Revoliucijų prevencijai JAV nori perimti į savo kontrolę socialinius tinklus

2011, 22 liepos, 12:07 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 660 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisValdžios priešininkai įvairiose šalyse vis dažniau susitaria dėl protesto akcijų per socialinius tinklus, kaip Facebook, mikroblogą Twitter arba propagandiniais tikslais panaudoja video paslaugą YouTube. Tačiau dabar amerikiečiai pasiruošę išleisti milijonus tam, kad išsiaiškinti, kaip interneto bendravimo pagalba užgimsta revoliucijos, strategiškai svarbiose jiems šalyse.

Ir taip, amerikiečių valdžia ruošiasi išleisti apie 42 mln dolerių, kad suvokti kvietimų kovoti ir propagandos internete išaiškinimo mechanizmą. Pentagonas nori išmokti atsekti ir užkirsti kelią kryptingiems kvietimams maištauti ir ekstremistiniams veiksmams, skelbiamiems socialiniuose tinkluose. Priežastimi tam tapo ne per seniausiai vykę neramumai Egipte, kur Facebook ir Twiter tapo savotiška propagandos ir organizacine aikštele protestuojantiems.

JAV gynybos ministerija prašo mokslininkų sukurti ištisą „mokslą apie socialinius tinklus“, dėka kurio pavyktų atsekti protesto nuotaikas ir „gesinti“ įtampos židinius virtualioje erdvėje. Programos rėmuose bus vykdomi eksperimentai modeliuojantys socialinius tinklus su 2-5 tūkstančiais dalyvių ir organizuojami vaidmenų žaidimai tinkle, kuriuose dalyviais bus dešimtys tūkstančių naudotojų.

Pentagone neaiškinama, bus ar ne tuo pačiu metu atidirbtos ir techninės socialinių tinklų ir kitų populiarių paslaugų kontrolės priemonės, tikrinant jų lojalumą valdžiai, nors tai būtų pilnai logiška.

Video portalo RuTube direktorius Michailas Iljičevas tvirtina, kad tam, dirbantiems ties šia užduotimi žmonėms, teks sukurti sistemą vienu metu apdorojančią elgesio modelius ir multikalbinį tekstinį ir video srautą, kurį generuoja šimtai milijonų unikalių naudotojų.
«Kažką priešpastatyti tokioms sistemoms technologiškai bus ganėtinai sudėtinga – pabrėžia p-nas Iljičevas. — Greičiausiai revoliucionieriai pradės naudotis sutartinius ženklus ir šifruoti pranešimus susirašinėjime. Taip pat efektyvu dažnas naudotojo paskyrų keitimas, skirtingų IP-adresų naudojimas. Kad susitvarkyti su tokiais paprastais dalykais prireiks jau ne veiksmų monitoringo (stebėjimo) sistemos, atskiriančios teroristus pagal tam tikrus veiksmus, o programos, išskiriančios anomalius veiksmus, nepanašius į kitų naudotojų elgesį».
Ar įmanoma «užgesinti» revoliucines nuotaikas Internete? Anot kompanijos „Diogenes“ direktorės – Valentinos Malikovos, tai išpildoma užduotis ir dauguma kompanijų bei valstybės struktūrų naudojasi socialinių tinklų galimybėmis – samdo SMM-specialistus, seka ką rašo darbuotojai ir konkurentai.

Kaip pažymi kompanijos „Aladdin R.D.“ marketingo vadybininkas Grigorijus Vasiljevas, Internetas dabar pergyvena socialinių tinklų bumą ir toks spec tarnybų dėmesys buvo tik laiko klausimas. «Neverta pamiršti, kad nežiūrint į programinės kontrolės galimybę, Pentagonas savo rankose turi ir administracinius informacijos gavimo svertus iš kompanijų suteikiančių masines interneto paslaugas. Gali būti, kad iš Pentagono pusės bus ir tam tikrų, nustatyto turinio pranešimų blokavimas (arba net naudotojų paskyrų blokavimas)», — pažymi jis.

Taip, pavyzdžiui, ištyrę kokiu principu sukuriamos socialinių tinklų revoliucijos, amerikiečių kariškiai ir spec tarnybos turės galimybę nukreipti naudotojų ekstremistinį aktyvumą įstatymiškai legalia linkme, kam greičiausiai bus naudojami patys įvairiausi būdai – nuo gandų demaskavimo iki dezinformacijos sklaidos. Bet kuriuo atveju panašu, kad Jungtinėms Valstijoms socialiniai tinklai tampa mūšio lauku ir todėl amerikiečiai stengiasi atidirbti atitinkamą strategiją.

Beje, išvakarėse kariškiai patvirtino «Interneto-fronto» reikšmę: „nulaužtos“ el-pašto paskyros, tinklapiai ir mobilūs radikalaus judėjimo „Taliban“ narių telefonai perdavinėjo pranešimus apie talibų lyderio mulos Omaro mirtį, kad paskleisti sumaištį ir nerimą Amerikos priešų tarpe.

išvertė: sarmatas.lt

šaltinis: http://www.rbcdaily.ru/

komentaras:
Labai panašu, kad JAV kariškiai ruošiasi, tačiau žinoma to neskelbia, būtent savo šalies piliečių, kurie turi visas priežastis reikšti nepasitenkinimą, kontrolei. Nes svetimų šalių revoliucijos yra niekis, lyginant su galimu savų žmonių nepasitenkinimu arba net maištais.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Mindaugas says:

  Netikiu. Eilinis propagandinis straipsnis, skirtas dėmesio nukreipimui.
  Pentagonas „įsisavins“ milijonus biudžetinių pinigų, kad išsiaiškintų, kaip CŽV daro „spalvotas revoliucijas“ „strategiškai svarbiose“ šalyse, pasitelkdama socialinius tinklus kaip ginklą? Kaip išradinga!

 2. a.grumbinas says:

  blogis yra ne tai kad CŽV nori perimti socialinius tinklapius.ir tam priešinimasis yra tik kova su pasekmėmis.didžiausias blogis yra ne pasekmėje o pačioje priežastyje,tai yra pačiuose tinklapiuose.visi tie facebookai tik blogi neša……

 3. mindas says:

  as irgi manau, kad cia propaganda-patys tu revoliuciju organizatoriai dabar ala tirs kaip jie organizavo tas revoliucijas :)))))))))))))))))))))))

 4. Azuolas says:

  Gaila zmoniu kurie sedi tviteryje, facebuke ir atiduoda savo laika ir energija.

 5. Antanas says:

  CZV ir kitos slaptosios tarnybos renka informacija per socialinius tinklus,mobiliuosius telefonus.Tai yra seniai zinoma.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top