Rusijos pilietį Depardje išbraukė iš Ukrainos tikrovės

2015, 21 liepos, 21:16 | kategorija Realybė | atsiliepimų (4) | peržiūrų 287 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

ouest-france.fr

paveikslėlis

Gerard Depardieu Kanų filmų festivalyje 2015 gegužės 22, REUTERS/Eric Gaillard – RTX1E3QH

Žeraras Depardje papuolė į juodąjį Ukrainos sąrašą, kuriame surinkti garsūs pasaulyje žmonės keliantys grėsmę nacionaliniam saugumui. Šiame sąraše yra apie 600 pavardžių, praneša Ouest-France. Dabar filmai kuriuose vaidina Depardje nebus rodomi šalyje, o jo vardas uždraustas minėti ukrainiečių MIP.

Depardje kaltė tame, aiškina straipsnio autorius, jog 2014 rugpjūtį, kinematografijos festivalio Rygoje metu jis pasakė, jog „myli Rusiją ir Ukrainą, kurį yra Rusijos dalis“. Išskyrus tą, jis ne kartą išreiškė palaikymą Rusijos prezidentui.

Ukrainoje Depardje žinomas maždaug tiek pat, kaip ir Rusijoje, tačiau jo sprendimas priimti Rusijos pilietybę pas daugelį iššaukė kritinę pašaipėlę. Politiniai veikėjai primena jam tai, jog savo laiku jis palaikė „oranžinę revoliuciją“, o dabar „gieda odes diktatoriams“.

Nuo liepos pradžios, aiškina leidinys, Ukrainos kultūros Ministerija ėmė sudarinėti sąrašą žinomų pasaulinės kultūros atstovų, per daug suartėjusių su rusų vyriausybe. Apie juos bus draudžiama kalbėti MIP, rodyti jų filmus, leisti į eterį jų dainas. Anot ukrainiečių valdininkų, šio sąrašo sudarymas neprieštarauja Ukrainos teisei ir tame nėra diskriminacijos požymių. Rugpjūčio 3 šį sąrašą žadama paskelbti, ir iki tos dienos jis turi padidėti dar.

Išskyrus Depardje į juodąjį sąrašą pateko Emir Kusturica, Oliver Stone, Steven Seagal, o taip pat daugelis rusų ir kai kurie ukrainiečių artistai, – pabaigia Ouest-France.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Ec says:

  Galėtų dar geležinę uždangą pasistatyti ir internetą nusikirsti :)

 2. algimantas says:

  Atrodo prie to (geležinės uždangos) ir einama.Greitai apie Ukrainą girdėsime tik iš disidentų užrašų :)

 3. Dalia says:

  Cha, cha šis daugelio mylimas aktorius “kelia grėsmę“ Ukrainos “nacionaliniam saugumui… Vargšeliai šalies psichiatrai tyli, nes bijo pasekmių savo žodį ištarus… 

 4. ne zombiams says:

  Reikia kažkaip atsiriboti nuo fanatikų. Iš karto, kai tik liga prasidėjusi. Kai neapykanta akis užmyža – kelio atgal nebėra. Neapykanta formuojasi iš abiejų pusių. Kai lietuviškas delfis spjaudo ant rusų, tai daro blogai lietuviams, o ne rusams. Skiepija rusuose neapykantą lietuviams. Bet tai nėra savaiminis procesas – kažkas to atkakliai ir sistemingai siekia. Kaimyninės šalys turi santykius su kaimynais patys aiškintis, o ne pakusomi įsiskverbėlių cvingerių, landspirdžių ir adamkų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top