Le Temps: Putinas išgelbėjo Europą, palikęs Graikiją be drachmos

2015, 24 liepos, 1:01 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 405 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

letemps.ch

paveikslėlis

Gali būti, jog paslaptingai Aleksio Tsipro kapituliacijai, sekančią dieną po referendumo, atsirado paaiškinimas, – rašo prancūzų Le Temps. Kai kurių graikų MIP nuomone, Tsipro „atsarginis planas“ slypėjo tame, jog įvesti drachmą, paprašius pas Rusiją finansinės pagalbos jos spausdinimui.

Nuo pat to momento kai ėmė eiti premjero pareigas, Tsipras siekė laikytis atokiau – Briuselio ir suartėti su Rusija, pastebi leidinys. Be to, kaip tvirtina graikų informacinė agentūra Greek Reporter, Atėnai paprašė Rusijos 10 milijardų dolerių naujų drachmų spausdinimui, kadangi turimų aukso-valiutos rezervų kiekis jai šito tiesiog neleido. Apie šį planą žinojo visi pagrindiniai graikų valdančiosios koalicijos nariai: gynybos ministras Panos Kammenos, Ministro Pirmininko pavaduotojas Yannis Dragasakis, buvęs finansų ministras Janis Varoufakis, valstybės ministras Nikos Pappas, energetikos ministras Panagiotis Lafazanis ir kiti, praneša Graikijos MIP.

Idėja įvesti naują drachmą buvo svarstyta graikų finansų Ministerijos atstovų, po to, kai jie įdėmiai išstudijavo Čekoslovakijos subyrėjimo modelį, kai buvo įvesta slovakų krona, praneša Le Temps. Tačiau, graikų lyderio apgailestavimui, po to, kai įvyko referendumas, Vladimiras Putinas atsisakė įvykdyti Tsipro prašymą. Rusijos prezidentas apsiribojo tik tuo, jog davė miglotą pažadą suteikti avansą 5 milijardų dolerių sumai už dujų tranzitą per Graikijos teritoriją.

Susiklosčiusioje situacijoje, net nežiūrint į graikų visuomenės palaikymą, Tsiprui neliko kito pasirinkimo, kaip tik sutikti su griežtomis kreditorių sąlygomis, konstatuoja leidinys. Tačiau pats tokio pasiūlymo faktas sako apie tai, jog „svajonė apie €uro-zonos vienybę“, kurią vysto Angela Merkel, būtų neįmanoma be Vladimiro Putino pagalbos.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Gojus says:

    protinga iš Putino pusės palikti žaizdą pūliuojančių tvarkyti tiems kas užkrėtė. Pats nelindo ir dabar Briuselis turės tvarkytis kažkokiom priemonėm. Ukrainai taigi visiškai neliks dėmesio. O negana to Ukrainos reikalus Putinas gi irgi palieka ES. Nu bet ten JAv gausiai remia… Taigi, kol kas tai, kad Putinas nesijungia į provokacijas ir laikosi atokiai nuo bet kokios vakarų iniciatyvos ir bet kokios konfrontacijos, duoda tai, kad BRIKS sparčiai stiprėja, nu bet visgi Rusijai nieks neleis pasilikti šone – turės įtraukti, arba turės nuryti ašaką ir suprasti, kad geriau jau dalytis pasaulio įtakos sferas su Rusija, Kinija, Brazilija, nei siekti bet kokia kaina išlaikyti hegemoniją.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top