Kaip atskirti valstybinę korupciją ir jai sudarytas išskirtines sąlygas nuo ekonomikos? – „Auksinės vizos“

2019, 23 liepos, 8:50 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 421 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Korupcija

Kaip atskirti valstybinę korupciją ir jai sudarytas išskirtines sąlygas nuo ekonomikos?

„Kaip pademonstravo tyrimas, rusų ir kinų milijonieriai gali nusipirkti galimybę gauti Britanijos pasui, pasinaudodami tuo, jog Britanijos vidaus reikalų ministerijos vykdomos schemos fone, super-turtingų interesantų patikrinimai vykdomi nekorektiškai“, – korektiškai praneša The Sunday Times.

„Buvo padaryti vaizdo įrašai, kuriuose juridiniai ir finansiniai konsultantai savo vaidmeniu „suveikiant“ daugybę „auksinių vizų“ užsienio klientams-milijonieriams ir siūlo nuslėpti delikačias detales nuo imigracijos tarnybos darbuotojų, tokias, kaip užuominas apie priklausymą Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkai ir Kinijos ginkluotosioms pajėgoms.

„Konsultantai pranešė reporteriui, veikusiam priedangoje, jog jie padėjo gauti auksines vizas Kadafio šeimos nariui, Tailando vyriausybės korumpuoto ministro šeimos nariui, korupcija kaltinamam egiptiečiui, eritrėjiečiui, kuris, galimai, dalyvavo kariniuose sandėriuose Angoloje, ir milijonieriams iš Irako, Irano, kurių verslas nukentėjo nuo sankcijų, – praneša The Sunday Times.

Pasak vieno iš jų, apeiti Britanijos vidaus reikalų ministerijos patikrinimus dėl korupcijos „lengviau už lengvą“ – jis pažymi, jog vykdantys patikrinimą valdininkai yra neapmokyti mokyklų abiturientai, besinaudojantys Google paieška.

Kai kurie patarėjai giriasi vos ne idealia reputacija padedant klientams šiame procese“.

„Slapti vaizdo įrašai, padaryti The Sunday Times ir pademonstruoti Dispatches laidoje TV kanalu Chanel 4, pademonstravo, jog vidaus reikalų ministerija vykdo neefektyvias patikras turtingų užsieniečių atžvilgiu.

Žinoma, tik tų, kurie yra pasirengę sumokėti 2 mln svarų už Britanijos pilietybės įgijimą pagal „auksinės vizos“ schemą“, – pažymi leidinys.

„[…] Pagal šią schemą, pasak kurios reikalaujama investuoti mažiausiai 2 mln svarų sterlingų į britų kompaniją, nuo pat jos inicijavimo pradžios 2008 metais, buvo išduota daugiau kaip 11 tūkstančių „auksinių vizų“, – informuoja laikraštis.

Oficialiai vadinama „pirmojo lygmens investuotojo viza“, ši schema suteikia pasiturintiems užsieniečiams teisę gyventi Didžiojoje Britanijoje ir galimybę vėliau paduoti prašymą gauti pasą ir pilną pilietybę […]“.

„Trijų mėnesių trukusio tyrimo metu The Sunday Times ir Chanel 4 kreipėsi į šešias įmones, besispecializuojančias su investuotojų vizomis.

Leidinio žurnalistas pristatydavo save kaip aukšto rango vadybininką iš Honkongo, kuriam pavesta pasirūpinti jo šeimos narių iš Rusijos ir Kinijos apsigyvenimo Didžiojoje Britanijoje, – pasakoja leidinys.

– Jis pranešdavo kompanijoms, jog vienas giminaitis pervesdavo pinigus į ofšorines sąskaitas artimai V. Putinui aplinkai, o kitas vadovavo technologinei kompanijai, tiekusiai detales ginkluotei, naudojamai Kinijos Liaudies išsivadavimo armijos“.

„Nė viena iš kompanijų neparodė susirūpinimo dėl to, kad šis vadovas siūlė nuslėpti šeimos kilmę nuo vidaus reikalų ministerijos, ir jam buvo rekomenduojama neskelbti pilnos istorijos.

Visa tai kertasi su vidaus reikalų ministerijos taisyklėmis, kurios reikalauja iš galimų vizos gavėjų nurodyti viską, kas keltų abejonių jų nepriekaištinga reputacija, ir nurodyti bet kuriuos veiksmus, vykdomus užsienio vyriausybių interesų atžvilgiu., kurie galėtų daryti žalą ar keltų grėsmę Britanijos nacionaliniam saugumui.

Kai kurie konsultantai tvirtino, jog vyriausybė faktiškai perdavė bankams ir investavimo įmonėms atsakomybę už pareiškusių norą įsigyti „auksinę vizą“ interesantų patikrinimą“, – rašoma straipsnyje.

„Šį savaitgalį visos įmonės pareiškė, jog tai buvo tik pradiniai susitikimai, ir visos įmonės būtų pravedusios kompleksines juridines ekspertizes, kaip to reikalauja jų reguliatoriai, prieš priimdamos sprendimus ar verta tęsti bendradarbiavimą. […]

O Britanijos vidaus reikalų ministerija pranešė, jog jos „iš esmės“ reformuotos sistemos fone vykdomas „vienas aktyviausių pasaulyje patikrinimų gaunant investuotojo vizas“, – reziumuoja laikraštis.

Leidinys informuoja, jog filmas „Pasas už 2 milijonus svarų, sveiki atvykę į Britaniją“ (£2 Million Passport: Welcome To Britain) bus (buvo) rodomas pirmadienį 20:00 Dispatches laidoje TV kanalu Chanel 4.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Taip sukurtas tas „doriausias“ Vakarų pasaulis – pinigai , teisingiau jų kiekis, sprendžia viską. Turi DAUG pinigų – tu tinkamas UK valstybei (ES tame taip pat) ir valdžiai, neturi – keliauk kitur. O jei dar deklaruosi, kad esi Rusijoje nepageidaujamas ar tau ten „svyla padai“ (nesvarbu kodėl), kad Putinas tavo asmeninis priešas, tai būsi sutiktas išskėstomis rankomis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top