Sara Wagenknecht – Merkel: jūs pati tikite savo pasakomis?

2016, 10 liepos, 1:01 | kategorija Ideologija | 22 komentarai | peržiūrų 1 514 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Sara Wagenknecht

Sara Wagenknecht | DPA nuotrauka

Saros Wagenknecht (Sahra Wagenknecht), Vokietijos politikės pasisakymo, kuriuo ji kreipėsi į Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, beveik pažodinis vertimas.

Pone pirmininke! Mieli kolegos, ponia federaline kanclere. Istorija nesikartoja, tačiau būna fazės, kurių metu atrodo, jog politiniai laikrodžiai ėmė skaičiuoti laiką atgal, nenumaldomai grįždami į tą laikmetį, kurio niekas nenorėtų sugrąžinti.

Tie, kas seka įvykių eigą pastaraisiais metais, negali atsikratyti slegiančio įspūdžio, jog šiandien mes gyvename būtent tokioje fazėje, ir aš nenorėčiau detalizuoti kuo visa tai galėtų baigtis.

Praėjus 75 metams po vokiečių žūtbūtinio karo prieš Tarybų Sąjungą, tiesiogiai prie pat Rusijos pasienio vėl vyksta kariniai mokymai, kuriuose dalyvauja ir Vokietija.

Amerikiečių branduolinis ginklas Vokietijoje modernizuojamas. Ne demontuojamas, frau Merkel, o modernizuojamas! Ir tai vyksta tuo metu, kai visoje Europoje ir taip statomos raketinės bazės. Sprendžiant pagal viską, kalba vėl eina apie gąsdinimą, apie tai, kad Putinas būtų sulaikytas nuo įsiveržimo į Baltijos šalis.

Man iš tiesų įdomu: ar kas nors iš tų, kurie mums pasakoja šias nesąmones, patys bent truputėlį tuo tiki?

Kas stumdė sienas pastaruosius dvidešimt metų? Rusija NATO kryptimi? O gal viskas buvo visiškai priešingai.

JAV investavo 5 milijardus dolerių į režimo pakeitimą Ukrainoje. Ko pasekoje gavo suskaldytą šalį, su marodieriaujančiomis fašistinėmis gaujomis ir, taip, rusų įvykdytą Krymo aneksiją, kuri visą laiką pateikiama kaip Rusijos užsienio politikos agresyvumo įrodymas.

Nauja ginklavimosi varžybų spiralė nukreipta, tikėtina, į tai, kad „galima būtų laikyti rusišką mešką už tvoros“. Labiau idiotišką argumentuotę sunku įsivaizduoti. Šiuo metu karinės NATO išlaidos 13 kartų viršija Rusijos išlaidas. Ir dabar mums būtina ginkluotis dar daugiau, kad garantuotume saugumą Europoje? Kas per kliedesiai!

Ir, nežiūrint į tai, Jūs, frau kanclere, buvote viena iš pirmųjų, kuri anonsavote gynybos išlaidų didinimą iki 2% (BVP). 2%, – tai kasmet 25 milijardai eurų žudymo įrangai, tankams ir kitai ginkluotei. Tuo pat metu, jūs „neturite lėšų“ normalioms pensijoms, geresniam išsilavinimui. Kas gi tai per absurdiški prioritetai, kuriuos jūs numatote? Nemanau, kad jūs čia rimtai.

Garsus politikas Džordžas Kennanas (George F. Kennan) dar 90-ųjų pabaigoje NATO plėtrą į Rytus pavadino lemtinga amerikiečių politikos klaida nuo Šaltojo karo laikų, kadangi Rusijos apsupimas negarantuoja taikos visame pasaulyje, o atvirkščiai – kelia jai grėsmę. Ir, nežiūrint į tai, jūs, frau Merkel, visą laiką stūmėte ir palaikėte NATO plėtrą. Tai neatsakinga pozicija.

Kariniai manevrai Rytų Europoje, apsiginklavimas iki dantų, raketinės bazės, kariuomenių pergrupavimas – logiška, kad Maskva tą vertina kaip karinius pasiruošimus. Bet kuriuo atveju, visa tai žymiai padidina karinės eskalacijos pavojų su branduoline valstybe – Rusija.

Dar Helmutas Šmidtas laikėsi nuomonės, jog dabartiniu metu didesnė grėsmė kyla iš JAV, o ne iš Rusijos. Prezidento rinkimai Amerikoje, po kurių valdžią Baltuosiuose rūmuose gali paimti arba pusiau išprotėjęs, arba ginkluotės gamintojų lobistų marionetė, situacijos labai nepakeis.

Pastaba. Viso S. Wagenknecht pasisakymo metu iš salės ją nuolat nutraukdavo pasipiktinę A. Merkel koalicijos frakcijos nariai-deputatai.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 22

 1. konkurencijos nėra says:

  Drąsiai kalba.

 2. cnn says:

  vokiskas trolis gavo laiko pakalbeti is tribunos, siaip karo metu tokie veikejai skaitomi kaip koloborantai,ir prie sienos statomi..

 3. Stasys says:

  Be abejo, kad keli batalionai Rusijai didelės grėsmės nesukels, bet akivaizdu, kad jų kiekis bus palaipsniui didinamas, kaip kad buvo didinamos „oro policijos“ pajiegos Baltijos valstybėse, nuo trijų karinių lėktuvų iki jau kelių dešimčių. Runkeliams ant ausų kabinami makaronai teigiant, kad vyksta JAV karinių pajėgų rotacija Lietuvoje, o faktiškai į Lietuvą buvo atgabentas papildomas kiekis sunkiosios karinės technikos, nes jau Lietuvoje esantys tankai „Abrams“ ir pėstininkų kovos mašinos „Bradley“ nebuvo išgabenti. Nuosekliai artėjama prie trečio pasaulinio karo, nes kuo arčiau priešininkai priartėja vienas prie kito tuo mažiau lieka galimybės nesutarimus išspręsti diplomatiniu keliu.
  Prieš pradėdamas TSRS puolimą Hitleris elgėsi analogiškai, t.y. permetė didelę dalį savo kariuomenės prie TSRS sienos, organizavo ten karinius mokymus, o po to pradėjo puolimą.
  Lokalaus karinio konflikto tarp Rusijos ir NATO negali būti, nes abu priešininkai turi branduolinį ginklą ir jo panaudojimas bus neišvengiamas. Šiuo metu Rusija yra žymiai nepalankesnėje padėtyje, negu kad buvo TSRS prieš antrą pasaulinį karą, nes priešininkas turi galimybę pradėti puolimą keliasdešimt kilometrų nuo Peterburgo ir tik kelis šimtus kilometrų nuo Maskvos, todėl net menkiausia provokacija gali būti lemiama…. Manyčiau, kad jaunimas visomis įmaunamomis priemonėmis turi stabdyti NATO balvonus.

 4. Tropikana says:

  to cnn : gal jūs pagooglinkit ką reiškia žodis „demokratija“, pas mus jau baigiama nuo jos atprasti….

 5. Ec says:

  O kokia demokratija buvo prie Hitlerio? Tuomet „tokie veikejai buvo prie sienos statomi“. cnn tų laikų matyt pasiilgęs :)

 6. dovydas says:

  cnn trolis pasiilgęs karo laikų…., kam su juo gaišti laiką…

 7. Marazma says:

  Daugiau tokiu zmoniu ir pasaulis issivaduodu nuo teroristu,sektu, nuprotejusiu, supuveliu vidumi??

 8. saul says:

  Kaip gali Berlyno penktakolononiai nepatikti Lieuvos penktakoloniams :)

 9. Stasys says:

  Tai ka snn statom prie sienos ? As visgi snn demokratija pasirinks?

 10. Dalia says:

  Iš vargšelės Merkel veido išraiškos akivaizdu, jog ji “užmerkė akis, kad nematytų, užsikimšo ausis, kad negirdėtų“ ir užkietino savo širdį. Ši marionetė mano, kad prieš Dievą atsiskaityti nereikės…

 11. stagas says:

  to „Dalia“
  Miela „Dalia“, šitokie „merkeliai“ netiki į Dievą.
  Jų širdys akmeninės, ir sau „dievu“ pasirinko šėtoną.

 12. Malina says:

  Kiek žinau, Merkel tėvas buvo pastorius :DD

 13. litvakas be barzdos ir plauku says:

  Vien jos vardas viska pasako .

 14. Mindaugas says:

  Simpatiška moteris….

 15. Tomas says:

  Ne tik simpatiska,bet ir pakalbet butu apie ka:-)

 16. cnn says:

  vatnikams….kurie cia prisidenge visokiais lietuviskais vardais….1940m. neabejoju kad butumete dirbe savo juodus darbus, demokratija jie matai stato i pirma eile, bolseviku okupuotoje Lietuvoje irgi buvo demokratija su 110 proc prabalsavimu i liaudies seima….troliu mane vadina…..mugaga…

 17. pestininkas says:

  Idomiai čia vokiėčiai vaidina demokratija,net leidžia ir tribunose pakalbėt,priėš merkel,tipo kuom ne demokratija!😂

 18. gojus says:

  cnn -> neblogai prisimeni tuos laikus, kaip 80-čiai metų praėjus! Bilobilą geri matyt? O gal tau prisimint nieko ir nereikia – užtenka kiek Landzbergis papasakojo su Kale Grybaisaite. Tik tuo tikėdamas turėtum prisiminti, kad vos prieš 30-metų, tiek Lęndzbergis dėstydamas komunizmą konservatorijoj, tiek ir Kalė Grybaisaitė Burokevičiaus komunistų mokykloj pasakojo visiškai priešingai, kad liaudies balsas Lietuvą atvedė į broliškų respublikų sąjungą. … Gal gali apšviesti kaip nustatei kurio laikotarpio tų pačių asmenų pezalais tikėti? Man rodos subine – pajutai, kad kuolas subinėj šiuo laiku gali atsidurti už „komunizmo nusikaltimų neigimą“ tai ir suoki. Užtektų kuolą iš kitos pusės priremti ir suoktum kitaip…. Tokie jau jūs modernūsapsišvietę ir skūrikę uoliai keičiantys…

 19. saul says:

  to cnn.Nekreipk demesi i visokiu penktakoloniiu goju pezalus,kurie siandien naudojasi Lietuvos demokratijos privalumais ir loja uz Kremliu,kaip padlaiziai sakalai.Kur buvo ju balsai pries 30metu,kai „purviinas kerzinis ruso batas“buvo pripaudes Lietuva.Aisku,kad jie nebuvo prisideja prie rezistentines kovos ir nepuvo KGB rusiuose ar psichuskese.Jie to metu slovino CCCP sviesia padange ir taiku visu CCCP tautu sugyvenima ,patesinnanti rusisku kolonistu antpludi i Lietuva.Dabar tokie labjausiai ir smerkia..aziatu ir negru pabegeliu antpludi i Vakaru Europa ir…..pasisako uz spaudos laisve :)

 20. to saul says:

  prieš 27-29 metus buvau mitinguose, Baltijos kelyje, sausio 13 – prie AT. Kur buvai tu? Kur buvo prezidentė? Kur buvo tie, kurie tau yra autoritetas? Kas tais laikais buvo Grybauskaitė, Landzbergis, Linkevičius, Valionis ir kiti „didžiavyriai“? Kieno saulė prieš 30 metų jiems švietė? Labai lengva kartoti svetimus žodžius, bet pabandyk nors kartą turėti savo nuomonę, o jos neturėsi, jeigu vadovausies tik vienos pakraipos šaltiniais. Reikia žinoti įvairią tiesą, tada galėsi susidaryti savo nuomonę. Beje, ar buvai gimęs, kai kovojome už laisvę?

 21. Mindaugas says:

  saul: nediskutuoju su jankiškais troliais, bet manau, pasiskaičius tamstos komentarus, esate banalus Vakarų imperializmo agentas, kuris arba sąmoningai, arba suklaidintas priešo propagandos, tarnauja užjūrio šeimininkams, platindamas jų parazitinę žmonių išnaudojimo ideologiją, padailintą tautiniu“patriotizmu“…

 22. saul says:

  Kur as buvau? „Tais lakais“ stovejau su visais prie Auksciausios Taybos rumu ir kita diena prie TV boksto.Ten pat buvo ir V.Landzergis.O vat mindaugui tai tikrai,kad Kremlius praploves smegeneles su „vakaru agentu“ apibrezimu.RoSSiejoj jau beveik visi „vakaru agentai“O ka jau kalbeti apie „parazitines zmoniu isnaudjimo ideologijos“ paminejima,kuri buvo …..sekmingiausiai, vykdoma CCCP gulagu ir lageriu deka.Kiek ten nakaltu zmogeliu savo kaulais zeme nuklojo.O gal tu ,Mindaugai,manai,kad viskas ,tuo metu,buvo daroma teisingai.Labai noreciau sulaukti,is taves,atsakymo…-kaip tu manai,ar istremtieji ir uzdarytieji i lagerius lietuviai nusipelne tokio likimo.Aciu uz neissisukinejanti ir sazininga atsakyma… :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top