LVAT: Andriukaičio įsakymas, draudžiantis priimti neskiepytus vaikus į darželius – neteisėtas

2016, 5 liepos, 17:48 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 544 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

LVAT

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo LVAT išplėstinė teisėjų kolegija pripažino, jog Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. sausio 26 d. įsakymas prieštarauja konstitucinio teisinės valstybės principo teisės aktų hierarchijos principui, rašoma lvat.lt.

LVAT išplėstinė teisėjų kolegija akcentavo, jog teisės į fizinę asmens neliečiamybę, kaip asmens teisės į privatų gyvenimą dalies, apimtis negali būti ribojama poįstatyminiu teisiniu reguliavimu.

Siekiant teisėto bei demokratinėje visuomenėje reikalingo tikslo, ji gali būti apribota tik įstatymuose nustatytais pagrindais ir tvarka. Nagrinėjamu atveju nebuvo nustatyta, jog įstatymu būtų įtvirtintas teisinis reguliavimas, numatantis privalomąjį vaikų skiepijimą, kaip asmens teisės į fizinį kūno neliečiamumą ribojimą, kurį būtų galima realizuoti ar detalizuoti poįstatyminiais aktais. vaiku skiepijimas, neleidžiama lankyti darželio

Šioje byloje teismas taip pat priminė, jog poįstatyminių teisės aktu negalima pakeisti įstatymo ir sukurti naujų bendro pobūdžio teisės normų, naujų asmens teisių ribojimų.

Minėtoje byloje LVAT išplėstinė teisėjų kolegija taip pat pripažino, jog Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-951 „Dėl Statistinės apskaitos formos Nr. 027-1/A „Vaiko sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“ patvirtintų Statistinės apskaitos formos Nr. 027-1/A „Vaiko sveikatos pažymėjimas“ pildymo taisyklių (toliau – Vaiko sveikatos pažymėjimo pildymo taisyklės) 9 punktas, ta apimtimi, kuria numato pareigą pildant ikimokyklines ir (ar) priešmokyklines įstaigas lankančių vaikų pažymėjimus, laukelyje „Diagnozė“ įrašyti, ar vaikas yra paskiepytas visais skiepais, kurie yra reikalingi, norint lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas (tymai, raudonukė, poliomielitas), prieštarauja konstitucinio teisinės valstybės principo apimamam teisės aktų hierarchijos principui.

Toks sprendimas buvo siejamas su šiuo metu galiojančio Higienos normos 75:2016 79 punkto dalies prieštaravimu konstituciniam teisinės valstybės principui. skiepai, vakcina, lvat sprendimas, dėl skiepų,

Todėl Vytenio Andriukaičio įsakymas, kuriuo apribojama neskiepytų vaikų teisė lankyti vaikų darželį, kaip prieštaraujantis teisės principams aktas, yra neteisėtas, ir kaip toks nustoja galioti nuo sprendimo priėmimo dienos, t.y., šiandienos. Teismas taip pat pripažino neteisėtu reikalavimą vaiko sveikatos pažymėjime nurodyti kokiais skiepais vaikas yra skiepytas. (infa.lt)

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. sekantis says:

    Kada bus panaikintas antikonstitucinis psd mokestis, taip pat Andriukaičio įvestas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top