Po bandymo įvykdyti pučą Turkija darys posūkį į Euraziją

2016, 19 liepos, 17:30 | kategorija Ideologija | 7 komentarai | peržiūrų 648 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

katehon.com

Pučas Turkijoje

Šiame straipsnyje pateikiamą medžiagą reikėtų vertinti tik, kaip į „galimą iš variantų“, nepriimant visko pažodžiui arba kaip į programuojamą kryptį Turkijai. Jis pateiktas tik susipažinimui su vienu „iš galimų variantų“.
sarmatas.lt redakcija

Nepavykusio bandymo nukreipiamo JAV ir įkvėpto Giuleno pastangomis įvykdyti valstybinį perversmą Turkijoje, pasekmės akivaizdžios – premjeras Yıldırım’as pareiškė, jog Turkija gali sugrąžinti mirties bausmę, siekiant nubausti sąmokslininkus.

Šis pareiškimas ne šiaip simboliškas, jis perduoda svarbią žinią – jis ne tik paneigia tvirtinimus, jog Erdoganas „pats viską suplanavo“ dėl kažkokių makiaveliškų tikslų, tačiau taip pat nurodo ir į tai, kad Turkija atsisako Vakarų. ES yra kategoriškai prieš mirties bausmę ir nedelsiant sustabdys dešimtmečius trukusias neskubias derybas dėl Turkijos stojimo į sąjungą.

Erdoganas blaiviai įvertino, jog ES nenori turėti nieko bendro su jo šalimi, ir jog Turkija negali išsiderėti papildomų nuolaidų dėl prisijungimo prie ES po „Brexit“, todėl subalansavo savo užsienio politiką turėdamas omenyje daugiapoliario pasaulio realijas. Tai atsispindi paskutinėse naujienose iš Turkijos apie pavėluotą pareiškimą paskelbiant Al-Nusra teroristine organizacija ir slaptų derybų dėl taikos su Sirija pradžią, nežiūrint į visus bandymus „išsaugoti veidą“ kartojant raginimus, jog „Asadas turi pasitraukti“. maištas, valstybinis perversmas, pučas

Be viso to, Turkija yra užgimstančios regiono valstybių koalicijos, vadovaujamos Rusijos, dalimi. Koalicijos, pasisakančios prieš beatodairišką JAV politiką, jėga sukurti „antrą geopolitinį Izraelį“ iš Kurdistano. Dabar Turkija ir Rusija dar gali grįžti prie mega-projekto „Balkanų srautas“ realizacijos, kurį galima integruoti su greitaeigio geležinkelio „Balkanų Šilko kelias“ projektu iš Budapešto į Pirėją, kas, greičiausiai, gali tapti pačia ambicingiausia daugiapoliare užduotimi Europai.

JAV gali prarasti daugelį pastarojo dešimtmečio savo strateginių iškovojimų, jeigu bet kuris iš šių daugiapoliarių projektų būtų įgyvendintas; būtent todėl Valstijos suplanavo šią pastarąją avantiūrą siekdamos išsaugoti vienpoliarę hegemoniją. Buvo akivaizdu, jog už viso to stovi JAV, ir netgi Sirijos sąjungininkas Iranas – kuris galėjo turėti savo interesą nuversti Erdoganą – išreiškė savo paramą „gindamas demokratiją“ Turkijoje per savo užsienio reikalų ministro Zarifo žinutę Twitter’yje.

Pabaigai, kaip prognozė, labai tikėtina, jog Turkija pagreitins savo daugiapoliarį posūkį ir, galų gale, pripažins savo eurazijietiškąjį vaidmenį, nors ir ne be amerikiečių primetamų hibridinio karo problemų – kurdų maištininkų, spalvotos revoliucijos, terorizmo, ISIL atakų, įtampos ir santykių paaštrėjimo su Graikija, provokacijų su kitais Turkijos kaimynais, pilietinio karo ar kitokių valstybinio perversmo bandymų pasireiškimų – tam, kad įtraukti įkvėptą musulmoniškos brolystės valstybę, vykdančią progresyviąją islamizaciją, į tokį chaosą, jog taps neįmanomu padėti naujiems daugiapoliariams partneriams demontuoti vienpoliarę pasaulio tvarką.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Mindaugas says:

  Jeigu taip nutiktų, tai būtų stiprus smūgis jankiams ir ES liberastams.

 2. pestininkas says:

  Blin kažkokia abrakadabra,vykstantis procesai tik dar karta parodė kad iranas ir r.f.tu pačiu pinigu šeimininku valdomi!…

 3. zzz says:

  Atrodo Erdoganui nuo akių nukrito raištis,kurį jam buvo uždėjusios ES ir JAV.Rusija aiškiai lyderiauja,o ES ir JAV,kaip visada lieka durniaus vietoje.Visiški nevykėliai,ko besiimtų šitie nevykėliai Putinas priekyje keliais ėjimais.Priežastis paprasta ES ir JAV valdo klimaksinės ir diletantai.

 4. gojus says:

  Oj ne – čia kažkas kito. Erdoganas kažką sužinojo naujo, kas paskatino mesti JAV per birką ir klauptis prieš Rusiją prašant atleidimo. Ką jis sužinojo – pslaptis. Bet tai paskatino kardinalų apsisukimą nuo JAV link Rusijos. Juk vos prieš metelius, Turkija spjovė ant baisiai naudingo Turkiš strymo projekto ir vykdė visus Vašingtono nurodymus net iki rusų lėktuvo numušimo. Pasirašinėjo su ES bilekokias sutartis. Ir staiga radikalus pasikeitimas į priešingą pusę ir nedelsiantis JAV atsakas putču, kuriam neabejotinai turėjo pasiruošti dar iki Erdogano atsiprašymo prieš rusus. Kas įvyko – mistika. Palankiai nuteikia tik tas, kad įvykiai tokie gausųs ir tokie greiti, kad netrukus bus atomazga… tada ir sužinosim.

 5. konkurencijos nėra says:

  Tai gi vyrai, didysis SI pasiūlė, konkrečiai, Rusijai Putinui, bendradarbiaut visose srityse. Kas atsilaikys prieš tokią jėgą, o kur dar Indija?
  Tarp kitko, ne anglija išstojo iš es, o anglų ir jav banksteriai išmetė es iš „savo kompanijos“.

 6. pestininkas says:

  Niėks niėko neišmetė!Visas šou skirtas dundukams!

 7. saul says:

  Jokio posukio nematau.Matau tik savo valdzios stiprinima.Prasta sachmatu partija.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top