Liepos 23-ąją – Lietuvos karybos diena Žemaitijos sostinėje Telšiuose, ir Durbės mūšio paminklo atidengimas

2016, 21 liepos, 19:00 | kategorija Istorija, LPT | 20 komentarų | peržiūrų 659 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Durbės mūšio paminklo atidengimas

Liepos 23 d. vyksiantis „Lietuvos karybos dienos Žemaitijos sostinėje pristatymas ir Durbės mūšio paminklo atidengimas“ – bene ryškiausias ir masiškiausias istorinis Telšių – Lietuvos kultūros sostinės 2016 renginys, kai Septynių kalvų miestui prisistatys Lietuvos kariuomenė.

Vienas svarbiausių šventės akcentų – Durbės mūšio paminklo atidengimas greta Telšių miesto amfiteatro. Paminklas skirtas svarbiausiam Žemaitijos, XIII–XIV a. Lietuvos istorijos įvykiui – 1260 m. liepos 13 d. įvykusiam Durbės mūšiui – atminti.

Sunku pervertinti žemaičių iškovotos pergalės Durbės mūšyje reikšmę. Tai viena garbingiausių mūsų ginklo pergalių Lietuvos istorijoje, todėl mes labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad telšiečiai gerbia, puoselėja istorinę atmintį ir būtent čia, gražioje vietoje miesto centre pastatytas puikus paminklas šiam istoriniam įvykiui įamžinti,“ – sako krašto apsaugos viceministras Antanas Valys. Pasak viceministro, dabar šio krašto karybos tradicijas tęsia naujai įkurta Lietuvos kariuomenės motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija“.

„Durbės mūšio“ paminklo dalį – goreljefą – sukūrė skulptorius iš Gargždų Algirdas Bosas. Prie kitos labai svarbios paminklo metalinės dalies dirbo kalvis iš Mažeikių Virginijus Mikuckis. Metalinį 1260 m. Europos žemėlapį ant pjedestalo sukūrė telšiškis dailininkas prof. Romualdas Inčirauskas.

Švenčiant karybos dieną Telšiuose pirmą kartą miesto istorijoje šventės svečių laukia unikalus reginys, kai Žemaitijos sostinės Turgaus aikštėje ir Respublikos gatvėje bus pristatoma Lietuvos kariuomenės ginkluotės ir technikos ekspozicija (nuo 10.30 val.). Šventės svečiai turės galimybę susipažinti su Sausumos pajėgų „Žemaitijos“ brigados karinių vienetų, Karinių oro pajėgų Oros gynybos bataliono, Karo policijos karių naudojama ginkluote ir technika. Kariai savanoriai surengs įvairių karinių žaidimų.

Gyventojai ir miesto svečiai patys galės išmėginti ir paliesti ginklus, išbandyti savo ištvermę. Nepamirštamas akimirkas žada Lietuvos Garbės sargybos kuopa parodomąja programa. Šventės vinis – parodomoji Lietuvos kariuomenės operacija, kurią surengs Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6 osios rinktinės kariai. Su švente susirinkusius miesto gyventojus ir svečius skrydžiu pasveikins Lietuvos karinės oro pajėgos.

Masčio ežero saloje, prie fontano, pasirodys Lietuvos oro, jūrų ir sausumos skautai ir vyks viduramžių istorijos rekonstrukcijos klubų senovės baltų kovų brolijų pasirodymas. Bus pristatyta XIII a. kryžiuočių apranga ir ginkluotė bei jos panaudojimas. Veiks palapinės su interaktyviomis Baltų ir kryžiuočių šarvų ir ginklų ekspozicijomis. Žiūrovai galės matuotis šarvus, fotografuotis, bendrauti.

Miesto širdyje, prie laikrodžio, vyks susitikimas su partizanais – rekonstruktoriais, istorinių dokumentų ir nuotraukų ekspozicijų pristatymas, bus aplankytas partizanų bunkeris. Nuo 10.45 val. iškilmingai pagrindine Telšių (Respublikos) gatve pražygiuos eisena su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestru. Po jos – Nepriklausomybės aikštėje bus pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, pristatytos delegacijos iš užsienio ir daug kitų šventės renginių.

Renginio, kuriame prisistatys Lietuvos kariuomenė, programa:

– 10.30 – 17.00 Lietuvos kariuomenės ginkluotės ir technikos ekspozicija, Krašto apsaugos savanorių pajėgų stovykla „Pabūk kariu“, kariniai/sportiniai žaidimai ir atrakcionai, Garbės sargybos kuopos parodomoji programa. Turgaus aikštėje ir Respublikos gatvėje.

– 10.45 – 11.00 Eisena su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestru iš Turgaus aikštės į Nepriklausomybės aikštę.

– 11.00 – 11.30 Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimo pagerbimas Nepriklausomybės aikštėje.

– 12.00 – 13.00 Šv. Mišios Šv. Antano Paduviečio katedroje už taiką visame pasaulyje.

– 13.00 – 13.20 Memorialinės plokštės, skirtos Žemaičių Krikšto 600 metų jubiliejui, Šv. Antano Paduviečio Garbės vartuose atidengimas.

– 14.00 – 14.30 Paminklo, skirto Durbės mūšiui, atidengimo ceremonija prie Telšių miesto amfiteatro. Dalyvauja GSK.

– 16.30 -17.00 Parodomoji oepracija.

– 19.00 – 20.00 val. LK Karinių jūrų pajėgų orkestro koncertas Telšių miesto amfiteatre.

Kontaktiniai asmenys:

Lietuvos kariuomenė: Laimis Bratikas, laimis.bratikas@mil.lt , +370 620 67 504.

Telšių miesto: Laurynas Normantas , Laurynas.normantas@telsiai.lt, +370 670 09 510.

Apie Durbės mūšį

1260 m. liepos 13 d. įvykęs Durbės mūšis yra vienas pačių didžiausių visame baltų, Lietuvos gynybiniame kare prieš Kryžiuočių ordino agresiją, pats didžiausias 13 a. kovose. Tai pasaulinės reikšmės mūšis , kuriame vienu metu buvo sutriuškintos dvi jungtinės teutonų karinės organizacijos – Livonijos ir Prūsijos kryžiuočiai ir jų talkininkai – Vakarų riteriai, Romos Kurijos tarptautiniu mastu sušaukti kovai prieš „totorius“, bet nukreipti savo ir Ordino tikslams vykdyti. Po pralaimėjimo Ordinas apleido Georgenburgo ir Dobės pilis. Plačiai sukilo jau pavergti baltai. Agresorių likimas prie Dauguvos, Nemuno ir Vyslos iš pagrindų susvyravo. Šis mūšis – tai tarsi svarbiausioji vėliava tolimesniame ilgame kare su Kryžiuočių ordinu iki pat Žalgirio pergalės 1410 metais.

Ugniaus Naudžio nuotrauka

kam.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 20

 1. Stasys says:

  Landsbergandonijos kūrėjai-grybauskaitės, landsbergai, linkevičiai, olekai… teigia, kad šių dienų problemų sprendimui (migracijos mažinimui, pedagogų algų padidinimui,…) pinigų neturi, uo yarpu militarizacijai ir jos šlovinimui pinigus švaisto.

 2. Myndė says:

  svarbiausia, nepamiršti pasikviesti į iškilmes mus ginančio kryžiuočių ainių bataliono atstovų. Pagal geriausias absurdo žanro tradicijas.

 3. saul says:

  Taip,jus teisus.Daug smagiau butu svesti Orsos musio minejima.Mes,vakarieciai,turime tik viena amzina priesa…su kuriuom kariauname jau virs 600metu.Na…o tarpusavyje ,ivairiais istorijos laikotarpiais ,siek tiek,pasipesdavome.Ko gi nebuna,tarp kaimynu.

 4. Myndė says:

  šiaip tai pasipešiodavom su rusais. Kariaudavom su kryžiuočiais. Dažniausiai, kartu su rusais ir gudais. Nu bet istorija – interpretacijos menas. Taip buvę komunistai, komjaunuoliai ir kegebistai staiga tampa aršiausiais patriotais. Ir niekam nieko neįrodysi… Savišvietai dar rekomenduosiu cont.ws/post/325310 O kas dėl „vakariečių“, tai vertinu jumorą…

 5. Mindaugas says:

  Gražiu fasadu, supuvusio namo vidaus nepridengsi…kam ta šventė? Kam toks pompastiškas minėjimas? Nejaugi lietuvistano „valdovai“ neturi kur kitur pinigų dėti? Pavyzdžiui mano mieste šią vasarą jau tris mokyklas uždarė…

 6. pestininkas says:

  Ne viėn tavo miėste!Daug kur…

 7. saul says:

  Myndei/Klysti.Su kryziuociais kariavome iki Zalgirio musio.Tai yra-apie 200metu.O su rusais kariavome arbe buvome okupuoti virs 600metu.Reikia mokintis istorijos.Kas del vakarieciu….taip pat,reiketu zinoti,kur eina istorine rytu ir vakaru siena arba…riba.Vakaru civilizacijos riba eina sulig ortodoksu-provoslavu tikejimo gyvenvietemis.Kaip pacituotu Lenina, musu ,mindovgsas-mokytis,mokytis ir dar karta mokytis :) :)

 8. algimantas says:

  >>Saul, – siūlyčiau tamstai pasiskaityt Vydūną apie tuos jūsų minimus priešus, nes tikėtina, jog nesate susipažinęs, sprendžiant iš to ką čia rašote. Pradžiai duosiu nuorodą, vėliau tikiuosi susirasite pats:

  „700 metų vokiečių ir lietuvių santykių“ – http://www.forumas.sarmatas.lt/viewtopic.php?f=9&t=2350 – tikiuosi po to jūsų nuomonė apie menamus draugus ir tikrus priešus bent kažkiek pasikeis. Jei žinoma esate protingas žmogus.

 9. Dalia says:

  Neskaitė Saul Vydūno…. O kas dėl visokio Leninizmo, tai jau virš dvidešimt metų nebėra tokio dalyko. Tai praeitis, Dabar brukte brukamos Vakarų “vertybės“, kaip koks stabas. Laikas pasveikti. O amžinasis kabinėjimasis prie Mindaugo atrodo kaip proto liga. Ir labai nedemokratiška. Tas bent jau protingų minčių parašo ir nebijo reikšti savo nuomonės. Saul, jei jo taip prašote vis Leniną ir Marksą pacituoti, tai pats juos ir skaitykite, jei taip jau trokštate. Gi šie veikėjai buvo ruošiami Vakaruose. Ar maža informacijos? O tai dabar Mindaugas, dar jūsų nuolatiniu prašymu turėtų landžioti po tokius raštus ir juos pageidaujantiems cituoti.. Beje, kaip manote, kodėl Lietuvos valstybė, kad ir už mokesčių mokėtojų pinigus (aš asmeniškai sutikčiau) nesuteikė mūsų kažkada vertai arba nevertai išvežtiems piliečiams į Sibiro tremtį, profesionalios psichologinės ir panašios pagalbos iki visiško išgijimo? Vat, gerai pagalvokite.

 10. Mindaugas says:

  Daliai; Ačiū. Teisingai rašote. Visa bėda, kad tokie troliai kaip saul, pestininkas ir į juos panašūs, nėra nei patriotai, nei tuo labiau Lietuvos draugai. Jie tik, kaip tarybiniais laikais buvo sakoma, yra Vakarų įtakos agentai. Sąmoningai jie tai daro, ar ne, čia jau kitas klausimas…faktas tik vienas. Jokie jie ne patriotai ir tuo labiau ne Lietuvos draugai. O gerb. saul komentaras apie kryžiuočius net nevertas komentarų…matote, žmogus serga rusofobija. Neverta į šį trolį kreipti dėmesį..

 11. saul says:

  Algirdui.Taip,Vyduno gyvenamoji vieta ir vokieciu etnoso buvimas,apsprende jo straipsnius ir temas.Ir ,as pripazystu,kad jis rase tiesa ir apie tai,kas jam skaudejo.Jokiu budu,as neginu buvusiosios Prusijos valdininku ir ,netgi,vokiskojo etnoso elgesio su lietuviskuoju.Tik…,gerbiamasis,Jus nelyginkite to meto lietuviu padeties…Vokiskojoje Tilzeje ir rusiskojoje Didziojoje Lietuvoje.Kaip zinoma,visa lietuvybes samprata ir sviesa ejo is Mazosios Lietuvos ir uznemunes.Antra,as rasiau apie lietuviu kovu trukme ir laikotarpi su vokieciais ir su rusais.Siaip,tai ir mano giminei teko ….savo kailiu pajausti ,ne tik,kad rusiskosios sovietizacijos,bet ir carines okupacijos padarinius ir ziaurumus.Taip,kad,as manau,kad turiu ,kokia tai…, teise i tokius pastebejimus.O jei jau,zvelgiant giliau,pastebesite pats,kad rusams uzteko 40 metu ir….Mazoji Lietuva patapo roSSiejos uzkampys.Per 600 vokietinimo metu neisnyko ten prusiski ir lietuviski vietovardziai ir pavadinimai.Netgi daugiau…ten isigalejo lietuviu kalba.Lietuviu kalba,nors ten lietuviai nebuvo autochtonais.Lietuvininkai,neziurint i visas ju negandas ir sunkumus,nepalyginamai maziau, jaute priespauda Prusijos teritorijoje ,nei lietuviai carineje Didziojoje Lietuvoje.O ir pats Vydunas,antro pasaulinio karo pabaigoje emigravo ne i rytus( ar liko Lietuvos teritorijoje),o i ta pacia,Vokietija,Atvirai,tai as nezinau ir neskaiciau jusu nuorodos.As nezinau,kuriuo metu jis rase apie vokieciu-lietuviu priespriesa.Tik,as nemanau,kad TAS nebuvo rasoma po 2WW :) .O ir aplamai,jo visi veikalai buvo,naturaliai, apie jo pacio aplinka.Dauguma ju buvo parasyti Tilzeje.Tai buvo JO LAIKOTARPIO IR JO GYVENAMOSIOS VIETOS aktualijos.Jis ir nenegrinejo lietuviu-rusu santykiu.Jis nebuvo istorikas.Ir tai yra normalu-ta dare jau kiti izymus zmones ar istorikai.Jei jus siulote remtis tik Vydunu,prasau.Jusu valia.Na…o Jus pabandykite pasiskaityti Basanaviciu,Jablonski,Kudirka.Ju aktualijos buvo kitos,kitas ir parasytu darbu turinys.As nemanau,kad mes galime lyginti siuos Lietuvos veikejus( bent jau as nesiimciau,tas jau ne mano kompetencijoje).Visi jie rase apie tai-apie ka ismane geriausiai,bet tas nepaneigia fakto apie ruSSijos elgiasi su Lietuva arba kovu ir okupaciju trukme.Vokietija mus netreme i sibirus ir gulagus, ir neuzdraude Lietuviu kalbos ir rasto.Na,o Daliai siulyciau pasiskaityti apie musu krasto rusinima ir katalikybes draudima( tame tarpe ir kataliku kunigu naikinima ar baznyciu griovima, pavertima sandeliais)

 12. algimantas says:

  >>Saul, matote, aš jums nebruku gatavos savo paties suformuotos nuomonės, aš jums siūlau pasiskaityti tai, kas neabejotinai yra pripažinta kitų, gerokai daugiau susipažinusių su tuo laikmečiu žmonių. Vokiečiai lietuviams tikrai nedavė nieko gero, tačiau turėjo geras spaustuves, kuriose lietuviai užsisakydavo spausdinti lietuvišką literatūrą. Tik tiek.Bet, kad jums būtų truputį aiškiau, pridėsiu truputį iš savo paties šeimos istorijos. Mano mamos seneliai Rusijos caro iniciatyva, Sibiro apgyvendinimo laikotarpiu (apie 1890 metus) savanoriškai išvyko iš Lietuvos apgyvendinti Sibiro, nes caras apmokėjo kelionės ir įsikūrimo išlaidas. Ir gyveno ten pakankamai neblogai. Tik po karo grįžo į Lietuvą. Ten neprarado nei lietuvių kalbos, nei tautybės, kaip lietuviai išvyko, taip visa nauja karta (mano mama, jos broliai ir seserys gimė jau ten) taip lietuviais ir grįžo. Mano mama, grįžusi į Lietuvą baigė pedagoginį institutą ir tapo lietuvių kalbos mokytoja. Ir visą šį laikotarpį, iki pat pensijos mokė vaikus lietuvių kalbos. Per tą laikotarpį, iki pat šiol, lietuviai nenutautėjo, tačiau dabar, sutikite, nutautėjimas vyksta pilnu tempu, nors joks priešas nespaudžia. Beje, negirdėjote, kad Juozo Tumo-Vaižganto gatvę neseniai mūsų demokratai pervadino į „Washington sq“ aikštę? Kada jūsų nuomone vyksta didesnis tautos nykimas? Na jei sąžiningai?

 13. saul says:

  Mano seneliai ,taip pat,buvo istremti po 1863 metu sukilimo i Ciornaja Padina.Zinau,kad buvo atvykeliu naujakuriu apie 1900 metus apie 500.Ten buvo net sukure nauja kaima….pavadinta Litovka.Taip,caras naujakuriams duodavo neribota zemes plota.Kas is to-dauguma naujakuriu isidarbindavo pas, jau ten gyvenusius tremtinius ir…mazai ka savo sukure.Apie 1914 metus ten kilo baisus badas ir dauguma naujakuriu „dejo i kojas“ atgal i Lietuva ( Lietuvos raudonasis kryzius veze i ten maisto atsargas).Po to atejo „komuniagos“ sovietai ir is visu ateme visas maisto atsargas ir paseliams skirtus javus.Apie 1/3 lietuviu ismire arba buvo po keliu metu isvezti i tolima sibira.Apie 1/3 lietuviu gryzo i Lietuva-likusieji surusejo ar asimiliavosi.Taip,tais laikais lietuviai neasimiliavosi su rusais ar Pavolgio vokieciais.Tarpukario laikotarpis… Lietuvos nutautejimui ar gyventoju sumazejimui,neturejo itekos.Atvirksciai-viskas buvo OK.Ka as galiu pasakyti apie pokari ( 2WW pokari) saziningai.Labai prasau-Nutautinimo politika buvo vykdoma pilnu tempu-visur iskabos rusu kalba,istaigose,ligoninese,mokyklose darbovietese-butina rusu kalba ir dokumentika.Statomos sajungines gamyklos-atvezama specialistai is visu Sovietu Sajungos kampu.Is kur,mielas oponente,Klaipedoje , gudziais 1980metais vyraujanti kalba pasidare rusu,ka ??? Nuo kada Klaipedoje rusai gyveno? Arba….Vilniuje troleibuse-autobuse lietuviskai net neuzklausk.Ir dar gausi velniu „matu“Kaip tai buvo nevykdoma rusifikacija? Vykdoma… ir dar ziauriai.Kitas klausimas apie emigracija.Jos nebuvo-nes ,nebuvo i kur emigruoti.Negi i rusija :) .Jus gal geriau zinote apie dabartini nutautejima …“pilnu tempu “ DDD Na tai duokite pavyzdziu. Oi,atsiprasau-Jus gi pateikete viena.Bet Jus gi nenorite,manau,kad as pateikciau-kiek Lietuvoje sovietmeciu buvo Lenino ar „kitu raudonuju“ vardu pavadintu aiksciu ,gatviu,netgi miestu (neuztektu cia vietos).Bet,aisku,Jus to neakcentuojate-jus ta jau spejote pamirsti :) >Taigi….noreciau isgirsti,kaip vyksta nutautejimas dabartineje Lietuvoje.As cia nekalbu apie emigracija.Sutikite,jog cia skirtingi dalykai.

 14. algimantas says:

  >>Saul,

  Kalbant apie mano motinos senelius, jie pragyveno Sibire (visai padoriai) iki pat 1947-ųjų. Kaip jau minėjau, motina išliko lietuve ir iki pensijos dirbo lietuvių kalbos mokytoja.

  Kalbant apie nutautėjimą – taip, Lietuvoje buvo vykdoma TSRS politika, primetant visur rusų kalbą – dėl to jokių abejonių nekyla. Tačiau klausimas kitas – kaip į tai žiūrėjo tuometinė komunistinė lietuvių valdžia. Ir šioje vietoje nustebsite Saul – visoje Lietuvoje buvo rengiamos didžiulės dainų ir šokių šventės, į kurią suvažiuodavo visa (VISA) Lietuva. Priminsiu – rengiamos lietuviškai. Kaimuose visur veikė kultūros namai. Lietuvių kalba. Visoje šalyje veikė užklasiniai būreliai, kuriuose vaikai galėdavo susikalbėt lietuvių kalba. Į lietuvių kalbą buvo išverčiama daugybė knygų (tiesa cenzūruojamų) nepolitinės pakraipos, tačiau tikrai vertų dėmesio. Prisipažinsiu – tuo metu jų perskaičiau daugybę, žinomų rašytojų, kurių šiandien tiesiog niekas nebeverčia, nes nėra skaitančių.

  Galėčiau tęsti, bet jums juk neįdomu ar ne taip Saul?

  O kas liečia nutautėjimą – tai juk tuometinį, apie kurį jūs kalbate vykdė okupacinė valdžia, todėl lietuviai prieš tai kovojo kaip mokėjo, o štai dabartinis, vykstantis iš vidaus, vykdomas „savos“ valdžios, jau kur kas sunkiau net įdentifikuojamas – čia jau „savi“ keičia aikščių-gatvių pavadinimus, Apie kažkokiu užklasinius nemokamus būrelius vaikams – galime tik pasvajoti, apie vaikų vasaros stovyklas (nemokamas) jau tik legendose girdime. Kalbant apie minėtą dainų ir šokių šventę – šiandien išlikusi tik jos parodija, nes elementariai nėra likę kolektyvų, kuriuos dar kažkiek finansuotų valstybė – tai elementariai nyksta. Dar pavyzdžių? Anuomet buvo pilna okupacinės valdžios primestų rusiškų pavadinimų, dabar pilna užsienietiškų pavadinimų, nors atrodo (jūs tvirtinate), jog jokios okupacijos nėra, o kalbos įstatymas draudžia naudoti užsienio kalbą viešuose įrašuose. Net štai jūs pats Saul, rašote nelietuviškais rašmenimis ir laikote tai normaliu dalyku. Jūs net pats nepastebėjote, kaip nutautėjote – tai galima suprast, kaip jums sunku net tokį faktą pripažint. Aš rašau ne norėdamas jus įžeist ar pažeminti – rašau, kad pabandyčiau jums parodyti tai, ką matau savo akimis.. Geros dienos.

 15. saul says:

  Supratau,kad Jus man net nebandote oponuoti…o tik bandote izivegti mano rasomojo stiliaus klaidas.As manau,kad …,sioj vietoje,as nesistengiu,kaip kad kai kas….pasirodyti,didziu Lietuviu kalbos gramatikos zinovu,o tik noriu isdestyti savo mintis paprasciau.Jusu ziniai-internetine erdve…nera ta mano sritis ,kur as noreciau parodyti savo Lietuviu kalbos zinias.Jei mano pasiaiskinimas Jums nepatinka……prasau oponuoti….i,visai nesuprantamas,kitas,sio tinklapio komentatoriu,rasymo klaidas.O dabar apie Jusu paskutinio komentaro esme…,kuri nieko nepasake,nes Dainu sventes pradzia …buvo Lietuvos tarpukaryje pradeta.Kalbant apie vaiku uzklasine veikla..-Jus apgailetinas.Jei jau jus galvojate,kad pionieriu stovyklose,sovietmaciu, vyravo lietuvybes dvasia ….-neturiu su Jumis apie ka daugiau diskutuoti.Psiskaitykite apie tarpukario skautu stovyklas,ju dalyvius,svecius ir ju vykdoma auklejama veikla.Galu gale…apie mano nutautejima…,tikrai ,kad ne Jums spresti.Geriau,kad apie mus sprestu nesaliski asmenysi.Jusu ziniai…,nei vienas zmogus is mano gimines neisvaziavo i uzsieni lengvesnes duonos ieskoti.Mes visi buvome ir busime savo salies patrijotais,kaip tai banaliai ir beskambetu.To linkeciau ir Jums, ir Jusu seimai .P.s. pasikartosiu dar karta,kad kito zmogaus izeidinejimas,neatnesa rasanciam jokios garbes,bet tik nurodo JO pacio kulturos stoka Su pagarba ,lietuviu kalbos segetojui Algimantui-moderatoriui.

 16. algimantas says:

  >>Saul, jūsų argumentų nuoseklumas kelia pasigėrėjimą :D Aiškinate, kad kitų įžeidinėjimas neatneša rašančiajam jokios garbės ir čia pat vadinate mane apgailėtinu. Tai tikrai rodo jūsų kultūros, o tuo pačiu ir argumentavimo nuoseklumo lygmenį. Į kitus jūsų “ argumentus“ jau net neoponuosiu, jūs teisus šioje vietoje, – mums nėra apie ką kalbėtis.

 17. saul says:

  Zodziu „apgailetinas“ as nemanau,kad galejau ka nors izeisti.Greiciau jau….cia buvo pagyrimas tokiems asmenims ,kurie kita zmogu vadina nutautejusiu…jo nepazindami.Taip pat,sio zodzio vertas toks zmogus,kuris nebeturedamas kaip igelti…..pradeda akcentuoti ir prilyginti, kito zmogaus.kompiuterini rasyma,,prie nutautejimo. P.s. tarp kitko as rasau lietuviskais rasmenimis-prasau surasti ,nors viena,mano komentara,kuriame buvo panaudoti nelietuviski rasmenys-as tik nevartoju,kai kuriu,lietuvisku rasmenu.Kita karta,paprasyciau,isreiksti aiskiau.

 18. To Mindaugas 21:54 says:

  Gal tamsta, kaip Lietuvos patriotų ir draugų ekspertas, įvardintų tuos „Lietuvos draugus“ ?

 19. pestininkas says:

  ! gerb. pėstininke, ši komentarų erdvė skirta dalintis mintimis apie straipsnį, o ne nuomonėmis apie vienas kitą.Dėkoju už supratimą.
  moderatorius

 20. pestininkas says:

  Gerb moderatoriui čia kai kuriė visa laika ižeidinėja kitus ir nerašot niėko,o vat čia uždraudėt mano mintis!Su pagarba Pėstininkas!
  Gerbiamasis, ką pastebiu, tiems ir rašau. Vėliau, po kelių įspėjimų, nenorinčių suprasti atsiliepimai tiesiog nebepraeina programinio filtro, jau be jokių mano pastabų ar įsikišimo. Dėkoju už supratimą.
  moderatorius

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top