Pakartoti Baltijos kelią

2019, 27 liepos, 18:05 | kategorija LPT | 6 komentarai | peržiūrų 608 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Baltijos kelias - 1989 m rugpjūčio 23 d.

BALTIJOS KELIAS …analogų pasaulyje neturintis įvykis, parodantis kaip žmonija (masės), visada ieškojo būdų, kelių kaip tapti laisvais.

Norėdamas visa tai įamžinti plakate, supratau kaip kurias tiesas. Visais istoriniais tarpsniais nebuvo ir matyt nebus lygybės tarp žmonių. Vieni vadovauja, kiti tuos darbus atlieka. Vadovais būna proto nestokojantys, na, o dirba, tarnauja tie, kurie paklūsta pranašesniems už jį patį.

Galima filosofuoti, postringauti įvairias teorijas išvedžioti, bet štai atėjo stipresnis, na ir ką, negi šoksi prieš traukinį su šakėm? Gaila, kad valdžia praranda patriotinę savigarbą ir išduoda tautinius idealus, prisidengdami progresu.

Lietuvio mentalitetas – paklusnumas, ir tai nulėmė istorinės aplinkybės. Išvadoje – reikia prisitaikyti. Apgaudinėdamas save, plakate parodau – lyg Pabaltijo tautos, sukabintos sovietine  grandine sugriauna užkariautojo ideologinę sieną, na dar pridėjau tautos angelą, kaip šauklį.

Pasirodo, pradedu suprasti po 30 metų, jog nieko lietuvių tautos žmogui iš to nenuskilo. Vadinami tautos vadai nuėjo kas sau, ir nueidami su panieka spjauna į bet kokį tautiškumą, kalbą, švietimą, kultūrą. Paskutiniai įvykiai Vilniuje parodo, kad daug kas daroma prieš tautos valią ar jos tęstinumą.

KREIPIMASIS – atkartodami ir pagerbdami prisiminimą apie BALTIJOS KELIĄ, šią rankų susikabinimo akciją pradėkime nuo KAUNO. Mano supratimu pasaulio žiniasklaidai parodysime, kad Vilniuje kažkas yra nesuderinama su Tauta. Parodykime savo tautos dvasios tvirtumą taikiu būdu. Šį savo plakatą dovanoju būtent Jums, kurie suprato, kad tai ne tas kelias vedantis į savos tautos laisvę.

Kaunietis, dailininkas Tautvilas Rinkevičius

Baltijos kelias - 2019

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Audrius says:

  Ant griūvačios sienos plytų galėtų būti pavaizduotos euro ir dolerio valiutos :)

 2. Gintas says:

  O šventas naivume… Čia panašiai kaip Prancūzijos revoliucija, žmogiški idealai ir t.t o iš esmės buržuazine sistema pakeitė vadinama kapitalistinė, esmė buvo turto persiskirstymas. Tarybų sąjungos rinka buvo reikalinga vakarams, jau kas jiems mažiausiai rūpėjo, ten gyvenantys žmogeliai…

 3. Alvydas says:

  Dieve, Dieve, Dieve. Net tais 89 kai jaunas buvau jau nevažiavau. Tai fiktyvu, netikra ir… Stalino, Ruzvelto, Čerčilio 45 m slaptieji protokolai, Jaltos sutartis, jos galiojimo pasibaigimas. Prie ko čia eiliniai lietuviai ? Kitos sajuzo respublikos be baltijos kelio kitaip ? Kada naivumą išsigydisime kaip tauta ? Šiandien mano tautoje liko 3 % aukšto sąmoningumo piliečių. 2014 tyrimai. Išvyko 1 250 000 ir ten gimė apie iki 1 mln netekome apie 2.2 mln . Smagus javrosajūzo maras.

 4. konkurencijos nėra says:

  Mes ir kitas soclageris reikalingi banksteriam, kaip mokesčių Mokėtojai ir vakarų perprodukcijos
  Vartotojai! Visa kita, opiumas Liaudžiai, kad Ji egzistuotų, bet būtų nuolanki ir rami…

 5. Vytas says:

  Štai autorius T.Rinkevičius siūlo pradėti nuo Kauno. Idėja gal ir gera. Bet tik iš pirmo žvilgsnio. Juk svarbiausia, kur bet kokio darbo, kūrybos pabaiga. Baltijos kelio pabaiga buvo metai, kai trys Pabaltijo valstybės įstojo į ES. Realiai, nors formalią nepriklausomybę, Lietuva teturėjo tik keletą metų. Su įstojimu į ES netekome ir formalios, įvedus eurą vietoj lito pametėme ir paskutinius nepriklausomybės likučius. Net parduodamų agurkų formą reguliuoja ES direktyvos. Valdžios vyrų ir moterų susireikšminimas jau kelia juoką, tiesa, pro ašaras.D.Grybauskaitės arogancija, vaikų galvelių glostymas, kaimyninių valstybių ir jų vadovų įžeidinėjimas, savęs išaukštinimas, teisėsaugos organų pajungimas politiniams tikslams – kasdienis reiškinys masinės informacijos priemonių (MIP) dienotvarkėje. Jau nekalbant apie rusofobijos ir slaptų pažymų kultą. Tam įtaigiai tarnavo ir visas URM aparatas su L.Linkevičiumi priekyje. Prošvaisčių ateityje nematau, nes naująjį prezidentą pilnai tenkina tokie veikėjai, kaip gen. prokuroras Pašilis ir Linkevičius. Duok Dieve, kad apsirikčiau.

 6. Myndė says:

  Interpretuoti galima visaip. Blogiausia, kad vienas iš variantų – kuo toliau, tuo labiau – Baltijos kelias buvo pabaigos pradžia…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top