Kaip buvo (yra?) bandoma kontroliuoti jūsų mintis, kalbą ir gyvenimą

2023, 4 liepos, 17:18 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (5) | peržiūrų 199 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pranešime kalbama apie Jungtines Valstijas – Lietuvoje šis atskleidimo procesas platesniu mastu nepajudėjo iš vietos, nes nėra tokio įstatymo, kuris, kaip JAV, priverstų valdžios institucijas paviešinti aktualius visuomenei dokumentus. Tačiau, vien skaitant JAV įvykius COVID-19 pandemijos metu galima daryti prielaidą, kad Lietuvoje buvo ne kitaip.

Stebėti Covid režimo korupciją, panašu į tai, tarsi gertumėte iš gaisrinės žarnos. Sukčiavimo mastas, naujų atradimų sparta ir operacijų mastas yra pribloškiantis.

Todėl tokioms grupėms kaip Brownstone institutas būtina suvirškinti informacijos srautą ir pranešti svarbiausias temas bei svarbiausius faktus, ypač atsižvelgiant į pagrindinės žiniasklaidos atsiribojimą, rašo „Global Research” leidinys.

Pirmadienį JAV Atstovų Rūmų teismų komitetas paskelbė ataskaitą apie tai, kaip Kibernetinio saugumo ir infrastruktūros saugumo agentūra (CISA) „bendradarbiavo su didžiosiomis technologijų kompanijomis ir „dezinformacijos” partneriais, siekdama cenzūruoti amerikiečius”, ir taip papildė informacijos srautą, kurį stengiamės įsisavinti.

36 puslapių ataskaitoje keliami trys gerai pažįstami klausimai: pirma: vyriausybės veikėjai bendradarbiavo su trečiosiomis šalimis, kad uždusintų Pirmąją pataisą (žodžio laisvę); antra: cenzoriai pirmenybę teikė politiniams naratyvams, o ne tiesai; trečia: neatskaitinga biurokratija užgniaužė Amerikos visuomenę.

1. CISA sąmokslas siekiant nuslopinti pirmąją pataisą
Atstovų rūmų ataskaitoje atskleidžiama, kad CISA, Vidaus saugumo departamento padalinys, bendradarbiavo su socialinės žiniasklaidos platformomis, kad cenzūruotų pranešimus, kuriuos laikė dezinformacija ar klaidinga informacija.

CISA cenzūros grupės vadovas Brianas Scully pripažino, kad šis procesas, vadinamas „perjungimu”, „paskatino turinio cenzūrą„.

Be to, CISA 2020 m. finansavo pelno nesiekiančią organizaciją EI-ISAC, kad sustiprintų savo cenzūros operacijas. EI-ISAC dirbo siekdama pranešti ir sekti „dezinformaciją visuose kanaluose ir platformose”.

Steigdama ne pelno siekiančią organizaciją, vyriausybė gyrėsi, kad ji „pasinaudojo DHS CISA ryšiais su socialinės žiniasklaidos organizacijomis, kad užtikrintų prioritetinį pranešimų apie dezinformaciją nagrinėjimą”.

„Perjungimo” programos tiesiogiai prieštarauja prisiekusios CISA direktorės Jen Easterly parodymams. „Mes nieko necenzūruojame… socialinės žiniasklaidos organizacijoms apskritai nieko nepažymime”, – kovo mėn. sakė J. Esterly Kongresui. „Mes nevykdome jokios cenzūros.”

Jos pareiškimas buvo daugiau nei melas; jame nebuvo kalbama apie praktikos, kurią ji neigė, institucionalizavimą. Agentūros iniciatyvos rėmėsi slaptu privačiojo ir viešojo sektorių partnerystės aparatu, skirtu netinkamai informacijai slopinti.

Tai turėtų skambėti pažįstamai.

Aleksas Berensonas gavo prieigą prie tūkstančių „Twitter” pranešimų, kurie atskleidė konkrečių įrodymų, kad vyriausybės veikėjai – įskaitant Baltųjų rūmų COVID patarėją Endį Slavitą – siekė jį cenzūruoti už tai, kad jis kritikavo Joe Bideno Covid politiką.

Baltųjų rūmų skaitmeninės strategijos direktorius Robas Flaherty privačiai lobavo socialinės žiniasklaidos grupes, kad būtų pašalintas vaizdo įrašas, kuriame Tuckeris Carlsonas praneša apie ryšį tarp „Johnson & Johnson” vakcinos ir kraujo trombų.

Socialinis tinklas „Facebook” bendradarbiavo su CDC, kad cenzūruotų pranešimus, susijusius su „Covid” „laboratorinio nutekėjimo” hipoteze. Vėliau bendrovės darbuotojai susitiko su Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentu, kad pašalintų „dezinformacijos dešimtuką” – grupę, į kurią įėjo Robertas Francis Kenedis jaunesnysis (Robert F. Kennedy, Jr.).

Tai buvo ne pavieniai pavyzdžiai – jie buvo institucinio sąmokslo, kuriuo iš amerikiečių buvo siekiama atimti Pirmosios pataisos teises, dalis.

Žurnalistai Michaelas Shellenbergeris ir Mattas Taibbi atskleidė „cenzūros pramoninį kompleksą” – galingiausių pasaulio vyriausybinių agentūrų, nevyriausybinių organizacijų ir privačių korporacijų rinkinį, kuris veikė kartu, kad nutildytų kitaminčius.

Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad „aksioma”, jog vyriausybė negali „skatinti, raginti ar propaguoti privačių asmenų atlikti tai, ką jai draudžia Konstitucija”.

Vis dėlto CISA prisijungė prie nerimą keliančios viešojo ir privataus sektorių partnerystės tendencijos, kuria siekiama varžyti amerikiečių teisę į informaciją ir žodžio laisvę.

2. Politiniai veikėjai
Antra, šios programos nebuvo idealistinės pastangos propaguoti tiesą; tai buvo apskaičiuotos programos, skirtos nepatogiems, bet teisingiems pasakojimams užgniaužti.

Ataskaitoje aprašoma, kaip CISA cenzūravo „dezinformaciją – teisingą informaciją, kuri, anot vyriausybės, gali turėti potencialo suklaidinti”.

Žurnalistas Lee Fangas vėliau rašė, kad dezinformacijos kampanija „išryškina ne tik plačius federalinės valdžios įgaliojimus formuoti visuomenei prieinamą politinį turinį, bet ir priemonių rinkinį, kuriuo ji remiasi siekdama apriboti žodžio reguliavimo kontrolę”.

Šioje sistemoje necenzūruojamai informacijai yra nebylus vyriausybės pritarimas, prilygstantis plačiai paplitusios propagandos sistemai.

„Valstijų ir vietos rinkimų pareigūnai naudojo CISA finansuojamą EI-ISAC, siekdami nutildyti kritiką ir politinę nesantaiką”, – pažymima ataskaitoje.

Pavyzdžiui, 2022 m. rugpjūtį Loudono apygardos (Virdžinija) valdžios pareigūnas pranešė apie „Twitter” žinutę, kurioje buvo paskelbtas nesumontuotas apygardos pareigūno vaizdo įrašas, „nes jis buvo paskelbtas kaip didesnės kampanijos, kuria siekiama diskredituoti” to pareigūno žodį, dalis.

Loudono apygardos pareigūnės pastaba, kad paskyra, kurią ji pažymėjo, „yra susijusi su „Tėvais prieš kritinę rasių teoriją”, atskleidžia, kad jos „dezinformacijos pranešimas” buvo ne kas kita, kaip politiškai motyvuotas bandymas cenzūruoti.”

Operaciją remiantys pareigūnai ir toliau nesigailėjo siekę įgyvendinti politines darbotvarkes. Dr. Keitė Starbird (Kate Starbird), CISA „Dezinformacijos ir klaidingos informacijos” pakomitečio narė, apgailestavo, kad daugelis amerikiečių, atrodo, „priima dezinformaciją kaip „kalbą” ir pagal demokratines normas”.

Žinoma, programa aiškiai pažeidė Konstituciją. Pirmoji pataisa nediskriminuoja pagal teiginio tikrumą. „Kai kurie melagingi teiginiai yra neišvengiami, jei norima atvirai ir energingai reikšti nuomones viešame ir privačiame pokalbyje”, – teigiama kontroliuojančioje Aukščiausiojo Teismo nuomonėje byloje United States v.s Alvarez.

Tačiau CISA, vadovaujama tokių fanatikų kaip daktaras Starbirdas, paskyrė save tiesos arbitrais ir bendradarbiavo su galingiausiomis pasaulyje informacijos bendrovėmis, kad sunaikintų kitaminčius.

Tai buvo didesnės politinės kampanijos dalis.

Hunterio Bideno nešiojamasis kompiuteris, natūralus imunitetas, laboratorinio nutekėjimo teorija ir vakcinos šalutinis poveikis – visa tai vyriausybės nurodymu buvo cenzūruojama.

Nebuvo kalbama apie pranešimų tiesą; vietoj to jie pateikė nepatogius pasakojimus Vašingtono politinei klasei, kuri paskui pasinaudojo orveliška „dezinformacijos” etikete, kad pridengtų Pirmosios pataisos naikinimą.

3. Administracinės valstybės teroras
Trečia, ataskaitoje atskleidžiama didėjanti administracinės valstybės galia. Federaliniai biurokratai remiasi anonimiškumu ir neatskaitingumu. Privačios pramonės darbuotojai niekada negalėtų prižiūrėti tokios nelaimės, kaip Covid likvidavimas, ir išsaugoti savo darbo vietų. Tai būtų tas pats, kaip jei BP Meksikos įlankos saugos vadovas po naftos išsiliejimo gautų paaukštinimą.

Tačiau nerinkti pareigūnai, tokie kaip CISA pareigūnai, naudojasi vis didėjančia galia kontroliuoti amerikiečių gyvenimus ir neprivalo atsakyti už savo nesėkmes.

Dezinformacijos ir klaidingos informacijos pakomitečio narė Siuzana Spaulding (Suzanne Spaulding) įspėjo, kad „tik laiko klausimas, kada kas nors supras, kad mes egzistuojame, ir pradės klausinėti apie mūsų darbą”.

S. Spaulding komentaras atspindi CISA turimą galią ir naudą, kurią ji gauna dėl to, kad nėra viešai matoma. Dauguma amerikiečių niekada nėra girdėję apie CISA, nors ji daro didžiulę įtaką jų blokavimui.

2020 m. kovą CISA suskirstė Amerikos darbo jėgą į „būtinosios” ir „nepagrindinės” kategorijas. Per kelias valandas Kalifornija tapo pirmąja valstija, išleidusia įsakymą „likti namuose”. Taip prasidėjo iki tol neįsivaizduojamas pasikėsinimas į amerikiečių pilietines laisves.

Atstovų Rūmų ataskaitoje nurodoma, kad CISA buvo pagrindinis veikėjas, kuris vėlesniais mėnesiais ir metais cenzūravo Covid režimo kritiką.

Ši agentūra yra cenzūruojančių ir neatskaitingų pareigūnų, dalyvaujančių viešojo ir privačiojo sektorių partnerystėje, kurios tikslas – išlaikyti mus nežinioje, sąmokslo atstovė.

sarmatas.lt: ar dar atsimenate, kaip Lietuvoje verslas buvo suskirstytas į tą, kuris gali dirbti ir tą, kuris negali? Didieji centrai dirbo kaip dirbę, perimdami mažesniųjų rinką. Mažesnieji buvo uždaryti, esą tam, kad mažiau sklistų infekcija. Mažųjų verslų įmonių buvo uždaryta tūkstančiais, tačiau tragedijos tame nematė niekas iš valdančiųjų. Jie vadino tai „pandemijos suvaldymu”.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Atsiliepimų 5

 1. Joana Kundrotė says:

  o ką Saul padarė?

 2. Saul says:

  Nieko naujo. Pats lengviausias demagogo išsisukinėjimas.

 3. Saul says:

  O ką pats padarei,kad viso to nebūtų?

 4. Algirdas says:

  Kodėl neparašius tiesiai kaip yra: smulkieji verslai kaip ir dauguma žmonių pridėjo į kelnes, pakluso ir užsidarė. Patys. Apie pasipriešinimą net nepagalvojo. Nulenkė galvas kaip avinai. Kodėl taip sakau? Todėl, kad ir dabar taip yra. Tiesa, yra maža dalis kurie pakilo nuo kelių arba bent pamėgino tą padaryti, dar yra šiek tiek tų kurie susimąstė. O dauguma galvoja kaip čia prasisukus, kad ir manęs neužkabintų ir įstatymo pažeisti nereikėtų. Kvailiai, o tiksliau-bailiai. Taip nebus, nepavyks šitaip. Imkim bet kokią būsimą aferą, na kad ir grynųjų naikinimą. Bailiai paklus. O tie kas ir anksčiau nepakluso spjaus į, taip vadinamus, įstatymus ir siųs visus šunsnukius velniop. Galbūt jie neišgyvens, galbūt jie neišgalės pamaitinti savo vaikų, tačiau galvų nenulenks.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top