Nedoros gudrybės, arba apie provokacijas ir imitacijas

2010, 25 liepos, 10:39 | kategorija Ideologija | 8 komentarai | peržiūrų 280 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pradedant ar vykdant bet kokią prasmingą ir tikslingą veiklą, patartina visuomet numatyti ir priemones, saugančias nuo galimų (o dažnai ir neišvengiamų)provokacija - imitacija provokacijų ar imitacijų. Tačiau nepamirškime, kad „saugikliai“ suveikia tik atpažinę „dirgiklį“ ar pajutę „perkrovą“. Gerai žinomas metodas – norint sustabdyti ar sunaikinti kokią nors organizaciją, siekiant taip iškreipti veiklos esmę, kad jos niekas neatpažintų – reikia tapti tos organizacijos vadovu arba įterpti savo statytinius tarp lyderių. Tačiau šis būdas veiksmingas drausmingoje organizacijoje – turinčioje įstatus, renkamus ar skiriamus vadovus, mokančius nario mokestį narius.

Švietėjiškas darbas, kurį atlieka sarmatas.lt, įgyvendinamas kitokiais pagrindais. Tačiau nusprendęs aiškinti pamatinius visuomenės valdymo klausimus, pažinimo metodologiją, istorinių faktų nutylėjimų ar istorijos iškraipymų priežastis, nutraukti slaptumo šydą, gaubiantį visuomenės ateičiai svarbių sprendimų priėmimo eigą ir tikslus, jis neišvengiamai kelia ir kels vienokio ar kitokio pobūdžio reakciją. Tame tarpe ir priešišką. O jei veikla rutuliosis platyn ir gilyn, pradės trukdyti „naujosios pasaulio tvarkos“ tarnams, susidurs ir su įvairiausio plauko provokacijomis bei imitacijomis, mėginančiomis iškraipyti skleidžiamas žinias, išniekinti sąvokas, nukreipti klystkeliais. Bus platinami melagingi gandai, demonstratyviai aiškinami tariamai „nuslėpti“ tikslai, tiesiogiai veikiami ar per tarpininkus diskredituojami atskiri organizacijoms dirbantys žmonės.

Prie šioje svetainėje skelbiamų žinių daugės bergždžiai „dalykiškų“ komentarų, radikalių siūlymų, nepagrįstos kritikos.

Gausės ir lygiagrečių internetinių svetainių patraukliai skambančiais pavadinimais, bei deklaruojančių panašius, ar net ir tuos pačius tikslus.

Pakankamai išraiškingas tokios imitacinės – provokacinės veiklos pavyzdys – internetinė svetainė, pasivadinusi „Gyvenimo kritika“. Ji skleidžia dabartiniams pasaulio „galingiesiems“ labai naudingą, bet Lietuvai pražūtingą idėją – „Gaila, kad jau Lietuva sunaikintas kraštas, kuriam nėra jokių perspektyvų, tik apie tai žino mažai žmonių“. Ten koncentruotai pateikiama išskirtinai neigiama informacija apie tariamai „beviltišką padėtį“ Lietuvoje ir primygtinis raginimas palikti kraštą.

Joje 2010.07.12d. atsirado atvirai priešiškas sarmatas.lt ir „Kitokiai Lietuvai“ tekstas. Su juo galima susipažinti čia – http://kantas.wordpress.com/2010/07/12/nuomone-apie-lietuvoje-egzistuojancias-ir-ruosiamas-sukurti-fasistines-visuomenines-organizacijas-kitokia-lietuva-ir-sarmatas-lt/

Pamėginkime pažvelgti atidžiau ir glaustai įvertinti nutylėtus nuomonės siekius.

Ką skelbia ši „nuomonė“?

Nors panaudota tik apie 160 žodžių, ji yra informatyvi ir ganėtinai įtaigi.

Pradžioje – žodis „fašistinė“. Jis įrašytas du kartus apdairiai pakartotuose pavadinimuose, taip pat antrajame sakinyje ir dar du kartus primintas pabaigoje (dar ir didžiosiomis raidėmis).

Ko siekiama?

Uždėjus klaidinančią etiketę, jau galima pranešti, jog tos – dvi visuomeninės organizacijos neneša žmonėms kokios nors nuoširdžios tiesos... Ir kas dar baisiau – naudingos informacijos.

Tokia įmantria forma apkaltinus melu kitus, lengviau skleisti savąją netiesą. Todėl toliau įsakmiai skelbiama – Tai grynos spekuliacinės manipuliuojančios organizacijos… pavojingos visai visuomenei.

Ko siekiama?

Šitaip mėginama neutralizuoti tų „pavojingųjų“ organizacijų skelbiamą informaciją apie tikrąsias spekuliacijas, manipuliacijas ir jų atpažinimo metodiką.

Toliau mėginama sumeluoti ir apie smerkiamų organizacijų tikslą, atseit jos tenori – primesti savo požiūrį, ir – brukte įbrukti išgalvotą“ informaciją.

Ko siekiama?

Diegti į sąmonę automatines atmetimo reakcijas, besidomintiems smerkiamų organizacijų skelbiamomis žiniomis. Tačiau žinutė-nuomonė tuo neapsiriboja ir neįkyriai pasiūlo išeitį – greta mirksinčias „nemeluojančių ir nemanipuliuojančių“ €uro-parlamentarų nuotraukas, nuorodą į partiją, visa tai papildomai užmaskuojant D. Kedžio nelaime.

Vaizdumo dėlei galima „nuomonę“ išskaidyti ir dalimis.

Viena, provokacinė.

Tai kaltinimai fašistavimu, slaptais kėslais, manipuliacijomis, melu. (Dalinai pavykusi, nes skaitote šį tekstą, kaip reakciją.).

Kita – imitacinė.

Joje randame atlaidumo ir gerumo imitaciją pagal formulę: „atleisk jiems, nes jie nesupranta, ką daro“ . Sic.: „Jie netiesiogiai yra paveikti tam tikrų procesų, kurie privertė juos judėti “fašistinės visuomenės kūrimo linkme“.

Taip pat imituojamas siekis apsaugoti visuomenę nuo manipuliacijų ir neteisingos informacijos, bei veidmainiškas rūpestis jaunimo savišvieta, nepateikiant nei vienos autoriaus nuomone, teisingos nuorodos. Suprask, aš, kantas, netrikdau laisvų jaunuolių laisvo pasirinkimo.

Įdomu, kaip jaunuoliai išmoktų skaityti ir rašyti, gydyti ar projektuoti, jei savarankiškai rinktų faktus ir, be daugiau žinančių ar išmanančių pagalbos, mokytųsi skraidyti lėktuvais ar imtųsi gaminti stakles?

Metodiškai įvertinus aukščiau nagrinėtos kritinės nuomonės tekstą, jame talpinamą informaciją galima sugrupuoti ir perskaityti taip:

 • įsikūrusios ar besikuriančios visuomeninės organizacijos Lietuvoje siekia sukurti fašistinę visuomenę.

 • Jos meluoja, o jų rankose yra rimti įrankiai, kuriais manipuliuojama ir spekuliuojama patikliais žmonėmis.

 • Žmonės nesugeba atskirti „kas yra kas“, ir (nuomonės autorius kantas) noriu juos apsaugoti nuo netinkamos informacijos.
 • Teisingos informacijos net ir internete nėra, bet vis tiek ieškokite ir spręskite savarankiškai.

 • Jaunime man tavęs gaila.

 • Saugokitės tų organizacijų. Tai baisu.
 • Jokių alternatyvų nėra (nors labai neįkyriai parodoma, kad visgi tam tikras kitoks kelias yra: šalia „demaskuojančios“ žinutės blykčioja du švarutėliai europarlamentarai ir nuoroda į tikrą partiją, pridengti D. Kedžio nuotrauka).

Na, sapienti sat (lot.).

Mes netvirtiname, kad pavyzdžiu panaudotos žinutės autorius, ar internetinės svetainės šeimininkai sąmoningai atstovauja valstybės ir tautos priešams. Mes tik atkreipiame dėmesį, jog priimant ir vertinant informaciją, nepatartina elgtis lengvabūdiškai. Visuomet dera pasistengti kuo geriau „atsijoti grūdus nuo pelų“.

Nepamirškime – atpažintos, bet kokio mąsto imitacijos ar klastingiausios provokacijos tampa visiškai neveiksmingomis.

Sarmatas.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. Giedrius says:

  Per daug demesio skiriate vienai svetainei bandanciai tik surinkti info apie jusu reakcija.
  Artimoje ateityje pagal ja rasis dar keli atnaujinti variantai.
  Uztenka tai tik ivardinti kaip kad jusu pateikiama informacija pataike tiesiai i 10, nes i ja sureaguota.
  Belieka tokiu svetainiu atsiradima ivardinti kaip jusu sekme.

  Atminkite, Jusu darbas Lietuvai labai svarbus ir reikalingas. Aciu

 2. Kemblys says:

  Manau, kad ‘kantas’, siekdamas priešingo tikslo, garsina jūsų svetainę. Priešininko veiksmą galima išnaudoti jam nenaudingai. Dirbkite ir patrauksite žmones savo pusėn.

 3. Kšištof says:

  Kiekvienas savo suvokimo ribuose dirba sau, o už savo suvokimu ribų dirba kitiems.

 4. Algirdas says:

  Siūlyčiau kitaip: Kiekvienas valdo padėtį savo suvokimo ribose. Už jų, valdo kiti :)

 5. Titatas says:

  Įdomi to ‘kanto’ mąstysena, – išvadina dalį lietuvos žmonių žydais, fašistais, sarmatais-lenkais tik nepamini rusų. pagal jo mąstyseną Lietuvoje lietuvių beveik nėra. matyt likusieji nuo žydų, fašistų, lenkų yra laisvi gyventojai rusai, tokie kai uspaskich, paksas ir panašiai.
  Tačiau juk ir šioje svetainėje minimi rasai kaip lietuvių pasaulėžiūros draugai. sarmatai taip pat lietuvių pasaulėžiūros draugai.
  tad rasai, sarmatai, lietuviai visi draugai visi viena.
  panašu, kad rusai pešasi su žydais, lenkai vis ieško savęs smergdami lietuviškumą taip bandydami pateisinti savo egzistavimą.
  o mes gyvenkite savo gyvenimą. audros ateina ir praeina.

 6. Algirdas says:

  Dar vienas neprastas metodas atpažinti provokacijai: kai kas nors labai stipriai užaštrina labai aktualią problemą, tačiau nepateikia net menkiausios užuominos, jokio algoritmo, kaip ją reikėtų spręsti…

 7. Dainius says:

  Gera svetaine… Ji skleidzia tikslia informacija, neskaitant kaikuriu komentaru. Sarmatai nera nei rasistai, nei fasistai, nei aviu banda . O jeigu pas zmogu yra bent siektiek smegenu, jis nesunkiai suvoks, jog praeities neimanoma istrinti .Ja imanoma sumenkinti, iskraipyti, apdergti, taciau ji kadanors vel atsiskleidzia. Mes galime didziuotis savo proteviais taip, kaip negali didziuotis nei viena kita tauta . O visi tie , kurie nesididziuoja jais, arba neturi sarmatu kraujo, arba yra degradaves zmogus.

 8. zzz says:

  kai kurios idejos yra artimos jusu, tik manau ten buvo provokacinis variantas

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top