Rimantas Dagys: „Lietuvai reikalingas krikščioniškų vertybių sugrįžimas į viešąjį gyvenimą“

2019, 19 liepos, 9:16 | kategorija LPT | 2 komentarai | peržiūrų 269 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Rimantas Dagys

Liepos 17 d. Seime įvyko Rimanto Jono Dagio spaudos konferencija, kurioje buvo pristatytas naujos vertybiškai angažuotos politikos Lietuvoje poreikis bei atitinkamai naujos politinės jėgos kūrimo perspektyvos.

Nepaisant to, kad ūkis Lietuvoje vystosi pakankamai dinamiškai, tačiau, R. J. Dagio teigimu, nuo Nepriklausomybės pradžios dėl žemo gimstamumo Lietuvoje išnyko tiek pat žmonių, kaip per Antrą pasaulinį karą; o dėl emigracijos – tris karus tiek. Ši krizė jau atsispindi daugelyje rodiklių, pvz.: drastiškai krenta aukštųjų mokyklų absolventų skaičius. Anot R. J. Dagio, tai vyksta ne todėl, kad nėra norinčių studijuoti, bet tiesiog dėl jaunų žmonių trūkumo Lietuvoje.

Seimo nario R. J. Dagio teigimu, raminti savęs šiek tiek gerėjančiais imigracijos rodikliais šiandien nederėtų, kadangi ilgalaikėje perspektyvoje demografinę krizę lemtų gimstamumo mažėjimas, tad tektų vežtis imigrantų iš trečiųjų šalių, kas Lietuvos visuomenę padarytų mažiau integruotą ir nesaugią.

Anot R. J. Dagio, žmonės jaučia ir vis geriau supranta, kad savanaudiškumo ir liberalios pasaulėžiūros vyravimas Lietuvos politikoje veda valstybę tik į aklavietę. Seimo nario teigimu, to pavydžiu galėtų būti Prezidento rinkimų II turo rezultatai: „Prieš liberalių pažiūrų kandidatę ženklia persvara laimėjo tradicinės šeimos, tautines ir socialiai angažuotos rinkos ekonomikos pažiūras atstovaujantis lyderis. Būtent to Lietuvai ir reikia.“

R. J. Dagys teigia, kad šiandien žmonės siekia, kad politika visų pirma būtų patikima: „Savo ir valstybės gerovę žmonės nori kurti ant tvirto pamato. Šiandien politikai Lietuvoje privalu nusigręžti nuo tuščių ideologinių ir savanaudiškų pažadų ir sugrįžti prie prigimtinių gerovės pamatų. Be šių pamatų mes sunyksime chaose. Mus greitai praris pirmiausiai ne Rytų kaimynas, o mūsų pačių godumas ir neišmanymas.“

Seimo nario teigimu, suprasdami šią situaciją, žmonės jau imasi veikti ir vienytis, kad pakeistų šią situaciją: „Laisvi, bet pareigingi, atsakingi prieš šeimą ir bendruomenę žmonės natūraliai buriasi, norėdami valstybę statyti ant istorijoje išbandytų ir visada gelbėjusių prigimtinių principų, kuriuos diktuoja sveikas protas, krikščioniška socialinė doktrina. Tai vyksta natūraliai. Ir pirmiausiai tai daro naujoji karta, laisvai veikiantys ir atsakingi piliečiai. Šis telkimosi procesas nebūtinai yra inicijuojamas politikų.“

R. J. Dagys teigia, kad pasitraukęs iš TS-LKD pats nekurs naujos partijos, kadangi šis procesas jau prasidėjo ir be jo iniciatyvos, tačiau neatmetė, kad prisidės prie šio proceso: „Judėjimas jau kuriasi pats – spontaniškai ir „iš apačios“, ir su laiku tik stiprės. Tą procesą smarkiai paskatino ir Prezidento Gitano Nausėdos kampanija, ypač prigimtinių tiesų ir siekio kurti Gerovės valstybę ant tvirtų pamatų deklaravimas.“

R. J. Dagys teigia matantis savo, kaip patarėjo-pagalbininko vaidmenį, kuriantis naujai politinei jėgai: „Visų pirma, panaudojant savo patirtį, padėti kylančiam judėjimui greičiau ir profesionaliau susikurti, kad būtų išvengtą klaidų ir klystkelių, kuriais buvo nueita prieš kelis dešimtmečius“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. konkurencijos nėra says:

    …ir siekio kurti Gerovės valstybę ant tvirtų pamatų…
    Tik klausimas, iš kokių medžiagų bus tie pamatai liejami?

  2. Vytas says:

    Jau senokai atėjo laikas, kai TS -LKD partijai reikia keisti partijos pavadinimą. Manau, kad partijos pavadinime neturi likti žodžių „Tėvynė“ bei Lietuvos Krikščionys demokratai. Jų realiuose darbuose ir veiksmuose jau senai nebeliko nieko skirto nei Tėvynei, nei krikščioniškoms vertybėms.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top