Prancūzų deputatas: rusiškas Krymas mums nekelia grėsmės, o štai sankcijos – tai aklavietė

2015, liepos 27, 1:01 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 375 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

france24.com

paveikslėlis

Prancūzų deputatas nuo partijos „Respublikonai“ Žakas Myard (Jacques Myard) supykdė Nacionalinę asamblėją tuo, jog šią savaitę aplankė Krymą, Maskvos aneksuotą „pažeidžiant tarptautinę teisę“, po ko pasisakė TV kanale France 24.

Aš nepavadinčiau to aneksija, kaip jūs ką tik padarėte, greičiau sugrąžinimu, kažkokiu natūraliu judėjimu“, – pareiškė prorusiškas parlamentaras atsakydamas į programos vedėjos France 24 klausimą.

Anot Žako Myard, prancūzų vyriausybei vertėtų „žiūrėti tiesai į akis“, kadangi Krymas – tai „absoliučiai giedro dangaus šalis, apgyvendinta rusų, kurioje gerbiama lingvistinė įvairovė. Deputatas tvirtina, jog būtina skirti situaciją Donbase ir Krymo referendumą, leidusį išvengti smurto. Be kita ko to, jam nerūpi, kad prancūzų vyriausybė žaibuoja ir griaudėja. „Mes nevykdome vyriausybės įsakymų, mes – laisvi deputatai“, – paaiškina Myard.

Kartu su tuo, Žakas Myard kreipėsi į prancūzų valdžią kviesdamas nuimti sankcijas Rusijai, todėl, kad jos „užvedė Prancūziją į aklavietę“. „Prancūzijos ir europietiškosios sankcijos prieš Rusiją, kurios pagimdė atsakomąsias Rusijos sankcijas prieš prancūzų žemės ūkį, visiškai kvailos. Ir aš labai pasveriu savo žodžius kada tai sakau“, – mano prancūzų parlamentaras. Jo nuomone, Prancūzijai nevertėtų imti pavyzdį iš JAV, kurioms prireikė 30 metų, kad nuimti sankcijas Kubai.

Prancūzijos vyriausybė turėtų atšaukti sankcijas, net jei tai tektų daryti vienpuse tvarka, kadangi, jei ji ir toliau lauks europietiškosios diplomatijos rezultatų, tai kenks Prancūzijos interesams. „Mes turime ekonominių, politinių, geostrateginių ir ypatingai kultūrinių interesų Rusijos atžvilgiu. Todėl baksnoti pirštu į Rusiją – tai klaida“, – įsitikinęs Myard.

Krymas dabar rusiškas – ir ką? Kokią problemą tai sukuria Prancūzijos interesams ir saugumui? Jokios“, – svarsto prancūzų parlamentaras. Sprendimai prancūzų diplomatijos bei užsienio politikos srities klausimais turi būti priimami Paryžiuje, o ne Berlyne, Briuselyje ar Vašingtone, mano jis.

Tuo tarpu, prancūzų delegacijos vizito į Krymą išvakarėse, Prancūzijos URM vadovas Laurent Fabius aštriai sukritikavo deputatų iniciatyvą. Iš dalies, jis nurodė šios kelionės riziką spekuliuojant apie ją rusų MIP ir į riziką iš parlamentarų pusės pažeisti tarptautinę teisę. Anot jo, važiuoti į Krymą negavus Ukrainos valdžios leidimo, reiškia pripažinti Maskvos pretenzijas, o tai prieštarauja oficialiai Prancūzijos pozicijai, pabrėžia France 24.

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Manau, kad šiuo atveju prancūzų parlamentaras visiškai teisus. Valstybės ir jos piliečių gerovė turi būti pirmoje eilėje. Jei sankcijos Rusijai daro žalą Prancūzijai ir jos piliečiams, bet naudingos JAV (nežinau nė vienos Europos šalies, kurioms jos būtų naudingos ar bent neutralios), tai kodėl Prancūzija turi ginti JAV interesus?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top