Rusijoje ir Kinijoje į Internetą išeina „Didysis brolis“

2016, 12 liepos, 19:35 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (28) | peržiūrų 814 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

washingtonpost.com

socialinių tinklų cenzūra

Kaip tai bebūtų neįtikėtina“. Trisdešimt septynių metų rusas iš Permės, Vladimir Lužin neseniai buvo nubaustas 200 tūkstančių rublių (apie 2 817 €u) bauda už „paprasto ir be to teisingo istorinio fakto publikavimą internete“ – savo paskyros, Rusijos socialinio tinklo „V Kontakte“ puslapyje, jis patalpino įrašą, kuriame buvo minima, jog Tarybų Sąjunga, „sudariusi suokalbį su fašistine Vokietija, 1939 metų rugsėjį įsiveržė į Lenkiją“, rašoma The Washington Post redakcijos straipsnyje.

Kaip primena leidinio žurnalistai, ponas Lužinas buvo nuteistas remiantis įstatymu „prieš nacizmo reabilitaciją“, kurį šalies prezidentas pasirašė 2014-ųjų gegužę. Šio įstatymo „paskelbtu tikslu“ buvo priešprieša nacistinės ideologijos pateisinimui, tačiau žmogaus teisių gynėjai tvirtina, kad jo pagrindine paskirtimi buvo siekis nutildyti bet kokį šalies istorijos viešą svarstymą, pabrėžiama straipsnyje. internetas

Tarybų Sąjunga ilgą laiką bandė slėpti slapto papildomo 1939 metų protokolo prie nepuolimo Sutarties tarp Vokietijos ir TSRS egzistavimą – šio dokumento tikrumą, kuriame Berlynas ir Maskva „pasidalijo“ tarpusavyje Lenkiją ir Baltijos valstybes, tarybinė vyriausybė patvirtino tik „glasnost-perestroikos“ epochoje, rašo medžiagos autoriai. Tuo tarpu, savotišku „putiniško valdymo leitmotyvu“ nuo kai kurio meto yra „stalinistinio paveldo išaukštinimas ir jo [Stalino] bendradarbiavimo su Hitleriu pridengimas“. Praėjusiais metais Vladimiras Putinas net atvirai pasisakė gindamas nepuolimo Sutartį, pareikšdamas, jog ji buvo būtina priemone, o Rusijos kultūros ministras Vladimir Medinskij pavadino dokumentą „kolosaliu stalinistinės diplomatijos laimėjimu“, piktinasi žurnalistai.

Pono Lužin publikacija, galbūt, būtų likusi nepastebėta, jeigu ne „rusų valdžios noras nubausti jį, kad kiti žinotų“, tęsia autoriai. Niujorko universiteto profesoriaus, Marko Galeotti nuomone, Rusijos prezidentas nesiėmė masinių represijų, naudojamų stalinistinės epochos metu, o vietoje to pasinaudojo „palyginti nedideliu, MIP išreklamuotų ir valstybės žiauriai suvaidintų baudžiamųjų spektaklių skaičiumi“. Dėka to, visi Rusijos piliečiai tapo budrūs ir nuo šiol visur su savimi imasi „mažytį cenzorių, tokį mikro-Putiną“, daro prielaidą profesorius Galeotti.

Tiems, kurie savo „cenzoriaus“ su savimi nesinešioja, valstybė turi atsidėjusi kitas priemones: prieš keletą dienų Rusijos prezidentas pasirašė naują įstatymą, įpareigojantį ryšio operatorius saugoti savo naudotojų telefono skambučių ir tekstinių pranešimų įrašus šešių mėnesių bėgyje ir perduoti juos valstybės saugumo organams, o duomenų apsikeitimo tarnybas, tokias kaip Facebook ar Telegram – valdžios reikalavimu pateikti šifravimo raktus, skirtus iššifruoti susirašinėjimui, rašo The Washington Post kolektyvas. „Šiuolaikinėje Rusijoje Didysis brolis vėl ėmėsi stebėti žmones“, – ironizuoja autoriai. (šiandien tai, deja, viso pasaulio problema, ne išimtis ir Lietuva – vert past)

Kinijoje, kur Facebook ir Twitter užblokuoti, vietiniai socialiniai tinklai pradžioje „išmušdavo valdžią iš vėžių“, pastebi žurnalistai. Konkrečiai, katastrofos, kaip, sakykime, traukinių susidūrimas netoli Wenzhou 2011 metais, buvo aktyviai nušviečiamos Kinijos socialinių tinklų naudotojų, ir jų pranešimai dažnu atveju prieštaravo oficialiai vyriausybės pozicijai, teigia autoriai. Tačiau, kaip bebūtų, kinų valdžia sumąstė kaip „priveržti veržles“: kiber-erdvės Administracija, galingas Kinijos cenzūros organas, šių metų liepos pradžioje įvedė bausmes tinklapiams už nepatvirtinto turinio platinimą – tai yra, daro prielaidą The Washington Post žurnalistai, tokios informacijos, kuri nepalanki valdančiajai Kinijos Komunistų partijai.

Ir Rusija, ir Kinija iš esmės bando „pažaboti laukinį ir laisvą savo vidumi Internetą“ įvesdamos interneto cenzūrą, ir „prisilaiko vienodai pavojingų pažiūrų informacijos atžvilgiu, laikydamos ją būtinu valstybės priežiūros-globos objektu, reziumuoja autoriai.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 28

 1. cnn says:

  tyli vatnykai pries faktus,kur desiesi….gal lenino rastus medituoja…mugaga

 2. MS says:

  Faktas – kaip blynas! :)

 3. Antanas says:

  Na nieko čia naujo. Atsilieka RF nuo Europos. Pas mus jau senokai pagal įstatymą jau senokai saugo visus sms ir kitą informaciją. Sukurta struktūra, sekanti veiksmus internete. O JAV nuo XX a. paskutinio dešimtmečio kaupia kiekvieno naršančio informaciją, jeigu susirašinėjimas arba paieška atitinka nustatytus raktinius žodžius.

 4. pestininkas says:

  Tik maža dalelė buvo atskleista tu protokolu viėšumai!Didžioji dalis iki šiol kruopščiai slepiama nuo žmoniu,tiėk vakaruose tiė rytuose…

 5. Mindaugas says:

  Kvailas straipsnis. Gerbiamieji. Jeigu šis Vladimir Lužin paskleidė faktais nepagrįstą informaciją, turi atsakyti. Bet aš suprantu. Lietuvoje ir taip klastojama istorija, tačiau juk labai patogu kritikuoti Rusiją, apsimetant didžiaisiais demokratais…beje, straipsnio informacija labai tendencinga.

 6. V says:

  Istorinis komentaras nuo Андрей Фурсов „Как и кем была организована Вторая Мировая война“

 7. gojus says:

  Tai kad Lietuvoje toks pats reikalas praėjo tykiai tykiai – juk tai viso labo ES nuostatos. Ir kaupia visi operatoriai visą trafiką 6 mėnesius. To paties prisiūtgalvio cnn, čia aktyviai isterija triedžiančio visas trafikas pastarųjų kelių metų saugiose operatorių ir stt rankose….

  Bet visumoje, tai bėda pasaulyje – viskas eina kaip Biblijoje pranašauta – kiekvienas bus apskaitytas ir kontroliuojamas. Prieisim iki to, kad negalima nei pirkti nei parduoti bus be žvėries ženklo. Antikristas sparčiai ruošia kelią savo atėjimui.

  O Rusija ryškiai irgi ruošiasi gynybai – mato, kad Nato puls ir gintis reikės ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Manau nieks negali spėt koks karas bus šis – komunikacija visiškai pakeitė poveikio galimybes – nuo visko neapsisaugosi juk.

 8. Panzer says:

  Paprastas ir teisingas? Nu nu…Kas apie istorija ir politika nėra nieko paprasto ir teisingo, visur yra peripetijos ir kažkieno įtaką,ir kažkieno išskaičiavimai.
  Lietuvos istorijoje pilna dviprasmiškumo, kad ir tie patys partizanai, visi vertina juos lyg neliečiama šventenybe,nors iš tiesu dalis jų buvo eiliniai nusikaltėliai. Savikritiškumas yra tolimas šių dienų žmogui, net iš savęs pasijuokti nemokame, o ką jau kalbėti apie kritiškumą…
  Šių dienų grėsmės yra taip gudriai paslėptos, kad sunku jas pastebėti, nes jos įsuktos į pelno ir galios troškimą,o tuo labiau,kad tikslas pakenkti kitoms valstybėms. Nemokas ir lengvai prieinamas yra tik sūris spąstuose…

 9. saul says:

  Taip,taip panzer.Dviprasmiskas buvo musu partizanu gyvenimas.Viskas dviprasmiska.O…vienareiksmiska tik tai ,kad i CCCP Lietuva pati istojo,kad i lagerius ir tremtis caras ir CCCP KGB treme burzujus ne uz dyka,kad 1991 savi i savus saude ir……,kad NATO „purvinais batais trypia sventa Lietuvos zemele“ :)

 10. konkurencijos nėra says:

  ir……,kad NATO „purvinais batais trypia sventa Lietuvos zemele“ 🙂

  Įrodyk, kad ne!!!

 11. saul says:

  Yra konkurwncija,yra….Kvailesniems noreciau priminti,kad mes patys(Lietuvos kariuomene) ir yra NATO,bet TO niekad nesuprast,turintiems 2 smegenu vingius

 12. Panzer says:

  Visus karinguosius nato rėmėjus reiktų į Siriją išvaryti, lai kariauja už „demokratija“, o ne amsi šiltai įsisuke ant fotelio. Jav su Rusija kaip suko reikalus, taip ir toliau suka, o „patriotams“ teks daug karčių piliulių praryti…

 13. konkurencijos nėra says:

  to saul na jei tau nato ne okupantai tai tu nė 2 neturi…

 14. gojus says:

  saul -> visai neseniai – vos prieš 25 metus mes dar buvome PATYS tarybinė kariuomenė! I vė napagalvojai prieš rašydams…

 15. to saul says:

  jeigu TSRS kariuomenė, kurioje tarnavo visi Lietuvos vyrai nuo 18 metų, buvo okupacinė, tai ir NATO kariuomenė taip pat. O apie partizanus reikėtų pasišnekėti su paprastais kaimų gyventojais, nors gal jau ir vėlu, didžioji dauguma jau išmirę, todėl ir galima iš visų partizanų daryti didvyrius.

 16. saul says:

  Taip.Net nepagalvojau,nes mes tos kariuomenes buvome okupuoti.As pats joje tarnavau,bet nesijaute,kad ji SAVA ar MUSU.Paputus nepriklausomybes vejams…,nuo tos tavo tarybines kariuomenes jau slapstesi tukstanciai Lietuvos jaunuoliu.Labai gaila,bet man nepavyko.Dabar-Lietuvos jaunuoliai apsivilke Lietuvos uniformas,komandas klauso gimtaja kalba,armijos tikslai-apginti Lietuva,Jie zino,kad esti pasaulines Vakaru kulturos ir pasaulinio NATO alijanso dalis( avangardo dalis)Mazarasciams noreciau priminti,kad NATO sudaro ivairiu pasaulio valstybiu kariuomenesJauciate gojai skirtuma,ar ne.? O kas buvo tas Lietuvos jaunuolis sovietineje kariuomeneje?Kur jis tarnavo ir kokie uzdaviniai jam buvo keliami, tarnaujant Sibire,Uzpoliareje ar Tolimuosiuose Rytuose.Kokia kalba jis ten kalbejo ar klause isakymu?

 17. Panzer says:

  Nato aljanso dalis… Lietuva yra kažkieno dalis? Hmm…įdomu, kokia kalba vyksta operacijos Irake? Nato yra Varšuvos pakto atitikmuo, protingiesiems Lietuvos kurmiams reikėtų tai suprasti. Aljansas, kuris užpuolė Jugoslavija, aljansas,kuriam vadovauja Jav, o kitos šalis asistuoja…

 18. saul says:

  Tavo mintys visiskai teisingos.Jei vyksta tarptautines misijos-ten vyrauja anglu kalba.O kokia dar kita kalba galetu buti? Rusu?Taip,nato ir yra Zlugusio Varsuvos pakto atitikmuo.Ir kas cia keisto.Tik ,prasau,nelyginti ruSSiskojo-priverstinio Varsuvos pakto,su savanoriskuoju NATO,i kuri nera priimamos visos norinciosios ten patekti salys,tokios kaip Gruzija,Ukraina ar…Suoimija,Svedija. NATO bloke yra nemazai…savo atskira politika vykdanciu valstybiu,tokiu ,kaip Prancuzija,Turkija ar J.Karalyste,kurios vykdo gan….pasizymi individualia veikla.Pvz. Prancuzijos veikla Alzyre,Tunise arba…JK -Folklende,jau nekalbant apie Turkijos autonomiskuma.Visa tai…nepalyginama su zlugusiu Varsuvos paktu,kur uztekdavo vieno Kremliaus sprendimo.Taip,vadovaujanti vaidmeni NATO bloke turi JAV.O tai,kad daugiau gali vadovauti…-Kanada,Norvegija ar JK ?Tuo labjau,kad JAV ir investuoja „liuto dali“Ir kuom gi taip tu cia Panzer stebiesi,kad Lietuva yra kazkieno dalis.Taip .Ya.Aisku,kad ne Russijos dalis,kaip kad gaila,kai kuriems Maskvos „kurmiams’ bebutu.Lietuva yra ES dalis ir ieina i NATO.NATO yra musu visu vakarieciu …karine sajunga.Bet koks NATO kontingentas esantis bet kurioje is NATO bloko saliu ….yra legalus ir teisetas.Kazkaip tai….penktakoloniams neuzkliuna roSSiejos bazes ar karine technika NVS salyse,kurios net nera jokioje karineje sajungoje su roSSieja.Prasiplaukite „kurmiai“ smegeneles ir galvokite adekvaciai.

 19. konkurencijos nėra says:

  to saul

  teletabio svaičiojimai…

 20. gojus says:

  saul nusipezėjo ir dabar bando uodegą išsukt paklodes rašydams – apgailėtinai atrodai, landzberzombi! Išsivaduok, žmogau! Kodėl pasidavei zombinimui? Negyvenai per karą, nežinai ką kiek žudė partizanai ir kaip jie atrodė. Paklausyk ne vien lęndzbergio bet ir mūsų tėvų – jų istorijos turi įvairiausių spalvų! lęndzbergius už savo pezalus gauna valdžią ir pinigus – toks jo darbas. Bet tau nebūtina pasikabint – gali būt laisvas! Pasuklausyk kokia kalba Lietuvos kariuomenė kalba Pabradėje per pratybas! Ten pilna svetimų karių, kurių tu tareisi atsikratęs 93-ais. Svetimi kariai trypia Lietuvos žemę! LIetuvoje veikia nelagalūs svetimų valstybių kalėjimai žmonėms kankinti! Lietuva vykdo svetimos šalies kariuomenės įsakymus – siunčia savo sūnus į karą Afganistane, Irake, Malyje, Sirijoje – gerai kad čia palūžo prancūzai su anglais. Lietuva nėra nepriklausoma ir viskas už ką kovojo žmonės per sausio įvykius ir Baltijos kelyje iš jų atimta, atiduota politinei klikai, kuri vykdo svetimos valstybės įsakymus už pinigus. Nesuprantu kaip tu tai gali pakęsti ir teisinti… Bet matyt pats nekaip jautiesi jei paklodes taipini savo pažiūroms pateisinti

 21. Mindaugas says:

  Gerbiamieji kolegos. Siūlyčiau nesivelti į ginčus su saul. Jis juk elementarus trolis, neatmestina, kad dirbantis vsd, kaip sakant, vykdantis jų užduotis…

 22. saul says:

  :) :) :) Apgailetinos goju paklodes.Penktakoloniams gojams Lietuvos istatymu demokratiskumas visai nasrus atriso.Visokiems mindovgsams nepatinka tiesa,kad Lietuvoje „prie ruso“ visur ka(apiskai vapaliodavo…ir ne tik okupacine kariuomeneje,bet ir istaigose.Pries dezinformacija galima priespastatyti tik….informacija.Kremliaus „gojams“ ir ‘troliams“siulyciau nuvykti i Pabrade -bus greiciau ir patikimiau,nei skaityti ka(apiskuosius interneto portalus.Taip,as per kara negyvenau,kaip ir dauguma Lietuvos gyventoju..Ir jei cia minusas,tai labai Jusu „gojai“ atsiprasau :) :) Jei jums ,gojai, idomu,tai gan gerai zinau,kas vyko karo metu ar pries ji.Mano proseneliai buvo istremti is Lietuvos dar tolimaisiais 1863 metais po sukilimo.O ju palikuonis sovietai isbuozino dar karta …ir isveze dar toliau i Sibirus.Jei kam idomu pasiskaitykite V.Indrasiaus knyga „Isginti i uzmarsti“ .Ir nereikia cia vaidinti teisiuosius,jei esate tik eiliniai“trisdesimtrubliniai troliai“Tokiu,kaip jus,veikeju deka Lietuva kentejo ne 1 amziu.Buvusiuju sovietiniu revansistu, stribu palikuoniu ir sovietiniu kolonistu palikuonys bando uzurpuoti Lietuvos istorija,jos praeities atminti.Man tokie jusu bandymai apgailetini ir …normaliems Lietuvos pilieciams sukelia tik juoka :) Dar juokingesni ,kai kuriu,bandymai cituoti Dievo zodi (nuo kada sovietu „podstylkes“ dorais krikscionimis patapo :) ).Na o apie jusu juokingus nick’us tai ,suvisai,nera zodziu.Kuo didesnis trolis-tuom garbingesniu lietuvisku vardu pasivadina.Ane mingovgsai ??? :)

 23. pestininkas says:

  Saul-papildau!Taigi sovdepo podstylkes mus gi ir dabar valdo!O atėjus r.f.kariuomenėj mindaugas ir taip rašė kad širdingai pasitiks,nors keista juk ten jau pasibaiges komunizmas?Taigi busimas kitos pusės kolaborantas!Klausimas vėlgi kada jis pardavė litvanija?…

 24. saul says:

  Matai,roSSiejoje dar daug like tu….stalino ir sovietu garbintoju.Jam tas laaaabai prie sirdies.Nors….,as manau,kad ne vien tik TAS jam svarbiausiai.Tokie „mindovgsai“ pasirodo visame grazume….ir pradeda savo „tikraja veikla“ atejus „X momentui“.Nieko jis nepardave,nebent,labai seniai,savo sazine.Nors,kaip gali parduoti TAI,ko nebeturi.Zmogenas dirba savo „Judo“ darba ir tiek.Ir galiu pasakyti,kad sekasi jam visai prastai. :) Niekas jau nebetiki jo dievais.Tie dievai ….,net jo isgirtojoje rosiejoje niekam nebeidomus ir daugelio seniai pamirsti.

 25. pestininkas says:

  Nu teip r.f.komunistai tik butaforija,dumoj sėdi,ale gauna kauliuku skaniu ir kalba kas valdžiai reikia,vat tokiė jiė šiaudadušiai,lozungu kaip mindaugas sarmatuose pasvaido ir viskas…

 26. Mindaugas says:

  to gojui. Teisingai pastebėjote. O aš pastebėjau vieną įdomų faktą. Tokie kaip saul ir pestininkas yra ne tik akli NATO garbintojai, tuo pačiu jie yra ir nacistinių nusikaltėlių garbintojai. Neseniai miręs poetas antifašistas Aleksandras Bosas pagristai rašė: ,,Kas sugalvojo sadistų išgarbinimo akciją, įvykdė prieš tautą didžiausią provokaciją“. Daug Lietuvos žmonių klausia-,,Kodėl Lietuva priklauso NATO blokui?“. Pagristas klausimas, tuo labiau kad referendumo dėl Lietuvos narystės NATO visai nebuvo. Rašytojas Liudas Dambrauskas dar 2000 metais rašė: ,,Nuo ko mus gins NATO? Man atrodo, kad Lietuvoje NATO reikalinga Landsbergio-Kubiliaus valdžiai palaikyti. NATO- tuščias muilo burbulas, leidžiantis politikams gražbyliauti, kalbėti apie tariamą Lietuvos interesų gynimą ir rūpinimąsi jos saugumu. O faktiškai tai didžiulis lėšų švaistymas pastovioms kelionėms po Vakarų šalis. Mums reikia susirūpinti socialiniais klausimais. Žmonės turi normaliai gyventi. Šiandien mus supa ekonominis chaosas. Gamyklos bankrutuoja, daugėja bedarbių, ir tuo pačių atsiranda ypatingai pralobusių piliečių sluoksnis. Ar tai normalu? Landsbergio Lietuva- ne ta, už kurią disidentai savo gyvybes paaukojo. Landsbergio Lietuva yra valstybinio banditizmo, bedarbių, savižudžių Lietuva. Jo Lietuva šaukiasi NATO prieš savo liaudį. Landsbergio klaną sudaro ištikimi pataikūnai ir karjeristai, tie, kuriems tik rūpi prieiti prie lovio“.

 27. saul says:

  „O aš pastebėjau vieną įdomų faktą. Tokie kaip saul ir pestininkas yra ne tik akli NATO garbintojai, tuo pačiu jie yra ir nacistinių nusikaltėlių garbintojai.“ Ir kurioj gi vietoj,gerbiamasai,Jus izvelgete….nacistiniu nusikalteliu garbibimo atvejus.Paprasyciau pacituoti.Aisku,atsakymo nesulauksiu,nes visi komuniagos melagiai ir demagogai.Netgi,atviksciai,visokie mindovgsai ir garbina fasizma,kuris isbujojo ir sekmingai tarpsta Jo isgirtojoje ir isgarbintoje roSSiejoje.Eik, geriau, mindovgsai,pasimelsti savo netikriems pranasams….uzuot rasinejas tokias nesamones.

 28. Mindaugas says:

  to gojui: Pritariu jūsų mintims dėl pokario kovų. Jei turite galimybę, siūlyčiau paskaityti knygą „Kruvinos žudikų pėdos. Nacionalistų antiliaudinė veikla pietinėje Žemaitijos dalyje“. Ačiū Dievui, Lietuvoje po truputuką atsiranda neangažuotų istorikų, tyrinėjančių šį klausimą…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top