Lenkija traukiasi iš Stambulo konvencijos sutarties

2020, 26 liepos, 13:15 | kategorija Kelias | atsiliepimų (5) | peržiūrų 963 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Andrzejus Duda

Andrzejus Duda, Lenkijos prezidentas Foto: praszkiewicz / Shutterstock.com

Lenkija atsisako Europos sutarties, kuria siekiama užkirsti kelią smurtui prieš moteris, šeštadienį paskelbė šalies teisingumo ministras, praneša BBC.

Zbigniewas Ziobro teigė, kad dokumentas, žinomas kaip Stambulo konvencija, yra „žalingas“, nes jame reikalaujama, kad mokyklos mokytų vaikus apie socialinę lytį (gender).

Jis pridūrė, kad pastaraisiais metais šalyje įgyvendintos reformos užtikrino pakankamą moterų apsaugą.

Ponas Ziobro pranešė, jog vyriausybė pirmadienį oficialiai pradės pasitraukimo iš sutarties, kuri buvo ratifikuota 2015 m., procesą.

Jis teigė, kad konvencija pažeidžia tėvų teises ir „joje yra ideologinio pobūdžio elementų“.

Valdančioji Įstatymo ir teisingumo (PiS) partija bei jos koalicijos partneriai yra artimai susieti su Katalikų bažnyčia, ir vyriausybė pažadėjo skatinti tradicines šeimos vertybes.

Prezidentas Andrzejus Duda buvo perrinktas šį mėnesį po rinkimų kampanijos, kurioje jis apibūdino LGBT teisių propagavimą kaip „ideologiją“, savo pobūdžiu pavojingesnę nei komunizmas, o pačius gėjus priešais.

Tūkstančiai žmonių, daugiausia moterų, penktadienį išėjo į šalies sostinės, Varšuvos gatves, pasisakydami prieš Lenkijos pasitraukimą iš Stambulo konvencijos, teigia BBC..

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Atsiliepimų 5

 1. Ec says:

  Kad Lenkija atsilaikė gerai, bet jei ta jų partija susijusi su katalikų bažnyčia – nieko gero, popiežius juk nebe prieš vienalytes santuokas :)

 2. Tolerastija Amerikoje says:

  Galima daug kalbėti apie Vakaruose siautėjančios ir pas mus besiskverbiančios politkorekcijos (savanoriškos savicenzūros, paprastai šnekant) idiotizmus ir kuriozus, bet teorija lieka teorija, o visai kas kita pasigrožėti tokių idiotizmų akivaizdžiais pavyzdžiais. Žvelgi į visa tai ir susimąstai – kas išprotėjo – tu ar pasaulis?… Taigi…

  DŽEKAS MEDŽIOJA ANTIS ŠALIA MOKYKLOS IR ATEINA Į MOKYKLOS TERITORIJĄ SU ŠAUTUVU.
  1960 metai – mokyklos direktorius apžiūri Džeko šautuvą, eina į savo mašiną, pasiima saviškį medžioklinį ir rodo jį Džekui.
  2010 metai – totali mokyklos evakuacija. Atvyksta FTB ir įgrūda Džeką į kalėjimą. Džekui daugiau niekad nebebus galima turėti ginklų. Minia psichologų ramina dar didesnę minią psichiškai traumuotų dėstytojų ir mokinių.
  ***
  DŽONAS IR MARKAS PO PAMOKŲ SUSIMUŠA MOKYKLOS KIEME
  1960 metai – susirenka minia, Markas nugalėjo, Džonis ir Markas paspaudžia vienas kitam rankas ir lieka geriausiais draugais.
  2010 metai – kažkas iškviečia policiją. Džonį ir Marką areštuoja. Abu įgrūdami keliems metams į vaikų pataisos namus ir, suprantama, išmetami iš mokyklos.
  ***
  DŽEFRIS TRIUKŠMAUJA KLASĖJE, TRUKDO KITIEMS MOKINIAMS.
  1960 metai – Džefris gauna pastabą ir keliauja pas direktorių, kur išklauso rimtą pamokslą. Po to grįžta į klasę ir daugiau niekam nebetrukdo.
  2010 metai – Džefris gauna arklišką dozę Ritalino, paverčiamas zombiu, testai konstatuoja Dėmesio Deficito sindromą. Mokykla gauna papildomų pinigų, kadangi Džefris yra nebeįgalus.

  BILIS IŠDAUŽIA LANGĄ KAIMYNO MAŠINAI IR JO TĖVAS LUPA JĮ DIRŽU
  1960 metai – gavęs subinėn, Bilis nebedaužo langų, išauga normalus jaunuolis, baigia koledžą ir tampa klestinčiu verslininku.
  2010 metai – Bilio tėvas areštuojamas už žiaurų elgesį su vaikais. Bilis išsiunčiamas į internatą ir netrukus prisijungia prie gatvės gaujos. Psichologas įtikina Bilio seserį, kad ją vaikystėje irgi pėrė ir tėvas pasodinamas į kalėjimą. Bilio mama susimeta skudurus su tuo psichologu.
  ***
  PEDRAS NEIŠLAIKO ANGLŲ KALBOS EGZAMINO.
  1960 metai – Pedras lanko vasaros mokyklą, pasipildo žinias, išlaiko egzaminą ir įstoja į koledžą.
  2010 metai – Pedro byla pasiunčiama valstijos Aukščiausiam teismui. Žiniasklaida klykia, kad reikalavimai mokėti anglų kalbą – tai rasizmo apraiškos. Pilietinių teisių organizacijos paduoda į teismą visą švietimo sistemą apskritai ir anglų kalbos mokytoją konkrečiai. Anglų kalba pašalinama iš privalomų dalykų sąrašo. Pedras gauna savo diplomą, bet po koledžo vis tiek dirba šiukšlininku, kadangi nesusikalba angliškai.
  ***
  DŽONIS ĮGRŪDA NAUJAMETINĮ FEJERVERKĄ Į SKARDINĘ SU BENZINU IR SUSPROGDINA SKRUZDĖLYNĄ MOKYKLOS KIEME.
  1960 metai – skruzdėlės žūsta.
  2010 metai – Iškviečiami Alkoholio, Tabako ir Ginklų kontrolės biuro atstovai, FTB agentai ir žmonės iš Tėvynės Gynimo Departamento. Džonis areštuojamas už bandymą padaryti teroro aktą. FTB tardo tėvus, užveda jiems bylas. Broliai ir seserys išsiunčiamos į internatus. Kompiuteriai konfiskuojami. Džonio tėvas patenka į potencialių teroristų sąrašus ir niekad nebegalės skraidyti lėktuvais.
  ***
  DŽONIS MOKYKLOJE PER PERTRAUKĄ SUKLUMPA IR NUSIBROZDINA KELĮ. JĮ VERKIANTĮ PASTEBI MOKYTOJA MERI. JI APKABINA DŽONĮ IR GLOSTO JAM GALVĄ.
  1960 metai – netrukus Džonis nusiramina, nustoja verkti ir bėga toliau žaisti.
  2010 metai – Meri apkaltinama seksualiniu priekabiavimu ir išvejama iš darbo. Jai gresia 3 metai valstijos kalėjime. Džoniui gresia 5 metai tampymo po visokiausias “psichologines terapijas”.

 3. isejo i gatves? says:

  Sorosa papurtykit , nustos eiti.

 4. saul says:

  Dar tik ką sakei,kad mums reikia tokio šaunaus,kaip Baltarusijos Lukošiukas.

 5. Vytas says:

  Pagaliau ES atsirado pirma valstybė, pasakiusi Briuseliui, kad ne viskas, ką jis siūlo yra priimtina visuomenei. Bent jau Lenkijos. Kad šeimą, kaip tautinės valstybės pagrindą reikia saugoti ir ginti nuo visokių iškrypėliškų „briedų”.Šiuo atveju – lenkai šaunuoliai. Ir prezidentas taip pat. Kad taipmums tokį prezidentą ir tokią bent vieną partiją.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top