Nuo dvigubų Britanijos standartų italų laikraštis prarado žadą

2015, 23 liepos, 1:01 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 389 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

corriere.it

paveikslėlis

Santykių su Maskva klausimo atžvilgiu, sunku rasti vyriausybę, kuri taip aršiai palaikytų griežtą politiką neoimperinių Vladimiro Putino ambicijų atžvilgiu, kaip tą daro Jos Britaniškos Didenybės konservatorių vyriausybė“, – rašo italų leidinys Corriere della Sera.

Dar daugiau, Britanijos atstovai ne kartą yra pažymėję, jog Italijos požiūris į Rusiją pernelyg švelnus, kadangi italai nori išsaugoti savo prekybinius ryšius su Rusija. „Nepraeina ir diena be to, kad Romos nepažymėtų kaip silpnos grandies vieningame Vakarų fronte prieš Kremliaus Carą“, – pastebi laikraštis.

Tuo tarpu Peterburgo ekonominiame forume britų kompanija BP sudarė sutartį su „Rosneft“ ir gavo teisę eksploatuoti 20% Taas-Juriach Sibiro radimvietę už 750 mln dolerių. Leidinys pastebi, jog tai pirmas tokio masto sandoris tarp Vakarų Investuotojų ir rusiškų kompanijų, nuo sankcijų prieš Rusiją įvedimo pradžios.

Iš juridinės pusės šis sandoris nepažeidžia sankcijų sąlygų, kadangi kalba neina apie kapitalo pritraukimą ar technologijų įsigijimą. „Tačiau akivaizdu, jog čia yra netiesioginis finansavimas: 750 milijonų dolerių – tai gryniausias deguonis rusų naftos kompanijai“, – rašo leidinys. Jis taip pat primena, jog „Rosneft“ vadovui, Igoriui Sečinui Jungtinės Valstijos uždraudė atvykti į savo teritoriją.

Ir dar, BP ir „Rosneft“ susitarė kartu žvalgyti dvi naujas zonas Sibire. Ir čia, tam reikalingas technologijas, kurių „Rosneft“ negali gauti dėl sankcijų, kaip tik suteiks BP. Corriere della Sera rašo, jog britų kompanija greičiausiai gavo leidimą iš savo vyriausybės pasirašyti šią` sutartį.

Žinoma, „Rosneft“ bendradarbiauja ne vien su BP. Tačiau, būtent iš Londono dažniausiai skamba šūkiai kviečiantys siekti didesnės Europos nepriklausomybės nuo rusiškų dujų, rašo italų laikraštis.

Beje, tai ne vienintelis dvigubų britų vyriausybės standartų pavyzdys, pastebi leidinys. Prisidengęs savo įstatymų baze ir privačios informacijos neliečiamybe, Londonas gina dešimtis rusų oligarchų, kurie investavo lėšas į Britaniją. O tuo metu Italija, vadovaudamasi priimtomis sankcijomis, užšaldo rusų magnatų aktyvus, tame tarpe ir Arkadijaus Rotenbergo.
Be viso to, Britanija aktyviausiai stumia vizų išdavimo supaprastinimo procesą ukrainiečiams į Šengeno sutarties šalis. Tačiau reikalas čia tame, kad pati Britanija neįeina į Šengeno zoną. Tai reiškia, kad ir supaprastintas vizų režimas su Ukraina britų tiesiogiai nepalies ir priimti pas save ukrainiečių migrantų jie nesiruošia. „Be komentarų“, – rašo Corriere della Sera.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Gal says:

    britams tai teisinga…

  2. Jonas says:

    Siais laikais, ten kur pinigai, ten teisybe didesne!

  3. Vilpišius >> Jonui says:

    Tai jau tikrai!  O mes, deja, šiame kontekste Rusijai – „zona otdycha“; o D.Britanijai – XVIIIa Afrika . . .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top