Prieš „Putino propagandą“

2015, 7 liepos, 1:03 | kategorija Metodologija | 10 komentarų | peržiūrų 509 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

jungewelt.de
Peter Wolter

paveikslėlis

Bandydama apriboti Rusijos įtaką, Deutsche Welle paleidžia į eterį naują, visą parą veikiančią programą, anglų kalba, rašo vokiečių leidinys Junge Welt. Pagrindinė kanalo užduotis – „teikti priešnuodžius“ „Putino propagandai“ ir sukurti „atsvarą rusų dezinformacijos politikai Pabaltijyje“. Pagrindiniu priešininku DW laiko TV kanalą RT, į kurį Vakarų politikai jau seniai žiūri kaip į „šėtono įrankį“.

JAV, ES ir Vokietija nori apriboti Rusijos įtaką. Būtent tam Deutsche Welle ir paleidžia savo programą.

Nuo pirmadienio Deutsche Welle (DW) visą parą transliuoja TV programą anglų kalba. Taip pat bus išplėtotas tarptautinis korespondentų tinklas, ir pirmoje eilėje – Azijoje bei Afrikoje, praneša kanalas, atsakingas už vokiečių užsienio propagandą.

Tam, kad būtų iš ko finansuoti naują pasiūlymą, buvo susiaurintos kitų užsienio redakcijų programos. Anot DW generalinio direktoriaus Peterio Limburgo, naujojo visą parą veikiančio kanalo užduotis yra sukurti atoveiksmį “putiniškai propagandai”.

Bonoje kultūros ministrė Monika Grütter (CDU) paaiškino, jog naujasis kanalas taps “atsvara rusiškajai dezinformacijos politikai Pabaltijyje”. Tam, valstybinės subsidijos į DW biudžetą bus padidintos 12 milijonų €urų, pasakė ji. Amerikiečių laikraštis The Wall Street Journal mano, jog pagrindinis DW priešininkas – tai pirmoje eilėje rusų kanalas RT. Jis skleidžia informaciją ir vokiečių kalba – penkis kartus į savaitę 19:30 (www.rtdeutsch.com).

Vakarų politikai jau seniai žiūri į RT kaip į šėtono įrankį. Pagrindinė šio TV tinklo būstinė randasi Maskvoje ir yra finansuojama iš valstybės biudžeto. Jai dirba korespondentai visuose svarbiausiuose pasaulio taškuose. Kanalas praneša – labai dažnai išskirtiniuose reportažuose – apie įvykius, į kuriuos pasaulinio srauto MIP nekreipia dėmesio. Pagrindinai, būtent amerikiečių politikai vertina RT kaip grėsmę. Pavyzdžiui: JAV valstybės sekretorius Jonh Kerris pavadino kanalą „propagandos ruporu“.

ES taip pat rodo aktyvumą. Veiksmų planas sukurtas Europos Sąjungos diplomatinės tarnybos, – apie jį papasakojo Briuselio naujienų portalas EUobserver – be viso kitko, numato atoveiksmį „rusų propagandai“ labiau griežtų reguliavimo priemonių pagalba. Gali būti, jog devynių puslapių dokumentas, kuris antradienį buvo aptariamas ministerijų lygmeniu, bus patvirtintas vyriausybių vadovų jau šį ketvirtadienį.

Dokumento tekste kalbama, jog per praėjusius pusantrų metų Rusija „pasinaudojo ir piktnaudžiavo komunikacijos instrumentais“, kas suvaidino „svarbų vaidmenį dramatiškuose politiniuose, ekonominiuose ir įtakojančiuose saugumą įvykiuose“ rytinėse šalyse, esančiose kaimynystėje su ES, praneša EUobserver. Aktyviausiai ES politika bus stumiama buvusios TSRS šalyse. Be viso to bus sustiprintas „nepriklausomų MIP“ palaikymas.

Dokumente kalbama, jog įvairių priemonių koordinacija užsiims nauja ES žinyba pavadinta East Stratcom Team, praneša EUobserver. Naujoji transliacija bus išleidžiama rusų ir vietos kalbomis, ir suteiks piliečiams galimybę „paprasčiau suvokti, jog politinės ir ekonominės ES reformos su laiku darys teigiamą įtaką jų kasdieniam gyvenimui“. Kad nuosavą propagandą skleisti būtų paprasčiau, europietiškieji institutai bendradarbiaus su nevyriausybinėmis organizacijomis. Tikslas slypi tame, kad „pakelti visuomenėje suvokimo lygmenį apie (Rusijos) vykdomą dezinformacinę veiklą“.

Matomai, veiksmų planas numato ir biurokratinio spaudimo RT atžvilgiu vykdymą. Tam bus sukurta „europiečių priežiūros žinybų grupė“. „Turint omenyje šiuolaikinius iššūkius“, Eurokomisija turi „įtraukti į darbotvarkę pasiūlymus reguliavimo priemonių gerinimo klausimu“, kalbama dokumente.

Besiveržianti į ES Ukraina praktiškai jau pasiekė savo tikslą, kalbant apie informacinės įtakos iš Maskvos stabdymą: Rusijos TV kanalai uždrausti, o kai kuriose vietose net nupjaunamos palydovinės lėkštės, kad priimti rusiškus kanalus taptų nebeįmanoma.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. Viskas pazaideme ir uzteks says:

  Na jau baigeme zaisti demokratija ? Demokratijos kolkas nebuvo, nera ir artimiausiu metu nenusimato.

 2. Mynde says:

  juokdariai, paleiskit dar 100 savų propagandinių kanalų – kas skaitė/klausė/žiūrėjo ru, tą ir toliau darys. Arba iškart išjunkit internetą.

 3. Ec says:

  Sakyti, kad JAV užmetė atomines bombas ant Japonijos, subombardavo Libiją, kuri prieš nieką nekariavo, sugriovė Iraką taip ir neradę masinio naikinimo ginklo yra propaganda. O sakyti, kad rusai puola yra tiesa :)

 4. Tai iliuzija, jokia ne panacėja says:

  ta demokratija. Tai tik būdas svetimiems kištis į kitų šalių vidaus reikalus.

 5. Panzer says:

  Imu suvokti, kad kuo toliau tuo sunkiau kovoti su Vakarų propaganda, nes viskas pridengta demokratija. Žmonės net klausimų nebeuzduoda,o jei bandai juos sukelti atrodai kaip pamišelis,bet savęs nepakeisi dėl teisybės žmogus gali daug ką paaukoti…

 6. Vidas says:

  Daug kam kyla naturalus klausimas: kodel ta rusijos propaganda tokia paprastai suprantama, o JAV ir ES MIP, demokratiska ir teisinga,  niekaip neisstumia jos is ziniu erdves, tik draudimu ir dar karta draudimu pavidalu…..

 7. FB nerijus sk says:

  Mato kad zmones vis labiau pradeda mastyti savo galva,pradeda suprasti kaip suredytas musu pasaulis,:)ir kas yra yra tikras Demokratijos nesejas,visais laikais, kvailesni,imlus suvalgyti bet ka,kas yra pakisama buvo labiau patogus.Sekmadieni Graikijoje po referendumo ES troika gavo gera smugi i pasirdzius,Graikai puikiai suprato,kame yra reikalas ir kas istikruju vyksta,Sitas labai nepatiko Troikai .Kuri sekanti tauta pasipriesins…..?

 8. Mindaugas says:

  Ginklų žvanginimas ir karų provokavimas su Rytais – tai visai ne patriotizmas ar dar kas, o grynų gryniausias keliaklupsčiavimas Vašingtono valiai, galiu sakyti, pernelyg audringas įsijautimas į nuolankaus vergo vaidmenį. JAV nori Rytų Europos regiono tautos panaudoti kaip sau parankią buferinę karo zoną, o šių tautų žmones – kaip patrankų mėsą kovoje dėl savo imperialistinių interesų regione. Siekdami pateisinti savo veiksmus ir dar įgyti naivių žmonių palaikymą, imperialistai nesigėdija jokių priemonių manipuliuodami savo aukų sąmone – tam naudojama tiek dezinformacija, tiek tautinės neapykantos, tarptautinės nesantaikos žaidimai, kuriems dažnai suteikiamas pseudopatriotinis, pseudotautinis atspalvis. Būkime protingi ir nesileiskime verčiami patrankų mėsa JAV imperialistų karuose.

 9. viga says:

  Maidana Kijeve ,musu propoganda isaukstino,kaip koki didziuli geri,bet jei maidanas bus lietuvoj-tai nusikaltimas.Donbaso sukileliai-separatistai,teroristai,nes kovoja pries valdzia.Sirijos sukileliai dydviriai,nors kovoja pris valdzia.Tai kur cia propoganda,kur teisybe.Europai ir amerikai rupi rusu propoganda,bet tu pedarastu propoganda nerupi???

 10. Ec says:

  Labai geras įrašas vokiečių jumoristo kas liečia propagandą youtube.com/watch?v=fldw8zaeBWQ

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top