Kinija atšaukė planus dirbti su Lietuva, kroviniai eis per Latviją?

2016, 15 liepos, 19:20 | kategorija Realybė | atsiliepimų (5) | peržiūrų 1 119 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

baltnews.lv

uostas

nuotrauka: baltnews.lv

Vieno iš stambiausių Kinijos holdingų China Merchants Group (CMG) atstovai rimtai svarsto galimybę transportuoti krovinius iš Baltarusijos logistinio centro „Velikij kamen“ („Didysis akmuo“) per Rygos uostą. Tokiu būdu, Lietuva veltui teikė skubotus išankstinius pareiškimus, esą taps Kinijos vartais į Vakarų Europą. Apie tai praneša BaltNews su nuoroda į LETA agentūrą.

Rygos jūrinio uosto atstovai pranešė apie kinų atstovų vizitą. Jų tvirtinimu holdingas rimtai svarsto Latvijos ir Rygos variantus, kaip būsimus Kinijos vartus į Vakarų Europos šalis ir Skandinaviją.

„Panašu, jog šįkart Rygos uostas rimtai vertinamas kaip alternatyva Klaipėdos uostui, kadangi dėl savo geografinės padėties jis visada buvo palankesniu pasirinkimu transportuojant krovinius iš Minsko srities“, – pasakė Edgaras Suna, Rygos uosto vadovo pavaduotojas.

Portalas primena, pastarųjų metų bėgyje Lietuva vis pareikšdavo apie strateginę partnerystę su Kinija. Premjeras Algirdas Butkevičius, lygiai kaip ir transporto ministras Rimantas Sinkevičius tikino Lietuvos piliečius, jog Kinija pasirinko Lietuvą „kaip Naujojo Šilko kelio strategijos įgyvendinimo vietą“.

Akivaizdu, jog kinai pakeitė savo nuomonę ir atsisakė idėjos pasinaudoti Klaipėdos uosto paslaugomis, nors prieš tai šis klausimas buvo laikomas faktiškai išspręstu. uostas

Kodėl CMG atstovai pakeitė savo nuomonę kol kas nėra žinoma, tačiau, be abejo, tai taps rimtu smūgiu dabartinės vyriausybės ir asmeniškai premjero Algirdo Butkevičiaus prestižui. Pastarasis ne kartą buvo pareiškęs, jog šalis laukia žymaus kinų investicijų augimo.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad CMG yra stambus valstybinių įmonių konglomeratas, užsiimantis trimis pagrindinėmis veiklos kryptimis – transportu ir transporto infrastruktūra, finansais ir nekilnojamuoju turtu. Transporto infrastruktūros sferoje CMG yra stambus tarptautinis investuotojas ir terminalų operatorius.

CMG priklauso 30 uostų 16 šalių. Vienu iš aktualiausių, šiam momentui, kompanijos projektų yra kinų industrinis parkas ir logistikos centras „Velikij kamen“ Minsko rajone, kurio plotas sudaro 90 kvadratinių kilometrų.

Kadangi Baltarusija neturi išėjimo prie jūros ir savo uostų, kurie reikalingi kinų verslininkų planų realizavimui, jie ieško labiausia tinkamų krovinių transportavimo kelių iš Minsko iki jūrinių uostų.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. konkurencijos nėra says:

  Kinai verslą daro sąžiningai.

 2. linarimas says:

  teisingai , kinai daro sąžiningai, o mūsų chebra jau gal ir pinigus dalijasi, pamatė kas per fruktai….

 3. gojus says:

  Problema politiniame palaikyme. Kiniečiai turi matyti, kad palaikymas yra politinis. Kaip kad visokiems Barklajams ir pan. Bet panašu, kad Kalei Grybaisaitei įsakymai iš Vašingtono skamba kitaip – Kinija priešas. Labai dėl to liūdna.

 4. Suvalkietis says:

  Jokiu Kinu pas mus – tegul veza per Ryga. Lietuva vis tiek jau atiduota uzsieniui, dar Kinu cia nereikia. Su jais tiktai bedos – paklauskite Filipiniu, Vietnamo, Japonijos ar taip geriai jiems su Kinais???

 5. xxxx says:

  Lietuva – didžiausias Rusijos priešas Europoje. Rusai su kinais rengia įvairius verslo projektus. Tik kvailys gali tikėtis, kad kinai bendradarbiaus su Rusijos priešais

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top