Referendumas savai žemei apginti

2013, 25 liepos, 19:53 | kategorija LPT | atsiliepimų (10) | peržiūrų 748 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisDalia BYČIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

Lietuvos žemės nepardavimo užsieniečiams iniciatyvinė grupė telkia Tautą apginti Lietuvą nuo kolonizacijos. Organizatoriai artimiausiu metu ketina įteikti Vyriausiajai rinkimų komisijai prašymą dėl referendumo rengimo, o rugpjūčio pabaigoje numatoma kviesti žemės gynėjų suvažiavimą. Apie tai, kas laukia Lietuvos, jeigu referendumu nebus priimtos konstitucinės pataisos, kalbėjomės su iniciatyvinės grupės vadovu Pranciškumi ŠLIUŽU.

– Ar referendume bus raginama pasisakyti tik dėl žemės pardavimo užsieniečiams?

– Ne tik. Norime išgirsti žmonių nuomonę ir kitais svarbiais Lietuvos išlikimo klausimais. Vis dėlto vienas svarbiausių referendumo tikslų yra paraginti lietuvius apsispręsti, ar jie nori, kad Lietuvos žemė, pažeidžiant Lietuvos žemių vientisumą, būtų išparceliuota užsieniečių. Ateinančių metų gegužę baigiasi Europos Komisijos atidėtas terminas dėl žemės, vandenų ir miškų pirkimo sandorių įteisinimo užsienio šalių subjektams ir šis procesas gali pakeisti Lietuvą amžiams. Referendume taip pat numatoma atsiklausti žmonių dėl kitų dviejų svarbių Konstitucijos pataisų. Bus prašoma sumažinti reikalaujančių rengti referendumą piliečių skaičių iki protingumo ribos ir suteikti galimybę tautai pačiai spręsti, kaip valdyti šalies gamtos turtus, išteklius, vandenis ir oro erdvę. Mes manome, kad referendumui sušaukti turėtų užtekti 7 procentų visų atėjusių į paskutinius Seimo, savivaldybių arba prezidento rinkimus žmonių, apie 100 tūkst. piliečių, pritarimo vietoj dabar Konstitucijoje galiojančių 300 tūkst. Lyg yla iš maišo išlindo skalūninių dujų gamyba, o dar Europos Sąjungoje rengiama direktyva net geriamąjį vandenį privatizuoti. Todėl manome, kad Lietuvos žemės gelmės ir gamtos turtai pramoniniam naudojimui galimi tik atsiklausus tautos.

– Kaip atsitiko, kad būdama demokratine valstybe Lietuva iš svarbiausių klausimų sprendimo eliminavo savo piliečius?

– Iš Lietuvos Konstitucijos dabar išbraukta Lietuvos piliečių teisė į savo žemę, į savo vandenis ir į savo miškus. Šita teisė numatyta tik užsienio šalių subjektams. Mes norime grąžinti ankstesnę Konstitucijos nuostatą, kad visais svarbiausiais tautos gyvavimo klausimais reikalingas tautos pritarimas. Lietuvos Seimas 2003 m. kovo mėnesį, neatsiklausęs tautos, savavališkai, išdavikiškai, absurdiškai pakeitė šią nuostatą į baisiausią kada nors buvusią per visus amžius. Nė viename išlikusiame valstybiniame dokumente nebuvo fiksuota galimybė užsieniečiams įsigyti Lietuvos žemių. Šitie išgamos įteisino žemės pardavimą užsieniečiams, neatsiklausę savo tautos.

Visi svarbiausi Lietuvos gyvenimo klausimai turi būti sprendžiami referendumu, ir šią teisę reikia atkurti ir įteisinti. Europos Sąjunga pasmerkė Lietuvą išnykti. Vokiečiai, prancūzai ir visi kiti nuo seno buvo kolonizatoriai. Mes, lietuviai, nuolat turėjome priešintis tiems, kurie ėjo į mūsų kraštą ir norėjo okupuoti mūsų žemes. Ne vienas lopinėlis dėl šios teisės aplaistytas lietuvių krauju. Dabar jie ne tankais, ne šautuvais ir ne kalavijais Lietuvą ima. Ima ją savo eurais. Mus elementariai kolonizuoja, o mes tylime.

– Ar, be referendumo, nėra kitų pasipriešinimo priemonių?

– Referendumas yra vienintelis Europos teisėje išlikęs teisėtas būdas pasisakyti dėl Konstitucijos pakeitimo ar patvirtinimo bei kitų vidaus politikos klausimų. Galima tikėtis, kad atsiras Lietuvoje teisingas prezidentas, kuris iškels šį klausimą. Konstitucines pataisas galėtų priimti ir Lietuvos Seimas, bet Seimas, kaip ir visa sistema, yra valdomas partinių grupių. Seimas yra visiškai reguliuojamas ir negina tautos interesų. Visame pasaulyje partinė sistema yra totaliai supuvusi, neišskiriant ir Lietuvos.

– Kaip paveiks Lietuvą leidimas pirkti žemę užsienio piliečiams? Kaip apsisprendė mūsų kaimynai? Ar tokių pamokų pasaulyje jau buvo ir kaip jos paveikė istoriją?

– Leidimas pirkti žemę užsieniečiams yra absoliutus Lietuvos kolonizavimas, jos išnaikinimas iš Europos žemėlapių. Žemės pardavimas pažeidžia teritorinio vientisumo principą, kuris yra fiksuotas Lietuvos Konstitucijoje ir kiekvieno Seimo nario, ir kiekvieno prezidento priesaikoje. Jie jau seniai sulaužė priesaiką ir už priesaikos sulaužymą turėtų būti griežčiausiai nubausti be teismo ir be tyrimo.

Kaimynai jau pražuvo. Su latviais buvau susitikęs, jie verkia. Latvių nebėra. Estai Europai nebuvo didelė problema, nes jau seniai yra suomių padalinys. Apie estus niekas nebešneka kaip apie atskirą valstybę ar atskirą tautą. Pamokų pasaulyje yra įvairių. Liūdnas Palestinos, Aliaskos, Indijos, kitų kolonijų likimas. Neieškokime atitikmenų Lietuvai pasaulyje. Lietuva yra vienintelė, o mes, lietuvių tauta, turime prigimtinę teisę gyventi savoje žemėje.

Respublika

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Lowrell says:

  Šaunuoliai, būtinai pasirašysiu.

 2. justas says:

  sutinku su visom autoriaus tezem mes esame kolonizuoti kokia 75%.
  pirma norima ivesti eura, o paskui parduoti zeme uz tuos eurus. tada jau bus 100% kolonija.
  stai kaip jie veikia nieksai.

  neveltui skoma EINA KAIP ŽEMES PRDAVĘS!

 3. Juozas says:

  – Iš Lietuvos Konstitucijos dabar išbraukta Lietuvos piliečių teisė į savo žemę, į savo vandenis ir į savo miškus. Šita teisė numatyta tik užsienio šalių subjektams. Mes norime grąžinti ankstesnę Konstitucijos nuostatą, kad visais svarbiausiais tautos gyvavimo klausimais reikalingas tautos pritarimas. Lietuvos Seimas 2003 m. kovo mėnesį, neatsiklausęs tautos, savavališkai, išdavikiškai, absurdiškai pakeitė šią nuostatą į baisiausią kada nors buvusią per visus amžius. Nė viename išlikusiame valstybiniame dokumente nebuvo fiksuota galimybė užsieniečiams įsigyti Lietuvos žemių. Šitie išgamos įteisino žemės pardavimą užsieniečiams, neatsiklausę savo tautos.“

  „išbraukta Lietuvos piliečių teisė..,  … numatyta tik užsienio šalių subjektams.“
   – Ant kiek reikia būti naiviais, kad po tokio teisių „išbraukimo“  saviems ir tokio jų „numatymo“ svetimiems, tų braukytojų  neužmėtyti akmenimis ar bent neišmėšti su šakėmis. Juk tai totali ir absoliuti išdavystė, ir už tai tie braukytojai-numatytojai-išdavikai verti mirties. Juk ne veltuj prieš tai jie pasistengė, kad būtų panaikinta mirties bausmė. Reiškia, žinojo, kokio mąsto nusikaltimus ruošėsi daryti. Reiškia, tas jų mirties bausmės taikymo panaikinimas yra niekinis, nes sąmoningai ruošdamiesi daryti mirties vertus nusikaltimus, jie jau vien dėl to ketinimo automatiškai prarado teisę priėminėti bet kokius sprendimus ir įstatymus.

  O ką gali reikšti“ „mes norime grąžinti ankstesnę Konstitucijos nuostayą…?“
  – Ar tik ne tai, kad mes nuolankiai prarijome išdavikų atimtą iš mūsų teisę.., ir dabar  gailiai maldausime gražinimo?

  „Lietuvos Seimas 2003 m. kovo mėnesį, neatsiklausęs tautos, savavališkai, išdavikiškai, absurdiškai pakeitė šią nuostatą į baisiausią kada nors buvusią per visus amžius. Nė viename išlikusiame valstybiniame dokumente nebuvo fiksuota galimybė užsieniečiams įsigyti Lietuvos žemių. Šitie išgamos įteisino žemės pardavimą užsieniečiams, neatsiklausę savo tautos.“
  – Tai prie ko čoa daqbar reikalinga vaidinti demokratiją ir organizuoti kažkokius referendumus, jei čia aiškiai deklaruojamas išdavystės faktas? Išdavikus dera pakarti. …Nors, gal nė neverta dėl tokių gadinti virves, galima juos patrasčiausiai išvaryti iš savo krašto, be teisės bet kada sugrįžti.  Jų veiksmai negali būti nei teisėti, nei kada nors įsigalioti,  todėl tokių nėra jokios prasmės ir atšaukinėti, tuo labiau referendumais. O referendumų organizavimas tokiomis sąlygomis reikštų ne ką kita, kaip tik bandymą išgauti tautos pritarimą išdavikų nusikalstamiems mūsų teisių išbraukinėjimams ir jų numatymams svetimiems. 

 4. ara-copy says:

  Štai pilnas, šio seimo, pakeitusio Konstituciją sąrašas, kuriame , kaip seimo pirmininkas pirmasis rikiuojasi Artūras Paulauskas, toliau visi kiti žinomi veikėjai, tarp kurių yra ir daugelio (bet ne visų) gerbiamas Vytautas Landsbergis ir ir visi kiti, kurie daugelį metų sėkmingai griovė Lietuvą:
  http://lt.wikipedia.org/wiki/2000%E2%80%932004_m._Seimas

 5. Skaitytojas says:

  Kai Lietuva tokia maza, zemes ne per daugiausia, bet lietuviams uztenka. Gyvename.

  Isivaizduoju kai pirks Lietuvos zeme uzsienio kompanijos, steigs cia kiauliu didziules smirdancias kiauliu fermas, pavers Lietuvos zeme sudu kruva.

 6. Skaitytojas says:

  Vienareiksmiskai esu pries Lietuvos zemes pardavima.

 7. rrrg says:

  Pirmas etapas turėtų būti uždrausti pardavinėti žemę, tada atimti tą, kuri užsieniečių buvo įgyta neteisėtai perkant net ir esant žemės pardavimo draudimui, kartu žiauriai nubaudžiant ir tuos, kurie tarpininkavo tokiuose sandėriuose. Toliau turi būti užtikrinta, kad žemė užsieniečiams nepereitų kitais būdais – už skolas, negalima būtų užstatyti žemės užsienio subjektams ir asmenims, paveldėti užsieniečiams Lietuvos žemę ir t.t.

 8. s says:

  TOKS RIMTAS KLAUSIMAS ,KAIP ZEMES ISPARDAVIMAS UZSIENIECIAMS turejo buti sprendziamas tik referendumu tokio lygio istatimai priimti be referendumo yra niekiniai .tai juk liecia diūdziaja tautos dali.

 9. Ukininkas Antanas says:

  Man tai tie politikavimai perdaug galvos nekvarsina – kiek akys ves, tiek karves ir ganysiu be jokiu kvailu popierieliu. Jei man vokietys ims su savo kombainais zeme gadint – as jam nakti visus jo traktorius pagadinsiu negriztamai. Ka is draugu amerikonu ismokau – jei lenda vagis i tavo darza „su leidimu“, tai terorizuok ji tol, kol atsoks noras. Lietuvos zeme man be galo brangi – cia mano senoliai krauja pyle. Ir as savo pilsiu, jei tik reiks. Tiek pries parsidavusius „savus“ tiek pries kryziuociu palikuonis ir kitus vagis. Kitiem siulau elgtis taip pat. Istatymai – tik bezdzioniu reikalai. O kai gyvent reik – sukis kaip moki :)

 10. rosita says:

  Idomu ,kaip mes vadinsimes, pardave zeme, busim emigrantai savoj zemej,ar Lietuvei be zemes.Ar isvis dar vadinsimes Lietuveis.NEPARDUOKIME ZEMES

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top