaldoma. Tačiau tada gali būti taip, kad šalys atsisakys pripažint $dolerį už rezervinę valiutą, mat ji labai nepatikima, ir štai tada kiek norėsi galėsi spausdint – tai bus tik popierius.

 6. Panzer says:

  Dėkui, Mindaugai. Klausimas ne į temą: Ar Markso Kapitalo tomai verti dėmesio? Nusipirkau visus 3 tomus, dar neskaičiau.

 7. Myndė says:

  >>Pancer Skonio reikalas. Kinai, pvz., gana rimtai žiūri: colonelcassad.livejournal.com/2825913.html Įvairaus plauko limitrofai vis dar meldžiasi „nematomai rinkos rankai“.

 8. darius says:

  si dzipingas (XI Jinpingas) Kinijos kumunistu „galva“ nesenai pareiske kad pasaulio jegu santvarka greitai pasikeis.

 9. Mindaugas says:

  Panzer: Taip, verta skaityt, jeigu norite suprasti kapitalizmo esmę. Taip pat siūlau jums paieškoti ketvirto tomo „Pridėtinės vertės teorija“, pirmą kartą išleisto K.Kautskio 1905-1910 m. Aš turiu 1907-1909 m. „Kapitalo“ leidimą. Pirkau iš vieno senuko. Praktiškai pardavė už grašius :)

 10. Panzer says:

  Pabandysiu paieškoti 4 tomo. Na, pas mane,jei neklystu, 1959 metų leidimo. Ačiū, Mindaugai už pagalba.

 11. saul says:

  Panzer :Taip,verta isigyti,ne tik,4 Kapitalo toma,bet ir visus V.Lenino rastus.Antraip,bus bergzdziai iseikvotas laikas….perskaicius tik Marksa. :)

 12. pestininkas says:

  Nu ir duodat čia vaizdu!Ar reikia ta literatura studijuoti kad suprast kas po saule  ira kas?Kas bent 15 savo gyvenimo vasaru ira gyvenes sovdepijoj ir savo smegenim gyvena tai manau ir taip viska supranta kas vyksta…

 13. Mindaugas says:

  pestininkui; Šis jūsų komentaras tik parodo, kad nė velnio jūs nesuprantate. O K.Markso veikalus studijuoti būtina, norint suprasti kapitalizmo veikimo mechanizmą. Kol kas tik jis vienas puikiai šį klausimą išnagrinėjo. Tai pripažįsta net aršūs jo priešininkai-kapitalizmo apologetai. Bet jums, matyt, arčiau širdies suokalbių teorijų šalininkų veikalai :)
  saul: taip, jūs teisus. K.Markso veikalus būtina studijuoti, norint suprasti kapitalizmo esmę ir jo veikimo būdus bei mechanizmus, na o į V.Lenino raštus būtina gilintis, norint suprasti, kaip reikia su šia blogybe (kapitalizmu) kovoti.

 14. pestininkas says:

  Taigi mindaugai pakomentuok čia visiėms kaip čia buvo kad 25 metus,mus valdo tavo ideologiniai broliai?Persivertėliai pakeite kompartijos biliėtus i kitus,ar reikia žyda marxa studijuot kad suvokt kad visos „samokslo“teorijos jau išsipildė?Dar gali susvaigt kad rusijos revoliucija valstiėčiu-darbininku ranku tvarinys o ne tu pačiu žydo-masonu,ir vėl aš apiė samokslo teorijas ar ne?

 15. saul says:

  pestininkui…1917 rusijos revoliucija buvo debilu tvarnys ir sekla…lengvai sudygusi laukineje nedemokratiskoje azijos visuomeneje ir isbujojusi i visuotini debilizma.Mes ir dabar dar riaugejame tuo nuodu.Kur dar matete tokia santvarka ,kuri liaupsintu visokius Pavlikus Morozovus. Labai atsiprasau…buvo dar visokiu Maudzedunu Kombodzu,Afrikos karaliuku ir P.Amerikos generolu diktaturos.Tik ,zinai,ka,Pestininke,beveik visose tose „demokratijose“ buvo prikise nagus SOVIETAI.Ar tu paimtai visokias Angolas ,ar Kubas,ar Korejas.Niekur neapsiejo be ‘Mindaugo mylimiausios sistemos“ salies pagalbos. :)

 16. Mindaugas says:

  pestininkui: Užsiciklinot su žydais ir sąmokslo teorijomis? Neskiriate išverstaskūrių, nuo idėjinių lyderių? Nėra ko čia jums ir aiškinti…Patys jūs juos ir renkate, tokius pačius masonus, sugriovusius TSRS, dabar griaunančius Lietuvą. Pasidavėte pigiam populizmui, kaip beje pasidavėte prieš 25 metus…

 17. pestininkas says:

  Taigi,taigi pats mindaugai komunizmui pasidaves kiėk metu?

 18. pestininkas says:

  O kita vertus mes nesam pažistami kad galėtum apiė mane ka sprest!Vat apiė pati persunkta raudonaja ideologija tai galima daug ka sprest!

 19. Panzer says:

  Būtinai reikia gilintis į kapitalizmo esmę ir matyti ne tik gražų apvalkalą, bet ir tai kas slepiasi po juo. Pasaulis padėtas ant svarstyklių, vienoje pusėje pelnas, o kitoje žmogus. Aš suprantu kai kuriuos,kurie dėl papildomo pinigo gali ieškoti kompromisu su sąžine arba neturėti jos. Babuinai užkariavo pasaulį, kuriems svarbu tik dešra, dauginimąsis ir valdžios troškimas. Šiam pasaulyje svarbu pasirinkti pusę ir nereikia jokių išvedžiojimu, tu už žmogų ar už pelną, ar bankų gelbėjimas žmonių pinigais yra amoralu ar ne?Ar kapitalistinis nužmogejimas į naudą žmonijai ir šiai planetai? Maisto auginimas pasidarė pelnu, ko pasekoje nuo toksiško maisto žmones serga. Visa tai kapitalizmo pasekmės, noras didinti uždarbį, nežiūrint į nieką…

 20. pestininkas says:

  Teisingai panzer parašei!Pridursiu kad santvarkos ira taip pat naudojamos kaip instrumentai,nes bet kokioje galima tiėk i bloga tiėk i gera puse pakreipt žmoniu gyvenimus,mes turim pavyzdžiu daug,pvz LT ir Islandija,ten žmonės kažkaip sugeba sutvarkyt savo valdžia ir bankus,kaip veiksmas parodė netgi užsiėnio bankams špygas parodė ir išspyrė,ar pas mus tai imanoma?

 21. cnn says:

  pagarba pestininkui, padejo raudonaja vata troli mindaugeli i vieta.nes jis cia diena nakti budi ir visus paprotina savo teiginiais apie komunizmo roju,neisdegs ziurke, lenino rastus siulo gilintis,arba tu totalus trolis,arba ligonis, baisiausia jei abu viename,tokie ir valde prie lenino,tai receptas paskaityti PARTIJOS AUKSA, bet vargu ar jau pades,diagnoze tavo 4 stadijos.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top