Smūgis Seimui – skubos darbą velniai renka: prezidentė vetavo naująjį DK

2016, 4 liepos, 16:06 | kategorija LPT | atsiliepimų (5) | peržiūrų 383 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Dalia Grybauskaitė

nuotrauka: prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo naująjį Darbo Kodeksą, pareiškusi, jog, nors dabartinis DK ir neatitinka laikmečio realijų, tačiau jis negali būti keičiamas paskubomis ir bet kaip.

Kalbant apie darbo rinkos liberalizavimą ir taip vadinamą lankstumą, – to negali būti siekiama socialinių garantijų ir darbuotojų saugumo sąskaita, pabrėžė prezidentė.

Prezidentė vetavo ir pasiūlė redaguoti beveik visas (22) naujojo DK nuostatas, kuriomis buvo nepatenkintos atstovaujančios dirbančiuosius profesinės sąjungos.

Prezidentė į Darbo kodeksą pirmiausia grąžina konstitucinę nuostatą, kad darbuotojas socialiniu požiūriu yra silpnesnė, mažiau derybinių galių turinti darbo santykių šalis. Kilus ginčui kodekso nuostatos turi būti aiškinamos darbuotojo naudai.

Dabar Seimo eilė reaguoti į prezidentės veto. Jei jis tai priims, nuostatos bus svarstomos rudens sesijos metu. Tačiau Seimas jau paskelbė, kad nelauks rudens ir surengs neeilinę sesiją, kurioje, sprendžiant pagal tai, kokia skuba buvo priimtas naujasis Darbo Kodeksas, o atitinkamai koks jo priėmimas buvo svarbus valdantiesiems, – prezidentės veto gali būti atmestas.

Tuo tarpu Kudirkos aikštėje vyksta profesinių sąjungų ir neformalaus judėjimo „Gyvenimas per brangus“ protesto akcija, kurios dalyviai pareiškė, jog iš aikštės nesitrauks tol, kol naujasis Darbo Kodeksas nebus vetuotas prezidentės.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Ec says:

  Kad padaryti žmogų laimingesnį, reikia tam žmogui iš pradžių padaryti blogai, o paskui taip kaip buvo :) . Tai ir įvyko. Reitingai kyla, žmonės, balsuokit už tuos ką remia Prezidentė, būtent jie tą kodeksą ir priims po rinkimų :D

 2. Stasys says:

  Pritariu Ec nuomonei. Kudirkos aikštėje vykstanti neformalaus judėjimo „Gyvenimas per brangus“ protesto akcija, tai gerai surežisuotas spektaklis, kurio pagrindinis tikslas sukurti KGBistės „Magnolijos“ kaip kovotojos už runkelių interesus įvaizdį.

 3. Gojus says:

  koks čia smūgis – būrai mielieji. Statys teisingai pastebėjo, kad protesto spektaklis jau taip pigiai surežisuotas – kitko ir tikėtis negalėjom. Dabar bus ištransliuota, kad durnių seimas yra nekompetetingas ir reikia balsuoti už teisingą, kitokį, iš senelio paveldėtą seimą! Bet Gabrieliaus kiaušiukai – jaučiasi – labai silpni. Nečiupinėjau, o jau jaučiu.
  Kalei Grybaisaitei tas nežinoma – ji yra stiprusis partneris homų poroje, tad kiaušiukų nečiupinėjus, tad pavledėtoją uoliai palaiko.

 4. saul says:

  Gojui-„neciupinejau ,bet jauciu“,kad pats esi „homu poros“ silpnoji lytis :) :)

 5. > saul says:

  na zinoma, tu gi specialistas..O tu pats kuria atstovauji, irgi silpnaja?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top