Tauta be tikslo – tai minia

2012, 23 liepos, 9:09 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (24) | peržiūrų 1 492 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, siūlome jūsų dėmesiui straipsnį, kuris buvo skirtas Rusijos auditorijai, tačiau paralelės su Lietuva tiek akivaizdžios, jog nutarėme išversti ir pateikti jį jums.
Redakcija

Atimk iš tautos bendrą tikslą ir ji iš karto pavirs minia. Pakeisk jos bendras vertybes ir tikslus iliuzija apie individo apsisprendimo teisę ir laisvę, ir gali ją imti plikomis rankomis. Manipuliuok ja kaip kekše.

paveikslėlis1991-1993 metais, kriminalinės revoliucijos metu, nauja Rusijos valdžia kontroliuojama vakarų „patarėjų“ prasuko išradingą manipuliaciją. Daugiamilijoninei tautai buvo pasakyta: jūs laisvi, džiaukitės! Dabar nėra jokio bendro tikslo, jūsų niekas nieko neverčia daryti, neveda į jokį komunizmą, darykite ką norite! Jums niekas nenurodys, jūs patys sau šeimininkai, džiūgaukite! Ir tauta džiūgavo, įtikėjusi save esant laisvu paukščiu. Bet greitai suvokė, kad ji jau ne tauta, o nuskurdusi minia. Tačiau buvo jau vėlu. 1993 metų Konstitucijoje, parašytoje diktuojant tiems patiems „patarėjams“, kriminalinė valdžia įstatymų straipsniais įteisino draudimą grįžti prie bendrų tikslų ir vertybių, atsisakant Rusijos valstybėje teisės į ideologiją ir cenzūrą. Štai tokia ta laisvė su pančiais ant rankų ir kojų. Tiksliau – dvasioje.

Apsukri manipuliacija vyko tame, kad nesant nominalios ir vieningos skelbiamos ideologijos, realiai Rusijoje pradėjo dominuoti totalitarinė ir žiauriausia žmonijos istorijoje ideologija, veikianti ne sąmonę, o pasąmonę.

Vartojamojo liberalizmo (aukso veršio) ideologija, kurios pagrindiniais principais tapo – „imk iš gyvenimo viską!“, „žmogus žmogui vilkas!“, „kas nedraudžiama, tas leidžiama“, „nebūk lūzeriu“, „gyvenk gražiai!“ ir t.t..

Šios ideologijos vertybės – kraštutinis individualizmas, parazitizmas, pinigų garbinimas, visaleidžiamumas, ištvirkimas, neišprusimas, chamiškumas ir pan. – ant kiekvieno žmogaus ėmė lietis ištisą parą, ir iš visų pusių: iš TV ekranų, laikraščių, radijo, skelbimo lentų, visur ir iš visur, iš kiekvienos rozetės. Muzika, literatūra (tiksliau, jos apgailėtini likučiai), žurnalistika, filosofija (tiksliau, jos parodija), internetas ir kitokios masinės informacijos priemonės – viskas, viskas absoliučiai persigėrė laukiniu liberalizmu ir tik juo. Tokio visiško smegenų praplovimo pasaulinėje istorijoje nežinojo nei viena tauta.

Bet koks, kažkada vieningos, atskirtos ir suvaržytos tautos bandymas kaip nors susivienyti už bendras tradicines vertybes ir atsisakyti svetimų ir primestų nuostatų, suduždavo į konstitucinį ideologijos draudimą. Pačius atkakliausius, kurie nenorėjo paklusti naikinančiai liberalizmo ideologijai paženklino totalitarinio mąstymo vergais ir beviltiškais marginalais, bei patalpino į informacinę blokadą. Lygiagrečiai sukūrė ir kuria daug kišeninių opozicinių partijų, kuriomis painioja žmonių sąmonę ir kiršina vienus patriotiškai mąstančius piliečius su kitais (stačiatikius su komunistais, rusų tautybės su kitataučiais ir pan.). Nuveda žmones į šalį nuo akivaizdžiai tradicinių rusiškojo pasaulio vertybių, susivienijimas apie kurias yra vienintelė galima išeitis iš šios aklavietės. Nuveda, kadangi labai bijo, nes mūsų pamatinės vertybės yra tiesiogiai priešingos liberalioms: kolektyvizmas – individualizmas, dvasingumas – materializmas, altruizmas – egoizmas, darbštumas – parazitizmas, moralė – pasileidimas ir pan.

Gavosi paradoksali ir kiaurai persmelkta melu situacija: Rusijoje ideologijos nėra, tačiau imk iš gyvenimo viską! Bendro tikslo tautai nereikia, tačiau kurkime „demokratiją“! Visiška šizofrenija, kurios fone šiuolaikinis Rusijos žmogus atrodo sutrikęs ir pasimetęs.

Tuo tarpu, aiškus ir tikslus tikslų nustatymas, išsakytas ir išreikštas sąžiningai, be kabliukų, – tai būtina sąlyga bet kokios sveikos sistemos egzistavimui. Ir juolab tokiai sudėtingai socialinei sistemai, kaip šalis.

Apžvelkime šį tvirtinimą valstybės valdymo pavyzdyje. Šiuolaikinis valstybės aparatas neturintis strateginio supratimo apie tai, dėl ko jis veikia ir kur juda, panašus į automobilį be vairo. Variklis vargais negalais veikia, automechanizmai juda, kažką daro, procesai vyksta, tačiau nesuprantama kur link jis juda, ir atitinkamai – kaip vairuoti. Kai tokiame valstybės aparate atsiranda problema ir būtina ieškoti sprendimų, vienintelis kriterijus, kuriuo vadovaujamasi – tai efektyvumas. Tačiau, šis kriterijus labai neaiškus ir efemeriškas.

Ir nenuostabu, kad dažniausiai valstybės aparate, efektyviu problemos išsprendimo būdu tampa korupcinis mechanizmas. Paprastai kalbant, jei klojant kelią tau lengviau pasidalinti pusės metro pločio asfalto juosta nuo kiekvieno kilometro su viršininku, kad pastatyti likusius penkis metrus kelio, nei pereiti visas instancija ir gauti iš to paties viršininko leidimą statybai, tai tu geriau su juo susitarsi draugiškai, kad ir koks sąžiningas ir padorus bebūtum. Ir būsi laikomas efektyviu vadybininku.

Todėl dažnai net padorūs žmones, patenkantys į valstybines struktūras, priversti žaisti pagal tas pačias korupcines taisykles. Ir tokios padėties neištaisysi draudimo (baudžiamaisiais) metodais.

Korupcija – tai ne kokia nors liga, užkrėtusi valstybės aparatą iš išorės – tai natūralus sudedamasis, betikslio valstybės aparato komponentas. Tik aiškiai nustatyti ir valstybės išreikšti tikslai gali korupciją padaryti svetimkūniu, kurio nors ir negalima visiškai sunaikinti, tačiau galima apriboti jo paplitimą.

Skirtumas tarp valstybės, turinčios aiškiai nustatytus tikslus ir be jų, grafiškai pavaizduotas schemoje, nubraižytoje Problemų analizavimo centro ekspertų.

paveikslėlis
Šiuolaikinė Rusijos valstybė, ribojama išskirtinai tik techninėmis funkcijomis, atrodo lyg iškastruota. Atkirtę nuo jos tikslus ir vertybes, sumanytojai pasmerkė Rusiją aklam egzistavimui ir trypčiojimui vietoje. Tačiau sudėtingai socialinei sistemai bet koks trypčiojimas – tai degradacija. Ką mes ir stebime 20 metų (paskutinius 10 su sveikimo elementais).

Tačiau, reikia suprasti, kad iš tikrųjų valdymas šitoje sistemoje egzistuoja, ir jis sąmoningai veda ją link žlugimo. Kaip ir oficialiai nesančios, tačiau realiai egzistuojančios ideologijos atveju, taip ir Rusijos valstybės valdymo centras, nors ir ne oficialiai, tačiau realiai taip pat egzistuoja. Jis neoficialiai įtakoja aparatą, tačiau yra jo rėmų ribų. Iš esmės – tai slaptas išorinis valdymas, vykdomas netiesiogiai, tačiau ypač kietai. Nuo 1993 metų Rusijai vadovaujama iš išorės per ištisą mechanizmų sistemą: elito formavimą, priklausomybę nuo dolerio (CB), masinį sąmonės formavimą, ofšorus ir kitus, finansinių aktyvų išvedimo iš Rusijos jurisdikcijos būdus, ir pan.

Apibendrinant, galime daryti išvadą, kad Rusija turi kastruotą valstybės valdymo sistemą, iš išorės valdomą mažumos interesams atstovaujančios, totalitarinės (nors ir nepaskelbtos oficialia) liberalios ideologijos pagalba.

Vienintelis būdas valstybei ir šaliai pasveikti – tai atsisakymas ideologijos draudimo ir susivienijimas apie tradicines rusų vertybes, visiškai priešingas liberalioms. Ta galimybė sutvirtinti tautos teisę į vienijimąsi – tai 1993 m. Konstitucijos pakeitimas ir Rusijos tautai vieningos vertybių sistemos įtvirtinimas naujoje Konstitucijoje, taip pat teisinės atsakomybės už šių vertybių pažeidimus ir anti-vertybių propagandą įvedimas.

Kiekvienas iš mūsų atskirai nepajėgus įveikti liberalios-kompradorinės sistemos – pasveikimas įmanomas tik suvienijus jėgas ir kuriant valstybės sistemą, viešai deklaruotų vertybių ir tikslingų krypčių pagrindu.

Atminkite: arba jie mus, arba mes juos. Jokio kito pasirinkimo nėra.

Eduardas Birovas, Centro tinklalapio redaktorius.

šaltinis: rusrand.ru

vertė: Edita S.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 24

 1. Algirdas says:

  Gerai išverstas reikalingas straipsnis.

  Manau, kad sarmatas.lt administratoriui reikėjo apačioje pateikti nuorodas ir į kai kuriuos kitus šioje svetainėje patalpintus tekstus bei filmukus, kurie gal padėtų skaitytojams dar lengviau susigaudyti, kas vyksta ir kodėl..

 2. Valdas says:

  Tinka ir LT 100%

 3. Antanas says:

  Kaip atstatyti sau priimtina ideologija?Kas atsakys?

 4. Valdas says:

  Ar sau priimtinų ideologijų būna?

 5. žmogiškasis faktorius says:

  Visas iki šiol žinomas ideologijas, komunizmas-kapitalizmas-liberalizmas-…, vienija vienas dalykas,- kažko tai išskirtinumas-išaukštinimas ir kažko tai paniekinimas. Suprantamiau būtų, skaldymas vieno organizmo,-šeimos, bendruomenės, valstybės, žmonijos. Autorius ne išimtis ir puikiai matosi link kur lenkia, link totalitarizmo. Kritinė masė žmonių galinčių apšviesti likusiuosius seniai išnaikinta, nebūtinai fiziškai. Belieka vienas kelias,- tvirtos rankos. Tačiau tai taip pat prie gero neprives, kadangi šiomis salygomis normalus žmogus tokių siekių ir galimybių niekada neturės, o istorija tai tik patvirtina.

 6. Valdas says:

  Kalbėti apie ideologijas reikėtų nuo to kas jas visas sukūrė ir savo tikslams panaudojo?
  Kas tokie parašė bibliją,senąjį testamentą,torą,kas tokie sukūrė ir naudoja savo tikslams krikščionybę su daugybe sektų,kas tokie sukūrė musulmonų koraną padalindami juos į dvi sektas sunitus ,šeitus ,kas tokie i šiandien kuria gausybę naujų ideologijų,anastasija,sentologai, ir tt. Kol sau neatsakysime į šiuos klausimus tol ir nesudėliosime tikrojo pasaulio vaizdo.
  Egzistuoja maža žmonių grupė kurie save laiko pusiau dievais ir kurie turi visa apimančias žmonių populiacijos valdymo žinias. Jie supratę kaip programuoti žmg. sąmonę.
  O tai ką rašote apie ideologijas rodo kad nėra jokio supratimo apie ideologijų kūrimą ,tikslus.

 7. nuomonė says:

  Valdai, patinka man Jūsų komentarai – giliai mąstote, daug žinote ir suprantate. Bet su paskutiniu komentaru norėčiau kiek nesutikti.
  Viskas teisinga- ideologijos yra sukurtos ir tarnauja tam tikriems tam tikrų žmonių tikslams. Dar daugiau- ideologijos (komunizmas, liberalizmas, judaizmas, krikščionybė, sintoizmas, induizmas, budizmas, islamas, konfucionizmas ir t.t.) formuoja ir tam tikrą būdingą gyvenimo būdą. Bet reikėtų skirti ir aukštesnį nei ideologija lygmenį- pasaulėžiūrą, Tai požiūrio į žmogų, jo paskirtį, gyvenimo prasmę, jo santykį su Dievu, Visata, kitais žmonėmis visuma, pasaulėdaros supratimas.
  Visos mano aukščiau išvardintos ir neišvardintos ideologijos, visos žinomos filosofinės doktrinos yra sukurtos vienos pasaulėžiūros pagrindu- visose jose vyrauja žmogaus NUOLANKUMO koncepcija. Nesvarbu kam, autoritetui, kompetentingiems žmonėms, viršininkui, mokytojui, aukštesniam protui- svarbu, kad žmogus turi paklusti ir vykdyti kažkieno valią. Visa tai formuoja filosofinę koncepciją, supratimą, pasaulėžiūrą, kad žmogus yra silpnas, menkas, nuodėmingas, nieko pats nesugebantis ir negalintis.Toks požiūris tokia pasaulėžiūra formuoja ir atitinkamą žmogų ir jo gyvenimo būdą-NELAIMINGĄ.

  Tai, kad tokia pasaulėžiūra, su VISOMIS absoliučiai ideologijomis, nekuria gerovės, rodo, kad ji yra iš esmės neteisinga, klaidinanti. neatitinkanti Dievo sukurto pasaulėdaros modelio, neatitinkanti žmogaus esmės, jo paskirties, gyvenimo prasmės.

  Jūsų klaida, komentare, kad Jūs priskyrėte Anastasiją prie ideologų. Tai neteisinga, nes knygose apie Anastasiją yra paskelbta IŠ ESMĖS KITA pasaulėžiūra, filosofinė koncepcija, kitas mąstymas. Visiškai kitas, PRIEŠINGAS dabar vyraujančiai pasaulėžiūrai, požiūris į žmogų, jo paskirtį, gyvenimo prasmę Visai kitas pasaulėdaros modelis, pasaulėjauta, visai kiti vertybiniai prioritetai,

 8. Valdas says:

  Apie Ąnastasiją , niekas ir nesakė kad tai neigiamas dalykas. Bet kai panarstai per kurią vietą kabina ,,kyla kai kurių abejonių. Būtent Anastasijos darbas ir yra priešinga koncepcija skaldyk ir valdyk.. Mes gi nežinome ar tai parašė tas verslininkas ar autorių kolektyvas ne be psichologų pagalbos,beje visai neaišku kodėl iki šiol dar neekranizuota?Kai kuriose vietose yra dalykų kurie žinomi tiktai psichologams? Sutapimas>?

 9. nuomonė says:

  Aišku, daug kam yra labai svarbu, kas parašė? Ar garsus, ar premijuotas, ar turi mokslinių laipsnių, ar oficialiai pripažintas ir t.t.? Jeigu atitinka autoritetui keliamus reikalavimus, tada galimo TIKĖTI tuo, ką jis parašė.

  Manonuo mone nepalyginamai svarbiau yra ne kas parašė, o KĄ parašė. Būtina pasikliauti ne autoritetu, o savimi: tais Dievo Duotais instrumentais atskirti Tiesą nuo melo, gėrį nuo blogio. O daugelis dalykų, apie kuriuos parašyta knygose apie Anastasiją nebuvo niekad skelbta, yra nežinoma ne tik psichologams, bet ir fizikams, istorikams, pedagogams, medikams, filosofams, antropologams, etnologams. Priežastis paprasta: mokslas atlieka ne tiek pažinimo, kiek klaidinimo ir valdymo funkciją, per klaidingai formuojamą visuomenės pasaulėžiūrą, ideologijas.

  Todėl, kad knygoje pateikta nauja, esančiai Sistemai pražūtinga pasaulėžiūrinė koncepcija, ji visiškai nėra reklamuojama, ji nėra platinama knygų prekybos tinkluose. Apie ją arba visiškai nutylima arba pateikiama klaidinanti informacija.

  Filmas nestatomas irgi dėl tos pačios priežasties. Yra toks filmas „La Belle Verte“ (Nuostabi žalioji) uždraustas visose „demokratinėse“ šalyse jame yra nemažai knygose išdėstytų nuostatų. Ir aš nelabai įsivaizduoju ar įmanoma sukurti tos knygos vertą filmą, ir kas galėtų apsiimti jį pastatyti, suvaidinti. Manau neįmanoma, kad išliktų bent dešimtadalis vertės.

 10. Valdas says:

  O man labai svarbu kas ir kokias tikslais parašė.

 11. nuomonė says:

  Tai pats ir nuspręskite, kas ir kokiais tikslais. Nėra tai jau taip sudėtinga, mano nuomone.

 12. Valdas says:

  Tai tikslai puikiai matosi pažiūrėjus paskaičiusius Anastasiją.

 13. a.grumbinas says:

  Gal tą „kokiu tikslu parašė“ reikėtu pamiršti ir daugiau gilintis į „kokiam tikslui bus panaudota tai kas perskaityta“ ? Juk automatą,sukurta žudimui,galima panaudoti kad ir medelio parišimui.Svarbiausia kad mes nebutume rašinių ir jų autorių įrankiais…..

 14. Žmogus says:

  Nėra jokiu parazitų.Yra tik žmonių įdos.Jomis ir valdoma.Kaip parašyta apačioje virsmas čia ir dabar yra tik rusų pasakose,kai pagauna auksinę žuvelę.O žemdirbys žino,kad reikia pasėti,o derlius bus vėliau.Čia ir dabar galima atimti,nužudyti,apgauti…Kurybai reikia laiko

 15. tangas says:

  Daug įtikinamiau skamba atvirkščiai – Primesk tautai bendrą tikslą ir ji iš karto pavirs minia. Pakeisk jos bendras vertybes ir tikslus iliuzija apie individo apsisprendimo teisę ir laisvę, ir gali ją imti plikomis rankomis. Manipuliuok ja kaip kekše.
  Praktikoje tai įrodė ir naciai ir komunistai.
  Nepasimokėte?

 16. artas says:

  tangui:
  Deja neteisingai – nes mes dabar praktikoje turime tai, ką turime.. tikslo jokio ir tauta – minia.
  Naciai turėjo ne tikslą, o Gebelso propagandos metodais suformuluotą iliuziją, kad vokiečių tauta – tai aukštesnė rasė, kuriai skirta valdyti pasaulį. Ir jie bandė siekti šios iliuzijos…
  Komunistai turėjo panašią iliuziją, kuri iš esmės nebuvo bloga, nes deklaravo gerovę visiems. Kitas klausimas, kas ten gavosi realybėje… Bet tai vėlgi – nebuvo tikslas..
  Reikia skirti propagandą nuo tikslo.
  Tačiau Tautos tikslas gali būti ir dvasinio vystymosi kelias, kuriuo manipuliuoti nelabai pavyks, jei jis sudarytas dvasinių vertybių pagrindu.
  Čia galima nemažai pavardinti, bet paliksiu kiekvienam galimybę išplėsti šią temą pačiam :)

 17. nuomonė says:

  Artui,
  Rašote: „Tačiau Tautos tikslas gali būti ir dvasinio vystymosi kelias, kuriuo manipuliuoti nelabai pavyks“.

  Jeigu taip, belieka išsiaiškinti, ką reiškia tas dvasinio vystymosi kelias? Tam būtina žinoti, kas tai yra dvasingumas? Gal galėtumėte išaiškinti?

 18. artas says:

  nuomonei:
  atmeskite viską, kas jums nereikalinga išgyvenimui ir galbūt tada, tai ką duodate kitiems jums pradės suteikti daugiau malonumo nei pats kažko gavimas.
  Galite pradėti nuo savo laisvalaikio, kurį paaukosite sakykim kažkokios svarbios medžiagos vertimui į lietuvių kalbą, kurią išdalinsite nemokamai :)
  Tai bus jūsų supratimo apie dvasinį kelią pradžia.. ir nuo čia jau galėsite toliau eiti pats, be patarimų, nes aplink jus pradės telktis ir tokie panašūs į jus žmonės su kuriais dalinsitės sava patirtimi.
  Bet variantų nedetalizuosiu, jie kiekvienam bus individualūs, tačiau panašus savo juntamais potyriais.
  Čia pagrindas yra egoizmo virtimas altruizmu.. tada savaime atkrinta melo, neteisybės poreikis ir įsigali priešingi…
  Deja tai nėra lengvas ir visiems priimtinas kelias, todėl dažniausiai yra atmetamas, kaip nepriimtinas – suprantama prieš tai bandant visais įmanomais būdais jį paneigti.

 19. nuomonė says:

  Kažkodėl nėra (dingo?) mano paskutinio vakarykščio komentaro, kuriame bandžiau iš Jūsų išgauti, kas vis dėlto yra dvasingumas, kaip jį suprantate. Be to supratimo, manau, manau negali būti aišku, kas tas „dvasinis kelias“ ir kur jis veda.

  Esu toks įkyrus todėl, kad daug kas labai mėgsta kalbėti apie dvasingumą, nepaaiškindami jo turinio, dvasinius kelius, yra net daugybė visokių rūšių (judėjų, budistų, indusų, katalikų ir t.t. ) dvasininkų (matyt, labai dvasingų žmonių), Jūs irgi man siūlote versti kažkokias dvasingas knygas, kad tapčiau dvasingu. Tai visgi, kas gi yra tas dvasingumas?

 20. artas says:

  Aš jums nesiūlau versti dvasingų knygų.
  Aš siūliau jums užsiimti naudinga visuomenei veikla nemokamai (be atlygio), o kaip pavyzdį pasiūliau literatūros, straipsnių, temų vertimą, nes lietuvių kalba naudingos informacijos labai trūksta. Kokią medžiagą versti jums rinktis pačiam, niekas nenurodinės, tad ar tai dvasinga, ar nedvasinga medžiaga teks nuspręsti jums pačiam :)
  Suprantama galite verstis ir kita veikla, pvz prižiūrėti senukus senelių namuose (nemokamai). Po kurio laiko jausite malonumą duodamas, kai pamatysite, kaip žmonės džiaugiasi jums atėjus.
  Manau mintį supratote ir toliau ją vystysite pats, nes juk nesitikite, kad jums viskas bus pateikta ant lėkštutės? :)

 21. tangas says:

  Atskirti propagandą nuo tikslo. Gera mintis, bet tai padaryti galima tik praėjus tam tikram laikui. Tiksliau tada kai paaiškėja kad tikslas buvo netinkamas.  
  Dvasinio vystymosi kelias iš principo negali būti tikslu dėl dviejų elementarių priežasčių. Pirma – tai visiškai sąlyginė sąvoka (pabandykite apibūdinti dvasiškai netobulą, arba tiek to idealiai tobulą  žmogų. Antra, tai procesas. Juk sutiksite, kad  procesas tikslu negali būti iš esmės.
  Tai ką Artas rašote vėlesniuose postuose, altruizmas, nauda visuomenei…. visa tai teisinga bet irgi negali būti tautą vienijančiu tikslu. Na kas per tikslas – Padėkime vieni kitiems?
  Bet visa tai dar būtų pusė bėdos.
  Tautos vienijimas vardan kažkokių tikslų visada baigiasi individualumo panaikinimu, ideologinių priešų sunaikinimu,…. na dar keliomis ne itin maloniomis pasekmėmis ir galop paaiškėja kad tikslas buvo ne visai tas.
  Ir pabaigai. Gal galite duoti kokių nors geros patirties tautų pvz. švedų, danų, olandų ect. tikslų pavyzdžių? 

 22. artas says:

  Matote kame reikalas – mes visi į tą patį dalyką galime žiūrėti vienu metu, bet matyti jį skirtingai. Iš kitos pusės prisideda kalbos netobulumas arba mūsų nesugebėjimas tiksliai suformuluoti savo mintis.
  Šiuo atveju manyčiau visi šie dalykai turi reikšmės, kai matydamas gana aiškų vaizdą negaliu jo perduoti taip, kad jis lygiai taip pat aiškiai matytųsi kitiems.
  Gal pabandysiu suformuluoti kitaip…
  Mes visi juk gyvename čia ir dabar ir turime kažkokį savo elgesio modelį. Stereotipus, kuriais remiamės tam tikrose pasikartojančiose situacijose.
  Kai kurie jų naudingi, padedantys mums išgyventi, o kai kurie būtent ir sudaro šiandienės situacijos pagrindą. Tai, kaip egoistiškumas, godumas, nejautra kito bėdoms ir t.t. Štai jų pakeitimas kitais, priešingais, turėtų būti ne kaip tikslas (čia jūs teisingai pastebėjote), o kaip tarpinis tikslas einant į pilnavertį visuomenės gyvenimą, kur būtų svarbus kiekvienas jos narys.
  Čia galima būtų kalbėt iki begalybės, tačiau pagrindas yra tas tarpinis tikslas, nuo kurio einama toliau.
  Jūs klausėte apie sėkmingas visuomenes.. Man pavyzdžiu yra mažytė Islandija, kuri nors ir nėra idealas, tačiau sugebėjo susitvarkyti savo šalyje, susivienyti blaškoma skaldymo ideologijų ir nežiūrint į tarptautinių finansinių bei valstybinių darinių grasinimus sukurti savo šalyje sau reikalingą tvarką. Jie elementariai nepasidavė vyraujantiems ideologijų vėjams ir neleido INDIVIDUALUMUI. dėl kurio jūs taip bijotės, užgožti visuomenės, kaip vieneto interesų. Visuomenės interesas yra visada aukščiau už individo interesus, nes būtent visuomenė sudaro galimybę individui vystytis. Pavyzdys vaikų, kaip visuomenės narių teisė būti apsaugotiems nuo kai kurių individų. Tik visuomenė gali garantuoti tą saugumą. Iš esmės aš čia jau nukrypau – apskritai čia atsiliepimų o ne temų vystymo skyrius :)

 23. tangas says:

  Artui,
  man patinka Jūsų mastymas. Tikrai malonu susidurti su žmogumi nesiekiančiu bet kokia kaina įrodyti savo teisumą, nors kartais to įrodinėti beveik nereikia. Su daug kuo iš paskutinio pasisakymo sutikčiau bet  (kaip visada) su nedidele pataisa. Kiek teko bendrauti, islandai, kaip ir daugelis skandinavų, labai gerbia individualumą ir valstybę suvokia kaip savarankiškų individumų visumą (o ne atvirkščiai) 
  Apibendrinant, valstybė remiasi mūsų sąmoningumu o ne atvirkščiai :-)

 24. artas says:

  Sutarėm

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top