Startavo BRIKS šalių naujasis plėtros Bankas

2015, liepos 21, 17:49 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 297 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bbc.com

paveikslėlis

BRIKS aukščiausio lygio susitikimas Ufoje. | foto: Reuters

BRIKS šalys antradienį (šiandien) paleido veikti naują plėtros Banką Šanchajuje, kuris pagal sumanymą užsiims investavimu į šalių susivienijimo dalyvių projektus.

Daugelis šį plėtros Banką vertina kaip alternatyvą Pasaulio bankui ir TVF, nors BRIKS sako, jog jis buvo kuriamas ne kaip konkurentas šioms organizacijoms.

„Mūsų tikslas – ne ginčyti egzistuojančią sistemą, o pagerinti ir papildyti tą sistemą savaip.“, – pareiškė naujojo plėtros Banko prezidentas, indas Kundapur Vaman Kamath.

Naujasis bankas, pirmuosius kreditus suteiks sekančių metų pradžioje.

„Kalbant apie projektus, tai, be abejo bus infrastruktūra, įvairūs instrumentai – įsiterpimas į kompanijų kapitalą, garantijų suteikimas ir kiti instrumentai, kuriais naudojasi tarptautiniai plėtros bankai. Kaip apie svarbų infrastruktūrinį projektą, manau, jog galima bus galvoti apie „Šilko kelio“ su Kinija sukūrimą, liepos pradžioje papasakojo Rusijos finansų ministras Anton Siluanov.

Bankas specializuosis BRIKS šalių-narių teritorijų infrastruktūriniais projektais. Tuo pačiu, anot Siluanovo, bankas atviras naujiems nariams iš šalių, esančių JT narėmis.

Politcentrinė sistema

Bankas atsidarė praėjus dviem savaitėms po paskutinio BRIKS aukščiausio lygio susitikimo Ufoje, kur buvo aptariamas baigiamosios projekto detalės.

Tada Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, jog „BRIKS vienu metu yra vykstančių pasaulyje dinaminių permainų rezultatas, ir variklis, naujos atsirandančios policentrinės tarptautinių santykių sistemos“.

Bankas pradeda darbą su 50 milijardų dolerių kapitalu. Artimiausiais metais ši suma bus padvigubinta. Naujojo plėtros banko vadovybė nuolat keisis.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Mindaugas says:

    Dabartinis pasaulis, kaip tą puikiai supranta ir kaip pripažintų bet kuris sąžiningas geopolitikos žinovas, yra pamažu byrančio vienapoliškumo, kuris gyvavo nuo pat TSRS žlugimo 90-aisiais ir pasaulinio Jungtinių Valstijų, kaip priešakinės kapitalistinio imperializmo jėgos, tapimo globaliniu hegemonu, liudininkas. Pasaulis vis labiau ir labiau skyla į dvi dideles stovyklas, vieną, atstovaujančią įvairias naujai kylančio daugiapoliškumo formas bei vizijas, o antrą, desperatiškai siekiančią vienapolės tvarkos ir globalistinės diktatūros išsaugojimo.Šitokio globalinio susidūrimo tarp žlungančio vienapolio pasaulio ir kylančio daugiapolio pasaulio kontekste ir turėtume matyti tiek Rusiją, tiek ir kitas šalis bei kritiškai jas įvertinti, atsižvelgdami ne tik į tarptautinę situaciją, bet ir į pačią atitinkamų šalių vidaus tvarką ir, socialinę-ekonominę bei politinę kryptį.Pats globalizmo ir imperializmo reiškinys yra neatsiejamas nuo loginio kapitalistinės sistemos, kuri privalo neišvengiamai kaupti turtus, koncentruoti kapitalus vis didėjančių konglomeratų rankose, vystymosi ir turėtų būti laikomas būtent kapitalistinio vystymosi, kapitalų koncentravimosi, pasėkme. Šito šviesoje mes turėtume niekada neužmiršti, jog vienintelis būdas padaryti tikrą galą kapitalizmui ir imperializmui, tai ne tik panaikinti Jungtinių Valstijų hegemoniją, bet kartu likviduoti ir pačią kapitalo sistemą, kaip imperializmo ir globalizmo priežastį. Tačiau matome, kad BRIKS yra dar vienas kapitalistų projektas. Rusija nėra principinis idėjinis ir politinis pasaulinio kapitalistinio imperializmo priešininkas, kaip, pavyzdžiui, neabejotinai yra šalys kaip Iranas, Šiaurės Korėja ar Venesuela, bet pragmatinis Jungtinių Valstijų hegemonijos konkurentas. Juk Rusija neišsižada rinkos ekonomikos ir privatinės nuosavybės dogmų, kurių skatinama kapitalo diktatūra faktiškai ir yra tikroji globalizmo bei ligi šiol egzistavusio vienapoliškumo priežastis. Todėl tokias struktūras kaip BRIKS laikau ne kuo kitu, bet dar vienu kapitalistų projektu.

  2. FB nerijus sk says:

    taip , bus sukurtas silko kelias Berlynas -maskva -bejingas,Vokieciai protinga nacija,i prieki ziuri racionaliai,tai vienintele salis ES ,kuri ateityje gyvens dar geriau,todel puikiai zino,su kuo ,ir kaip reikia bendrauti:)Francai prisitrins prie vokieciu:)jie ir siuo metu suka makles,ir klastoja savo ekonomikos duomenis,bet Brlynas tyli.be to pas Francus geriausiai apginkluota Armija visoje ES.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top