Naujoje strategijos koncepcijoje NATO pripažino Rusiją pagrindine grėsme saugumui

2022, 4 liepos, 13:55 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 86 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Madride vykstančiame aukščiausiojo lygio susitikime NATO vadovai susitarė dėl naujos aljanso strateginės koncepcijos. Jame Rusija įvardijama kaip pagrindinė grėsmė karinio bloko saugumui. Kartu NATO nesiekia konfrontacijos su Rusija ir nekelia grėsmės Maskvai. Pažymima, kad Aljansas tikisi išlaikyti ryšių su Rusija kanalus, kad sumažintų riziką ir užkirstų kelią eskalacijai.

„Rusijos Federacija kelia didžiausią ir tiesioginę grėsmę sąjungininkų saugumui ir taikai bei stabilumui euroatlantiniame regione. Ji siekia sukurti įtakos sferas ir tiesioginę kontrolę per prievartą, perversmus, agresiją ir aneksiją“, – rašoma NATO koncepcijos tekste.

NATO santykių su Maskva pasikeitimo perspektyva priklauso nuo to, „ar Rusija nutrauks savo agresyvų elgesį ir pilnai gerbs tarptautinę teisę“.

„Toliau nuosekliai ir atsakingai reaguosime į Rusijos grėsmes ir priešiškus veiksmus. Labai sustiprinsime atgrasymą ir visų sąjungininkų apsaugą, padidinsime atsparumą Rusijos agresijai ir padėsime savo partneriams kovoti su piktybiniu kišimusi“, – rašoma dokumente.

Kitos naujosios konvencijos nuostatos apima NATO atvirų durų politikos išlaikymą. Aljansas yra pasirengęs priimti Europos demokratines valstybes, „kurios nori ir gali prisiimti su naryste kariniame bloke susijusią atsakomybę ir įsipareigojimus“. „Koncepcijoje teigiama, kad „sprendimus dėl narystės priima NATO sąjungininkės ir jokia trečioji šalis neturi įtakos šiam procesui.

NATO strateginės branduolinės pajėgos, ypač Jungtinių Valstijų, laikomos aukščiausia saugumo garantija. Dokumente teigiama, kad nepriklausomos Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos strateginės branduolinės pajėgos atlieka savo atgrasomąjį vaidmenį ir svariai prisideda prie bendro aljanso saugumo. Tačiau pažymima, kad atskiri šių sąjungininkių sprendimų priėmimo centrai prisideda prie atgrasymo, nes apsunkina potencialių priešininkų apskaičiavimus.

„NATO branduolinio atgrasymo strategija taip pat priklauso nuo išankstinio Jungtinių Valstijų branduolinių ginklų dislokavimo Europoje ir suinteresuotų sąjungininkų indėlio. Nacionalinis dvigubos paskirties orlaivių indėlis į NATO branduolinio atgrasymo misiją išlieka svarbiausia šių pastangų dalimi“, – sakė Šiaurės Atlanto aljanso pareigūnai.

Šiandien, birželio 29 d., vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime NATO narės susitarė dėl didelės parengties pajėgų skaičiaus rytiniame flange plėtros. „Išplėsime savo greitojo reagavimo pajėgas, kad jose tarnautų daugiau kaip 300 000 karių“, – pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Aukščiausiojo lygio susitikime taip pat patvirtintas naujas pagalbos Ukrainai paketas. Jis apima neletalinės įrangos tiekimo spartinimą, kibernetinės gynybos stiprinimą ir gynybos pramonės modernizavimą. NATO narės taip pat oficialiai pakvietė Švediją ir Suomiją prisijungti prie aljanso ir pareiškė, kad šių šalių saugumas yra „bloko prioritetas“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. lauras says:

    sekantis zingsn sito karinio taikaus bloko ko gero labai karstas karas ar su rusija ar su kinija

  2. Vytas says:

    Nieko naujo Vakarų fronte: Rusija kalta jau vien todėl, kad ji tokia didelė ir vis dar egzistuoja. Tik Rusijos karinių bazių, kaip nekeista, nėra tolimo užsienio valstybėse, o ir karas Ukrainoje kilo tik dėl NATO noro ir Ukrainos teritorijoje įkurdinti savo raketų bazę. Tam buvo Ukrainoje įvykdytas valstybinis perversmas Ukrainoje, rezultate į valdžią ten pastatyti proamerikoniški kadrai. Kad būtų patikimiau į sostą pasodintas žydelis Zelenskis, kuris pasiryžęs kariauti su Rusija iki paskutinio ukrainiečio. Žinoma, Rusija, Putinas – tai agresoriai, nes gina savo valstybės interesus. O kas leido Rusijai turėti savo valstybės interesus? Juk amerikonai jau seniai nustatė, kad tik jų interesai yra tikri ir privalomi visoms kitoms bent jau Amerikos bei Europos valstybėms. Išlindo mat, Rusija su Putinu, su savo „interesais“, neatsiklausę JAV. Juk Ukraina suvereni šalis ir gali statyti amerikoniškas raketas su atominėmis galvutėmis savo teritorijoje kai tik panorėjusi. Ir koks Rusijos reikalas, kas tas raketas valdys – amerikonai ar ukrainiečiai. O Rusijos saugumu „pasirūpins“ amerikonai. Todėl ir yra Rusija agresorius, kad neturėdama JAV palaiminimo gina savointeresus, ir priešinasi JAV raketų išdėstymui Ukrainoje.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top