- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

RTS: Žeraras Depardje važiavo į diktatūrą, o papuolė į pasaką

rts.ch

depardje ir lukasenka - paveikslėlis

Išvakarėse prancūzų aktorius (dabar Rusijos pilietis) Žeraras Depardje (Gerard Depardieu) susitiko su baltarusių lyderiu Aleksandru Lukašenka, praneša RTS. Video siužete, paskelbtame internete, Depardje su Lukašenka kartu šienauja lauką, šeria arklį ir vairuoja traktorių.

Sprendžiant pagal tas vietas , kurias aš aplankiau, Baltarusija – tai išties pasakiška šalis, tiesiog, kaip Šveicarija, – prisipažino aktorius. – Aš negalėjau net įsivaizduoti, kad čia tokie nepriekaištingi keliai, patrauklūs prūdai ir labai gražūs namai.“. Depardje didelį įspūdį padarė apsilankymas vietiniame agro-miestelyje, kuris, anot jo, atrodo „pavyzdingai“.

Susitikimo eigoje baltarusių prezidentas ir prancūzų aktorius neformalioje aplinkoje aptarė žemės ūkį ir technologijų skirtų auginti ekologiškai švariems produktams vystymąsi, rašo RTS. Be to, nepakeičiamas (ir nekeičiamas) Baltarusijos lyderis išmokė Depardje šienavimo rankomis pagrindų, „kietai“ šerti arklį ir vairuoti traktorių.

Kaip pastebi leidinys, nesitikėjo sutikti lyderio, „tiek artimo žemei ir žemės ūkiui“, kokiu pasirodė Aleksandras Lukašenka.

Tuo tarpu Baltarusija laikoma „paskutine Europos diktatūra“, šalimi, izoliuota tarptautinėje scenoje ir dažnai kritikuojama už politinių laisvių neturėjimą bei bet kokios opozicijos persekiojimą, primena leidinys. Teisių apsaugos organizacijos „Reporteriai be sienų“ klasifikacijoje Baltarusija užima 157 vietą iš 180 pagal žodžio laisvės indeksą.

Video: