Krizė Graikijoje tapo tikra dovana rusų oligarchams

2015, 9 liepos, 1:01 | kategorija Realybė | atsiliepimų (4) | peržiūrų 464 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bild.de

paveikslėlis

Nuo Graikijos krizės pradžios 2009-siais prabangių vilų kainos sumažėjo iki 50 proc. Viduriniosios klasės namai dabar atpigę iki 30 procentų. | Foto: Imago

Kaip pažymi leidinys Bild, Graikija tapo pirmąja pramonine išsivysčiusia šalimi, laiku neišmokėjusi išmokų Tarptautiniam valiutos fondui. Referendume vykusiame liepos 5 dieną, dauguma gyventojų balsavo prieš kreditorių pasiūlytą ekonominių priemonių planą, kas dar labiau priartino šalies išėjimo iš €uro-zonos tikimybę.

Tuo metu, kai pasaulis įtemptai stebi Atėnus ir niekas negali numatyti būsimų įvykių eigos, rusų oligarchai superka pačias gražiausias Graikijos vilas“, – praneša vokiečių leidinys.

Kaip rašo Bild, elitinių būstų kainos Atėnų apylinkėse pasiekė rekordiškai žemą lygmenį. Nuo krizės Graikijoje pradžios 2009 metais, elitinių namų kainos nukrito 50%, o vidutinės klasės namų atpigo 30%.

Nekilnojamo turto pardavėjų Graikijoje ir Rusijoje apklausos duomenimis, graikų nekilnojamo turto pirkėjų-rusų skaičius 2015-aisiais padidėjo dvigubai. „Jeigu prieš porą metų vila graikų saloje Syros kainavo 1,6 milijono €urų, tai šiandien ji parduodama viso už 800 tūkstančių €urų“, – pasakė Graikijos nekilnojamo turto agentūros IRM Aegan Estate direktorė Isabelle Razi.

Nukritusios nekilnojamo turto kainos Graikijoje ir rusų rublio kurso kritimas pereitais metais tapo rusams priežastimi investicijoms į graikų nekilnojamąjį turtą, pastebi Bild. Leidinio duomenimis, „rusai ir kiniečiai tapo aktyviausiais elitinio nekilnojamo turto Atėnuose ir jo apylinkėse pirkėjais“.

Trečioje vietoje eina bulgarai ir serbai. Ypač populiarūs priemiestiniai Atėnų rajonai, Chalkidikės pusiasalis ir Kreta. Kaip rašo Bild, mieliausiai pasiturintys rusai perka vilas prie jūros, nuo 500 iki 1000 kvadratinių metrų ploto. Tokio būsto kaina siekia maždaug 2 milijonus €urų.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. ale, says:

  A tu matai, visų kitų šalių oligarchai šventi. – Jie nesinaudos proga pasipelnyti iš graikų bedų…

 2. Ec says:

  Pasirinkimas – ar už milijoną eurų atostogauti visą gyvenimą kas met kur nori bet kurioje vietoje pasaulyje ar tik vienoje vietoje Graikijoje, + mokėti kas met nekilnojamojo turto mokesčius + eksploatacijos išlaidos + nuvykimas iki tos savo vilos? Tai pasakė man vienas rusas, su kuriuo atostogaudamas susipažinau Rode

 3. PP says:

  Ec, siaurai mąstai, kaip sakė Ostapas Benderis – „kam jums pinigai, Kisa, jūs neturite fantazijos“. :) Taigi, jei yra 100 milijonų, tai kodėl reikia taupyti? Šiandien vila Graikijoje, rytoj pilis Prancūzijoje ir t.t.

 4. Ec says:

  Ne aš mastau, pasikartosiu, tai pasakė vienas dabar jau pažįstamas rusas, kai aptarinėjome iš tiesų mažas NT kainas Graikijoje

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top