Ką už skolas turės parduoti Graikija?

2015, 13 liepos, 17:37 | kategorija Ekonomika | 5 komentarai | peržiūrų 483 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Jau antra savaitė kaip Graikija – Europos politikų ir žiniasklaidos priemonių dėmesio centre. Svarstoma, ką Graikija turės parduoti, kad atiduotų skolas.

Taigi, kas ta šalis, dėl kurios jau ne vieną bemiegę naktį praleido Europos valstybių vadovai?

Graikija – tai strategiškai geroje vietoje (šiaurės rytinėje Viduržemio jūros regiono dalyje) esantis šalis, užimanti pietinę Balkanų pusiasalio dalį Europos pietryčiuose. Jai priklauso keli šimtai Egėjo, Jonijos ir Viduržemio jūrų salų.

Pačioje Graikijoje gyvena beveik 11 mln. gyventojų, tuo tarpu visame pasaulyje graikų – apie 17 mln.

Graikai yra antri pagal santaupų įnašus Šveicarijos bankuose.

Per metus graikai priima apie 16 mln. turistų ir stipriai vysto turizmo industriją.

Graikijoje yra trys laivų statyklos, kurios gali statyti bet kurio tipo laivus.

Graikijoje taip pat išvystyta sunkioji pramonė: gaminami sunkiasvoriai sunkvežimiai, autobusai, troleibusai, geležinkelio vagonai, priekabos ir kt.

Graikai turi 2400 didžiulius krovininius laivus ir tanklaivius – pagal šią poziciją Graikija yra pasaulio lyderė (Kipras, turintis 1400 tanklaivių ir didžiulių krovininių laivų, – penktoje vietoje).

Graikija užima antrą vietą pasaulyje pagal avių pieno perdirbimą, trečią – pagal alyvuogių, persikų, kivi, šafrano gamybą.

Graikija pasaulyje pirmoje vietoje pagal nikelio, magnezito, hidromagnezito, perlito gamybą (1 600 000 tonų), antroje vietoje – pagal bentonito gamybą (1 500 000 tonų), Europoje pirmoje vietoje pagal boksitų gamybą (2 174 000 tonų), chromitų, cinko, aliuminio gamybą.

Graikijos karinės oro pajėgos NATO užima antrą vietą (Turkija – priešpaskutinę).

Į pietus nuo Kretos yra naftos telkinys, kurio atsargos – 175 mlrd. tonų.

Graikijos dujų ir naftos atsargos, JAV geopolitikos instituto duomenimis, vertinamos 10 trilijonų JAV dolerių.

komentaras.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Mindaugas says:

  Eurozonos plėtimasis buvo ir yra Vašingtono sisiteminė strategija. Dauguma euro-zonos šalių valdo pro-Amerikietiškos nedemokratinės vyriausybės. Euro-zonos plėtimasis tarnauja Europietiško ES projekto politizavimui. Euras yra dirbtinai sukurta globalinė valiuta, finansams valdyti ES, Europoje ir už jos ribų išoriškai sukurta atrodyti veiksmingai, kuri kaip įrankis yra naudojama reguliuoti priklausomų nuo euro šalių monetarinę politiką. Tikroji Euro paskirtis – tarnauti globaliniam bankiniam -pramoniniam elitui. Taigi, nederėtų stebėtis, kas „priglobs“ Graikijos turtus. Vienintelė viltis-Grakijos Komunistų partija, kuri, manau, sugebės pakelti Graikijos liaudį ir duoti atkirtį Briuselio ir Vašingtono rykliams.

 2. FB nerijus sk says:

  Graikai juk tinginiai ,kaip jie gali tiek visko tureti?juk jie nedirba,:)kaip cia taip yra,: a:)?Naturalu kaip tiek visko daug vertingo turi,visada sulauksi nelauktu sveciu,kurie tau duos tiek pinigu kiek tu panoresi,zinoma uz procentus,tiek,kiek tu niekada negrazinsi…….Uauka pasirinkta logiskai,juk kam eiti pas tuos ,kas nieko neturi.:)

 3. 1938 m. Miunchenas kartojasi. O gal dar baisiau? says:

  Globalistai net negalvojo gelbėti Graikijos , jie ją išprievartavo ir pateikė ultimatyvų planą, kad galėtų ją GALUTINAI SUĖSTI.
  Matomai Graikijos premjerui „pažadėjo“ arba Kenedžio, Kadafio likimo scenarijų, arba (geriausiu atveju) kaip Janukovičiaus. Tas ir palūžo.
  Graikijoje jan-kiai (Nuland) ir kiti ES „vanagai“, matomai, stumia tą patį scenarijų kaip ir Ukrainoje: -pateikė neįgyvendinamas sąlygas (faktiškai valstybės visiška okupacija) visiškas Graikijos turto apiplėšimas, visiškas Graikijos ekonomikos sužlugdymas ir masinis žmonių nuskurdinimas, o jei graikai nesutiks, tada ,matomai, įgyvendins „Kijevo“ variantą, o gal dar bjauresnį.
  Ne be reikalo Graikijoje lankėsi tokie „rankų išsukinėtojai“ kaip Magnolija ir Nuland. O tai viską pasako.
  Graikija kaip istorijos, kultūros,.literatūros valstybė praktiškai bus galutinai sugriauta ir sužlugdyta.
  Visas tas „rankų išsukinėjimas“ ir Graikijos vadovo prievartavimas priminė 1938 metų Miun-heno dramą, kai vakarų tuometiniai anglų, prancūzų ir kitų šalių „demokratai“ terorizuodami ir gązdinimais privertė Čekoslovakiją kapituliuoti prieš Hit-lerio Vokietijos reikalavimus. Tada Čekoslovakija buvo visaip šmeižiama , deja. iš visų „demokratinių“ pusių. Dabar Graikija šmeižiama dabartinių „demo-kratų“ pastangomis. O kvaili, lietuviai taip pat šmeižia.
  Situacija lygiai tokia pati -ES globalistai verčia Graikiją praktiškai kapituliuoti prieš dabartinę Merkel valdomą Vokietiją.
  Istorijos ratas apsisuko ir užsidarė ant vargšės Graikijos.
  Tai mano nuomonė stebint įvykius nuo pat XX amž. pradžios.
  Ar tik nebus XXI amž. dar nežmoniškesnis, dar ciniškesnis, dar negailestingesnis, dar žiauresnis.?
  „Civilizacija“ – „tobulėja“.

 4. Ec says:

  Įsivestų atgal drachmą, o €urus sušluotų ir grąžintų atgal tą makulatūrą

 5. Gojus says:

  Graikijos pasidavimas su drąskymui, kai ji jau buvo laimėjusi, yra kažkas nesuvokiamo. Kaip taip paaiškinti pamatysime tik tolimesnėje istorijos perspektyvoje. Bet tai kas įvyko po referendumo yra visiškai nesuvokiama. Gaila graikų. Reikia laukt kol Varofakis pradės kalbėti. Nors matyt turi tylėjimo įžadus…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top