Šimtosios beždžionės efektas

2011, 17 liepos, 17:33 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 1 523 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisJaponijoje, Kosimos saloje gyveno kolonija laukinių beždžionių, kurias mokslininkai maitino saldžiosiomis bulvėmis (batatais), mėtydami jas po smėlį. Beždžionėms patiko batatai, tačiau nepatiko smėlis esantis ant jų. Gyvūnai nevalgė purvino maisto. Ir štai kartą 18 mėnesių patelė Imo suprato, kad gali šią problemą išspręsti išplovusi batatą. Ji šio triuko išmokė savo motiną ir kitas beždžiones. O kai išmokusių plauti batatą beždžionių skaičius pasiekė 100, visos beždžionės gyvenusios toje saloje ir net kitose aplink esančiose salose, staiga, be jokio atrodytų išorinio postūmio irgi pradėjo plauti bulves.

Kaip tai gali būti paklausite jūs? Mokslas šį reiškinį pavadino „šimtosios beždžionės efektu“.

Atrodytų nieko antgamtiško. Tačiau reikalas tame, kad keletas mokslininkų grupių stebėjo beždžiones keliose skirtingose salose. Ir vienu metu, kai beždžionių išmokusių plauti batatus skaičius pasiekė tam tikrą ribą(sąlyginį skaičių 100), visos beždžionės visose salose ėmė valyti batatus. Turint omenyje, kad tarp jų nebuvo absoliučiai jokio kontakto šį fenomeną paaiškinti labai sunku.

Ir tai įvyko su visomis Japonijos beždžionėmis, net zoologijos soduose. Nors nėra žinoma, bet gali būti, kad ir visame pasaulyje, tačiau tokie globalūs tyrimai nebuvo daryti. Kaipgi paaiškinti šį fenomeną? Daugelis sieja šį reiškinį su informaciniu Žemės ar kosmoso lauku.

Versijų daug. Bet kol kas nė vienos iš teorijų įrodyti nepavyko. Kol kas tai lieka mįsle…

Šios beždžionės neturėjo jokios galimybės bendrauti tarpusavyje, todėl mokslininkų išvados buvo sensacingos. Jų nuomone – tam, kad kažkokia populiacija (pavyzdžiui žmonija), gautų (įsisavintų) naują informaciją ar padarytų kažkokį atradimą, būtina kritinė būtybių (žmonių), kurie visi ieškotų atsakymo į iškilusį (iškeltą) klausimą, masė.

* * *

šaltinis: http://www.context.org/ICLIB/IC09/Myers.htm

Nuo redakcijos:

1985  metais Elaine Myers iš naujo peržiūrėjo Watsono knygoje minėtą eksperimentą ir atskleidė, kad Japonijos Beždžionių Centro tyrimų minėtoje saloje ataskaitos iš esmės skiriasi nuo „Lifetide“ knygoje aprašytų. Juose tik rašoma, kaip batatų plovimo įprotis paplito tarp tos pačios grupės beždžionių ir jo vėliau nuo mažens mokėsi jų palikuonys. Nėra jokio įrodymo, kad toks elgesys būtų paplitęs kitose salose, ir nei vienas iš ten dirbusių tyrinėtojų niekada nėra teigęs nieko panašaus. (Vikipedija)

* * *

Šimtasis žmogus

Daug žmonių svarstė apie šimtosios beždžionės fenomeną. Vėliau, po kelerių metų, tyrinėtojų grupė iš Australijos ir Anglijos susidomėjo, ar toks laukas, kaip tarp beždžionių, yra ir tarp žmonių. Mokslininkai padarė tyrimus. Jie padarė nuotrauką, kur buvo šimtai didelių ir mažų žmonių veidų. Visa nuotrauka buvo iš veidų, bet iš pirmo žvilgsnio buvo galima pastebėt tik kelis. Reikėjo treniruotis, kad pamatyt visus kitus – dažniausia reikėjo, kad kas nors parodytų, kaip reikia žiūrėti.

Šią nuotrauką nuvežė į Australija ir padarė ten eksperimentą. Buvo atrinkti žmonės iš skirtingų visuomenės sluoksnių, ir kiekvienam iš jų buvo rodoma nuotrauka, ir kelios minutės kad pažiūrėt į ją. Mokslininkai rodė nuotrauką žmonėms, ir klausė, ką ten mato. Kai kurie spėdavo pastebėt iki 6-10 veidų. Kai apklaustųjų skaičius pasiekė kelis šimtus, ir buvo užfiksuota, ką jie mato, keli tyrinėtojai nuvažiavo į Angliją, ir ten parodė tą nuotrauką per vidinį BBC kanalą, rodomą tik Anglijoje. Jie kruopščiai parodė žiūrovams, kur randasi visi veidai. Po kelių minučių kita tyrinėtojų grupė tęsė eksperimentą Australijoje, jau su kitais žmonėmis. Ir tada dalyviai galėjo lengvai pastebėt daugumą veidų.

Nuo to momento mokslininkai žinojo, kad mes turim kažką, apie ką iki šiol nežinojome. Australijos aborigenai jau senai žinojo apie šia mūsų pačių nežinomą dalį. Jie žinojo, kad yra laukas, vienijantis žmones. Net mes savo bendruomenėje stebėjome, kaip vienam pasaulio krašte sukuriama kažkas sudėtingo, ir tuo pačiu metu kitame pasaulio gale sukuriamas tas pats, naudojant tas pačias idėjas ir principus.
—-
by Drunvalo Melchisedek

šaltinis: gyvas.sapnas.net

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. Algirdas says:

  kritinė masė žmonių reikalinga ne tam, kad ieškotų, o tam, kad ATRASTŲ teisingą atsakymą į TEISINGĄ klausimą. Tuomet šis atsakymas, anot hipotezės, tarsi savaime taptų žinomas ir likusiems

 2. artas says:

  Manau pirmiausia Atradimo sąlyga yra Ieškojimas.
  Nes neieškodami NEATRASIME nieko.
  Net šungrybio :)

 3. alvis says:

  atrodo savaime suprantama.Yra kaip ir bendra samone kuri evoliucionuoja.Bendra bezdzioniu samone sudaro,visos atskiros bezdziones.Nors kiekviena bezdzione yra individuali.Ce butu panasu i interneta ir atskirus kompiuterius,kiekvienas pc gali buti kaip ir kitoks tame kad sudeta skirtinga informacija,programos.O is interneto galima visko prisisiusti .Juk nera ne vieno pasaulije tokio pacio asmeninio kopmiuterio kuriame butu 
  viskas vienodai tokia pati muzika,tokios pacios programos.O operacine sistema butu galima prilyginti atskirai gyvunu ruciai ,ir programeles gali buti pritaikytos tik vienai ruciai ,arba panasiausioms giminingoms rusims.Todel bezdiones gyvena tik  joms suteiktomis programomis,ir ce momentas kaip viena programa prisidejo. 
     Istokio poziurio galima aiskiau nesaliskiau pazvelgti i zmoniu civilizacija.Kokiomis programomis gyvena bendrai zmonija kur link eina,kokiomis gyvena atskiri individai,ir panasiai. 

 4. Omega says:

  egregoras

 5. Sarmatas says:

  Su šiuo efektu ir Lietuvoje buvom susidūrę per Grybauskaitės rinkimus. Visi sakė balsuosią už ją, bet paklausus „kodėl“, nieko konkretaus negalėdavo atsakyti. Tarsi kažkoks agregoras buvo susiformavęs.

 6. Kindziulis says:

  Pasirodo kaip paprasta: 100 žmonių pradeda gyvent teisingai ir visas pasaulis susitvarko :D Ar čia tik beždžionėms toks efektas.

 7. artas says:

  Tai, kad kol kas dar nė vienas žmogus teisingai negyvena. Tik atseit „siekia“ taip gyventi. Bet va bent jau kokią nuodėmę, tai padaro visi. Nuodėmes tai visi kaip susitarę daro. :)

 8. Artas-2 says:

  tai sklinda per dnr, rusu mokslininkai tai irode bet mainstreamas aisku tyli siuo klausimu. kitas pavyzdys kai skruzdeles stato skruzdelyna. jau seniai aisku kad statybos nurodymus atiduoda skruzdele-motinele, statybos vyksta net kai ji buna gana toli nuo skruzdelyno bet vos ji mirsta darbai sustoja

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top