Tbilisyje nuniokota LGBT parado organizatorių būstinė. Akcija atšaukta

2021, 6 liepos, 13:41 | kategorija Realybė | atsiliepimų (3) | peržiūrų 340 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pride parado priešininkų susirinkimas prie Gruzijos parlamento

„Pasididžiavimo parado“ priešininkų šventė su šeimomis prie Gruzijos parlamento | REUTERS

Apie penkiasdešimt užsienio žiniasklaidos darbuotojų nukentėjo nuo „pasididžiavimo parado“, kuriuo pirmadienį turėjo baigtis „pasididžiavimo savaitė“ Tbilisyje, priešininkų smurto, informuoja BBC pirmosiomis savo pranešimo eilutėmis.

Kai kuriems jų prireikė hospitalizacijos, apgadinta įranga. LGBT aktyvistai buvo priversti atšaukti planuotą paradą nes bijo dėl renginio dalyvių saugumo, teigia leidinys.

„Atsižvelgdami į šios dienos įvykius, neturime jokių lūkesčių, kad Vidaus reikalų ministerija tinkamai vykdys savo įsipareigojimus, nes matome, kad policija nereaguoja į smurto faktus“, – sakoma nevyriausybinės LGBT organizacijos „Tbilisi Pride“ pranešime.

„Mes negalime išeiti į gatvę, pilną prievartautojų, palaikomų valdžios, patriarchų ir prorusiškų jėgų, ir rizikuoti žmonių gyvybėmis!“ – sakė LGBT aktyvistai.

Organizatoriai tikėjosi, kad homoparadas taps proveržiu LGBT bendruomenei Gruzijoje.

Dėl radikalių grupuočių grasinimų LGBT aktyvistai pastaruosius keletą metų buvo priversti arba atšaukti paskelbtas akcijas, arba vykdyti jas pogrindyje, paslepiant susitikimų laiką ir vietą.

Pirmadienį homoparado priešininkai per balkoną įlipo į Tbilisio „homo-pasididžiavimo organizacijos“ biurą, nuplėšę ten esančią vaivorykštės vėliavą ir plakatą.

Gruzijos vidaus reikalų ministerija anksčiau paragino organizatorius atsisakyti rengti paradą tviroje erdvėje, paaiškindama tai LGBT oponentų planuojamų akcijų prieš paradą mastu.

Prieš Vidaus reikalų ministerijos pareiškimą vyriausybės posėdyje situaciją komentavo Gruzijos ministras pirmininkas Irakli Garibashvili – jis teigė, kad žhomoparadą rengti netikslinga. „Šiandienos akcija kelia pilietinės konfrontacijos riziką.

Kaip žinote, šios akcijos rengimas yra nepriimtinas absoliučiai daugumai Gruzijos gyventojų. Atitinkamai aš manau, kad šis homoparadas neturėtų vykti Rustaveli prospekte“, – sakė ministras pirmininkas.

Pasak jo, organizatoriams buvo pasiūlytos alternatyvios parado vietos. Jis paprašė homoparado priešininkų laikytis įstatymų.

Paradui pasipriešino ir Gruzijos patriarchatas, paraginęs tikinčiuosius susirinkti į pamaldas Kašvetio bažnyčioje, esančioje Rustaveli prospekte ir parodyti pasauliui, kad jie „gina savo orumą“, ir jiems nepriimtini bandymai primesti „išsigimimą“.

Tuo tarpu Gruzijos prezidentė pareiškė“ „Mes nežinome, kokios yra mūsų pagrindinės vertybės, ir, kaip matote, mes pamiršome toleranciją, kurią turėjome šimtmečius.

Man tai yra visiškai nepriimtina! Tai nėra ta Gruzija, kurią aš žinau, tai apskritai yra ne gruzinų – nei tradicijos, nei tikėjimas, nei ateitis, kurios norime šiai šaliai “, pasipiktinusi sakė ji.

„Visiška valstybės nesėkme“ pavadino tai, kas vyksta Gruzijoje, Giorgi Gogia, vienas iš žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“: „

Nesuklyskite, tai nėra ultradešiniųjų grupių pergalė, bet visiška valstybės, kuri šiandien susitaikė su smurtu Tbilisio gatvėse, nesėkmė“, – Tvitter tinkle parašė jis.

Ambasados, JT biuras ir ES delegacija Gruzijoje savo bendru pareiškimu pasmerkė išpuolius prieš žurnalistus ir LGBT aktyvistus bei abejingą valdžios ir dvasininkų reakciją.

Jie priminė, kad dalyvavimas taikiose demonstracijose yra Gruzijos konstitucijoje garantuota teisė.

Tuo tarpu Gruzijos visuomenės dauguma švenčia pergalę, nekreipdama dėmesio į „progresyvaus aktyvo“ ir jį palaikančiųjų virkavimus.

šaltinis: https://infa.lt/61827/tbilisyje-nuniokota-lgbt-parado-organizatoriu-bustine-akcija-atsaukta/

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. Anonimas says:

    Ligoniams reikalinga psichologų pagalba.

  2. Vytas says:

    Mano manymu, tokie veiksmai būtų smerktini, jei tą homoparadą būtų rengę vien gruzijos piliečiai, gyvenantys Gruzijoje. Bet kai į šalies sostinę sugarmėjo ne vienas ir ne du, o keli tūkstančiai homoseksualų iš užsienio valstybių, tai laikau tai TEISINGAIS ir pateisinamais veiksmais. Kurio velnio pasaulio homikai sulėkė Tiblisį skleisti savo „tiesas“, jei vietinių tėra keli? O prezidentė pasirašė sau politinį nuosprendį, vargu ar bebus išrinkta kitai kadencijai. Šaunuoliai gruzinai.

  3. Juozapas says:

    Siaubas kas darosi ar ilgai taip bus tikrai tokius kurie vykdo išvežti gydytis kol nemokamas gydimas

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top