Lietuvos keliai: pokalbis su Valentinu Grumbinu [video]

2010, 2 liepos, 21:33 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (65) | peržiūrų 919 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pokalbis su Valentinu Grumbinu apie Lietuvos problemas, istoriją, santvarką…
Apie ginklus, kuriais kariaujama prieš visuomenę ir kas tuos ginklus naudoja.
Visiems aktualūs klausimai.
Kalbasi Giedrė Gorienė.

šaltinis: pukas.lt

Kviečiame prisijungti visus kas neabejingi tam, kas vyksta Lietuvoje.
Tai galite padaryti
tiesiog čia, vėliau įrašę savo pašto adresą (geriausia g-mail).
Laukiame jūsų, jūsų pasiūlymų, jūsų idėjų ir svarbiausia noro veikti kartu.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 65

 1. Kemblys says:

  Algirdai,
  Kas yra INTELEKTU talka? Tokie protingi, kad lietuviski zodziai netinka ju prota isreiksti?
  Atsiprasau uz svepla kalba.

 2. Algirdas says:

  Kembliui,
  lietuviškai tai skambėtų – LIETŲ talka. Tikiuosi, aiškiau? ;)

 3. artas says:

  Algirdui:
  Aš tikrai manau, kad čia Kantas (nuomonė), nes visi argumentai apie fašizmą yra tiesiog juokingi. Sarmatai ir besarmačiai. Atseit suskirstoma į grupes. Tegu net būtų taip (nors to tikrai nėra, idėja visai kita), bet juk niekas nesiūlo susidoroti, ar kaip kitaip nuskriausti tu besarmačių teises.
  Ar perskaitėte kur nors svetainėje kokį lozungą, ar kvietimą jungtis tam, kad su kažkuo susidoroti?
  Jei ne, tada kur čia fašizmas? – Kanto argumentai identiški (beviltiški), todėl ir manau, kad tai jis ir yra.
  Citata:
  „Jūsų reakciją į Nuomonės Liepos 16, 2010 19:25 mintis vertinčiau kaip nepakankamai apgalvotą. Lyginti jas su kan’to portale paskelbta provokacine žinute ar kviestis administratorių – taip pat tam tikra prasme provokuoti ;) .“
  Lyginu todėl, pasikartosiu, kad išvada pas abu viena -fašizmas. O tai rimtas kaltinimas ir turi būti rimtai apgalvotas. Manote „nuomonė“ turi tam pagrindo?
  Citata:
  „Sarmato populiarinama tiesos nustatymo triada iš tikro kertasi su KOB. “
  Gal pasakysite kurioje vietoje kertasi? Pacituokite tą vietą KOB, kur sakoma, kaip nustatoma tiesa ir kokiais kriterijais ji vertinama?
  Papildomai:
  Kodėl manote kad KOB – atsakymai ir vaistas nuo visų ligų? Yra dar vedos, kuriose yra nemažai dalykų nepaminėtų KOB, todėl jei paskaitote kažką, ko negirdėjote klausant KOB, tai visai nereiškia jog tai kertasi su KOB . Tiesą sakant KOB tai visuomenės saugumo koncepcija, bet ji nepretenduoja tapti viso gyvenimo vedliu, kai kuriems atvejams yra naudojami kiti šaltiniai.
  Juk suprantate, kad didžioji gyventojų dauguma nieko negirdėję apie KOB, bet nežiūrint į tai jie yra puikūs, garbingi piliečiai, geri tėvai ir šiaip padorūs žmonės.
  Kaip manote, kokiu būdu jiems pavyko tapti tokiais nieko nežinant apie KOB ?
  Tas pats yra ir su tiesos vertinimu (nustatymu), arba jūs tiesiogiai jungiatės prie visaapimančio informacijos lauką ir atsakymą susižinote pats, arba turite remtis keliais kriterijais, kad maksimaliai arčiausiai prieitumėte prie teisingo atsakymo, nes teisingas atsakymas gali būti tik vienas, o šaltinių duodančių tą atsakymą daug. Tam, kad sumažinti galimų šaltinių skaičių imame variantus, kuriais labiausiai pasitikėtume, tai:
  1. mūsų senoliai (protėviai, jų patirtis) – tai gali būti net mūsų prosenelės, kai kurios jų dar gyvos. Savo proanūkiams nemeluos. (kai kurie faktai apie pokario metus buvo papasakoti dar gyvų tų laikų liudininkų)
  2. Specialisto patarimas-atsakymas – čia manau aišku, kas turima galvoje, kai sakoma „specialisto-profesionalo“. Tai žmogus kuris iš to duoną valgo (tai deja mažai liečia istoriją. Ji, kaip taisyklė užsakoma), todėl labiausiai kompetetingas duotu klausimu.
  3. Asmeninė patirtis – man keista, kodėl „nuomonė“ neatkreipė dėmesio į šį punktą ir vis piktinosi kur gi yra paties žmogaus savimonė, kur pats žmogus. Gal nuomonė nesuprato, kad žodis „asmeninė“ ir reiškia paties žmogaus asmeninę patirtį?
  Na atvirai sakant tingiu rašyti daugiau :)
  Tikiuosi su tuo sutinkate? :)

 4. Algirdas says:

  Artai, nesklandumai kyla ;) . Dėl sąvokų, terminų….neapibrėžtumo. Prezidentas A. Smetona ko gero buvo pirmasis pasaulyje, pasiekęs, kad jo valdomoje valstybėje fašizmas būtų uždraustas. Tačiau tai netrukdo net ir šiais laikais, esant poreikiui, pavadinti jį ir jo valdymo metą fašistiniu rėžimu :) Susiderinti apibrėžimus, ko gero tikrai geriau kokiame tai čia rekomenduotame forume. Taip pat ir svarsymus, kas yra Nuomonė ar kantas. Juo lab, kad tai nesisieja su aptariamu video pokalbiu.

  Svarbus temai yra pareikštas požiūris į triadą. Neginčiju 2 ir 3-čio punkto reikšmės (asmeninės patirties ir protėvių išminties). Tačiau – „kompetentingo asmens nuomonė“ – tai, atkeiskit, avinų bandai valdyti. Panašu į daugumos dabartinių vartotojų elgesį: tik įvertinę etikete nusprendžia ar rūbą/automobilį ir t.t. girti ar peikti. Visuose kob tekstuose apie tai pabrėžtinai užsimenama. Todėl citatų, dovanokit, nerankiosiu.
  Gal tik vieną, Maironio: ‘jo gilią mintį težino Dievas.“ Čia apie mūsų galimybes sužinoti vieną tiesą iš įvairių šaltinių :)
  Ir pabaigai pasikartosiu: siūlau Nuomonės komentarus perskaityti dar kartą.

 5. admin says:

  Siūlau visiems persikelti į forumą.
  Nes čia šis aptarimas išėjo iš už paprastų atsiliepimų ribų.
  Atidaryta tema ir priėjimas laisvas visiems.
  Neregistruoti naudotojai turi tam tikrų apribojimų,
  bet atsakymų rašymas neribojamas.
  Nuoroda į temą forume

  Paspaudę paveikslėlį būsite perkelti į forumą.

  Čia ši tema uždaroma, dėkojame už jūsų atsiliepimus :)

top