Kodėl amerikiečiai vadinami „pindosais“

2015, 24 liepos, 19:35 | kategorija Ideologija | 22 komentarai | peržiūrų 1 301 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

kramola.info

paveikslėlis

Šią pravardę jie gavo už savo amunicijos gausą. Davė jiems ją Kosovo serbai. Reikalas tas, kad amerikiečių kariuomenėje galioja taisyklė: jeigu kareivis bus sužeistas, o prie jo nebus rasta pilna kovinė įranga, tai špyga jis gaus, o ne sveikatos draudimą. Išsilaižyti žaizdas patiems už savus kruvinai uždirbtus bus labai brangu.

Dėdė Semas rūpinasi savo kareivių saugumu, o tuo pačiu ir savo mokesčių mokėtojų pinigais. Tai reiškia, kad karštis – ne karštis, šaudo – nešaudo, o šarvuota liemenė turi būti kaip priklauso, apsauginiai skydeliai ant kelių ir alkūnių, šalmas, apsauginiai akiniai, pirštinės, – viską reikia užsidėti ir prakaituoti iki žvaigždėto dryžuotumo. Maža ką, o gal kas iš už kampo pykštels.

Visko pas juos pilna. Kartais visas svoris viršija 40 kg, turtingai gyvena. Dėl tokių apkrovų žmogus pavargsta, bet godumas dusina, ir jie velka viską ant savęs, kaip asiliukai rumuniški. Suprantama, kad eisena nuo tokio krūvio nepagerėja. Čia filme apie „jūros kotikus“ tridurės spintos po kuprinėmis žiūri dar į tave kaip ereliai. O čia paprasti kareivukai, normalūs jūrų pėstininkai. Tvirti vaikinai, bet ne geležiniai. Eina toks vaikinukas, ritasi, nes kojos per kelius prastai linksta, galva į pečius įtraukta – na, visiškas pingvinas. Štai serbai ir praminė juos „pindosais“. Pindosas serbų-chorvatų kalboje – „pingvinas“. Nors amerikiečiai greitai susigaudė kas prie ko, supyko, bet ką čia padarysi. Galima žmones subomborduoti į akmens amžių, bet negali jiems užkimšti burnos. Teko amerikonams tylomis nuryti kartėlį.

Jei prisimenate (čia kalba eina apie Jugoslavijos karą – vert.pastab), 200 rusų „specnazo“ desantininkų per parą įveikė 400km ir Zlatinoje prie Prištinos užėmė oro uostą. NATO žvalgyba juos pražiopsojo. NATO planavo ten įrengti štabą, tipo taikdarių pajėgas Kosove. Tačiau, kai anglų avangardas (ypatingai pažengę vyrukai, kuriuos soc. tinkluose vadina pusiau pindosais) atvyko į oro uostą, įvažiavimas į jį jau buvo uždarytas, o prie barikados stovėjo rausvaplaukis vaikinukas su dryžuotai marškinėliai po striuke ir su granatsvaidžiu ant peties. Anglų kolonos priešakinė mašina sustojo, o kolonos vadui pakirto pakinklius.

paveikslėlis

Maža to, kad vaikinas su granatsvaidžiu neprašaus iš 10 metrų atstumo, taikydamasis žemiau aktyvaus šarvo juostos, bet dar ir visa rusiška technika iš oro uosto lauko žiūrėjo į NATO koloną per savo ginklų taikiklius. Esant tokiam atstumui iš britų tankų kolonos lengvai galėjo būti padaryta mišrainė. Britai labai nepriešgyniavo ir atsitraukė. Tiesa, po to jau atvyko amerikiečiai ir stojo taboru prieš rusišką trikampį. Pagrindinis skandalas ošė viršūnėse, o rusų desantininkai užsitarnavo pilną vietinių gyventojų pagarbą ir, suprantama, perėmė iš jų pravardę savo priešininkams – „pindosai“.

Ištrauka iš (rusiškos) wikipedijos:

„žodį „pindosas“ pradėjo naudoti kariai, tarnavę rusų taikdarių daliniuose prie JTO Kosove, kaip bendrinę visų JAV karių pravardę. Šia prasme šis žodis buvo panaudotas Rusijos televizijoje 1999 metų lapkričio 7 dieną, reportaže iš Kosovo. Kareivis interviu papasakojo, kad šiuo žodžiu ten įvardinami amerikiečių „taikdariai“.

Taip pat viename iš pasitarimų, rusų taikdarių vadas Kosove, generolas Jevtuchovičius pasakė:

draugai karininkai, aš jūsų prašau nevadinti pindosų „pindosais“, jie dėl to labai pyksta“.

Nuo šio momento žodis paplito bei įgavo didelį populiarumą, ir tapo naudojamas ne tik apibūdinant amerikiečių kareivius, bet ir visus amerikiečius visumoje. Be to, „Pindosija“ ar „Pindostanu“ (kaip variantasJPV – Jungtinės Pindostano Valstijos) arba „Pindustanu“ Rusijoje buvo pradėtos vadinti JAV.

P.S. Lietuvoje siūlome taip nevadinti – „jie“ ir juos palaikantys labai dėl to pyksta.

parengė: Remigijus Sinkevičius

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 22

 1. Mindaugas says:

  Ačiū už straipsnį. Net nežinojau to.

 2. Gal says:

  ir gerai, tinka…

 3. saul says:

  Na…..nieko cia tokio,juk ruskius ka(apais vadina net ir…Rostovo gyventojai ( jau nekalbant ,apie uzsienio salis)

 4. kindziulis says:

  ačiū už info. Dabar jankius vadinsiu pindosais, nes tai bendrinis žodis

 5. Ec says:

  O aš galvojau, kad čia keiksmažodis, o pasirodo visai vartotinas žodis :)

 6. Mindaugas says:

  Aš anksčiau galvojau, kad pravardė „pindosai“, kažkaip susijusi su JAV armijoje paplitusiu homoseksualizmu. JAV armijoje vyrų seksualinė prievarta prieš vyrus – nemaloni paslaptis, kurią neigia valdžia, kurią slepia aukos, jaučiančios gėdą. Tuo tarpu praėjusiais metais JAV kariškių veteranų ministerija išaiškino beveik 50 000 vyriškos lytis veteranų, kurie patyrė „seksualinę traumą armijoje“. 2013 metais šis skaičius sudarė kiek daugiau nei 30 000.Tuo tarpu Pentagone tik dabar pradedami kurti psichologinės reabilitacijos metodai, skirti vyrams kariškiams, patyrusiems seksualinę prievartą JAV kariuomenėje. Amerikoje yra tik vienas jų gydymo centras. O norint gauti viso dydžio pašalpa dėl fizinių ir psichologinių prievartos pasekmių, veteranai iš pradžių turi įrodyti, kad tos prievartos būta. Galima buvo daryti prielaidą, kad prievartauja užsislėpę homoseksualistai, tačiau ekspertai mano, kad dauguma prievartautojų yra heteroseksualai. Kaip ir kalėjimuose ir kitose vyriškose bendruomenėse, armijoje seksualinė pivarta kitų vyrų atžvilgiu – tai ne homoseksualios orientacijos požymis, bet valdžios troškimas, noras įbauginti ir viešpatauti. Aukomis paprastai tampa patys pažeidžiamiausi – jauni vyrai ir jaunos moterys, turintys žemą rangą. Išprievartavimo tikslas – ne seksas, o prievarta. Taigi, tikri pindosai….

 7. saul says:

  Taip.,daugelio saliu armijoje vyrauja prievarta.Zinau…,netgi,tokiu saliu armiju,kuriose zmones nusisaudavo,patyre prievarta( arba nusaudavo kittus ).As kalbu,nebutinai…kad tik apie sexualine prievarta..Sowietu laikais ypatinga prievarta armijoje patirdavo vadinami CMO ( celoviek moskovskoj oblosti ).Budavo net masiniu mustyniu,tarp azerbaidzanieciu ir armenu….tarp-baltuju ir juoduju it t.t.  Ir ,aplamai,jau nuo seno ruSSkiu armijoje, nuo caro laiku ,vyrauja .vadinama“diedovscina“.Jaunesnieji kareiviai niekinami,,,,daugiau istarnavusiuju ( cia caro armijos palikimas.kai dar buvo tarnaujama 25 metus ) Tokiu sauktiniu tarnavimo laikas,caro armijoje, neturejo jokiu analogu visame pasaulyje.Tevai ,tuo metu, net nenoredavo,kad seimoje gimtu berniukas.o jei jau ateidavo laikas,,,,vyriskos seimos atzalai buti pagautam i rekrutus ( nezinantiems,ka tai reiskia….-tai yra paemimas i caro armija, 25 metu !!!!!! laikotarpiui ),juos visaip, patys tevai, suluosindavo,idant…nebutu tinkami tarnystei caro armijoje.Taigi…..-tik nereikia  „lia…lia..“apie prievarta armijoje.Cia jau…..pirmuoju smuiku griezia ruSSu „mandagieji zeloviecikai“

 8. saul says:

  Taip…buna prievartos ivairiu saliu armijose.Buna ,net  zmogzudysciu ar savizudziu. Ir  neverta taip toli ieskoti.Tokios ziaurios prievartos (as nekalbu  „butent“ ap[ie sexualine prievarta,as kalbu apie prievarta ….aplama)nera ir nebuvo niekur,kaip .Sowietu armijoje. Ypatinga prievarta patidravo,vadinami..CMO (celowiek moskovskoj oblosti).O ka jau kalbeti apie masines mustynes tarp azerbaidzanieciu ir armenu,arba,paprasciausiai ,tarp :baltuju“ ir „juoduku“.Ir ,aplamai,tokios ziaurios  „diedovscinos“nebudavo vakaru armijose..iskaitant net ir tokias,kaip Prancuzu legionas,kuris yra profesionalus (  ten tarnauja ne sauktiniai o samdiniai ),bet pagarsejas savo nezmoniska disciplina.RuSSkiu armijoje  ta…“diedovscina“(daugiau istarnavusiuju kariuomeneje virsenybe, pries maziau istarnavusiuojus) turi senas „geras“ tradicijas dar nuo caro laiku.Tuo metu rekrutai buvo gaudomi tarnystei ,caro armijoje,… .25 -riems metams!!!!! Tam nebuvo analogo …jokioje, to meto, pasaulio armijoje.Paprasti baudziauninkai melsdavo dieva ,kad…ju semoje, negimtu berniukas,Negana to….daznas pilietis zalodavo savo ,vyriskos lyties,atzalas,idant jie nebutu tinkami tarnauti caro armijoje,nepaisant ziauriu bausmiu….ta isaiskinus caro v aldininkams ir ivairiausiu jegos strukturu pareigunams( biurokratams ir kysininkams,kuriais buvo pagarsejusi caro valdininkija.) Bet cia jau atskira tema ( pasiskaitykite apie tu laiku…caro muitines pareigunu ir ,aplamai,valdininku korupcija ir savivale) O zinant,kaip ruSSkiu valdzia egesi su Lietuvos zmonemis,tai…“vaizdelis neeeekoks“ As jau cia nekalbu apie spaudos draudima,Lietuviskos savimones naikinima ir rusinima,kurios nebuvo net pries puse simtmecio , caro RuSSijos uzimtoje Latvijoje  ir Estlijoje ,neklbant apie Lenkija.(1914 metais is visu roSSiejos imperijos regionu…,didziausias rastigumas buvo Kurso, Latgalos,Estlandijos savivaldose)

 9. saul says:

  Taip…buna prievartos ivairiu saliu armijose.Buna ,net  zmogzudysciu ar savizudziu. Ir  neverta taip toli ieskoti.Tokios ziaurios prievartos (as nekalbu  butent ap[ie sexualine prievarta,as kalbu apie prievarta ….aplama)nera ir nebuvo niekur,kaip .Sowietu armijoje. Ypatinga prievarta patidravo,vadinami..CMO (celowiek moskovskoj oblosti).O ka jau kalbeti apie masines mustynes tarp azerbaidzanieciu ir armenu,arba,paprasciausiai ,tarp baltuju ir juoduku.Ir ,aplamai,tokios ziaurios  diedovscinosnebudavo vakaru armijose..iskaitant net ir tokias,kaip Prancuzu legionas,kuris yra profesionalus (  ten tarnauja ne sauktiniai o samdiniai ),bet pagarsejas savo nezmoniska disciplina.RuSSkiu armijoje  ta…diedovscina(daugiau istarnavusiuju kariuomeneje virsenybe, pries maziau istarnavusiuojus) turi senas geras tradicijas dar nuo caro laiku.Tuo metu rekrutai buvo gaudomi tarnystei ,caro armijoje,… .25 -riems metams!!!!! Tam nebuvo analogo …jokioje, to meto, pasaulio armijoje.Paprasti baudziauninkai melsdavo dieva ,kad…ju semoje, negimtu berniukas,Negana to….daznas pilietis zalodavo savo ,vyriskos lyties,atzalas,idant jie nebutu tinkami tarnauti caro armijoje,nepaisant ziauriu bausmiu….ta isaiskinus caro v aldininkams ir ivairiausiu jegos strukturu pareigunams( biurokratams ir kysininkams,kuriais buvo pagarsejusi caro valdininkija.) Bet cia jau atskira tema ( pasiskaitykite apie tu laiku…caro muitines pareigunu ir ,aplamai,valdininku korupcija ir savivale) O zinant,kaip ruSSkiu valdzia egesi su Lietuvos zmonemis,tai…vaizdelis neeeekoks As jau cia nekalbu apie spaudos draudima,Lietuviskos savimones naikinima ir rusinima,kurios nebuvo net pries puse simtmecio , caro RuSSijos uzimtoje Latvijoje  ir Estlijoje ,neklbant apie Lenkija.(1914 metais is visu roSSiejos imperijos regionu…,didziausias rastigumas buvo Kurso, Latgalos,Estlandijos savivaldose)

 10. Ec says:

  Ir ne į temą ir „paste“ klavišas užstrigo :)

 11. e says:

  Saul rašo,kad po 25 metus armijoje taraudavo tik carinėje Rusijoje.O kaip Turkijoje?Rodė apie Anglijos karius meninį filmą.Ten irgi rodo ,kad tarnauja visą gyvenimą.Į rekrūtus gaudydavo,tiksliau atiduodavo vietinė ponija savo baudžiaunikus.T.y.lietuvis lietuvį(supaprastintai).Jei rašot apie tarybinę  kariumenę,tai labiau priklausė nuo dalinio vadovybės ,nusistovėjusių santykių dalinyje,bet ne todėl,kad „ruskių kariuomenė“Saul turbūt netaravęs tarybinėje armijoje,priešingai nei aš,rašatis iš savo patirties.
  O į temą:pagarba valstybei,kuri rūpinasi savo kariais,kad šie galėtų tinkamai kariauti.O,kad vadina pindosais ar dar kaip…Svarbu,kad gyvas,nesužeistas.

 12. saul says:

  Turbut…tarnaves as toje armijoje ir nesamoniu nerasau.Diedovscina buvo-ziauresne…ar ne tokia ziauri.Cia tai tu jau gerai pastebejai,kad,kazkas tai….priklause nuo vadovybes.Pasikartosiu….daugiau ar maziau.Kas liecia Turkijos armija-tikrai…nieko nezinau.O Anglijos armijoje niekas netarnavo  „amzinai“.Nepradesime komentuoti…“nesuprastus“ filmus.Taip,tarnaudavo ilgai,bet tik samdiniai .

 13. Mindaugas says:

  Sauliau, toks draugiškas pastebėjimas. Gal galėtumei persijungti klaviatūrą į lietuvišką, kam darkai lietuvių kalbą, šlykštu skaityti….kas liečia Tavo komentarus, tai ne visai į temą. Prie ko čia TSRS laikų kariuomenė, kuomet kalba eina apie pindosus? Negrabią propagandą bandote varyti, ne kitaip.

 14. 16,666 km/h be poilsio says:

  400 km per parą? Baikit juokus.

 15. Mindaugui says:

  Mindaugai, toks draugiskas patarimas, nerasyk tsrs didziosiom raidem, gerbk lietuvius zuvusius toj velnio saly…

 16. saul says:

  As suprantu,kad mano komentaruose …daug kas tau(mindaugai)nepatinka.Ir nieko cia keisto.As ne doleris,kad visiems patikciau.O kas del darkymo arba darkykosi,tai ….liksime prie savo nuomoniu.Nekreipk demesio o  ir nepervertik saves.As cia..,.ne Nacionalinio diktanto metu.

 17. Ec says:

  Mindaugai, nesusilaikei nuo ginčo su kvailiu (kažkuriame komentare anksčiau buvo pasakyta koks to rezultatas), kuris dar didžiuojasi, kad yra neraštingas :).

 18. visiems mindaugo gerbejams says:

  Kaip vadinti tokius ‘zmones’, kuriems nera nieko svento, kuriems nusispjauti ant tukstanciu zuvusiu lietuviu, tukstanciu isniekintu gyvenimu, kuriems kaip sunims svarbu, kad tik seimininkas numestu riebesni kaula. Juos reiketu vadinti NIEKSAIS.

 19. Ec says:

  Pritariu, tie niekšai dabar vizgina uodegas Europos sąjungai, ir dėl jų veikimo ar neveikimo lietuvių ir toliau mažėja. Europa tuos kaulus kol kas duoda išmokų pavidale, bet greitai jie pasibaigs

 20. anon says:

  to Ec. Taip, pritariu Jums. Nereikėjo veltis į ginčą su Sauliumi, padariau klaidą, pamaitinau trolį, kuris išbujojo, pasivadinęs kitais vardais….

 21. saul says:

  Pons „anonimai“,niekada nereikia mastyti…..apie kitus ,kaip apie save.As nepasirasineju kitais vardais,kaip….tamsta.

 22. Vilpišius says:

  Man tai linksma daros nuo tokių „istorinių studijų“ apie „diedovščiną“ . . . Pats užgriebiau ir „diedovščiną“ ir „ziemliačiestvą“. Kaip ne keista, dalinyje būnant 3 – 5 lietuviams (dėl kaitos su laiku) tarpe ~700, mūsų kažkaip ne`užkasė – nesusipratimų būta tik pirmais metais. Va, tik tėtis pasakojo, kad jo tarnybos metu net „diedovščinos“ termino negirdėjęs – jam jaunesni jau vėliau laiškuose rašė, kad „diedovščina“ pradėjo reikštis, kai į karo prievolininkus ėmė imt jau ir teistuosius – parėdė pagal „chodkių teisę“. Rekrūtų 25-iems metams demografinį absurdą subtiliai stengėsi panaikinti žinomas (o gal kai kam jau nebe . . .?) ir imperijoje gerbiamas mokslininkas M.Lomonosov’as, pareiškęs, kad žmona už vyra negali būti vyresnė daugiau nei 3 metais, o vyras už žmoną daugiau nei 15 metų (moksliškumas ginčitynas, bet žmonėms į naudą). 

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top