JAV politikai nori žinoti ar Pentagonas naudojo erkes kaip biologinį ginklą

2019, 21 liepos, 7:48 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 1 305 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

erkė

nuotr.: infa.lt

JAV Kongreso Atstovų Rūmai priėmė pataisą, nurodančią Pentagonui atlikti patikrinimą dėl menamo erkių pavertimo į biologinius ginklus bandymo, rašo Le Monde.

Iniciatyvos autorius, Atstovų rūmų narys Chris Smith, nurodo „kai kurias knygas ir straipsnius“, kuriuose buvo iškelta prielaida, jog Amerikos kariuomenės eksperimentai XX a. antroje pusėje išprovokavo „paslaptingos“ Laimo ligos atsiradimą.

Liepos 11 dieną JAV Kongreso Atstovų rūmai, įpareigojo vyriausiąjį gynybos Ministerijos inspektorių atlikti tyrimą dėl to, ar 1950-1975 metais Pentagonas vykdė eksperimentus naudojant erkes kaip biologinį ginklą, rašo Le Monde.

Leidinys pažymi, jog po to, kai dokumentas buvo patvirtintas Atstovų rūmuose, jam dar teks praeiti Senato svarstymus.

Pasak Smito, jis nutarė pasiūlyti tyrimą po to, kai iškart keliose knygose ir straipsniuose perskaitė prielaidas apie JAV vyriausybės bandymus paversti erkes biologiniu ginklu. „Jeigu tai tiesa, iš ko buvo sudaryta programa? Kas ją organizavo?“, – klausia kongreso narys.

Leidinys pažymi, jog šiandien pagrinde iksodinė erkė perneša „vis dar mįslingą“ Laimo ligą. Pirmą kartą ji buvo užfiksuota 1970-aisiais Amerikoje, Konektikuto valstijoje Old Lyme miste. Ligą sukelia Borrelia burgdorferi bakterijos, perduodamos įkandus užkrėstai erkei.

Tuo tarpu pasaulyje, Le Monde duomenimis, priskaičiuojama 900 erkių rūšių. Šiuos voragyvius dažnai galima sutikti miškuose, kur jie maitinasi gyvūnų, o retkarčiais ir žmonių krauju. Pasak statistikos, kasmet Laimo liga Jungtinėse Valstijose suserga virš 300 000 žmonių.

Le Monde papildo, jog Kongreso narys Smith savo pareiškime nurodo į Stanfordo universiteto mokslininkės Kris Newby, asmeniškai susidūrusios su Laimo liga, knygą.

Specialistė tvirtina, jog liga atsirado po nepavykusio kariškių eksperimento ir cituoja amerikiečių biologo Wilhelm „Willy“ Burgdorfer parodymus. Pastarasis dirbo su amerikiečių kariuomene, ir, kaip tvirtinama, į jo pareigas įėjo blusų, uodų, erkių bei kitokių vabzdžių besimaitinančių krauju užkrėtimas infekcijomis, kurios perspektyvoje gali perduoti susirgimą žmogui.

Newby knygoje rašoma apie tai, jog kariškiai kūrė programą, kur buvo numatytas užkrėstų erkių išmetimas iš oro transporto, ir jog jos būdavo platinamos gyvenamuosiuose rajonuose, siekiant sekti paplitimo mechanizmus. Tai, ekspertės nuomone, ir galėjo išprovokuoti nelauktą Laimo ligos atsiradimą.

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Ar galima laukti, kad tyrimas bus vykdomas ar kad jis bus sąžiningas? Vargu. Rezultatas bus tikriausia menkesnis, nei tyrimas dėl JAV kalėjimo Lietuvoje. Buvo, bet nebuvo. Pentagonas jau senai padarė atitinkamas išvadas, ir dabar tokios pavojingos biologinės laboratorijos kuriamos svetimų, satelitinių, valstybių teritorijose. Vien Ukrainoje jų priskaičiuojama iki penkiolikos. Azerbaidžanas, Uzbekija, Kazkstanas, Turkmenija…Ir t.t. Kiek jų pasaulyje ir kur tiksliai duomenų, aiškų, niekas neskelbia, bet jas vienija viena – visos jos įrengtos Pentagono, dirba tik Pentagonui ir niekas, išskyrus amerikiečius neturi teisės ten įeiti. Jei jau ir įvyks nutekėjimas pavojingų bakterijų už laboratorijos ribų, tai čia bus vietinės valdžios problema. Kad ir tie patys tymai, kas gali paneigti, kad į Europą ši liga neišplito iš Ukrainoje esančių JAV biologinių laboratorijų, juk sergamumas ten sąntykinai didžiausias, o gal net specialiai nutekinta? Juk turim tokias „dovanas“, kaip kolorado vabalas ar afrikinis kiaulių maras. Niekas niekad neįrodys, kieno tai „dovanos“, viską galima paaiškinti nekaltomis, naturaliomis, priežastimis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top