JAV rengiasi išplėsti „Magnitskio aktą“ globaliu mastu

2015, 19 liepos, 1:01 | kategorija Metodologija | 3 komentarai | peržiūrų 455 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

golos-ameriki.ru

paveikslėlis

Vašingtonas – JAV Senato Tarptautinių santykių komitetas ketvirtadienį aptarė situaciją kalbant apie žmogaus teises pasaulyje. Valstybės sekretoriaus pavaduotojas Tomasz Malinowski su ataskaita pasisakė aukštutinių Kongreso rūmų atstovams.

TOMASZ MALINOWSKI, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas demokratijos ir žmogaus teisių klausimais:

Aš norėčiau pažymėti tą gerą, ko pavyko pasiekti per pastaruosius metus. Daugybė žmonių kaip ir anksčiau kovoja už žmogaus teises ir pasiekia pergalę. Aš kalbu, pavyzdžiui apie Maidano sėkmę Ukrainoje per pastaruosius metus ir apie tą darbą, kurį daro ukrainiečiai dabar, kad išsaugoti savo šalį pasirinktame kelyje. Tuo pačiu metu teisių apsaugos judėjimas sutinka rimtą pasipriešinimą, ir dažnai atrodo, jog niekada dar nebuvo tokio skaičiaus krizių.

Dabar pagrindinį dėmesį Senato komitetas sutelkia į keletą pagrindinių žmogaus teisių pažeidimų – korupciją, politines represijas ir šiuolaikinę prekybą žmonėmis. JAV, anot senatorių versijos, vaidina pagrindinį vaidmenį kovoje su minėtais reiškiniais. Ir čia neatsitiktinai prisimenamas „Magnitskio aktas“ – įstatymas, taikantis sankcijas prieš rusų valdininkus dėl Hermitage Capital fondo juristo Sergejaus Magnitskio žūties kalėjime.

Tarptautinių santykių komitetas ruošiasi antrą kartą peržiūrėti „Globalaus Magnitskio akto“ projektą. Dokumentas praplečia to paties pavadinimo įstatymo veikimo lauką, į kurį patenka jau ne tik Rusija, bet ir kitos šalys, kur yra pažeidžiamos žmogaus teisės. Ankstesnė dokumento versija komiteto buvo patvirtinta pernai. Tačiau prieš prieš tai buvusios sudėties Kongresas taip ir nerado laiko jo patvirtinti.

„Globalus Magnitskio aktas“ suteiks galimybę JAV valdžiai laisviau taikyti sankcijas prieš bet kurios pasaulio šalies piliečius, kurių atžvilgiu yra turimi įrodymai korupcijos, kankinimo, pilietinių aktyvistų persekiojimo klausimais.

MARK LAGON, kovos už teises organizacijos Freedom House prezidentas:

Freedom House palaiko „Globalaus Magnitskio akto“ priėmimą, kadangi vizų apribojimai suteikia galimybę patraukti tarptautinį dėmesį į žmogaus teisių pažeidėjų asmenybes ir apriboti jų galimybes išvengti bausmės. Mes nepaliksime šalių vyriausybėms pasirinkimo: arba jos gina korupcionierius ir atkiša smūgiui savo režimus, arba nutraukia bet kokius ryšius su tokiais valdininkais.

Kovotojai už teises ir Kongresas dažnai kreipiasi į Valstybės Departamentą ir Baltuosius rūmus kviesdami aktyviau spausti šalis, kur pažeidžiamos žmogaus teisės. Sąraše yra Rusija, Kinija, Saudo Arabija, Egiptas, Bachreinas, Uzbekistanas, Kuba, ir kitos šalys. Kaip įsitikinę senatoriai, „Globalus Magnitskio sąrašas“ suteiks Baltiesiems rūmams ir Valstybės Departamentui veikti aktyviai, pritaikant tikslines, personalines sankcijas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. sapnuoja nemiegodami says:

    Eilinė apgailėtinos demagogijos ir atviro melo dozė-net skaityti graudu…

  2. Mindaugas says:

    to sapnuoja nemiegodami: Kitaip ir būti negali, kadangi JAV įkūnija esminę šiandienos blogio jėgų – globalizmo, kosmopolitizmo ir imperializmo smogiamąją jėgą kovoje prieš laisvės ir nepriklausomybės siekiančias pasaulio tautas.

  3. Hm,- says:

    idomu,-ar dabartiniame Irake „zmogaus teises“ jau sutvarkytos,kad nera sarase…?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top